Şimdi Ara

Hyundai ve Kia'dan 'yakıt' itirafı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
1
Favori
8.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hyundai ve Kia, yakıt ekonomisine yönelik verileri düşük gösterdiğini kabul ederken
  • gerçekten ciddi ve büyük haber... dizelinin fazla yaktığı biliniyordu zaten...
  • VOLVO s60 içinde aynı şey geçerli kesinlikle Hiç bir verisi tutmuyor %50 fazla sapma var eminim buna
  • quote:

Orijinalden alıntı: Closer

Kraldan çok kralcı olmaya gerek yok..

Adamlar resmi olarak "biz bu açıklamayı kabul ediyoruz" dedikten sonra hala savunmaya çalışmak komiklikten öteye gitmez..

Sen Hyundai yöneticilerinden daha mı iyi biliyosun ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Orijinalden alıntı: of dead

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cemalnalga30

Bi vatandas geçen sene i 30 un golfü sollayacağından bahsediyordu, geçerse çıplak gezerim demiştim gülüyordu.

! Das Auto !

Aferin doğuşa ben olsam 9 ay değil 3 senede bekletirim bu haberin üzerine

Golf'ta bir şey mi. Bu forumda bir arkadaş İ30 ile deneme sürüşüne çıktığını VW scirocco ile kapıştığını, Scirocco'nun dikiz aynasında kaybolduğunu anlatmıştı.

Konuyu bulursam buraya editlerim.

Konuyu bulursan gerçekden merak ediyorum arkadaş nasıl Scirocco'yu aynada kaybetmiş birde beraber deneyelim.

Yarım saattir arıyorum ama bulamadım. Vallahi böyle bir konu vardı. Scirocco'ya nal toplatmış filan. Sayfalarca sürmüştü tartışması. Hatta yanlış hatırlamıyorsam kapışmayı Ataşehir istikametinden FSM köprüsüne gelen otoban bağlantı yolu üzerinde yaptığını söylüyordu.

Hatta o akşam hayatımda ilk defa Scirocco gördüm. Vay anasını. Bu arabaya nal toplattıysa İ30 gerçekten iyi demiştim kendi kendime.

Scirocco ya nal mi toplatmis. He o elemanın muhtemelen gözü şeş beş tir yada scirocco yu kullanan sallamamistir bırakayım fukara sevinsin demiştir ben bile 105 lik jettamla ona ızdırap olurum be ya arkadaş ne mallar var şu yollarda akıl işi değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Amerikanin standartlari Avrupa'da uygulansa, bircok buyuk firma rezil olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RS13

Her zaman kataloğa benzinli araçlar için +1,5 LT eklerim.

benzinliğe 2 dizele de 1 eklerim hocam bende
  • Bu arabalar Türkiye'de kullanılmıyor mu? biz insan yerine koymuyorlar
  • Doğuş grubuna ait bir haber sitesinin reklamı da ancak böyle olabilirdi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: of dead

quote:

quote:

Bi vatandas geçen sene i 30 un golfü sollayacağından bahsediyordu, geçerse çıplak gezerim demiştim gülüyordu.

! Das Auto !

Golf'ta bir şey mi. Bu forumda bir arkadaş İ30 ile deneme sürüşüne çıktığını VW scirocco ile kapıştığını, Scirocco'nun dikiz aynasında kaybolduğunu anlatmıştı.

Konuyu bulursam buraya editlerim.

Konuyu bulursan gerçekden merak ediyorum arkadaş nasıl Scirocco'yu aynada kaybetmiş birde beraber deneyelim.

Yarım saattir arıyorum ama bulamadım. Vallahi böyle bir konu vardı. Scirocco'ya nal toplatmış filan. Sayfalarca sürmüştü tartışması. Hatta yanlış hatırlamıyorsam kapışmayı Ataşehir istikametinden FSM köprüsüne gelen otoban bağlantı yolu üzerinde yaptığını söylüyordu.

Hatta o akşam hayatımda ilk defa Scirocco gördüm. Vay anasını. Bu arabaya nal toplattıysa İ30 gerçekten iyi demiştim kendi kendime.

Hocam arkadaş orda mizahi bi yazı yazmıştı, ciddiye almışsınız sanırım...

• quote:

Teksas belediyesi çıklama yapar birazdan

Efenim verdiğimiz ödüllerin arkasındayız diye.

Birde bu i30 u filan golf le karsılastıran makara adamlar var bu forumda.

Senelerce incecik kaportayı millete kaktırdılar, üstüne birde yakıt tüketimi yalanı atmışlar.

! Das Auto !

iyiymiş

• tamam dogrudur kabul etmis..fazlada yakihor kesinlikle fakat ben bu abd den chevy yada gm filan boyle haber gelmedikce kaale almam..adamlar bakti aldi basini gidiyor cikartin hemen eldeki kozlari...seat kullanicisi olarak kia ve hundainin arkasindayim yuruyun be koreliler...

• Forumda uzun yolda fabrika verisinin altında yaktığını ispatlayan ssler mevcut bir tek Hyundai ve Kia için ss göremedim. Bende Hyundai kullandım bende yakıttan pişman olanlardanım.
  • Rezillik :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: asoz

quote:

Orijinalden alıntı: Closer

Kraldan çok kralcı olmaya gerek yok..

Adamlar resmi olarak "biz bu açıklamayı kabul ediyoruz" dedikten sonra hala savunmaya çalışmak komiklikten öteye gitmez..

Sen Hyundai yöneticilerinden daha mı iyi biliyosun ..

+1. ortada bir iftira olsa hyundai hakkını çatır çatır arardı. nasıl samsung, apple karşısında hakkını aradıysa, hyundai de hakkını arardı.
    ama bu olayda kabullenme var..
  • rezillik...
    ve neden böyle birşeye ihtiyaç duyarlar ki..
    Bakalım Türkiyede dava açan olacak mi. Diğer araç firmaları dahi dava açabilir bence, haksız rekabetten dolayı. arkadaşta da i30 dizel otm var, ankarada ev-is arasi 20kmlik yolda 8lt altına inmiyormuş. araba biraz yol yapınca azalır demiş bayi..

• Yeni i30 dizel manuel icin ortalama katolog verisi 4.3lt benim ortalama 4.8lt.Test ortami gibi bir surus stilim yok sonucda ara gazliyoruz,trafik vs.Cok fazla bir fark yok gibi Bizim ulkemizde katolog verisi tutturmak biraz zor.Uzun yolda fabrika verisi altinada dusulebilir.Boludan-Ankaraya 80e sabitle gel
  • Bilgisizce ve haberin detaylarını bilmeden ve okumadan yapılan sallamasyon yorumlar herhalde sadece bizim ülkemizde görülür.

Herşyeden önce ölçümler arasındaki fark ABD standardı ile Kore standartları arasındaki farktan kaynakalnıyor (yani SAE ve HP arasındaki fark gibi)
    Firma Koredeki kendi fabrikasındaki ölçüm sistemine göre ölçüm yapıp bunu ilgili mercilere bildiriyor. İlgili merciler kendileride ölçüm yapıyor ve arada fark oluşuyor. Bu farkta 0,4 ile 1 litre arasında değişiyor. Enbüyük fark KIA Soul modelinde ve 1 litrelik bir fark.
    Bunun üzerine firma Kendi ölçümlerini ABD standardına çevirmeden yayınladığı için hatalı davrandığını söylüyor ve aradaki farkı hemen öderiz diyor. İstese duruma itiraz edebilir ama ABD gibi stratejik bir pazarda marka imajını bozma tehlikesi olduğundan geri vitese takıyor.

olay bundan ibaret. Burada yazılanlara göre bu araçlar bir depo ile 200km anca gidiyor zannedersiniz. Ayrıca avrupa standart ve emisyonları ABD den farkl,ı TC ye ve Avrupya gelen motorlar çok daha farklı değerler ve hacimler ile geliyor.

Millet bir birine saldırmak stress atmak için yer arıyor.

i30 konusu açıldığında ne oluyor nasıl oluyrsa konu i30 Golf savaşına dönüyor. Golf sahipleri i30 kendisine rakip görmüyorsa her i30 konusunda neden saldırıya geçiyorlar. i30 sahipleride Golf sahipleri ile ağız dalaşına neden giriyor? Sonuçta hiç kimse fabrika verilerini gerçek hayatta tutturamaz buna imkan yok. Kaldıki Konya da sürülen bir araç ile Hakkari deki bir aracın aynı fabrika tüketimini tutturması nasıl beklenebilir anlamak mümkün değil.

• hyundai-kia motorları ve şanjmanları birebir aynı araçlar fabrika ve katlog verileri aynı, kullananlar bilir tepkiler aynı araçların, manuel dizellerinin çok ekonomik olduğunu duyduğum halde otomatik dizellerin benzinli sarfiyatını aratmadığını bir çok kez kullanarak gördüm, Ayrıca insanların böyle bir açıklamaya şaşırmalarına ben şaşırıyorum, zaten dizel otomatik araçlarının fabrika verisi ş.içi 7 lt.daha ne bekleniyor, 5lt.mi yakacaktı

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.