Şimdi Ara

Hyundai ve Kia'dan 'yakıt' itirafı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
1
Favori
8.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cihanair

1500 km'de 1.6 tdi dsg aracim kiz lastigi ile 7 litre yakiyor ortalama full sehir ici istanbul bu arada

Bir kez shell gtl aldim az km yaptim bir daha tovbe ettim

Onun disinda sorun yok

Cihanair. Bayramda tebrik mesajı atan sen miydin. Numaran rehberimde kayıtlı idi ama köyde can sıkıntısından cep telini oynarken hem güncelleme güme gitti. hem de rehber kaydı sıfırlandı.

Ben de bayramını tebrik ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

Yine bir forum klasiği... Marka fanatikleri ve marka düşmanları tarafından özünden saptırılmış, çocukca sidik yarışlarına dönüşmüş, kısaca çöplüğe dönmüş bir konu daha...

Bir grup koskoca markayı yerden yere vuruyor, bir grup da iddianın asılsız olduğuna sonuna kadar emin...

burası forum binbaşı napalım kısır yapıp mezdekeyi takıp oynayalımmı ? nsanlar tartısıyor iste güzel güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

1500 km'de 1.6 tdi dsg aracim kiz lastigi ile 7 litre yakiyor ortalama full sehir ici istanbul bu arada

Bir kez shell gtl aldim az km yaptim bir daha tovbe ettim

Onun disinda sorun yok

Cihanair. Bayramda tebrik mesajı atan sen miydin. Numaran rehberimde kayıtlı idi ama köyde can sıkıntısından cep telini oynarken hem güncelleme güme gitti. hem de rehber kaydı sıfırlandı.

Ben de bayramını tebrik ederim.

Evet abi bendim

35 sonu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• i40 a bayideki arkadaş gayet ekonomik araç demişti! Hah şimdi tam ekonomik oldu...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

quote:

Hyunda i30 test ettik

1.6 dizel otomatik 10.90 ortalama ile kendimizi bayiye zor attik

arabayı eşşek niyetine sürersen 20.90 litrede tüketebilirsin. senin dsg yi ver 15 den aşağı yakarsam üyeliğimi yakacam !

Gayette normal kullandim ben i30'u

bende normal kullandım 8 yaktı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cemalnalga30

quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

Yine bir forum klasiği... Marka fanatikleri ve marka düşmanları tarafından özünden saptırılmış, çocukca sidik yarışlarına dönüşmüş, kısaca çöplüğe dönmüş bir konu daha...

Bir grup koskoca markayı yerden yere vuruyor, bir grup da iddianın asılsız olduğuna sonuna kadar emin...

burası forum binbaşı napalım kısır yapıp mezdekeyi takıp oynayalımmı ? nsanlar tartısıyor iste güzel güzel

Güzel güzel tartışma anlayışlarımız farklı anlaşılan...

Benim güzel güzel tartışma anlayışımda sidik yarıştırmak yok. Mesajların yarısı ya VW'e laf sokuyor, ya da VW ile kıyaslayıp Hyundai'a sallıyor.

VW'ciler Hyundai araba mı modundalar, Hyundai'ci ve Kia'cılar "neden tartışıyorsunuz, tartışmayın, susun, hepsi yalan" modundalar.

Bu "güzel güzel tartışmaksa" benim söyleyebileceğim birşey yok zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 5 Kasım 2012; 16:26:43 >

• Ya neyi tartışıyorsunuz anlamadım. vw de phaentokanın verilerinde usulsüzlük yaptığı için mahkemelik, forumda konusu vardı. Kia ve Hyundai mahkemeye bile gitmeden olur,aradaki farkı ödeyelim demiş. Gayet centilmence...

Olay Hyundai vw tartışmasına dönmüş. Kardeşim, vw grubu ;

Altınızda dünyanın en kaliteli malzemesinden üretilmiş arabası var. Adamlar utanmasa, bir üst kalitesi, altın kaplama olacak.... Göğüs yumoş yumoş yumuşak plastik. DSG niz var, sınıfında standart belirleyen arabanız var, 77.000 bayılıp aldığınız highline Golf 7 niz var. Üstüne de sıra bekliyorsunuz, hem bu sene ESP niz bile standart.

Bizim gibi uçan tenekelere binen insanlarla ne alıp veremediğiniz var, neden vuruyorsunuz bu kadar? Sonuçta can güvenliğimiz yok, uçan tenekelere biniyoruz. Kapılarımız bile kalitesiz, kapandığında zangır zangır titriyor. Ön göğsü sert plastikli araçlara biniyoruz. Bir yumuşak ön göğüs okşama fantazimiz bile yok. TSI -TDI motorlarımız, turbo benzinli modellerimiz yok.

Buraya gelip, Golfün üstünlüğünü sıralamanıza ne gerek var? Komplekse giriyoruz ama....

• quote:

Orijinalden alıntı: of dead

quote:

quote:

Bi vatandas geçen sene i 30 un golfü sollayacağından bahsediyordu, geçerse çıplak gezerim demiştim gülüyordu.

! Das Auto !

Aferin doğuşa ben olsam 9 ay değil 3 senede bekletirim bu haberin üzerine

Golf'ta bir şey mi. Bu forumda bir arkadaş İ30 ile deneme sürüşüne çıktığını VW scirocco ile kapıştığını, Scirocco'nun dikiz aynasında kaybolduğunu anlatmıştı.

Konuyu bulursam buraya editlerim.

Konuyu bulursan gerçekden merak ediyorum arkadaş nasıl Scirocco'yu aynada kaybetmiş birde beraber deneyelim.

http://forum.donanimhaber.com/m_59090920/mpage_1/key_/tm.htm sanırım bu olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: _em-re_

quote:

Orijinalden alıntı: of dead

quote:

quote:

Bi vatandas geçen sene i 30 un golfü sollayacağından bahsediyordu, geçerse çıplak gezerim demiştim gülüyordu.

! Das Auto !

Aferin doğuşa ben olsam 9 ay değil 3 senede bekletirim bu haberin üzerine

Golf'ta bir şey mi. Bu forumda bir arkadaş İ30 ile deneme sürüşüne çıktığını VW scirocco ile kapıştığını, Scirocco'nun dikiz aynasında kaybolduğunu anlatmıştı.

Konuyu bulursam buraya editlerim.

Konuyu bulursan gerçekden merak ediyorum arkadaş nasıl Scirocco'yu aynada kaybetmiş birde beraber deneyelim.

http://forum.donanimhaber.com/m_59090920/mpage_1/key_/tm.htm sanırım bu olması lazım.

Arkadaş o kadar güzel yazmış ki Hyundai alasım geldi.

• bence bu amerikalıların çamur atması.
    fabrika değerini tutturan araç yok gibi
    3- 4 ay öncede yeni güvenlik testi standartı getirdiler,ama teste bir tane amerikan aracı koymadılar.
    bunlar kendi araçları satsın diye yapılan hamleler gibi geliyor bana.
  • Bir şekilde ülkemizde de ceza verirlerse bayağı bir alacağım olur....
  • bende 1,4 benzinli accent blue var... fabrika verileri ile orantılı yakıyor..
    gecen ay elazıga gitmiştim baya bir ekonomik gitmiştim ; ortalama 5,5 litre..
  • Vay anasını..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^^chicken_translate^^

nasıl yaktığını bilmem ama i30 u geçen hafta test sürüşü yaptım araba gitmiyor,gaz yemiyor,o nasıl 128 beygir hayret ettim vallaha, birde manuel haa

araba sürmeyi öğrende gel o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fastdriver.

quote:

Orijinalden alıntı: AirDream

siradaki aciklamayi opelden bekliyoruz

Hocam Opel ecotec motorlar bence oldukça ekonomik.(insignia kullanıyorum öncesinde Opel vectrada kullandım.)
    Renault Toyota,Honda,Opel,VW,Ford,Hyundai,Fiat,Peugeot,Mitsubishi kamyon, kamyonet dahi kullandım.
    nerdeyse kullanmadığım marka, model kalmadı. bu arada yaş 45.
    Benim VW, hyundai,honda dışında opel ve diğer kullandığım araçlardan yakıt tüketimi açısından şikayetim olmadı. beni bu konuda en çok VW üzdü. ekonomik dedikleri MPI motor gaza biraz dokunduğunuzda yakıtı resmen içiyor hele TSI motordan hiç söz etmeyeyim. (Jetta TSI, passat MPI kullanmış birisi olarak söylüyorum.)

Ben belirtmemişim ama 1.3 CDTI için yorum yapmıştım aslında. Yorumunuza kesinlikle saygım var ve katılıyorumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

quote:

nasıl yaktığını bilmem ama i30 u geçen hafta test sürüşü yaptım araba gitmiyor,gaz yemiyor,o nasıl 128 beygir hayret ettim vallaha, birde manuel haa

bitti mi rodaj? bekliyorum sabirsizlikla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboker

quote:

Orijinalden alıntı: swat882

quote:

bitti mi rodaj? bekliyorum sabirsizlikla..

700. kilometremize bastık

şu anda yakıt 6.1 litreden 5.8 e düşmüş durumda şehiriçinde...aldığımdan bu yana 700 kilometre yaptım. yol bilgisayarında 52 litre dizel ile 920 kilometre gideceksin diye hesaplıyor..bakalım depo sonunda neler olacak...hepsini kaydını tutuyorum zaten. merak etme dostum biraz kullanayım ayrıntılı bir inceleme gelecek heryönüyler

ben tahmin ediyorum ki 5-5.5 arasına düşecek şehiriçinde .. bu da iyi bir değer allah bereket versin

• yuh ulan
  • Amerikadaki sistem beyana dayalı.

Avrupadaki sistemde ise testler denetleniyor.

6 ay önce benzeri durum BMW'nin de başına geldi. Tüketim değerlerin %10 düşük gösterdikleri açıklandı.

http://editorial.autos.msn.com/blogs/autosblogpost.aspx?post=9f995846-5690-44ed-bbe3-0b3dec1637ad&_blg=4,1800259
  • Ne olursa olsun Opel kraldır.

14 senelik arabamız var taş gibi taş.

Hyundai ve Kia da zaten sorunlar hiç bitmiyor. Toyota da öyleydi sanırsam geri çağırmışlardı arabaları :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hukukçu Bey -- 5 Kasım 2012; 18:55:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.