Şimdi Ara

Hükümetin cep telefonları ile alıp veremediği ne? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
3
Favori
23.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
399 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alsin sanane ulan sanane bunun çözümü halka zulmetmek mi ? Devletin gorevi zaten o acigi kapatmak halk almasinmis mantiga bak sizin gibileri sabun yapardim basa gecince

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cep telefonu alınca satamıyormuyuz ?

• Siyasal İslamcı yönetimi seçen bir millet için bunlar az bile! Kurunun yanında yaş da yanıyor ancak bizlerin hiç bir şey yaptığı da yok! Onun için bize de mustehak diyorum. Hatta akape bu millet için fazla bile. Daha beter olalım biz bunu hak ediyoruz çünkü... Helal olsun bunlara iyi yapıyorlar valla...

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

Siyasal İslamcı yönetimi seçen bir millet için bunlar az bile! Kurunun yanında yaş da yanıyor ancak bizlerin hiç bir şey yaptığı da yok! Onun için bize de mustehak diyorum. Hatta akape bu millet için fazla bile. Daha beter olalım biz bunu hak ediyoruz çünkü... Helal olsun bunlara iyi yapıyorlar valla...

oyle birşey olmuyor işte millet fiyatı ne olursa olsun nekadar kazık olursa olsun, çatır çatır alıyor, hatta satış rakamları bir çok gelişmiş refah ülkenin üstünde müstehak konusunda katılıyorum 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 25 Ağustos 2020; 14:41:57 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle tepki yok bizde hem şikayet et hem de al. Araba, gıda, giyim, elektronik vs sorsan herkes şikayetçi ama herkes bir şekilde alıyor!!! Hükümet de bakıyor biz ne yaparsak yapalım millet bir şekilde alıyor veriyor verginin gözüne... Onun için bu millete az bile diyorum ben. Misal yaklaşık son 4-5 yılda evde yasal olarak içki yapmak arttı neden? Çünkü alkolden alınan yüksek vergilerden dolayı... Ve ticari satışlar çok düştü... Madem bu reyaksyon var yapabiliyoruz diğer ürünlere de yapsak hükümet mecbur geri adım atacak ama bizde toplum olarak o emare yok.

• NoyanDervis kullanıcısına yanıt
    Gerek yok .. millet kendine almasın.. millet vekilleri 30 bin emeklileri 19 bin bakan ve üstleri 50 80 bin yandaş lari ohoooo vs asgari ücret 2300 millet siyasi ve yandaşlarına çalışıyor siyasi ve yandaşlarda cehenneme girmek için çalışıyor.

• Çok satın alınan, milletin meraklı olduğu bir şey için vergi koparmak.
    Başka ne olucak.

Cari açık falan hikaye.

Niye kayıt dışı ekonomi için bir çaba yok.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoSSgO

Bırak palavrayı Türk rakısının en pahalı olduğu ülke Türkiye ! Akp yi aklayacam diye saçmalamanın dozunu kaçırdınız iyice.

Alıntıları Göster

Hayır aç bak adamlarda asgari ücret kaç para sende kaç para. Bir de utanmadan haberin görselini koymuş, milletin çoğunluğu bunları yiyecek kadar aptal olabilir ama burası yanlış mekan.

Listede bizim bir üzerimize yer alan Finlandiya'da asgari ücret 2000 EUR, altımızdaki İrlanda'da 1700 EUR, listenin başındaki İzlanda'da ise 2053 EUR.

Peki Türkiye'de kaç EUR? 300 EUR bile değil...

Acaba sen gelişmiş ülke misin?

• Hükümetin kafa yapısı bu. açık olduğu zaman üretime teşvik yapmak, eğitim reformu yapmak yerine vergiye abanmayi tercih ettigi sürece, halk da bunu boyle kabul ettigi surece 1 arpa boyu yol gidilmez.

• iphone 6 telefonum var 4 yıl oldu alalı telefon gitti ne batarya kaldı ne hoparlör yenisini alamıyorum yani telefon sarj bile almıyor bazen bizi bu hale sokanlar ve onlara yardım edenler utansın

• Violet Evergarden kullanıcısına yanıt

bundan sonra sıfır satılan telefonların hepsinin sıfır olacağını sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-06D4C1909

Tüm gelişmiş ülkelerde alkolden yüksek vergi alınıyor.

sırf sinirlendirmek için yazdığın nerden belli

Amsterdam gibi pahal şehirde bile 5 euroya 1 büyük bira hemde klupte içiyorsun + 8 euroyada kokteyl içiyorsun almanyada daha ucuz 5 euroya büyük boy kokteyl içiyorsun

1 bira 1 euro markette bazıları 0.60 0.80 euro surdan ucuz oralarda su 1.5 euro bazı yerlerde

Yüksek vergi alınıyomuş he gitmesek yiyecez neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 25 Ağustos 2020; 15:34:59 >

• 1- 4-5 yaşındaki bebeye bile sıfır telefon alınıyor olması

2- Şirket sahibi üst düzey yöneticiymiş gibi asgari ücretli geçinenlerin bile cebinde 5-6 bin tllik telefonun olması.

3- Bozulmadan sırf modası geçti diye telefon değiştiriliyor olması.

Hızlı cevap, Avrupa veya diğer ülkelerde bizdeki kadar çoluk çocuğun eline telefon verilmiyor. Üst düzey yöneticiler dahi sıradan telefonlar kullanıyorlar. Şirketlerine veya çalışanlarına yatırım yapmak yerine telefona arabaya yatırım yapan patronlar ekonomiyi baltalıyor. Sadece bu mu diyenler olacak hükümetin suçu yok mu diyecekler olacak vs. tabiki haklısınız ama bunlarda göz ardı edilemez.

Ben 2.5 yaşındaki oğluma günde 1 dk dahi telefon vermiyorum. Ama akranları telefonsuz nefes alamıyor. Bu gelecek nesli öldürüyor.

Trnin sayılı holdinglerinin ceolarıyla görüştüğüm oluyor. Masada kalibresi en düşük adam en üst model iphone kullanıyor. 65 yaşındaki Yüksek mimar ise Smasung'ın orta sınıf bir telefonunu kullanıyor.

Arkadaşımın bir ofisi var doğru düzgün masası sandalyesi yok. Düzgün çalışan bilgisayarı yok. Rakipleri CNC'ye geçti çatır çatır iş yapıyor ama bu hala eski makineler ile mermer keserek onlarla yarışmaya çalışıyor. Fakat cebinde 12 bin tl lik telefon var ve ülkede iş olmadığının ekonominin çok kötü olduğundan bahsediyor.

Arabada da Telefonda da vergiler inanılmaz yüksek.

Kesinlikle hiç birini tasvip etmiyorum. Olmaması gerektiğine inanıyorum.

Fakat toplumun kafa yapısı sebebiyle bu vergiler şart.

Bu vergiler olmasa durum daha da vahim olur.

Burada kuruların yanında bizim gibi yaşlar da yanıyor. Mesleki olarak ihtiyaç duyduğum şeyere daha fazla para ödeyerek sahip olmam gerekiyor.

Şuan Lidar tarayıcısı sebebiyle İpad Pro almak istiyorum. Ama o parayı kattiyen veremem.

Ama hali hazırda zaten sorunsuz bir ipade sahip olan arkdaşım sırf son model diye gitti aldı.

Lidar tarayıcısnın olduğundan haberi bile yok. Sırf yeni diye aldı. İhtiyacı olduğundan değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interior designer -- 25 Ağustos 2020; 15:37:43 >

• 2020 yılında telefon internet ekmek su gibi zaruri ihtiyaç. edevlete bile telefondan giriliyor. zaruri ihtiyacın bilgisayar fiyatında satılması kabul edilemez. telefon fiyatları olması gerekenin iki katı! zenginleri milletvekillerini ilgilendirmiyor olabilir vatandaş olarak beni ilgilendiriyor.

sık sık telefon alana, satmak için telefon satın alana en 2000tl pahalı satılsın.

• Vergi.
    Zengin vermiyor. İhale alan çete vermiyor. Halktan alınıyor

• Anlamayacak bir şey yok. Kaçamayacağın yerden geçiriyor. Sen de meraklısın. Yolunacak kaz bildiğin.

Konu bu yani. Araba da öyle.

Sen bilgisayara meraklı olsan ona geçirirdi, ama onun kaçakçılığı ne olsa kolay. Araba, telefon gibi değil. O yüzden çok bir şey yapamazdı devlet.

Yıldı iseniz ve çare arıyorsanız, eli biraz kirleteceksin. Donanım ve yazılıma gir. Bakalım hangi telefona IMEI cakilabikiyormus araştır. Yöntem geliştir. Bul bir yöntem, başımın üstünde yerin var. Getirelim yeni ve kayıtsız telefonu, getirelim eski ve kayıtlı telefonu. Onun imeisini öbürüne çak. Atesliyelim sana 200 kağıt. Sen mutlu, biz mutlu... Çalıştır oğlum saksıyı sen de... Ya da razı geleceksin. Ya da tüketmeyeceksin. Olay bu yani.

Telefondan çok anlamıyorum ben, o yüzden IMEI çakma falan işini yapamam ben. Ama bilgisayardan iyi anlarım mesela. Aradığım belli özelliklerde bir tablet var. 3200-3400 lira burada. İkinci eli. ABD'de ikinci el 170 dolara buldum. California'ya yolladığım için 195 dolar oldu fiyatı. Sonra bavulda geldi. Aldığımda dolar 6 liraydı. 1200 lira nere, 3200 lira nere...

Bilgisayar pahalı ise, ABD'den ikinci el işlemci, ram ve SSD alırım. Anakart ve ekran kartı buradan. Toplarım pc'yi...

Ama telefondan anlamıyorum. O yüzden çözüm uretemiyorum. Vergi de vermek istemediğim için almıyorum. İkinci el, ucuz, dandik telefon kullanıyorum. GPS ve whatsapp'i halletsem aptal telefon ve tablet kombinasyonuna bile gecebilirim. Yaratıcı olmak lazim hayatta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 25 Ağustos 2020; 16:2:35 >

• Biri yukarda eğitim kalitesinden bahsetmişti.

Ağalar, liselere giriş sınavında matematik net ortalaması Türkiye geneli :

2.55 / 20

Yorumum bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrmeram

Biri yukarda eğitim kalitesinden bahsetmişti.

Ağalar, liselere giriş sınavında matematik net ortalaması Türkiye geneli :

2.55 / 20

Yorumum bu kadar.

Daha kötüsünü söyleyeyim. Türkiye'de ortalama eğitim süresi 7.5 yıl. Yani ortalama bir Türk vatandaşı ortaokul terktir.

• Kasım ayında 1600tlye redmi note 8 gibi orta giriş segment cihaz alırdık kefimize bakardık 2 sene. Şuan onu dahi alamıyoruz bu son 200 dolar muhabbeti sonrası...

• Geri kalmış ülkelerde yönetenler refah içerisinde yaşarlar, halk ağır vergiler altında ezilir, parasının değeri yoktur kısaca kölelik sistemidir. Ölene kadar kıt kanaat çalışır, emekliliğinde torunlarını dahi sevindiremez halde yaşlanıp ölür insanlar. Yurt dışı tatili bir yana şehirden dışarıya kolay kolay çıkamaz.

Kölelik sistemi vasıfsız işçiler yetiştirir, ne kadar çok boğaz o kadar çok ucuz iş gücü demektir. Seçenek ve iş arayan çok olduğunda patronlar işçileri köle gibi kullanırlar, mantık daima "dışarıda bir sürü bu işi yapacak insan var, beğenmiyorsan git" şeklindedir.

Gelişmiş ülkeler de tam tersidir. Yönetenler arada sırada bisiklete binerler, halk ile iç içedirler, halkın alım gücü yüksektir, parası değerlidir. Emekliliğinde dünyayı gezip başka ülkelerden yazlık satın alabilirler. Araba konuları sıradandır, çünkü ulaşması kolaydır lafı olmaz. Öncelik daima halkın refahıdır, cebindeki paranın kıymetli olmasıdır, insanca yaşamasıdır.

Halk yararına olan reformlar veya yardımlar veya iyi şeyler sıradan bir şekilde açıklanabilir. Çünkü liyakat vardır.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.