Şimdi Ara

Hükümetin cep telefonları ile alıp veremediği ne? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
3
Favori
23.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
399 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadas Almanya turist vizesi ile gitti 6 aylil dil kursuna ve suan tr de geçirdiği günlerin yasını tutuyor, kendi vataninda parya olmak neymiş onu anlıyoruz, eskiden derlerdi vergimi veriyorum ülkemi seviyorum diye adamlar suan sevmeyi baska sekilde anladiklari için dibine kadar sokuyorlar verginin.. Umarim vergiler normale doner yada zenginden cok fakirden hiç vergi alinmaz...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vergiler icin katılıyorum ama kaçak kullanim kul hakkına girer, cunku devlete değil diğer kullananlara kacak bedeli yansıyor gine halkin cebinden çıkıyor devletin degil!

• Kuzey Kore'ye selam çakıyoruz. Birileri de vatandaşa.

• Cari açığı maybach larla kapatmaya çalışıyorlar!!!

Peki meyve suları ve içeceklerdeki ötv ne için?

• Hükümetin cep telefonu ile alıp veremediği yok! Hükümetin parayla alıp veremediği var.

Para yetiştiremiyoruz hükümete sorun bu.

Devlet,milletten para mı dilenir bu haldeler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 25 Ağustos 2020; 10:15:11 >
  •  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sarayın yakıtı fazla.. Para lazım..

• Almanyanın bizi kıskanması ile ilgili bir operasyon olabilir.

• Hayır bu telefon vergilerini "OMO CORO OÇOK KOPONOCOK" diyenlere bir sorum var;

Dünyanın 3-4 ülkesinde olan IMEI kayıt sistemini de savunuyor musunuz?

O kayıt sisteminin 120 TL olan ilk ücretinin şu anda 2000 TL'ye dayanmasını ne peki?

Ne biçim insanlar oldunuz siz ya.

Şeyh Edebali'nin kemiklerini sızlatan ekosistemin uşakları gibisiniz.

• Arabadan sonra en büyük ihracat kalemi teknoloji ürünleri. Teknoloji ürünleri içinde de en büyük kalem cep telefonu. Cari açık artmasın ülkeden daha fazla döviz çııkmasın diye taktılar telefona.

• Üretemedigi her ünden vergi alma sevdası .
    Bugün dünya ülkelerinde tercih edilen birçok telefonun fiyatı 80-200$ arası .

Teknoloji ucuzlayinca , cihazların ömürleri kısaldı, üretici hiçbir şey yapamasa bile yazılımla sabote edip kagniya çeviriyor.
    Gelişmiş ülkelerde eskiyi getir yenisini götür muhabbeti ile tekrar üretim bandına katılıyor bu "eski " telefonlar.

Bizde ise bildiğim kadarıyla geri dönüşüm olayı yok , olanı da donanım haber ölüculerine rahmet okuttugundan bu cihazlar geri dönüşüme katılmıyor.

Çöpe falan gitmiyor evde bekliyor çünkü IMEI 'si değerli :)

Ülkemizde kıçı kırık garantili telefonlar ise 1.500 TL den başlıyor. Garanti durumu ise ", kullanıcı hatası" uzerine kurulu.

Kaçakçılardan yarı fiyatına alıp,eski telefon IMEI çakılıp kullanılıyor.Zira devlete ödediğin vergiyle birtane daha alabiliyorsun.

Satışlarda düştüğünden devlet yenilenmiş ürünleri satışına onay verdi .
    Tıpkı Afrika ülkeleri gibi Avrupalılarin yukarda bahsettiğim geri dönüşüme vermiş ürünlerini"yenilenmiş ürün" adıyla ülkemiz insanına kaktırılacak.

Herifler ürünlerinin ölüsünden ,dirisinden para kazaniyor böylece . Avrupa ülkelerinin ikinci eline ancak gücümüz yeter oldu , heriflerin çöpe attığı ürün bizde böyle değerleniyor.Utanç verici durum

Şakirtlerin çözümü ise "kullanmayın " ,"yaşamayın","eğlenmeyin" kafasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Violet Evergarden -- 25 Ağustos 2020; 11:6:33 >

• Asgari ücret alıp eşi çalışan kendi evi olan biri istediği yeni bir telefonu 200-300 tl taksitle çok rahat alabilir ama yeni bir telefonu 2000-3000 tl verip bir kerede alamaz.

• Vergilerinde vergisi gelmeli. Çok geç kalındı çooook.

Vergi cenneti Türkiye. Böyle bir ülke daha olmadı, olamazda.

Doğduğumuz coğrafyanın kaderini yaşamaktayız. Madalya verilmeli.

• A30s 6 ay önceki fiyatı : 1750 TL
    A30s Şuan Fiyatı : 2800 TL

Şuanda 1800 TL'ye çöp A01 veya M11 var

• 5 yıllık telefon kullanıyorum. Şunu yazarken bile 2 kere kilitlendi. Yeni alayım dedim 1000tl zam geldi. Bu zamları savunacak kadar alçalmayın. Kendi lüksleri için bizi soyuyorlar bunu göremeyecek kadar ya körsünüz ya çıkarınız var ya da yalamanın en önde gideni siniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaptorFX -- 25 Ağustos 2020; 11:32:10 >
  • Telefon alman gerekiyor alamiyorum. Taksit yok. Fiyatlar yuksek ve telefon ozellikleri vasat. Kurumlari kendi adamlariyla doldurdular maaslari nasil odeyecekler tabi ki vergi ile. Biz bu ulkeye cile cekmeye gelmis hep onlar yesin eglensin. Gelismis ulkeler refah bolluk hayatini yasiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olgi -- 25 Ağustos 2020; 11:35:44 >
  • Asgari ücret alan birinin ben son model iphone kullanacağım demesi ne kadar saçmaysa. Ülkemizde yapılmaya çalışılan çılgın projelerde o kadar saçma bence. Açığın tek sebebi telefon, oyun konsolu vb olabilirmi? Evladım paramız varsa vergiler niye bu kadar yüksek? Paramız yoksa niye bu projelere bütün paramızı saçıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STND -- 25 Ağustos 2020; 11:57:24 >
  • Çünkü ülkede para getiren bir şey yok.Herşeyi halkın vergilerinden alıyolar bu da vergiyi doldurma gerektiriyor.işi bilmeyen insanları yüksek konuma getirip işi olmayan işte çalışmaları sağlanınca ülke zarar edior çünkü işi bilmiyor adam.Bunların hepsi birleşince vergiler eşşek yükü kadar oluyor.

• Yok herkes telefon alamazmış , yok parası olan telefon alsın mış..

Savunıcaz diye artık kendilerinden geçmiş boş yazmanın zirvesini yaşıyorlar..

Telefon en basit en medeni en gerekli ihtiyaçdır ..

Haberleşme özgürlüğüdür.. çocukda alıcak büyükde alıcak..

Haberine özgürlüğüdür....

Çocuğun kayboldu mu başına bir şey geldimi dersin telefonu olsaydı keşke beni yada polisi arasaydı..

Japonyada.ufacık çocukların çantasında kontorlu tek kullanımlık teller vardır acil durumda polisi, anne babasını, ambulansı araması için....

Haberleşme özgürlüğüne haberleşmeyin paranız yoksa nerdeyse ölün gidin diyicek artık çığrından çıkmış değerleri olmıyan insanlar var neden çünkü savunucuklar..

Savunucaklar ne pahasına olursa olsun savunucaklar yanlış olduğunu bilmelerine rağmen savunucaklar... Doğru olmadığını bilmelerine rağmen savunıcaklar....

Savunucaklar , savunucaklar , ve tekrar savunucaklar...

Savunsunlar kendi tabanlarını konzolize sini bozuyorlar çatlatıyorlar... Bilmiyorlar ki muhafazakar kesimde bu durumdan muzdarip şikayet çi çok insan var..

O insanlar da bu yorumları okuyor ve bazısı okurken diyor ben bunlarla aynı Parti'ye mi.oy veriyorum aynı yoldamı yürüyorum diye... sorguluyor....

Hep diyorum iktidarın oyu düşüyorsa bunlardan ötürü düşüyor....

• kılıc zoruyla islam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.