Şimdi Ara

## Intel'in 6 Çekirdekli İşlemcisi Test Edildi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel'in 32nm üretim tekniği ile hazırladığı 6 çekirdekli yeni işlemcisi internetteki inceleme siteleri tarafından test edildi. Bildiğimiz gibi LGA1366 soket tipinde olan, 3.33GHz saat hızına sahip (TurboBoost ile 3.6GHz) işlemci 12MB seviye 3 önbelleğe sahip. X58 yonga setli anakartlarla uyumlu olacağını da sanırım pek çoğumuz biliyoruz.

İşlemci ayrıca çekirdek başına iki izleğe sahip olduğundan uygulamalarda daha yüksek başarım vaad ediyor. Bellek hızı olarak yine 1066MHz DDR3 desteğine sahip olan işlemcinin ısıl güç tasarımını (TDP) 130W olarak görüyoruz. 1.17 milyar transistöre ve 248mm2 zar alanına sahip olan işlemci 32nm Westmare serisi dahilinde.

Ayrıca Intel'in soğutucu tasarımında da değişikliğe gittiğini belirtmekte fayda var...

Intel'in yeni 6 çekirdekli masaüstü işlemcisinin zar görüntüsü...

########## İşlemci İle İlgili Testler ##########

Kota dostu olması amacıyla konuyu resimle doldurmadım. Genel talebe göre popüler resimleri koyarız birlikte...

---------------------------------------------------------------

Hız aşırtma merakı olan arkadaşlar için de şu resmi ekleyeyim;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndryTR -- 13 Mart 2010; 12:03:29 >

• Teşekkürler işlemci farkını ortaya koymuş özellikle oc li hali .Yazılım desteği arttıkça oyunlarda falan daha iyi sonuçlar alınacaktır şu an pek fark etmemiş
    Yalnız intelin kendi tower fanı tam komedi
  • şuan için oyunlarda ciddi bir fark yok gorunuyor tskler
  • quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

şuan için oyunlarda ciddi bir fark yok gorunuyor tskler

cok normal bana gore

henuz islemciler piyasada degil

bu yuzden yazilim destegi yok

bu arada hız aşırtma miktarı tek kelime ile harika inşallah günlük 5 ghz gibi degerlerde kullanilabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

bu arada hız aşırtma miktarı tek kelime ile harika inşallah günlük 5 ghz gibi degerlerde kullanilabilir

Isınmazsa tabi hocam İntel bile bunun yanında tower fan verdiğine göre Bizim en az ya sıvı soğutma tada tr true black çift silv. fan lıdan aşağısı kurtarmaz heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

Isınmazsa tabi hocam İntel bile bunun yanında tower fan verdiğine göre Bizim en az ya sıvı soğutma tada tr true black çift silv. fan lıdan aşağısı kurtarmaz heralde

bende su anda cok deli bir sogutma sistemi var

http://forum.donanimhaber.com/m_38335934/mpage_1/f_/key_//tm.htm#38335934

• Ev kullanıcıları ve oyuncular için külliyen israf ama öte yanda profesyonel uygulamalarda özellikle hızaştırılınca acayip farklar oluşmuş.
  • bir Allah ın kuluda şu işlemciyi gta4 de denese
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksmoke

bir Allah ın kuluda şu işlemciyi gta4 de denese

Şimdi tekrar baktım testlere, hatta benim vermediğim sitelerde dahi baktım (ki onları da ekledim) ama sanki anlaşmış gibi hiçbirinde yok GTA IV. Özellikle onu aradım ama yok. Gönül isterdiki bulup buraya koyayım ama yapılmamış gibi...

-----------------------------------------------------------------

Ayrıca işlemci en bariz farkı Valve Source partikül testinde göstermiş. Zannedersem Episode III geldiğinde 4-6 çekirdekli işlemcilere de destek verecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndryTR -- 13 Mart 2010; 11:55:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AndryTR

quote:

Orijinalden alıntı: blacksmoke

bir Allah ın kuluda şu işlemciyi gta4 de denese

Şimdi tekrar baktım testlere, hatta benim vermediğim sitelerde dahi baktım (ki onları da ekledim) ama sanki anlaşmış gibi hiçbirinde yok GTA IV. Özellikle onu aradım ama yok. Gönül isterdiki bulup buraya koyayım ama yapılmamış gibi...

-----------------------------------------------------------------

Ayrıca işlemci en bariz farkı Valve Source partikül testinde göstermiş. Zannedersem Episode III geldiğinde 4-6 çekirdekli işlemcilere de destek verecek...

onu koymazlar tabi

belki 6 cekirdegede destek veriyordur oyun

• Tabiki bu işlemcilerin sistemlerine uygun programlar çıktığı zaman farkları ortaya çıkacaktır. Hatırlarsak AMD ilk 64 bit işlemcileri çıkardığında 2002 yılları civarıydı sanırım? 8-9 sene geçti ki anca yayılmış durumda bu... aynı şey Bu işlemciler içinde geçerli olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhanuygur

Tabiki bu işlemcilerin sistemlerine uygun programlar çıktığı zaman farkları ortaya çıkacaktır. Hatırlarsak AMD ilk 64 bit işlemcileri çıkardığında 2002 yılları civarıydı sanırım? 8-9 sene geçti ki anca yayılmış durumda bu... aynı şey Bu işlemciler içinde geçerli olabilir.

cok dogru bir benzetme degil

cunki eminim islemci piyasaya ciktiktan sonra destekleyen programlar ve oyunlarda cikmaya baslicaktir

cunki artik devir multi core devri ve bu yuzden paralellestirme uzerine eskisinden daha cok calisiyorlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.