Şimdi Ara

Hiç düsündünüz mü Asagi yönde hat zayiflamasi 40 (dB) olan birisi nasil olurda full 8 Mbps alir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
2
Favori
26.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben şimdi hattın eve girdiği yere modemi bağlayıp ordan wireless ile deneyecem bakayım değerler ne olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: evohan

ben şimdi hattın eve girdiği yere modemi bağlayıp ordan wireless ile deneyecem bakayım değerler ne olacak

Bir ihtimal değişebilir yalnız merdiven arasından inerken, bizim apartmanı yaptıran kişi gibi her merdiven arasında, telefon kablolarını bir birine ek yapa yapa çekmiş olmasın hattı? Böyle insanlarda var, tek parça çekmiyor, her katta kabloları kese kese ilerliyor, böyle insanlarda var yaniiii. O yüzden işte tek parça kabloya can kurban deniliyor. Cat 6 kökten çözüm. O merdiven aralarına güvenmiyorum ben, sende güvenme. Gözümle gördüm saçak saçak kabloları. Sen kablonu takip ettin mi apartman içinden, evine nasıl nereden geliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmir85 -- 22 Ağustos 2011; 21:30:23 >
  • ilk başta huylandığım gibi miymiş değerlerim normal , teplerine binince düzelettiler hızımı , çakal bunlar çakal

Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 795
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 8191
    Yukarı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB) 16.6
    Aşağı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB) 15.7
    Yukarı yönde aralık derinliği 1
    Aşağı yönde aralık derinliği 1
    Hat standardı ADSL2+
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 11.5
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 18
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 7
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 13.6
    Kanal türü Fast
    Yukarı yönde CRC 65521
    Aşağı yönde CRC 1
    Yukarı yönde FEC 0
    Aşağı yönde FEC 4

• quote:

ilk başta huylandığım gibi miymiş değerlerim normal , teplerine binince düzelettiler hızımı , çakal bunlar çakal

Hat standardı ADSL2+
    Kanal türü Fast
    Yukarı yönde CRC 65521
    Aşağı yönde CRC 1
    Yukarı yönde FEC 0
    Aşağı yönde FEC 4

Şuan full 8 Mbps alıyorsun, maksimum hızdasın. Bundan daha üstünü alamazsın. Sonunda istediğin hıza kavuştun. Sorun kablodaymış. Kablosuz bağlanıyor isen, modemi kapının ütüne monte et orada kalsın. Bende öyle yapmıştım. Modemi kapının üstüne koymuştum, elektrik panosunun üstüne yerleştimiştim :D:D:D Cat 6 dan sonra odaya koydum modemi.

• Bina dışı tesisatlarda santral ve abone dağıtımlarında kullanılan kablolar şuan sizin kullanmakta olduğunuz kablodan daha ince. CAT-6 nın bir avantajı yok. Ayrıca paylaşmış olduğunuz resimlerdeki kablo CAT-6 değil.

CAT-6 kablolarda; iki damar birlikte bükülerek çiftleri, çiftler bir arada bükülerek kablo özü oluşturulur. Kablo özünün en dış kısmında plastik lamineli alüminyum folyo ekran bulunur.

Hiç düsündünüz mü Asagi yönde hat zayiflamasi 40 (dB) olan birisi nasil olurda full 8 Mbps alir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerem

Bina dışı tesisatlarda santral ve abone dağıtımlarında kullanılan kablolar şuan sizin kullanmakta olduğunuz kablodan daha ince. CAT-6 nın bir avantajı yok. Ayrıca paylaşmış olduğunuz resimlerdeki kablo CAT-6 değil.

CAT-6 kablolarda; iki damar birlikte bükülerek çiftleri, çiftler bir arada bükülerek kablo özü oluşturulur. Kablo özünün en dış kısmında plastik lamineli alüminyum folyo ekran bulunur.

Hiç düsündünüz mü Asagi yönde hat zayiflamasi 40 (dB) olan birisi nasil olurda full 8 Mbps alir?

Siz şimdi bana o kablo cat 6 değil mi diyorsunuz :D:D:D bunu duyacağımı hiç düşünmemiştim. Resimlere bakmanızı tavsiye ediyorum, resimlerimde iki türlü kablo var, eski kullandığım kablo ve cat 6 kablosu. Diğer resimlerde de ikisini yan yana koydum, karşılaştırdım. Beni çok şaşırttınız, kablonun üstünde cat 6 yazmasına rağmen cat 6 değil dediniz. Kesinlikle cat 6 kablosu. Ben resimleri kendi telefonumdan çektimde koydum, parmak izim bile oluyor resimlerde, orjinaldir, sitelerden çalınma resimler değildir. Çok şükür diğer insanların yaptığı gibi insanları kandırmıyorum, kanımda yok, karakterimde yok böyle birşey, ilk başta ailemde yoktur böyle bir durum.

• Kablonun üzerinde CAT-6 yazabilir ama yapı olarak CAT-6 niteliğini taşımıyor.
  • quote:

Orijinalden alinti: kerem

Kablonun üzerinde CAT-6 yazabilir ama yapi olarak CAT-6 niteligini tasimiyor.

Kablonun içinde sekiz tel var, saniyede 100 MB gönderme özelligine sahip. 100 MB = 1000 Mbps yapiyor bilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmir85 -- 23 Ağustos 2011; 0:04:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmir85

quote:

ilk başta huylandığım gibi miymiş değerlerim normal , teplerine binince düzelettiler hızımı , çakal bunlar çakal

Hat standardı ADSL2+
    Kanal türü Fast
    Yukarı yönde CRC 65521
    Aşağı yönde CRC 1
    Yukarı yönde FEC 0
    Aşağı yönde FEC 4

Şuan full 8 Mbps alıyorsun, maksimum hızdasın. Bundan daha üstünü alamazsın. Sonunda istediğin hıza kavuştun. Sorun kablodaymış. Kablosuz bağlanıyor isen, modemi kapının ütüne monte et orada kalsın. Bende öyle yapmıştım. Modemi kapının üstüne koymuştum, elektrik panosunun üstüne yerleştimiştim :D:D:D Cat 6 dan sonra odaya koydum modemi.

sorun ttnet in çakallığında bu hattın değerleri zaten hep böyle idi , kalkıp hızımı düşürmüşler şuan yine aynı kabloları kullanarak bağlanıyorum

• Sorununun olmamasına sevindim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: izmir85

quote:

Hat standardı ADSL2+
    Kanal türü Fast
    Yukarı yönde CRC 65521
    Aşağı yönde CRC 1
    Yukarı yönde FEC 0
    Aşağı yönde FEC 4

sorun ttnet in çakallığında bu hattın değerleri zaten hep böyle idi , kalkıp hızımı düşürmüşler şuan yine aynı kabloları kullanarak bağlanıyorum

Hâlâ aynı mı hızın? Sabit 8 Mbps mi? Merak ettim.

• evet olması gerektiği gibi , sabahda arayıp şikayetiniz giderildimi diye sordular hatta
  • Sevindim,
  • Arkadaşlar bizim telefon hattı bina içerisinden yani sıva altından geliyor ve salona bağlanıyor hat değerlerim düşük peki ben nasıl bir yol izlemeliyim sıva altı kablo nasıl değişir ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xuadrox

Arkadaşlar bizim telefon hattı bina içerisinden yani sıva altından geliyor ve salona bağlanıyor hat değerlerim düşük peki ben nasıl bir yol izlemeliyim sıva altı kablo nasıl değişir ki ?

kablo sustasıyla yapılabilir ama bilmeyen için uzun iş
  • quote:

Arkadaşlar bizim telefon hattı bina içerisinden yani sıva altından geliyor ve salona bağlanıyor hat değerlerim düşük peki ben nasıl bir yol izlemeliyim sıva altı kablo nasıl değişir ki ?

Hayatta böyle işleri dert etmem kendime, internetimden, huzurumdan daha önemli duvarlar? ÇAka çaka giderim o kabloları o ev benim olsa kiii kendi evimde bile böyle yapıyorum. Hiç acımam, 8 Mbps girmezse evime uyuyamam ben yatağımda. Al cat 6 apartman kutusundan başlayarak duvarların köşerlerinden dolandıra dolandıra evine gir. Sana birisi derse neden elektirkçiye yaptırmadın duvar içinden götürmedin diye, - elektrikçiye verecek param yok bu ay dersin :D:D:D - Suç değil ya sonuçta canım. Hiç düşünme hiç, döşe kabloyu bak keyfine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmir85 -- 23 Ağustos 2011; 20:32:24 >

• quote:

Apartmanınızdaki kutuda bulunan ana hattın tel kesiti ve kutudan sonraki evinize kadar gelen kablonun tel kesiti 0.50 mm. 0.50 mm üzerinde kullanacağınız kablonun bir faydası olmayacaktır. Boş yere masrafa girmeyin.

• E ne yapacağız değerlerim bu şekilde ben şimdi ömür billah 4 mb den başka hız göremeyecek miyim ?

• quote:

E ne yapacağız değerlerim bu şekilde ben şimdi ömür billah 4 mb den başka hız göremeyecek miyim ?

5 mbit hızı kaldırır
  • quote:

E ne yapacağız değerlerim bu şekilde ben şimdi ömür billah 4 mb den başka hız göremeyecek miyim ?

Kim demiş kaldırmaz diye? Kaldırır kardeşim. Sana detayları anlatayım şimdi sen beni gibi manyak biri isen, ayda internet için 80 lira veripde 4 Mbps hız verdiklerinde, kendine küfür edilmiş gibi hissediyorsan bu işi bitirirsin.

Yapacağın ilk iş TTnet'in bahanesinden kurtulmak için kablonu komple sökecek, tek parça halinde cat 6 döşeyeceksin. Bu arada da koyduğun resimde 8 Mbps yolu açık, kablo değişimi önemli. Kabloyu döşedikten sonra, santrali arayacaksın ya da arıza kaydı bırakacaksın hızını 8 Mbps ile 6 Mbps hızlarına çekip sinyal modeme ulaşacak mı diye bakacaklar. Eğer 6 Mbps gördüğünde apartmanında ki koşularına gideceksin bir çayını içerkende rica edip modem arayüzünde 8 Mbps alan var mı diye bakacaksın ve değerlerin ekran görüntüsünü alacaksın. Yine aynı komşunun telefon numarasını alacaksın ve ister müşteri hizmetlerini arayacak istersende müdürlüğe gidip yetkili kişinin bilgisayarından, komşunun numarasını vererek, aynı binada olduğunuz halde komşunun neden 8 Mbps alıpda senin 6 Mbps aldığın sorusunun cevabı çözülmeye başlanacak. Elinde artık kanıt olduğu için, senin evine görevli gönderilecek ve mahallende ki dolap açılıp kablon kontrol edilecek. Oksitlenme var ise kablonun ucu temizlenecek ve seni sinyali daha güçlü bir sokete takacak. Bu işlemin sonunda 8 Mbps internetine kavuşmuş, oksitli bağlıntıdan arınmış sağlam bir interneti kullanmaya başlayacaksın.

Yine kesin dille belirtiyorum, cat 6 kablosu döşenmediği sürece bu değerlerde 8 Mbps alamazsınız. Kesinlikle ilk önce cat 6 döşeyeceksiniz, kutudan başlayacak ve kabloyu kesmeden ikiye ayırıp ek yapmadan evin içine sokacak modem ile buluşturacaksınız. Bu kablo olmaz ise sınırda seyir eden internet sinyalini yakalayamazsınız. Benden size bir yaşanmış örnektir bu. Bu yazdıklarım benim yaşadıklarımdı. Dediklerimi yap arkadaşım, mertesi 50 kuruş olan son derece kaliteli cat 6 kablonun maliyeti sana 30 metre olsa 15 ile 20 tl arasında olur. 20 tl yi sorun edeceğini hiç sanmıyorum. Bu anlattıklarım orjinal işlemlerdir, kafadan uydurma değildir, tam doğru tekniktir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.