Şimdi Ara

Hyundai ve Kia'dan 'yakıt' itirafı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
1
Favori
8.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ceed ve i30 tavsiye edenler okusunlar bakalım..
  • yahu bu forum ömrümü tüketti ,hadi biraz bilgilenelim cahilliğimiz gitsin diyorum;
    bir arkadaş açıklama yapmış okuyorum tamam doğru söylüyor galiba diyeceğim ;
    haydaaa başka birisi tam tersini anlatmış sanki onun dedikleri de doğru gibi geliyor

bu iş kemal sunal filmindeki ,hızır idi -yunis idi , hızır idi - yunis idi işine dönüyor

tamam hyundai ve kia üçkağıtçıymış anladık ve onların arabalarını da almayacağız da diğerlerinin dürüst olduğu ne malum ?
  • Bi alem bu forum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: liebermann

ceed ve i30 tavsiye edenler okusunlar bakalım..

Peki siz ne tavsiye ederdiniz?

Not: araç tavsiyesi yapmam. Nickimden aratabilirsiniz.
  • hiç şaşırmadım nedense.........
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkman

quote:

dizel olup ta bu verilere ulaşmayan herhangi bir modeli tavsiye edebilirim..
  • quote:

quote:

quote:

Tamam.

Ey forum ahalisi!

Bundan sonra otogaz benzinli tavsiye edilmeyecek. Sadece dizel tavsiye edilecek. Kia ve Hyundaiden uzak durulacak, tavsiye edeni de kocaballı banlayacak...

Budur!!!!
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam.

Ey forum ahalisi!

Bundan sonra otogaz benzinli tavsiye edilmeyecek. Sadece dizel tavsiye edilecek. Kia ve Hyundaiden uzak durulacak, tavsiye edeni de kocaballı banlayacak...

Budur!!!!

canım kardeşim böyle bir durum yok.. 1 cümleden neler yazmışsın hikaye gibi.. benim burada söylediğim yiğidin hakkını yiğide vermek..

dizel renault motorları, vw motorları, psa motorları fabrika verisinden yaksa yaksa en fazla 1 lt fazla yakar.. o da spor kullanımdadır..

ancak kia ve hyundai , hatta belki buna kore üretimi olduğu için chevrolet de eklenebilir yüksek yakıt tüketimi ile bilinen araçlardır(dizel-benzin farketmez)..
    sen istediğin kadar forum ahalisine seslen.. göz var nizam var.. 9-10 lt yakan dizel otomatik i30'ları sağdan soldan çok duyuyoruz.. 9,5 lt ortalama gösteren kia ceed 5000km'de test aracı kullandım. satışcısının söylediği şey aynen şudur : "abi arabada herşey tamam, ancak motoru biraz fazla yakıyor, yakıtı çok dert etmeyeceksen bu araba tam senlik.." ben de şu soruyu sordum, "neden 10K fazla verip dizel alıyorum o zaman"

körü körüne gaza gelip avukatlık yapmayın, bazı şeyleri kabul edip hazmetmek lazım sevgili kardeşim..

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liebermann -- 8 Kasım 2012; 9:22:22 >
  • Hyundai yanlış hatırlamıyorsam ya 2003 yada 2004'te, o dönemin Elantra modelinin Ncap'tan 5 yıldız aldığı yalan beyanını kullanım kitapçıklarına koyduğu içinde hatırı sayılır bir tazminat ödemek zorunda kalmamış mıydı? Açıkçası bu habere de şaşırmadım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam.

Ey forum ahalisi!

Budur!!!!

canım kardeşim böyle bir durum yok.. 1 cümleden neler yazmışsın hikaye gibi.. benim burada söylediğim yiğidin hakkını yiğide vermek..

dizel renault motorları, vw motorları, psa motorları fabrika verisinden yaksa yaksa en fazla 1 lt fazla yakar.. o da spor kullanımdadır..

ancak kia ve hyundai , hatta belki buna kore üretimi olduğu için chevrolet de eklenebilir yüksek yakıt tüketimi ile bilinen araçlardır(dizel-benzin farketmez)..
    sen istediğin kadar forum ahalisine seslen.. göz var nizam var.. 9-10 lt yakan dizel otomatik i30'ları sağdan soldan çok duyuyoruz.. 9,5 lt ortalama gösteren kia ceed 5000km'de test aracı kullandım. satışcısının söylediği şey aynen şudur : "abi arabada herşey tamam, ancak motoru biraz fazla yakıyor, yakıtı çok dert etmeyeceksen bu araba tam senlik.." ben de şu soruyu sordum, "neden 10K fazla verip dizel alıyorum o zaman"

körü körüne gaza gelip avukatlık yapmayın, bazı şeyleri kabul edip hazmetmek lazım sevgili kardeşim..

Sevgili kardeşim, bana ne Kianın ve Hyundainin satışlarından? Satıp satmaması hiç umrumda değil, onların avukatlığını da yapmıyorum.

İmzamda bulunan aracın ş. içi fabrika değeri 9.6. Ben yakıyorum 7.4-7.8 arası. Ş. arası verisi 5.5, ben yakıyorum 5.6. Çok zorlarsam, 90 ı geçmezsem, 5.2 de yakarım. Sırf senin için, yeni gaz aldığımda bilgisayarı sıfırlayıp videoya çekeceğim. Üstelik aracım tork konvertörlü klasik otomatik şanzuman. 1.6 motor. Ben dizel sevmiyorum, Üstelik gazla kullanıyorum.

Ha, bir Citroen, bir Fiat Kiadan ve Hyundaiden az yakar, eyvallah, bunun iddiasında değilim. Ama abartıldığı kadar da değil yani.

Araç tavsiye etmem, hatta Kia hiç tavsiye etmem, başka nedenlerim var, ama tavsiye edenler de suçlu değil, bu kadar da değil.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam.

Ey forum ahalisi!

Budur!!!!

Sevgili kardeşim, bana ne Kianın ve Hyundainin satışlarından? Satıp satmaması hiç umrumda değil, onların avukatlığını da yapmıyorum.

İmzamda bulunan aracın ş. içi fabrika değeri 9.6. Ben yakıyorum 7.4-7.8 arası. Ş. arası verisi 5.5, ben yakıyorum 5.6. Çok zorlarsam, 90 ı geçmezsem, 5.2 de yakarım. Sırf senin için, yeni gaz aldığımda bilgisayarı sıfırlayıp videoya çekeceğim. Üstelik aracım tork konvertörlü klasik otomatik şanzuman. 1.6 motor. Ben dizel sevmiyorum, Üstelik gazla kullanıyorum.

Ha, bir Citroen, bir Fiat Kiadan ve Hyundaiden az yakar, eyvallah, bunun iddiasında değilim. Ama abartıldığı kadar da değil yani.

Araç tavsiye etmem, hatta Kia hiç tavsiye etmem, başka nedenlerim var, ama tavsiye edenler de suçlu değil, bu kadar da değil.

kardeşim ben zaten "suçlu bunlar" - "tukaka" demedim ki.. "ceed ve i30 tavsiye edenler okusunlar bakalım" dedim.. burdan bunu çıkarım yapmanız enteresan geldi bana..

Yeri geliyor ben de kullandığım araçlar hakkında sorunları belirtip yerden yere vurmuyor değilim ayrıca.. bu paraya bu kadar..
  • bmw de aynı şekilde 3.0 313 hplik 54 serisi ortalama 5.7 litre yakıyormuş
  • Yakarsa yaksın ben arabamı seviyorum.Birde bu kadar Amerikalı aptalmıymış senelerdir arabalarının çok yaktığını anlamayacak kadar?fazla yakıyormuş dedikleri rakamda %1i geçmez herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: er76.

Yakarsa yaksın ben arabamı seviyorum.Birde bu kadar Amerikalı aptalmıymış senelerdir arabalarının çok yaktığını anlamayacak kadar?fazla yakıyormuş dedikleri rakamda %1i geçmez herhalde.

Delinin biri kuyuya taş atmış sesi bizim ülkemize kadar ulaşmış nitekim bu konu amerika da yaşandı amma sanki Türkiyede yaşanmış gibi yargılamalar var. Hyundai abd de böyle türkiye de olduğu gibi ekonomik modellerinden,yani küçük sınıf arabalarından çok büyük sınıf arabalarını satıyor bu arabalar çok yakıyordu da şimdiye kadar yakmıyor muydu veya çok yakıyordu da neden abd hyundainin dünyanın 4. büyük markası haline gelecek derecede satışlarını en çok artıdığı ülke oldu.Bence bu konu tamamen rant konuları ile alakalı bir durumdan ibaret hyundai yetkililerinin kabul ettiği idda edilen sadece yakıt verilerinin olduğundan az gösterildiği bunu zaten hangi marka yapmıyor yakın zamanda vw,bmw gibi markalar da yol bilgisayarlarındaki yakıt verileri ile ilğili benzer bir durum yaşadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemalnalga30

quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Getz şuan 240 bin km de 100 km de 1 litre fazla tüketim gösteriyor 2400 litrelik mazot parasını iade etmeleri gerekiyor bana oda 10 bin tl gibi bir miktar ediyor arabayı yenilerim bu para ile. Yada 60 depo mazot alırım 40 bin km yolu bedavaya getirmiş olurum. Valla süper olur ben bir Assan'ı arayımda hesap numaramı vereyim yollasınlar hemen.

burası türkiye nah sana baklava hocam aklıma ivedik geldi

fena güldüm yaa
    sağol hocam akşam akşam keyfim yerine geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonatave6

quote:

Orijinalden alıntı: er76.

Yakarsa yaksın ben arabamı seviyorum.Birde bu kadar Amerikalı aptalmıymış senelerdir arabalarının çok yaktığını anlamayacak kadar?fazla yakıyormuş dedikleri rakamda %1i geçmez herhalde.

Delinin biri kuyuya taş atmış sesi bizim ülkemize kadar ulaşmış nitekim bu konu amerika da yaşandı amma sanki Türkiyede yaşanmış gibi yargılamalar var. Hyundai abd de böyle türkiye de olduğu gibi ekonomik modellerinden,yani küçük sınıf arabalarından çok büyük sınıf arabalarını satıyor bu arabalar çok yakıyordu da şimdiye kadar yakmıyor muydu veya çok yakıyordu da neden abd hyundainin dünyanın 4. büyük markası haline gelecek derecede satışlarını en çok artıdığı ülke oldu.Bence bu konu tamamen rant konuları ile alakalı bir durumdan ibaret hyundai yetkililerinin kabul ettiği idda edilen sadece yakıt verilerinin olduğundan az gösterildiği bunu zaten hangi marka yapmıyor yakın zamanda vw,bmw gibi markalar da yol bilgisayarlarındaki yakıt verileri ile ilğili benzer bir durum yaşadı.

Aynen katılıyorum.
  • herşeyin tasarım ve donanım olmadığına dahada inanır oldum.

yap tasarımı koy donanımı iş tamam dı göya?

128 hp otomatik motor benim 90 hp lik aurisimle aynı

manuelde sorun yine aynı 115 hp lik focus aynı performansta!

hyundai'nin daha çok ekmek yemesi lazım öle 2 senede kaliteyi kim yakalamış hyundai bulucak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: electro_g

yalanın batsın diyecem ama herşey gün gibi ortada, kaskodan hyundai era yedek araç verdiler, 1 hafta kullandım, bu araçlara verilen paralara acıdım vallaha, 50tl benzinle 100 km zor yaptım, kmde 50 krş yakıyor, yol tutuş Allah lık üstünde milestone diye bi lastik vardı ona da bağlıyorum tabi, yağmur yağdı biraz sert fren yaptığımda arka tekerlekler kitleniyordu, aracın götü başı ayrı oynuyordu, aracın tek sevdiğim özelliği şu oldu, tümseklerden istediğim hızla geçebiliyordum, hor kullandığımdan değil kendi aracımı nasıl kullanıyorsam bunuda aynı kullandım gavur muamelesi yapmadım yani, süspansiyon gayet yumuşaktı, silecekler son hızda çalıştığında araba sallanıyordu...

Accent Era dizel mi verdiler? Şehir içi trafikte 50 kuruş mu yakıyordu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

quote:

Orijinalden alıntı: electro_g

yalanın batsın diyecem ama herşey gün gibi ortada, kaskodan hyundai era yedek araç verdiler, 1 hafta kullandım, bu araçlara verilen paralara acıdım vallaha, 50tl benzinle 100 km zor yaptım, kmde 50 krş yakıyor, yol tutuş Allah lık üstünde milestone diye bi lastik vardı ona da bağlıyorum tabi, yağmur yağdı biraz sert fren yaptığımda arka tekerlekler kitleniyordu, aracın götü başı ayrı oynuyordu, aracın tek sevdiğim özelliği şu oldu, tümseklerden istediğim hızla geçebiliyordum, hor kullandığımdan değil kendi aracımı nasıl kullanıyorsam bunuda aynı kullandım gavur muamelesi yapmadım yani, süspansiyon gayet yumuşaktı, silecekler son hızda çalıştığında araba sallanıyordu...

Accent Era dizel mi verdiler? Şehir içi trafikte 50 kuruş mu yakıyordu?

dizel değildi tam otomatik benzinli idi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersah00

herşeyin tasarım ve donanım olmadığına dahada inanır oldum.

yap tasarımı koy donanımı iş tamam dı göya?

128 hp otomatik motor benim 90 hp lik aurisimle aynı

manuelde sorun yine aynı 115 hp lik focus aynı performansta!

hyundai'nin daha çok ekmek yemesi lazım öle 2 senede kaliteyi kim yakalamış hyundai bulucak.

Kendi aracınızın otm ile kıyaslarsanız 3 sn fark var. Kaldiki o araç 150 kg daha ağır. 115 lik focus normal halde 10 nm overboostta 25 nm fazladan torq üretmesi aradaki farkları çıkarıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.