Şimdi Ara

İp Atlamanın Mucizevi Faydaları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İp atlamak küçükken hepimizin en çok eğlendiğimiz, en çok zaman harcadığımız keyifli bir aktiviteydi şüphesiz, öyle ki kendimizi ip atlamaya öyle bir kaptırırdık ki, annelerimiz bizi eve çağırdığında sesini bile duymazdık. Hatta ip atlarken tekerlemelerimiz bile vardı "laleli belkıs içeriye gir kız ipten tut kız dışarıya çık kız” gibi ve nice türevleri olan tekerlemeleri vardı. E çocukluktan kalan bu eğlenceli aktivite zamanla en iyi, hatta en iyi kardiyolar arasında girdi, hatta şahsım adına söyleyeyim ki bence en etkili kardiyo kesinlikle ip atlamak, sebebini birazdan faydalarını sıraladığımda anlayacaksınız…

İp Atlamanın Faydaları

İp atlama çeşitli ekipmanlar kullanmak istemeyenler için oldukça sade egzersiz yöntemidir.
    Üstelik sadece bir kez denedikten sonra kolayca öğrenebiliyorsunuz.
    Kaç yaşında olursanız olun, mekan sıkı olmadan yapılabilen bir egzersizdir. Üstelik çocuklarınız ile birlikte yaptığınızda onlar için eğlenceli bir aktivite sizler için de bir spor olabilir.
    Günde 15 dakika ile yarım saat arasında ip atlamak, sağlıklı yaşam için oldukça önemlidir.
    İste televizyon izlerken, ister müziğinizi dinlerken ipinizi atlayabilirsiniz, hatta biraz zor da olsa arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.
    Tüm antremanlarınızda çeşitli sebep bulurken ip atlamamanızda hiçbir bahane bulamazdınız.
    Üstelik ip atlama egzersizinde hile yapamazsınız, diğer egzersizler gibi eforunuzu düşüremezsiniz.
    Gün içerisindeki standartlarınızı artırarak dinç ve zinde bir vücut hissi verir
    İp atlamak hem anaerobik (oksijensiz kalori yakımı) hem de aerobik egzersizlerin faydalarını bünyesinde barındırır.

İp Atlamanın Faydaları

Kilo vermek için atlama, insanların aktiviteye başlamasının yaygın bir nedenidir, bu nedenle, bir saatlik ip atlama yapmanın 1.600 kaloriye kadar yakacağını bilmekten mutlu olacağınızı biliyorum… (ve "profesyonel bir halat kaptanı olmanıza gerek yok" İngiliz İp Atlama Derneği, en azından bunu diyor
    Çoğumuz mutluluk hormonlarımızın salgılanmasının “ruh halimizin” etkilendiğini biliyoruz; İşte tam da bunu ip atlayarak yapabiliriz. Beynimizin “altın üçlüsü” - Endorfin, Dopamin ve Serotonin salınımını optimize eder. Bunlar aynı zamanda “Kendimizi iyi hissetme" hormonları olarak da bilinirler ve doğal ve stabilize edilmiş üretimlerinin, zihinsel enerjiyi ve dayanıklılığı artırırken depresif ruh halini azalttığı bilinmektedir.
    İp atlama sırasında akciğerlere temiz hava alınır, solunum en aza indirmek için ip atlayabilirsiniz. Düzenli olarak ip atlamak, kişilerin vücut direnci korunur ve kendini daha dinç hisseder, bu yüzden ip atlayarak tembelliğe son verebilirsiniz :).
    İp atladığınızda, vücudunuzdaki tüm kasları çalıştırırsını, dolayısıyla ip atlarken üst, merkez ve alt vücut kaslarınızı kullanırsınız. Üstelik İpi hareket ettirmek için bisep ve trisepleri kullanmak gerekir. Düzenli hareket, kasları güçlendirir ve sıkılaştırır. Aynı zamanda, atlarken karın kaslarınızı da kullanırsınız.

İp atladığımız zaman kullandığımız hareket dolaşım sistemimize doğrudan yardımcı olur. Kalp vücudun her yerine kan pompalamak için daha da sıkı çalışır. Böylece tüm arterlerinizde kan dolaşımı sağlayarak kalp krizi geçirme riskini azaltır.
    İp atladığımızda, vücudun her yerinde depolanan toksinlerden kurtuluruz. Biliyorsunuz ki; Toksin atma işlemi, temel olarak ter aracılığı ile gerçekleşir. Böylece hücreler yeniden oluşup tam kapasitede çalışabilirler.
    Ergenlik döneminde yapılan sporlar, beden gelişimini büyük oranda destekler. Yürüyüş, yüzme gibi sporların etkisi kadar etkili olan ip atlama, çocukların güçlü kaslara sahip olmasını sağlar. İp atlayan çocukların vücut dirençleri daha sağlam olacağı için hastalanma riskleri de en aza iner.

• hemen ip alayım. 100 kilo adam nasıl ip atlıcak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 Yıldır düzenli atlıyorum. Profesyonel bi boksör gibi atladığımı söyleyebilirim.

• Hocam profilinde firma yetkili yazınca ip satıyorsun sandım

• Yüz deriniz sarkar.

• kızlardada faydalıymıs

• Sucre Maricruz S kullanıcısına yanıt
    bence tam tersi olur

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çok iyi la ip atlamak

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ben ip atlayamiyorum çocukken de hiç atlayamazdım

• Ip kac para oldu haberiniz var mi?

• İp atlamak için günde 30 dakika çok fazla bir süre değil mi? 5-10 dakika olsa neyse. :)

• bi zıplayışda 2 kez tur atlatıyordum 3 hiç yapamadım..

• Mobidik kullanıcısına yanıt
    10 dakikada 1000 tane atlanıyor cidden 30 dk nedir :D

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.