Şimdi Ara

Internette her şey varken neden esnaflardan alışveriş yapılıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
2.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Örnek telefoncular: aynı cadde üzerinde 1000 tane telefoncu var, hepsi de internetteki fiyatlardan daha yükseğe satıyor

Bakkallar: Migros sanalmarket vs. varken hala bakkaldan alışveriş yapan var

Fast foodçular: Ayni fiyata evde ekmeğe 200 gram döner koyabilecekken insanlar 50 gram döneri esnaftan alıyorlar

Bilgisayarcilar: gt730 kartlı pcyi 8000 liraya satarken nasıl hala ayaktalar? Format atmayı bile bilmeyen cahiller yüzünden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Started_With_FX5200 -- 6 Aralık 2021; 14:47:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1. Bir sürü insan internetten hala alışveriş yapmayı bilmiyor. Özellikle belli yaş üstü vatandaşlar.
    2. Pek çok insan bir ürün alırken görerek almayı tercih ediyor. Telefon örneğinde özellikle bu çok oluyor. Aynısı kıyafetler vs. için de geçerli.
    3. İnsanlar dışarı çıktığında acıktık eve gidelim yemek yiyelim demiyor. Şurada iki dk. oturup karnımızı doyuralım veya gel bu akşam şurada yemek yiyelim vs. diyorlar. Olay biraz da sosyalleşmek.
    1. Bir sürü insan internetten hala alışveriş yapmayı bilmiyor. Özellikle belli yaş üstü vatandaşlar.
    2. Pek çok insan bir ürün alırken görerek almayı tercih ediyor. Telefon örneğinde özellikle bu çok oluyor. Aynısı kıyafetler vs. için de geçerli.
    3. İnsanlar dışarı çıktığında acıktık eve gidelim yemek yiyelim demiyor. Şurada iki dk. oturup karnımızı doyuralım veya gel bu akşam şurada yemek yiyelim vs. diyorlar. Olay biraz da sosyalleşmek.
  • urugakhina U kullanıcısına yanıt

+1 . Beden söylüosun ah şöyle kısa, uzun geldi tekrar gönder tekrar al. Orda git eline kap her şeyi gir içeri bitti

1- şimdiki yaşlılar temizlenince esnaflık biter

2- görerek alayım diye %10 daha fazla para veremem

3- kafede çayı 10 tlye satan adamlar arkada kıs kıs gülüyor

• Kazıklanmayı seviyoruz çünkü

• Started_With_FX5200 S kullanıcısına yanıt
    1. Zaten o esnaf internetten satmıyor mu? Mesela bir alışveriş sitesine giriyorsunuz, bir ürün alıyorsunuz, o ürünü size zaten yine o siteye ilan veren bir firma gönderiyor genelde. O yüzden yaşlılar bitse de esnaflık bitmez. Ha esnaflığın tarzı değişir orası ayrı.
    2. Fiyat farkı o kadar olmuyor genelde. Ama zaten oradaki ürünleri de 1. maddede dediğim gibi gelende küçük esnaf satıyor. Ha internetten alışveriş olayını hiç bilmeyen bir kesim var. Onlar da zaten o fiyat farkından haberdar bile olmuyor.
    3. Yeri gelir 10 lira da bahşiş bırakırsın o çaya. Kız arkadaşıyla bir mekana giden arkadaş ne yapsın mesela burada çay pahalı gel eve gidelim mi diyecek ilk günden. Veya ileride ailecek dışarı çıkmayacaklar mı?

Yo yanlış anladınız bizzat şahit oldum arkada 10 liraya çay aliyo kerizler dediler

• İnternet den alışveriş mi?
    Yaa, daha bu ülke de, markette nasıl alışveriş yapılacağını bilmeyen bir toplum var. Adam aldığı malların parasını, terazi de ki görevliye uzatıyor. Bunun gibi zibille dolu ülke. Anca ışığa tapmayı biliyorlar.

Orası oyle. Cay ve kahve gibi şeyler resmen 10 kuruşa mal edilip 10 liradan satılabilen şeyler çoğu zaman. Amaorada olay zaten mekana verdigin para. Yoksa herkes az çok o çayın 10 lira etmeyecegini biliyor.

• Kıyafet bağlamında konuşuyorum fiyat olarak aşırı fark yok, 2 gün kargo beklemeye değmez, gelen ürünün bedeni uymayabilir.

• Ben şahsen merkeziyetçiliğe karşıyım o yüzden bakkaldan alışveriş yaparım mümkün mertebe. Kripto para da kullanırım. Sonra bu üç harfli marketler bir gün hoop sen aşı olmadın giremezsin diyebilir, veya hoop sen Türksün sadece Suriler girebilir diyebilir. Olmaz mı olur. Kimseye gereğinden fazla güç vermeyeceksin. Bakkala da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 7 Aralık 2021; 0:41:52 >
    Simdiki yaşlılar temizlenince derken ne demek istedin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Türkiye'deki insanların çoğu ağır teknoloji cahili. tek bildikleri facebook'dan komşuların dedikodusunu yapmak. ben tencerelerden beyaz eşyalara ve oturma takımına kadar evdeki eşyaların çoğunu internetten aldım, bisikleti bile yurt dışındaki internet istesinden aldım, bisiklet koli içinde geldi ve gümrükte KDV'sini ödedim sonra evime geldi bisiklet, kendim kurdum, ve bisiklet KDV'ye ve kargo ücretine rağmen Türkiye'de mağazalarda satılan muadillerinden çok çok daha ucuza geldi. ilerde iş buraya varacak ama şu anki ihtiyar kesimi geçtim orta yaşlı kesim bile candy crush oynamaktan öteye gidebilecek bilgiye sahip değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Fast foodçular: Ayni fiyata evde ekmeğe 200 gram döner koyabilecekken insanlar 50 gram döneri esnaftan alıyorlar

bu konuda pek katılmıyorum. ben düzenli olarak evde yemek yapan ve salatasına kadar herşeyi yapan, işe bile evden yemek götüren biriyim. et konusunda şunu söyleyebilirim, markette de et çok pahalı ve eti pişirince gramajı çok düşüyor. ben genelde 1 kilo eti pişirip iki haftada tüketiyorum ama azar azar yiyorum öğünlerde. haftada bir kez dışarıda sakatat çorba içmeye (kelle, beyran vs) gidiyorum, haftada bir kez de dışarıda pide ya da kebap yiyorum. pek koymuyor yani market alışverişleri zaten o kadar uçuk meblalara geliyor ki artık dönerciye verdiğim para zerre koymuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bhdrkb B kullanıcısına yanıt

teknolojiden habersiz insanlar ölünce

Buradan çıkarım yapacak olursak, bu teknolojiyi kullanamayan ya da kullanmayan ya da kullanmak istemeyen ölmelimi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bhdrkb B kullanıcısına yanıt

soruşturma büro amirliği misin ?

• Kimi ürünleri görerek, dokunarak, içlerinden seçerek almak daha iyi oluyor. Kimi ürünleri de internetten almak çok daha avantajlı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.