Şimdi Ara

Gold Bilgisayar İflas mı Etti?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
12.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçen hafta Cumartesi günü Kadıköy'e gittiğimde Yazıcıoğlu İşhanı'na da bakayım demiştim. Uzun zamandır gitmiyordum. Yazıcıoğlu'nun karşısında PC Gold vardı. Cumartesi olmasına rağmen kepenkleri tamamen kapalıydı. Cumartesi kapalı olmasına şaşırdım. Çünkü en çok satış yapılacak gün kapalı olur mu? Şöyle dikkatli baktım. Birinci katın üst kısmında kiralık yazısını gördüm. Demek ki mağazayı kapatmış.

Bu konuyu forumda yazayım demiştim, unutmuşum. Bu konuyu açmadan önce internette aradım.

Meğer Gold Bilgisayar, bu yılın başlarında iflas erteleme için mahkemeye başvurmuş.

shiftdelete: Gold Bilgisayar İflas mı Etti?

Sabah: Gold bilgisayar battı mı?

Hürriyet: Gold Grubu dört şirketi için iflas erteleme istedi

Forumda bununla ilgili bir konu bulamadım. Bilgisayar toplayacak veya bilgisayar parçası alacak arkadaşlar bu konuyu göz önünde bulundururlarsa kendileri için iyi olur diye düşünüyorum.

Vaaay Gold Bilgisayar vaaay... 90'lı yılların sonunda 2000'li yılların başında zirvelerdeydi. Abartısız söylüyorum; Mağazasındaki müşteriler, çevresindeki fast food'daki müşterilerden daha fazlaydı. Peynir ekmek gibi bilgisayar ve parçaları satardı. Peki müşteri memnuniyeti var mıydı? "Müşteri memnun olsun olmasın ben nasıl olsa satıyorum ya" diyerek devam etti. Hatta başka mağazalar açtı. "Gold Teknoloji Marketleri" oldu. Ben hayret ediyordum. Bunlar batması gerekirken nasıl oluyor da daha da büyüyorlar, mağazalar açıyorlar? İnternete bakıyordum şikayetler de onlarla beraber büyümüş... Şikayetler şikayetler şikayetler....

Bu arada problem yaşamamış şanslı müşteriler de olabilir. Ama bu kadar müşterinin ahını alacaksın da bu sürekli böyle devam eder mi sandın? Ben kimsenin iflas etmesine sevinmem, oh olsun demem. Başkasının üzüntüsü üzerine mutluluk kurmam. PC Gold'un iflasına da sevinmedim. Demek istediğim şu; "kendin ettin, kendin buldun!"

Ne olurdu düzgün iş yapsaydın? Hem müşterin memnun olsaydı hem de sen kazansaydın olmaz mıydı? O yolda yürümek zor değil mi? Ama kendi seçtiğin yolun sonu nereye çıkıyor gördün mü?

Şuna da dikkat ediniz mahkemeden iflas erteleme isteyen şirket sadece PC Gold değil, Gold Teknoloji Marketleri ile birlikte Hızlıal.com (Trend Mağazacılık ve İnternet Hizmetleri), Metro Elektronik, GSA Saat, Pegasus Bilgi Teknolojileri, GTA Tekstil ve Nova Elektronik gibi 22 marka ve şirketle e-ticaret, bilişim, elektronik, tekstil ve aksesuar alanında faaliyet gösteriyor. Bildiğiniz gibi sanalpazar.com da Gold'a bağlı bir site, bir iş yaparken bunları göz önünde bulundurmanızda fayda var.

• çalışanları çok kötüydü. hele bir mağazasının bayan bir müdürü vardı, sorularıma neredeyse dükkandan kovacak gibi cevaplar veriyordu.
    sırf o mağaza müdürü yüzünden goldların hiçbirinden alışveriş yapmadım. (antalya güllük caddesindeki gold)
    böyle gold gibi bilgisayar marketleri, çalışanlarını denetlemezse tabikide batar.
    bizim burdaki goldların yerine hep başka mağazalar açıldı =)
    goldların kapanmasına sevindim mi ? tabikide hayır.
    teknosa bimex mediamarket bilgisayar işini bırakmışlar sanırım. aradığım hiçbirşeyi bulamıyorum. çalışanlarıda çok laubali.
    kipada 179'a satılan hopörlör yanındaki aynı kattaki mediamarkette 250 lira.
    (vatan bilgisayarla en ufak sorun yaşamadım.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orci1 -- 9 Mayıs 2016; 3:51:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orci1

çalışanları çok kötüydü. hele bir mağazasının bayan bir müdürü vardı, sorularıma neredeyse dükkandan kovacak gibi cevaplar veriyordu.
    sırf o mağaza müdürü yüzünden goldların hiçbirinden alışveriş yapmadım. (antalya güllük caddesindeki gold)
    böyle gold gibi bilgisayar marketleri, çalışanlarını denetlemezse tabikide batar.
    teknosa bimex mediamarket bilgisayar işini bırakmışlar sanırım. aradığım hiçbirşeyi bulamıyorum. çalışanlarıda çok laubali.

o yine iyiymiş son zamanlarda istanbulda ki mağazada çalışanlar müşteriyi görünce ayağa bile kalkmıyorlardı :) mağaza sinek avlıyordu. bu konuda vatan çok ezdi bu abileri çünkü çok vasıfsız adam çalıştırdılar. kadıköyde küçük bir mağaza olarak kaldıklarında daha iyilerdi..

• https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113359151&p=1&anchorToGo=113359151#113359151

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113333508&p=1&anchorToGo=113333508#113333508

Günaydın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RASP -- 9 Mayıs 2016; 9:31:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RASP

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113359151&p=1&anchorToGo=113359151#113359151

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113333508&p=1&anchorToGo=113333508#113333508

Günaydın

Ben internette arayıp iflas erteleme kararını bulmuştum. Ama hakikaten yeni haberim olmuştu. Ben forumda konuyu bulamamıştım. Meğer sıcak fırsatlara ve konu dışına açılmış. Neyse, burada da bulunsun bilgisayar toplamak isteyenler görsün.

• forumda sanalpazardan satış yapanlarında bir çok konuda paralarını 1 ayda alamadıklarını okumuştum. orası da sıkıntılı yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marantz

quote:

çalışanları çok kötüydü. hele bir mağazasının bayan bir müdürü vardı, sorularıma neredeyse dükkandan kovacak gibi cevaplar veriyordu.

o yine iyiymiş son zamanlarda istanbulda ki mağazada çalışanlar müşteriyi görünce ayağa bile kalkmıyorlardı :) mağaza sinek avlıyordu. bu konuda vatan çok ezdi bu abileri çünkü çok vasıfsız adam çalıştırdılar. kadıköyde küçük bir mağaza olarak kaldıklarında daha iyilerdi..

dün aldığım webcamın bazı özelliklerini beğenmedim. içerinden çıkan driver kötüydü. birde başka şeylere vardı. güzelce paketledim ve bugün vatan'a götürüp iade ettim. biraz zorladım parayı geri aldım. teknosadan aldığım kulaklığı çöpe atmıştım, iade kabul etmediler çünkü. kulaklığı pcye bile takmamamıştım, ses ayar düğmesi yoktu, kutusu kapalı olduğu için göremiyorsun. vatanda çok çok iyi değil ama, bunların arasında en iyisi vatan bilgisayar.

• Beddua gibi olacak ama beter olsunlar. Bunu yaptıklarıyla fazlasıyla hak ediyorlar.
  • Gold Bilgisayarın internet sitesi de çalışmıyor.http://www.gold.com.tr/
    Anasayfaya giriyorum. Hata mesajı çıkıyor. "Bir hata oluştu. Anasayfaya yönlendiriliyorsunuz." Yönlendirse ne olur? Zaten anasayfaya girince hata çıkıyor. Yani anasayfadan anasayfaya yönlendiriyor.

Yoksa internet mağazasını da mı kapatıyor?

Gold Bilgisayar İflas mı Etti?

• quote:

Orijinalden alıntı: marantz

quote:

yazıcıoğlu 2. katta hafif kel ismet abi ile iyidi işler :) son 2 oem celeron kaldı istermsin, boşuna soğutucu ile kutuya para verme derdi :D hey gidi günler.

• anakartım ile işlemcimi golddan almıştım kapanmasına üzüldüm teknosadan iyilerdi bence. teknosa tam teknoloji yi çok iyi bilmeyenlerin yeri kazık.
  • S.A. arkadaşlar; hızlıal.com ile gold. aynı mı..bir de hızlıal.com. dan 500.- tl ürün alacağım.her iki şirkette İflas.tamı yoksa sorun olazmı..cevap ve sağolun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: durrsun

S.A. arkadaşlar; hızlıal.com ile gold. aynı mı..bir de hızlıal.com. dan 500.- tl ürün alacağım.her iki şirkette İflas.tamı yoksa sorun olazmı..cevap ve sağolun..

Evet hızlıal.com da gold'un... Mahkeme'den iflas erteleme kararı istemiş. Alışveriş yapmak bence riskli.
  • sanalpazarda goldun. playstation 4 satmıştım sanalpazardan, paramı 1 ay sonra verdiler kesinlikle goldun sitelerinden alışveriş yapmayın iflastalar tehlikeli.
  • Selamlar. Konuyu hortlatıyorum ama Gold, hizlial ve sanalpazar hala devam ediyor. İflas erteleme istemeleri yalan mıymış :)
  • Ürünlerinin %90'nını ess garantisi ile satıyordu.. Aldığınız ürünün üretici firma garaktisi olmuyor sadece gold blgisayara bağlı bir garanti veriyordu.. Daha ucuz bile olsa müşteriler bundan da rahatsızdılar.
  • tokattaki mağazası da kapanmıştı
  • O degilde bir ara Teknolojix vardi surekli pc satar toplanirdi gum sonra gold bilgisayar

Simdi magzadan alinabilecek tek yer Vatan kaldi hatta

Vatan denen uckagitcilar zamaninda sozde hafta sonu 25% indirim derlerdi 100tl lik malzeme sozde 128 tl den 100tl ye indi diye büyük harflerle yazarlardi yerseniz kimi kandirirsalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 19 Ağustos 2016; 11:25:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ülke batmış be!
  • bizim burada 1 şube vardı kapandı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.