Şimdi Ara

Kalorifer Peteği Su Kaçırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
45.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamın aleyküm arkadaşlar bu sabah aracımın camları feci şekilde buhar yapmış haldeydi ne yapsam buhar geçmedi meğer kalorifer peteginden kaçırıyormuş sağ paspasın olduğu yer antifiriz içinde genleşme kabındaki su hemen eksiliyor elektrikçi 1000 lira fiyat verdi petek değişimi için bu su eksiltmesini başka türlü nasıl çözebilirim arkadaşlar bu arada aracım polo 2006 model

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

https://forum.donanimhaber.com/bir-yildir-cozum-bulunamayan-su-eksiltme-sorununun-basit-cozumu--135496446#135496794
    Su kalorifer peteginden eksiliyor benim sormak istediğim bu kalorifer petegini degistirmeden su eksiltme sorununu nasıl çözebilirim
  • Ccestr kullanıcısına yanıt
    o dediğiniz parça araç radyatöründen alır suyunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

o dediğiniz parça araç radyatöründen alır suyunu
    Hocam sen anlamadın kalorifer peteği varsa konsolun içinde işte ordan su eksiltmesi yapıyor elektrikçi onun değişmesi gerektiğini söyledi ama konsol falan komple sökülüyormuş bende onu iptal etmenin bi yolu varmı diye soruyorum
  • Kar yağınca içerisi buz tutar çözülmez
  • Kaçak önleyici katkılardan deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniuye

Kaçak önleyici katkılardan deneyebilirsiniz.
    Delinmiş
  • 1000 lirayıver değiştir sorun çözülür kardeşim
  • Yapabildiğim şeyleri kendim yapmayı seven biriyim ama göğüs sökülmesi bizi aşar. Çok zor bir durum. Aklıma harici ısıtıcı gibi geçici çözümler geliyor ama boşverin :)
  • Eğer ısıtma yapmasın isterseniz motorun ordan içeri giren hortumları iptal ettirebilirsiniz.Boşuna ilaç falan almayın kapatmaz kaçağı.Tek çare peteğin değişimi.Yalnız 1000 Lira abartı bir fiyat bilginiz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Josepth

Eğer ısıtma yapmasın isterseniz motorun ordan içeri giren hortumları iptal ettirebilirsiniz.Boşuna ilaç falan almayın kapatmaz kaçağı.Tek çare peteğin değişimi.Yalnız 1000 Lira abartı bir fiyat bilginiz olsun.
    İçeriyi nasıl ılık tutarım peki o durumda
  • Ccestr kullanıcısına yanıt
    Petek sökülecek ve radyatör tamiri yapan yere lehimletilecek. Ancak daha sonra başka yeri delinip yine kaçak yapacaktır, çünkü sızıntıya sebep bir darbe değil zamanla radyatörün çürümesidir. Bir diğer ihtimalse radyatörün yan tarafı plastikse oranın çatlama yapması nedeniyle kaçaktır, böyle bir durum varsa yapılacak tamir sonrası sorunsuz çalışabilir.
    Kalorifer radyatörünün yan sanayilerinin fiyatı 200 TL civarıdır, tahminim sizden çok fazla işçilik talep edilmiş.
    Kalorifer radyatörüne gelen hortumlardan su dolaşımını keserek sistemi iptal ederseniz, tamamen kalorifersiz kalırsınız ve aracın içini ısıtma imkanınız kalmaz.
  • çıkma petek ya da yan sanayi arayacaksınız. kalorifer peteğini sökmek zordur işçiliği pahalıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbulur

Petek sökülecek ve radyatör tamiri yapan yere lehimletilecek. Ancak daha sonra başka yeri delinip yine kaçak yapacaktır, çünkü sızıntıya sebep bir darbe değil zamanla radyatörün çürümesidir. Bir diğer ihtimalse radyatörün yan tarafı plastikse oranın çatlama yapması nedeniyle kaçaktır, böyle bir durum varsa yapılacak tamir sonrası sorunsuz çalışabilir.
    Kalorifer radyatörünün yan sanayilerinin fiyatı 200 TL civarıdır, tahminim sizden çok fazla işçilik talep edilmiş.
    Kalorifer radyatörüne gelen hortumlardan su dolaşımını keserek sistemi iptal ederseniz, tamamen kalorifersiz kalırsınız ve aracın içini ısıtma imkanınız kalmaz.
    İç sirkülasyon içeriyi sıcak tutar kalorifersiz kalır diye bişey yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Literaryy

İç sirkülasyon içeriyi sıcak tutar kalorifersiz kalır diye bişey yok

Alıntıları Göster
    Nefesle mi ısıtacaklar havayı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: High Quality

Nefesle mi ısıtacaklar havayı?

Alıntıları Göster
    İç sirkülasyon içeriyi ılık tutar buz gibi olmaz dışardan hava gelmez en azından
  • quote:

Orijinalden alıntı: Literaryy

İç sirkülasyon içeriyi ılık tutar buz gibi olmaz dışardan hava gelmez en azından

Alıntıları Göster
    Olmaz hocam. Buğu yapar hem de solunacak hava girmesi gerek.
  • 1.000 TL de çok demiş. 750 TL civarına indirilip herşey dahil yaptırabilirsin ama işin ehli bir usta olması gerek. Torpido komple sökülecektir büyük ihtimal.
  • Bende zamanında Peugeot 206 için elektrikçide yaptırdım ama sonrada özel servislerden fiyat aldım meğer daha ucuza hallediliyormuş özel serviste. Elektrikçiler çok para istiyorlar ve konsolu tamamen sökmüyorlar. Kendi gözümle gördüm adam 1-2 vida çıkartıp konsolu esneterek radyatörü çıkartıyor ve takarken anasını ağlatıyor radyatörün her yeri yamuluyor. Muhtemelen radyatörün kendisi değil contası da bozulup kaçırıyor olabilir. Benim meğer contası değişse yetecekmiş bir sürü masrafa soktu zamanında beni gereksiz yere. Yukarda arkadaşın dediği gibi motordan içeri gelen vanayı kapatırsınız ama ısıtma yapamazsınız tek çözüm o suyu kesmek için. Elektrikçiler uğraşmak istemiyor biraz da o yüzden yüksek fiyat veriyor, siz özel servislerden fiyat alın telefonla. İstanbul da iseniz maslak sanayi de falan ucuza bulursunuz. Ayrıca konsolu komple söküp takmanın ederi en fazla 250 tl dir. Parça fiyatını da kendiniz öğrenip ona göre maliyet hesaplaması yapabilirsiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.