Şimdi Ara

Hyundai ve Kia'dan 'yakıt' itirafı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
1
Favori
8.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hyundai ve Kia araçlarının yakıt tüketimi verilerinin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı

ntvmsnbc
    Güncelleme: 09:35 TSİ 05 Kasım. 2012 Pazartesi
    SEUL - Güney Koreli otomotiv şirketi Hyundai ve iştiraki Kia'ya ağır darbe.

Wall Street Journal'da yer alan habere göre, ABD Çevreyi Koruma Ajansı, Hyundai ve Kia'nın, araçlarının yakıt tüketimi verilerinin gerçeği yansıtmadığını belirledi.

Araçlardaki yakıt tüketiminin belirtilenden daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Hyundai ve Kia, yakıt ekonomisine yönelik verileri düşük gösterdiğini kabul ederken, Güney Koreli şirketler, Amerika'da 1 milyondan fazla aracın sahibine yanlış verilerin neden olduğu fazla tüketimden kaynaklanan farkı geri ödeyecek.

Haber sonrasında Hyundai hisseleri yüzde 8 değer kaybetti. Kia hisselerindeki kayıp da yüzde 7'yi buldu.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25394948

• Zerre şaşırmadım. 100 defa yazdım burda. Hyundailerin benzinlisi çok yakıyor diye. 20 litre benzinle bir araba uzun yolda en fazla 200 küsür km gider mi ya. Ayıp. CRDI'lerin de milenyum kasaları çok yakıyor.
  • Oha.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabii ki her zaman olduğu gibi "türkiye'deki araçlarda böyle bir soruna rastlanmadı"

• Mesela i30 fazla yakiyor otomatik dizelleri,
    beygiride yuksek ama gitmiyor

• Dizel Getz aracımda fabrika verilerini yansıtmıyor 5.5 litre fabrika tüketim verisi var 6.5 litre tüketiyor.Hyundai bana da fazla yaktığım litrelerin parasını versin uzun bir süre cebimden yakıt parası çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: time is up

Mesela i30 fazla yakiyor otomatik dizelleri,
    beygiride yuksek ama gitmiyor

Doğru tespit
  • quote:

Orijinalden alıntı: anchorman

Opa Gangnam style

• bende yeni 2. el aldım banada para verirlermi :) yoksa 3 in 1 mi alırım.

arkadaş fabrika verisi tutan araç var sanki. adam sıfır lastik sıfır rüzgar en iyi yolda ölçüm yapiyor.

şahsen sıfır araç alsam direkt dava açardım:)
  • Teksas belediyesi çıklama yapar birazdan

Efenim verdiğimiz ödüllerin arkasındayız diye.

Birde bu i30 u filan golf le karsılastıran makara adamlar var bu forumda.

Senelerce incecik kaportayı millete kaktırdılar, üstüne birde yakıt tüketimi yalanı atmışlar.

Bi vatandas geçen sene i 30 un golfü sollayacağından bahsediyordu, geçerse çıplak gezerim demiştim gülüyordu.

! Das Auto !

Aferin doğuşa ben olsam 9 ay değil 3 senede bekletirim bu haberin üzerine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalnalga30 -- 5 Kasım 2012; 11:07:18 >
  • Hadi ya...

Bir tek ben mi fabrika verilerinin altında yakıyorum? Vay canına....
  • Getz şuan 240 bin km de 100 km de 1 litre fazla tüketim gösteriyor 2400 litrelik mazot parasını iade etmeleri gerekiyor bana oda 10 bin tl gibi bir miktar ediyor arabayı yenilerim bu para ile. Yada 60 depo mazot alırım 40 bin km yolu bedavaya getirmiş olurum. Valla süper olur ben bir Assan'ı arayımda hesap numaramı vereyim yollasınlar hemen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Getz şuan 240 bin km de 100 km de 1 litre fazla tüketim gösteriyor 2400 litrelik mazot parasını iade etmeleri gerekiyor bana oda 10 bin tl gibi bir miktar ediyor arabayı yenilerim bu para ile. Yada 60 depo mazot alırım 40 bin km yolu bedavaya getirmiş olurum. Valla süper olur ben bir Assan'ı arayımda hesap numaramı vereyim yollasınlar hemen.

burası türkiye nah sana baklava hocam aklıma ivedik geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalnalga30 -- 5 Kasım 2012; 11:12:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cemalnalga30

Bi vatandas geçen sene i 30 un golfü sollayacağından bahsediyordu, geçerse çıplak gezerim demiştim gülüyordu.

! Das Auto !

Aferin doğuşa ben olsam 9 ay değil 3 senede bekletirim bu haberin üzerine

Golf'ta bir şey mi. Bu forumda bir arkadaş İ30 ile deneme sürüşüne çıktığını VW scirocco ile kapıştığını, Scirocco'nun dikiz aynasında kaybolduğunu anlatmıştı.

Konuyu bulursam buraya editlerim.
  • Acaba fabrika verilerini tutturabilen kaç marka var diye de bi sormak gerek bence.
  • Darısı itiraf etmeyenlerin başına.
  • yalanın batsın diyecem ama herşey gün gibi ortada, kaskodan hyundai era yedek araç verdiler, 1 hafta kullandım, bu araçlara verilen paralara acıdım vallaha, 50tl benzinle 100 km zor yaptım, kmde 50 krş yakıyor, yol tutuş Allah lık üstünde milestone diye bi lastik vardı ona da bağlıyorum tabi, yağmur yağdı biraz sert fren yaptığımda arka tekerlekler kitleniyordu, aracın götü başı ayrı oynuyordu, aracın tek sevdiğim özelliği şu oldu, tümseklerden istediğim hızla geçebiliyordum, hor kullandığımdan değil kendi aracımı nasıl kullanıyorsam bunuda aynı kullandım gavur muamelesi yapmadım yani, süspansiyon gayet yumuşaktı, silecekler son hızda çalıştığında araba sallanıyordu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihilist76

Acaba fabrika verilerini tutturabilen kaç marka var diye de bi sormak gerek bence.

Kullandığım için söylüyorum. 1.5 DCI motorlar bir çok kere fabrika verisinin altına inebiliyorlar. Ben 100 km'de 4 litrenin bile altına düşürdüm uzun yolda. fabrika verisi 100 km'de 4,5 ile 5 litre asasında.
  • 2009 yılında i10 otomatik arac aldık annem istanbul icinde kullansın diye az yakar servisi ucuz olur diye almaz olaydık servis cdti astram ile aynı benzin sarfiyati ise anlatılmaz yaşanır, Allah kimseye yaşatmasın bir daha Hyundai mı ASLA!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: electro_g

yalanın batsın diyecem ama herşey gün gibi ortada, kaskodan hyundai era yedek araç verdiler, 1 hafta kullandım, bu araçlara verilen paralara acıdım vallaha, 50tl benzinle 100 km zor yaptım, kmde 50 krş yakıyor, yol tutuş Allah lık üstünde milestone diye bi lastik vardı ona da bağlıyorum tabi, yağmur yağdı biraz sert fren yaptığımda arka tekerlekler kitleniyordu, aracın götü başı ayrı oynuyordu, aracın tek sevdiğim özelliği şu oldu, tümseklerden istediğim hızla geçebiliyordum, hor kullandığımdan değil kendi aracımı nasıl kullanıyorsam bunuda aynı kullandım gavur muamelesi yapmadım yani, süspansiyon gayet yumuşaktı, silecekler son hızda çalıştığında araba sallanıyordu...

Bizim arkaba var. 100 km hızla gider. İstanbul-Kuzuluk arasında 2008 model Accent Era ile sadece gidişte 20 litre yakıyor. Mesafe 200 km. Söylediğinde inanmamıştım. Servise götür. Ayarlat. baktır demiştim. Götürdü yetkili servise. Ayarlanacak bir şey yok. Bunlar böyle yakar demişler. Ayıp.

Komşum milennium kasa CRDI Hyundai aldı. Benim arabanın bir buçuk katından fazla yakıyor. Uzak bir yere gideceğinde Babasından Renault Megane II benzinli arabayı alır hep. O bile daha az yakıyor der.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.