Şimdi Ara

hız cezası-102 km ile 343 TL ceza mı olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
6.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    6 Nisan 2013'te (1,5 ay öncenin cezası neden şimdi gelir ki?) e-80 Tem otoyolu istanbul çamlıca gişeler ile kocaeli il sınırı arası 102 km/h
    51/2B maddesine göre 343 TL ceza gelmiş..

Birincisi, Tem otoyolu'nda hız sınırı 70 mi ki?
    İkincisi, bu yer tam olarak neresi anlamadım.
    Üçüncüsü 1,5 ay sonra ceza mı gönderilir ya?
    Dördüncüsü Allah belalarını versin!!

var mı fikri olan?

• 15 gün içinde öde. %25 indirim olur.
  • forumdaş
    ben ekim 2012'de antalya'da saatte 78km hızla (bir ürün lansmanı test sürüşünde) 319tl ceza yedim.

oradan bir hafta sonra kemerburgaz yolunda (farklı bir markanın lasnman test sürüşünde) 319tl cezayı bu sefer 92km hız ile yedim. ve yol kesinlikle şehir içi değil otoban bağlantı yolu ve meskun mahal olarak göründüğü için bu hız yasaların belirtiği hızın üzeride olduğu yorumunu yaptılar...

bu ülkede başına herşey gelebilir, yaşayabiliyorsan şanslısın,!!!

yanlız şöyle birşey var bu yapılan uygulamalar gerçekten gerekli! ancak alt yapıya bakıp ve uygulayanlara baktığın zaman, sistemin açıklarını gördüğün zaman, sen yandığın ve başka hatayı yapan adam kuru kuru gezdiğini görünce daha çok yiyecek ekmeğimiz varya işte bunu görünce insan sindiremiyorum

deve misali neremiz doğru ki, eğrilimiğizi aktaralım, bu arada üst üste cezalardan sonra benim şirazem kaydı aracı aşırı yavaş sürüyorum ve korna sellektör yemekten artık gına gelmedi çünkü umrumda bile değil 600-700tl cezayı sellektör atan adam ödemeyeceği ve parayı yolda bulamayacağımız için dikkatli sürmekte fayda var,

şehir içinde arka camda hız sınırı 50km'dir,
    otobanda ise 120km'dir ibarali uyarıyı sürekli bulundurmak gerekiyor, kimse musallat olmuyor.

Gördüğünüz şu kişi radara yakalanmış ve şu kadar ceza yemiştir, dokanmayın bana yorgun şeklinde kamyon yazılarına ihtiyaç var...

• Çamlıcadan Kocaeliye kadar hızınınız ortalamasını alıyorlar ve ona göre işlem yapıyorlar. Bahsettiğiniz yolda heryerde hız sınırı 120 değil. tabelalar ile belirtiliyor. 90 olan yer çok....

Valla hocam ceza yemek istemiyorsanız tabelalarda ne yazıyorsa 5-6 km aşağısında gitmeye bakın. yoksa 340 350 iteliyorlar.

korkumadan istanbulda 50yi geçemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: umaykut

bugün bi posta geldi..
    6 Nisan 2013'te (1,5 ay öncenin cezası neden şimdi gelir ki?) e-80 Tem otoyolu istanbul çamlıca gişeler ile kocaeli il sınırı arası 102 km/h
    51/2B maddesine göre 343 TL ceza gelmiş..

Birincisi, Tem otoyolu'nda hız sınırı 70 mi ki?
    İkincisi, bu yer tam olarak neresi anlamadım.
    Üçüncüsü 1,5 ay sonra ceza mı gönderilir ya?
    Dördüncüsü Allah belalarını versin!!

var mı fikri olan?

hocam geçen sene mayıs ayında mersinde forumdan mezitli tarafına giderken 82 km ile yakalandım, erken ödeediğim için 105 lira tuttu, ceza 130 gibi bişeydi, benden sonra bi tane toros 102 gibi yakalanmış 360 küsür ceza kesmişlerdi.
  • 77 olması gerekn yerde 97 ile yakalandım. 343 lira aldılar.
  • Arkadaslar Denizli birçok yeni uygulamanın pilot bölgesi, özellikle de sözkonusu trafik ise...
    Pazar sabahı saat 08.00 de şehiriçinde radarlar cirit atıyor...
    geçenlerde saat 22,00 sularında da şehrin en işlek caddelerinden birinde (Saltak) de görev başındaydı...

http://www.denizli.pol.tr/Haberler/Sayfalar/00277_hbr.aspx

artık hergün kontrol etmemiz gerekecek galiba;

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

bu linki tıklayıp bilgileri girdikten sonra derin bir ohh çektim.

• quote:

Orijinalden alıntı: marti1402

Arkadaslar Denizli birçok yeni uygulamanın pilot bölgesi, özellikle de sözkonusu trafik ise...
    geçenlerde saat 22,00 sularında da şehrin en işlek caddelerinden birinde (Saltak) de görev başındaydı...

yalan değil ceza yedik mi yemedik mi diye düşünmekten psikolojim bozuldu. Hayır yediğim cezalara itirazım yokta internette o kadar geç gözükebiliyor ki rahat edemiyor insan. Ceza yazıldıktan 1 hafta sonra en geç düşse sisteme sorun yokta 2-3 ay sonra düşen ceza var. İnternet sorgusunun pratikte pek bir işlerliği yok.

• forumda 1,5 ay sonra fahri trafik müfettişi tarafından yazılmış bir cezanın iptali ile alakalı konu vardı.

baya geç gelmiş evet.

bu arada gişelere yaklaşırken dikkatli olun. en çok gişe ve çevresinde takılıyorlar tem de.

bir şey daha eklemeli, aslında ortalama hız muhabbetini otobanlarda çok rahat uygularlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.big -- 17 Mayıs 2013; 19:52:50 >
  • Bu ortalama hızı ölçüp de ceza yazma hikayesi tamamen belaltı vuruştur,milletten (sanki az alıyorlarmış gibi) para söğüşlemektir,şerefsizliktir bana göre...
  • quote:

Orijinalden alıntı: farks

quote:

Orijinalden alıntı: marti1402

Arkadaslar Denizli birçok yeni uygulamanın pilot bölgesi, özellikle de sözkonusu trafik ise...

yalan değil ceza yedik mi yemedik mi diye düşünmekten psikolojim bozuldu. Hayır yediğim cezalara itirazım yokta internette o kadar geç gözükebiliyor ki rahat edemiyor insan. Ceza yazıldıktan 1 hafta sonra en geç düşse sisteme sorun yokta 2-3 ay sonra düşen ceza var. İnternet sorgusunun pratikte pek bir işlerliği yok.

Burdaki sorguya da mı 2 3 ayda düşebiliyor cezalar?

Birde Çamlıca Gişe - Kocaeli arasında özellikle trafik olmayan sabah ve akşam saatlerinde 140 dan aşağı giden var mı bilmiyorum

• Cezanın emliyetten cıkması zaman alıyor zaten emliyetten cıktıktan sonra zaten postalanıyor buda 2-3 ayı bulabılıyor. Emliyetten cıkana kadar bıldıgım kadarıyla vergi dairesine girmiyor yanı sıstemden gozukmuyor. 1 Kez ceza yedım sısteme teblıgatla hemen hemen aynı tarihte gırıs oldu. Tam olarak hatırlamıyorum aradakı sureyı ama ogrenmem cezayı 2-3 ayı bulmustu.
  • hocam o bir şeymi kuzenim şehir içi sayılan hız sınırı 50 olan yayla gibi geniş ve boş yolda 67 km ile 343 tl cezayı yedi......
  • Biz yasayı ve yasakarı başkasına seviyoruz. Başkasına olunca çok hoşumuza gidiyor. Yasa kendimize dönünce: yasa mı? nereden çıktı şimdi?

Abartıp bizi tehlikeye atanları istemiyorsak, polis de vazifesini yapıyorsa bizim de vazifemiz o iki üç km/saate dikkat etmek. Kurallar iyidir. Hızlı gidene yavaş gitmeyi, yavaş gidene dikat etmeyi, dikkat edene hesap da yapmayı öğretir. Yavaş öğrenene çok, hızlı öğrenene az öğretir. Harikadır kurallar. Yeter ki devamlılıkla uygulansın.
  • Çok fazlaymış gerçekten.
    Geçmiş olsun.
  • Otobanda olduğuna eminmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

forumda 1,5 ay sonra fahri trafik müfettişi tarafından yazılmış bir cezanın iptali ile alakalı konu vardı.

baya geç gelmiş evet.

bu arada gişelere yaklaşırken dikkatli olun. en çok gişe ve çevresinde takılıyorlar tem de.

bir şey daha eklemeli, aslında ortalama hız muhabbetini otobanlarda çok rahat uygularlar
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Quality -- 26 Eylül 2013; 19:00:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 ay önce yediğim trafik cezası,geçen hafta aracın satışını verirken çıkmadı,ödemedim.Ödemeyi de düşünmüyorum.Af çıkıyor,olan ödeyene oluyor.
  • Tek yapacağınız şey 15 gün içinde ödeyip %25 indirimden yararlanmak.
  • geçen hafta perşembe günü Ankara'dan İstanbul'a geldim. Sapanca'ya kadar 90 - 100km geldim sonra sıkıldım, 180 190 200 geldim.. Kocaeli'nden geçerken TEM'de ki yoğunluk el verdiği ölçüde tabii.. ne radar gördüm ne ceza geldi ne de bir şey!? bu tip şeyleri duyunca bi benim başıma gelmiyor herhalde diyorum.. benim bildiğim otobandaki hız sınırı 120km %10 aşma hakkıyla birlikte 132km.. nasıl ceza geliyor anlamış değiim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.