Şimdi Ara

Internette her şey varken neden esnaflardan alışveriş yapılıyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
2.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    birkaç nesil sonra ölmelerinden bahsediyor sanırım hocam. o zaman teknolojiden anlamayan insan kalmaz herhalde.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Gençliğe üzülüyorum çok yazık.
    Düşünme mekanizması anlık, geleceğe dönük değil.

Esnaf dediğiniz ekonomimin bel kemiğidir çocuklar. Kötülerden, açgözlülerden, fazla karlı satanlardan uzak durun tabi.

Küçük bir kentte yaşadığınızı düşünün. Her harcaman dışarıya çıkarsa o kentte para döngüsü nasıl olacak. Sen bakkaldan alışveriş yapacaksın ki o kazanacak, kazandığıyla kuaföre gidecek, kuaför kıyafet alacak, kıyafetçi mobilya bakacak vs vs. Bu döngü böyle işler.

Elbette esnaf biraz daha fazla karlı satacak. Ayağına hizmet getiriyor, peşin peşin alıp sana hemen ürün versin diye hazır tutuyor, kira ödüyor, maaş ve sigorta ödüyor, muhasebe ücreti ve vergisi var, elektirik yakıyor vs vs. Bu saydığım kalemlerde para döngüsü içeriyor. Adam para kazansın diye dükkan açacak, eleman tutacak, kira ödeyecek vs vs yani.

Tut ki sen bundan alışveriş yapmayı kestin, bu adamda dükkanı kapattı. Evinde musluğun patladığında internetten al bakalım ne oluyor, ne zamanda geliyor.

O esnaf adam çok ürün satsa ürün fiyatını daha düşürür emin ol. Aylık kazancına bakar, giderine bakar ve çözüm üretir. Yani adam 2.000 kira ödeyecek, 300 muhasebe verecek, 2.850 maaş verecek, sigorta ödeyecek, elektrik, su, telefon, internet ödeyecek ve bunları cebinde mi verecek. Kazanacak ki ödeyecek.

O bulunduğun kentte para döngüsü olmazsa o kent diye bir şey kalacak mı sizce?

Reel bir gerçek var.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Herkes böyle şeyleri düşünmez eve ampul lazım oldu gittim elektrikçiden aldım eğer araştırsam daha ucuzunu bulurdum ama bir kaç tl için okadar zaman harcamaya değimez.

internetten alışveriş sıklıkla yapıyorum ama kargo sıkıntısı görmeden alışveriş hasar iade birsürü sorun çıkabiliyor sorunsuz alışveriş de olabiliyor illa internet dükkanlar marketler kötü demek saçma hepsi farklı

Dışarda yemek lüks olmuş sana 50 gram değil kilo ile de alabilirsin eti fark etmiyor porsiyonda alabilirsin esnaf lokantasında salata da yaptırabilirsin ev yemeği de yiyebilirsin istersen evde daha ucuza yap herkes ona uğraşmaz dışarda yemek basit bir şey

• Son 2 yıldır neredeyse herşeyi temel gıda dahil netten alıyorum. Piyasaya göre uygun geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu telefoncular da kaçak telefon satıyorlar garanti yok bir şey yok imei atıp satıyorlar. Çoğu kişinin bundan haberi yok geçen babam telefoncudan telefon almış,durumu anlatınca sinirleri tepesine çıktı. Imei kontrolu yaptık lg g2 imeisini atmışlar. Devlet de bunları savunuyor bir deInternette her şey varken neden esnaflardan alışveriş yapılıyor? 

• urugakhina U kullanıcısına yanıt

Neden çaya bahşiş bıraksın? Çayın kafelerde olması gereken fiyatı 50 kuruş.

• Started_With_FX5200 S kullanıcısına yanıt
    Öyle olsa ne olacak olmasa ne olacak, cozum maddelerini elestriyorum. Bunu buro amirligimi yapabiliyor sadece.

• sriiouss kullanıcısına yanıt
    Dostum diyelimki gecti o nesil, teknolojiden anlasada yasli veya genc kullanmak istemiyorsa secenegi olmasinmi? Yani bu ilerizeka arkadasin cozumu teknolojiyi kullanmayan ölsün oluyor. Bu nasil faşist bir bakiş acisi. Yazık. Adam teknoloji caginda yasiyor ama kafa hitlerden farksiz.

• bhdrkb B kullanıcısına yanıt

Teknolojiden anlamayan yaşlılar kendi eceliyle DOĞAL ÖLÜM öldüğü zaman

• Çünkü kargo pişmanlıktır.

• Started_With_FX5200 S kullanıcısına yanıt
    Aynen bekle bakalim nolcak. Ne bu acele temizleme felan. Sen temizleme işimi yapiyorsun yoksa. Cok aliskin gbisin boyle sozlere. Ne ayak

• bhdrkb B kullanıcısına yanıt

Roger that 👍

• Türkiyenin ekonomisi biitmiş. Nerden alırsan al. Bu durumun düzelmesi gerekiyor. Çözüm akp ve chp dışında bir sağ partiye oy vermek. Bence.

• imperial93 kullanıcısına yanıt

Genelde yokluk bilinci diyelim Internette her şey varken neden esnaflardan alışveriş yapılıyor? 

• 2008den beri netten alisveris yaparim. Tahminimce 2000 civari siparisim oldu. 7-8 tane telefon degistirdim hicbirini telefoncudan almadim. Giysilerimin ayakkabılarımın %90i netten alinmadir. Evimdeki beyaz esyalar tv ler halidan avizeye kadar hepsi netten alinma. Tuvalet kagidindan islak havluya sampuandan dis fircasina kadar hepsi netten. Hepsini cok cok uygun fiyatlara aldim. Esnaftan kazik yiyecek kadar salak olmadim hicbir zamanInternette her şey varken neden esnaflardan alışveriş yapılıyor? Bugune kadar netten alisverise atiyorum100 bin tl harcadiysam esnaftan alsaydim 250 bin harcardim. Aradaki fark cok buyuk olurdu.

Birde korkak cok insan var. Netten alisveris yapinca dolandirilacagini sanan. Kredi kartini hemen bosaltacaklar sanan korkaklar var. Yil olmus 2022 halen boyle insanlar goruyorum ve gülüyorum Internette her şey varken neden esnaflardan alışveriş yapılıyor? Esnaftan alisveris yapip kaziklanmaya devam etsinler bananeInternette her şey varken neden esnaflardan alışveriş yapılıyor? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 7 Aralık 2021; 23:29:25 >

• 10 Liralık köpük tabanlık için 15 TL kargo parası ödememek için...

• Ben de hep internetten alışveriş yaparım ama son zamanlarda onlar da bozdu. Kolay kolay kargo ödemiyorlar baya yüksek tutar olması lazım, kargo paraları da arttı. Kargoya yoğunluk arttıkça kargocular da işini eskisi gibi yapmıyor. Bir 5 sene önce daha iyiydi internetten alışveriş.

• Asosyal bilinçaltının dışa vurumunun en parlak örneklerinden biri

• disclosure D kullanıcısına yanıt

Her gelen müşteriye köpek gibi davranmadan önce düşünecektiniz bunları.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.