Binbaşı
24 Mart 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 399 (Bu ay: 20)
Gönderileri

1-) Onunla iyi anlaşır mısınız? Hangi konularda anlaşamazsınız?

2-) Onunla ıssız bir adada birlikte yaşayabilir misiniz?

Ona borç para verir miydiniz?

Siz hiç zenginlere cin musallat olduğunu duydunuz ya da bir videoda falan gördünüz mü? Hep yoksullara musallat oluyor cinler benim izlediğim videolarda. Durum neden böyle sizce?  

Geçens eneki piyasa değeri 16.5 milyar dolardı Trendyol'un. Şikayet sitelerindeki şikayetlere hiç dönüş yapmıyorlar. Geçen beni de mağdur ettiler. Sizce nasıl bir firma Trendyol? Memnun musunuz ya da fikriniz var mı?

Telomer, her bir DNA sarmalımızın ucunda bulunan ve kromozomlarımızı koruyan protein kılıflardır. Bu kılıfları ayakkabı bağcıklarının ucundaki plastik kılıflara benzetebiliriz. Onlar nasıl bağcıklarımızın çok çabuk bozulmasını, hasar görmesini engelliyor, telomerler de kromozomlarımıza bu şekilde davranıyor.

Telomerlerin önemi nedir?

Telomer, her bir DNA sarmalımızın ucunda bulunan ve kromozomlarımızı koruyan protein kılıflardır. Bu kılıfları ayakkabı bağcıklarının ucundaki plastik kılıflara benzetebiliriz. Onlar nasıl bağcıklarımızın çok çabuk bozulmasını, hasar görmesini engelliyor, telomerler de kromozomlarımıza bu şekilde davranıyor.

Telomerler her hücre döngüsünde ortalama 50–150 baz çifti azalır. Bu telomer kısalması sonuçta, hücre bölünme sayısını kısıtlar. Son zamanlarda yapılan gözlemler, telomerlerin düzenlenmesinin birçok ökaryotik hücrenin hücre döngüsünde önemli bir etken olduğunu ortaya koymuştur.

(Yukarıdakiler google'dan alıntılardır. Aşağıdaki kısmı ben (çeşitli kaynakların özü olarak) yazdım.)

- - -

Telomerlerimiz kısalır ve biterse ne olur? Çok basit. Ölürüz.

Önceden telomerlerin hep kısaldığı bilgisi yaygındı. Fakat;

• Sağlıklı doğal beslenme,
  • Yürüyüş öncelikli olarak düzenli egzersiz,
  • Stressiz yaşam,
  • Olumlu/pozitif bakış açılarına sahip olmak,
  • Bilincin yükselmesi,

etkenlerinin, telomerlerin de yenilenip ve uzayabilmesini mümkün kıldığı ve olabildiğince uzun bir ömür sağlayacağı, bilimsel olarak ortaya çıktı.

İnsan bedeninin -bir kaza bela olmadıkça- ölümsüz (gibi) olabilecek şekilde tasarlandığı, geçmişteki eski peygamberler döneminde insanların 900 ila 1000 yıl yaşadıkları bilgisi de var. (Kaynak nedir diye soracaklar olabilir. Bunlar muhtelif kaynaklardan yıllardır derlediğim bilgiler. Yani hepsini birlikte tek bir yerde bulamazsınız. Ya da ben hepsini bir arada veren kaynak bulamadım.) Gerekli şartlar oluşunca, yaşlanma da duruyor. Nitekim günümüzde de himalaya dağlarında şu an 500 yaş civarlarında olan yogilerin yaşadığı konuşuluyor. (Youtube'da 956 yıl yaşayayan birinden de bahseden (izleyici kazanmak amaçlı hazırlanmış) video var.)

Siz yukarıdaki beş seçenekten hangilerini sağlıyorsunuz?

Hard kapitalist sistem her şeyi maddiyat ve çıkar ilişkisi yaptı diye mi günümüzde gerçek aşklar görülmez oldu?

Mesela bir zaman sonra bitcoin üretiminin maliyetini, geliri karşılamayacak. Ya da üretebilecek tüm bitcoinler kazılıp bitecek. O zaman devasa sistemler kapanınca, işlem hızı yavaşlayacak. Popülerite bitecek. Herkes bitcoinden kaçmış olacak. Belki de bu durum ibretlik bir olay olup, tüm coin piyasaları çökecek. Çünkü sonuçta karşılıkları yok.

Ya da belki başka senaryoları olanlar vardır. Sizce coin piyasalarının geleceği ne olacak?

Elektriğe yüzde bin beş yüz zam gelse ne yapardık?

Siz de söyleyin bir şeyler, hep beraber şükredelim.

Bilenler bir el atsın.  

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 6 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.505
İkinci El Bölümü Mesajları: 78
Konularının görüntülenme sayısı: 129.873 (Bu ay: 252)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.791 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.