Şimdi Ara

İki Haftadır Esneyip Derin Nefes Alamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
13.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamün aleyküm beyler. Yaklaşık 2 hafta oluyor yani 2 hafta önce Ramazan ayının ortalarında başlayan bir sorunum var. Çok kötüyüm. Böyle başım çok ağrıyor iki haftadır uykusuzum yani eskisi gibi uykuya dalamıyorum, uyumayı çok özledim.

Ve asıl beni zorlayan özellikle geceleri, güneş batınca bir hüzün çöküyor içim daralıyor, böyle tam istediğim gibi nefes alamıyorum. Esnemek istiyorum ama esneyip tam hava alamıyorum :(

Sürekli geçmişi özlüyorum, arkadaşlar ile özellikle ailecek geçmişte gittiğimiz gezdigimiz sağlıklı günleri özlüyorum.
    Korona virüsünden korkuyorum. Kendimden değil, ailemden annem babam kardeşimden korkuyorum.

Ve bu durumda bende özellikle geceleri nefes darlığı yapıyor esneyip tam hava alamıyorum :(
    Uyuyamıyorum uykusuzum.

Bitkinim hiçbir şeyden keyif alamıyorum mesela CS GO oynarım şuan iki haftadır 35 dk oynamışım. Çabuk unutuyorum odaklanamıyorum çabuk yoruluyorum. Sürekli aklımda ailem korona virüsü var. İnşaallah aşılar tedaviler bulunur veya kendiliğinden biter.

Şunu anladım bu durumda olmadan önce PC başında otururken başka işlerde bir şeyin kıymetini bilmiyordum. Onu öğrenmiş oldum, Sağlık arkadaşlar sağlık sağlık sağlık o kadar güzel ki, o olmadan hiçbir şeyin tadı yok. Sağlık için ne kadar şükretsek azdır. İnşaallah iyi oluruz.

2 haftadır böyleyim nefes darlığı var yani korona virüsünden mi bilmiyorum bir türlü geçmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Git dr test yaptir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum benzer problemler bendede var karantina sürecinde oldu psikolojim çöktü ayrıca bilmiyorum lenf bezlerim şişti çarşamba doktora gideceğim bakalım doktor ne diyecek ayrıca psikoloğa da görüneceğim

• Test yaptır, bt çektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 25 Mayıs 2020; 22:48:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realeu419

Dostum benzer problemler bendede var karantina sürecinde oldu psikolojim çöktü ayrıca bilmiyorum lenf bezlerim şişti çarşamba doktora gideceğim bakalım doktor ne diyecek ayrıca psikoloğa da görüneceğim
    Öksürük yok yüksek ateş yok tat koku kaybı yok yani bu belirtiler yok ama arada sırada nefes darlığı oluyor.

• Hammertime44 H kullanıcısına yanıt
    Korona olduğunu sanmıyorum nefes darlığı psikolojik olabilir çünkü bende yaşıyorum bunu ancak doktor değilim bilemem ha eğer korkuyorsan bir doktora görün

• Muhtemelen panik atak ve kaygı bozukluğu ( anksiyete )

• Bu durumun hareketsizlikten ve psikolojik etkenlerden kaynaklanıyor olması daha olası. Yine de çok şüpheye düşerseniz bir sağlık kuruluşuna başvurun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4F9823353

Muhtemelen panik atak ve kaygı bozukluğu ( anksiyete )
    Evet hocam anksiyete belirtileri aynı benim gibi o olabilir ama bunun tedavisi nedir ya çok kötü uykum var ama yine yatamıyorum yatağa giriyorum gözüm kapalı ama uykuya dalamıyorum. Yine içim daralınca yine derin nefes alamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: İrfan Galip Bey

Bu durumun hareketsizlikten ve psikolojik etkenlerden kaynaklanıyor olması daha olası. Yine de çok şüpheye düşerseniz bir sağlık kuruluşuna başvurun.
    Evet hocam dediğiniz gibi çok uzun süredir evdeyim. Ne dışarı çıktım anca telefon bilgisayar televizyon öyle. Uyumak istiyorum içim daralıyor böylece nefes darlığı yapıyor.

• Lütfen paniğe kapılma, tatmiyle aynı problemler 3hafta önce bende de oldu, 3 kez hastaneye gittim ve test de oldum ancak sorunun psikolojik olduğu ortaya doktorlar tarafından konuldu.

Aklından onu çıkarmaya bak, kendine bir rutin oluştur ve kafanı meşgul tut.

Bir film izlerken veya onu düşünmüyorken olmadığını farkedecek ve zihinsel olduğunu anlayacaksın. Bu çok normal ancak bunu yenmelisin, üzerine git ve kendini meşgul edecek bir program oluştur. Bana istediğin her an yazabilirsin.
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Bu dunya gecici asil sen ahiretine bak

• Hammertime44 H kullanıcısına yanıt
    hocam bir psikiyatriste görüneceksiniz, size antidepresan yazacak ve sizi rahatlatacak. tek sıkıntı, insan alışınca kolay bırakamıyor, o yüzden uzun süre kullanmamak en iyisi. geçmiş olsun. hastane işi riskli, relax çayı filan da iş görür,rahatlatır.
    Bir de anksiyete için nefes egzersizleri var, youtubeta filan çok var, deneyin, mutlaka faydasını görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 25 Mayıs 2020; 23:39:3 >
  • Dostum anksiyete (panik bozukluk) var gibi duruyor bendende vardı ama tabiki doktora sonra da kesinlikle psikiyatriste git .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Psikolojiktir bende de 2 gündür iç sıkıntısı panik atak uykusuzluk var

• Önce bir akciğer uzamanına sonra da bir psikolojik danışana danışın derim. Tıp konusunda bir şey söylemek doğru olmaz.
  • hocam muhtemelen psikolojik bir sıkıntı yaşıyorsunuz...

emin olun sizin gibi milyonlarca insan şu 2 aylık süreçte yaşadı bunu, ben bu salgının daha başlarında 1-2 defa ateşim yükselir gibi oldu öksürür gibi oldum 1 hafta paranoya yaptım kendi kendime bir de tek başıma yaşayan birisiyim kendimi eve kapadım 40. günümde falan psikolojim mahvolmuştu ailemden sevdiklerimden arkadaşlarımdan uzak tek başıma bir evde insan yüzü görmeden kimseyle konuşmadan 40 gün geçirmiştim hayli etkilemişti beni şu an saatin 12'yi geçmesiyle beraber 70. güne girmiş bulunmaktayım daha iyiyim kafamı toparlama fırsatı buldum şans eseri bir arkadaşımla görüştüm o da iyi geldi yakında bu sürecin daha da toparlanacağımın farkındayım mesafemi ve maskemi kullanarak eski hayatıma ve işime geri döneceğimi biliyorum siz de bunu düşünmeye çalışın sürekli
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.