Şimdi Ara

Hükümetin cep telefonları ile alıp veremediği ne? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
3
Favori
23.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
399 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hazinede dolar eksi 25-30 milyar dolarda , yurtdışı alışveriş kısıtlanmaya çalışılıyor çünkü para yok ülkede

Ülkeye yabancı yatırımcı gerekiyor ki döviz girsin çünkü üreten ülke değiliz turizmden biraz döviz giriyor ama 85 milyona yetmiyor Tayyip reyis en az 3 çocuk demişti ya hani

Ülkeye yabancı yatırımcıda girmiyor çünkü bu hükümet ne lafı ne sözü ile güven veriyor , yasama yürütme yargı , merkez bankası bağımsız değil

Ha cep telefonu devede kulak , yap işlet devret sistemi ile yaptırdığı 3. köprü , hastaneler , yollar vs bunlarin parası dolar ile ödeniyor nasıl ödeyeceğiz? Ne ile? Meydanda yaptık demesi kolay nakit para ile yaptı sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Hazinede dolar eksi 25-30 milyar dolarda , yurtdışı alışveriş kısıtlanmaya çalışılıyor çünkü para yok ülkede

Ülkeye yabancı yatırımcı gerekiyor ki döviz girsin çünkü üreten ülke değiliz turizmden biraz döviz giriyor ama 85 milyona yetmiyor Tayyip reyis en az 3 çocuk demişti ya hani

Ülkeye yabancı yatırımcıda girmiyor çünkü bu hükümet ne lafı ne sözü ile güven veriyor , yasama yürütme yargı , merkez bankası bağımsız değil

Ha cep telefonu devede kulak , yap işlet devret sistemi ile yaptırdığı 3. köprü , hastaneler , yollar vs bunlarin parası dolar ile ödeniyor nasıl ödeyeceğiz? Ne ile? Meydanda yaptık demesi kolay nakit para ile yaptı sanki

çaktırma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: strategen

Gelen geçen neden Vestel'e çakıyor?

Vestel Venus V7 aldım, donanımı birebir aynı olan çinli rakibinden 200 lira ucuzdu. Arayüzünde takılma aksama yok; gayet de şık ve sağlam bir kasası var. Yanında kulaklığı ve kılıfı da var. Şarjı da bir günü rahat çıkartıyor. Giriş seviyesi bir telefondan başka ne istenebilir ki?

Vestel olmaması istenir

Vestelin tüplü tvsini aldıydık bozuluyor da bozuluyor yaptır yaptır rezil olduk tevbe ettim artık

Vestel vergisi diye çıkan vergi neymiş bir araştırın

Millet vestel alsın diye çıkarıldığına inanılan bir vergi

İnatla almıyorum aldırmıyorum

O kadar da lüksüm olsun

• İlginç ya.

Gelmişsiniz burada devletin düzenlemelerini savunmuşsunuz. Bu vergilerin neden geldiğini bilen adamlar bir de bunlar.

Vestel al diyene de bir şey diyemiyorum yani.

Neymiş "Adam 2 senede 1 iPhone almasın"

SANA NE!

İstediğini alır. Parası varsa alır. Yoksa borca girer alır. O da yoksa gidip 36 taksit alır. İsterse de gider satar.

Kimse de "Ya bu cihazlar 3 yıllık ortalama ömürlü, insanların hayatını kolaylaştırmak için var, biraz da refah seviyesini artırmak lazım" diye düşünmemiş.

"OMO OSGORO OCROTLO OLOYOR"

Sana ne kardeşim, onun hayatı.

Başka forumun trolleri çekilmiyor burada!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 25 Ağustos 2020; 8:22:9 >
  • Türk rakısının Türkiyede pahalı.

Türkiye dışında çok ucuz olduğu tek ülkeyiz :)

• Tamamen ekonomiyi iyi yönetememelerinin bir dışavurumu. Uzun uzun yazardım da 2 dk mı çöpe atacak troll yığını toplanmış yine, zamanımı harcayamam onlara.

• 0zkanK. kullanıcısına yanıt
    Ağzınla söylüyorsun herkes iphone alıyordu diye, artık alamıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Para yurtdışına çıkmasın, ülkede kalsın.

• Böylece daha çok venezuela peyniri ve ithal çay içilsin para yurt dışına gitmesin dimi len rizeli ekonomist

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/venezuelladan-sifir-vergiyle-ithal-peynir-1760165

https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/bazi-tarim-urunlerinin-gumruk-vergisi-ve-toplu-konut-oranlari-yeniden-duzenlendi-5970242/
    Bak şu an para yurt dışına gitmedi içeride kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 25 Ağustos 2020; 9:4:9 >

• Asgari ucretle vasat telefonlar alinir oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: sofienindünyası

Asgari ucretle vasat telefonlar alinir oldu

Niye knk 20 ay taksitle alırsın ya

Ayyy ama taksitleri de kaldırdılar dimi

Hükümetin cep telefonları ile alıp veremediği ne? 

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

İlginç ya.

Gelmişsiniz burada devletin düzenlemelerini savunmuşsunuz. Bu vergilerin neden geldiğini bilen adamlar bir de bunlar.

Vestel al diyene de bir şey diyemiyorum yani.

Neymiş "Adam 2 senede 1 iPhone almasın"

SANA NE!

İstediğini alır. Parası varsa alır. Yoksa borca girer alır. O da yoksa gidip 36 taksit alır. İsterse de gider satar.

Kimse de "Ya bu cihazlar 3 yıllık ortalama ömürlü, insanların hayatını kolaylaştırmak için var, biraz da refah seviyesini artırmak lazım" diye düşünmemiş.

"OMO OSGORO OCROTLO OLOYOR"

Sana ne kardeşim, onun hayatı.

Başka forumun trolleri çekilmiyor burada!

üüüüüüüüü gidiyorlaaağ 30 40 ay taksitle aypon alıyoğlağ herkeşin elinde aypon var ben yeterince statü atlayamıyorum

Telefon alışverişinde cep telefonuna kredi kartı taksidi kalksın bahane olarak da "alıyorsunuz taksitle ondan sonra ödemiyorsunuz borç batağında yüzüyorsunuz biz sizi bundan koruyoruz bundan böyle parası olan aypon ala" densin,

ama telefon bayileri ile evkur gibi yerler taksitle senetle üstüne 2000 3000 neyse işte fark koyup aypon satsın üüüüüü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 25 Ağustos 2020; 9:22:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Böylece daha çok venezuela peyniri ve ithal çay içilsin para yurt dışına gitmesin dimi len rizeli ekonomist

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/venezuelladan-sifir-vergiyle-ithal-peynir-1760165

https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/bazi-tarim-urunlerinin-gumruk-vergisi-ve-toplu-konut-oranlari-yeniden-duzenlendi-5970242/
    Bak şu an para yurt dışına gitmedi içeride kaldı

Adam tek başına bang bang yapmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7F946B81C -- 25 Ağustos 2020; 9:22:3 >

• 0zkanK. kullanıcısına yanıt
    Yani diyorsun ki, eğitimsiz halk 2 yılda bir telefon alamasın, biz bu vatandaşları eğitmek yerine almamaları için vergi koyalım ya da alsalar da en azından paranın çoğu yurtdışına çıkacağına devletin cebine daha çok para girsin ÜRETMEDEN, arada daha bilinçli ve ihtiyacı olduğu için telefon almak isteyenler de yansın ve yine devletin kasasına para girsin.
    Sonuç olarak elimizde 4-5 sene öncesinin telefonu olsun ama yeni telefon almak için o kadar zaman geçtiği halde üst sınıf kullanıyorsak bir alt sınıfına yönlendirilelim. Giriş seviyesi kullanıyorsak yeni telefon alamayalım.
    Senin istediğin bu.

Kısaca eğitim verilip insaların neye para harcaması gerektiğine ilişkin kendi hesabını yapabileceği bilinç yerine matematiği havada bırakacak eğitim ile cezalandırmak daha kolay. Aptallık dizboyunu geçeli çok oluyor. Ülkenin matematik sınav sonuçlarında net sayısını gördün mü? Bu kişiler ile aynı cezaya uğramak bana koyuyor. Sana koymuyor sanırım, çünkü muhtemelen bunu ya hesaplayamıyorsun ya da hesaplamaya değmeyecek kadar çok kazanıyorsun. Umarım çok kazanan taraftasındır.

• Perioisis P kullanıcısına yanıt

Daha Türkçe'yi yeni öğreniyor abisi inşallah okuma yazma kursundan sertifikayı alınca çalışacak..

Böylece " sığı " gerçeklerden kurtulup hayatın "real gerçeklerine" yelken açacah

Dimi len "real gerçek "

Hükümetin cep telefonları ile alıp veremediği ne? Hükümetin cep telefonları ile alıp veremediği ne? Hükümetin cep telefonları ile alıp veremediği ne? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 25 Ağustos 2020; 9:28:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Perioisis

Yani diyorsun ki, eğitimsiz halk 2 yılda bir telefon alamasın, biz bu vatandaşları eğitmek yerine almamaları için vergi koyalım ya da alsalar da en azından paranın çoğu yurtdışına çıkacağına devletin cebine daha çok para girsin ÜRETMEDEN, arada daha bilinçli ve ihtiyacı olduğu için telefon almak isteyenler de yansın ve yine devletin kasasına para girsin.
    Sonuç olarak elimizde 4-5 sene öncesinin telefonu olsun ama yeni telefon almak için o kadar zaman geçtiği halde üst sınıf kullanıyorsak bir alt sınıfına yönlendirilelim. Giriş seviyesi kullanıyorsak yeni telefon alamayalım.
    Senin istediğin bu.

Kısaca eğitim verilip insaların neye para harcaması gerektiğine ilişkin kendi hesabını yapabileceği bilinç yerine matematiği havada bırakacak eğitim ile cezalandırmak daha kolay. Aptallık dizboyunu geçeli çok oluyor. Ülkenin matematik sınav sonuçlarında net sayısını gördün mü? Bu kişiler ile aynı cezaya uğramak bana koyuyor. Sana koymuyor sanırım, çünkü muhtemelen bunu ya hesaplayamıyorsun ya da hesaplamaya değmeyecek kadar çok kazanıyorsun. Umarım çok kazanan taraftasındır.
    Hayır bide benim anlamadığım şimdi bu vergideki telefonları örneğin, 3000₺ lik iphone se2 ye 5299₺ verince yurtdışına para gitmiyor mu?

Çakallıktan başka birşey değil, ben se2 öyle yada böyle alacam 2300₺ fazladan vergiye verecem şimdi yurtdışına para gitmiyor mu?

• Hükümet ülkenin ekonomisini batırdığı, belki de yandaşlarına çaldırdığı için para bulamıyor. Telefona para vereceğine o parayı bana ver, iki üç ayakkabı kutusu alayım diyor.

Başka nedeni yok. Bakın Almanya'nın kendi telefonu var mı? Ya da İspanya veya Yunanistan'ın. Olmadı Fransa'nın. Sen ülkenin her türlü üretimini bitirirsen böyle para diye yalvarırsın.

• Güya vergi için bu işi yaptılar şimdi herkes yurtdışından kaçak telefon getirtip kullanıyor Türkiye' de. Telefonu getirtiyolar imei kaydı yaptırmayıp yazılımla içine başka eski bir cihaza ait (örneğin nokia3310) imeiyi attırıyorlar. Yok yere vergilerden oldular. Demokrasilerde çareler tükenmez :

• quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Güya vergi için bu işi yaptılar şimdi herkes yurtdışından kaçak telefon getirtip kullanıyor Türkiye' de. Telefonu getirtiyolar imei kaydı yaptırmayıp yazılımla içine başka eski bir cihaza ait (örneğin nokia3310) imeiyi attırıyorlar. Yok yere vergilerden oldular. Demokrasilerde çareler tükenmez :

Şu hükümete kuruş vergi verilmemeli, keşke imkan olsa kimse araba almasa motor almasa telefonu alıp imei yaptırsa, elektrik su doğalgazı kaçak kullanabilse.

Hükümete 000000.1 kuruş para verilmemeli

Yakın o vergiye verilecek parayı ama bunlara kuruş kaptırmayın.

• Gitmiyor değil, gidiyor. Burada bir sana bir bana ilkesi var. Bir alınca devletimize de alıyoruz. O yani.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.