Şimdi Ara

Hiç düsündünüz mü Asagi yönde hat zayiflamasi 40 (dB) olan birisi nasil olurda full 8 Mbps alir? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
2
Favori
26.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hattımı 6mb e sabitlettim daha fazlası bağlanmıyor, bu değerlerle yapılabilecek başka bir çözüm varmıdır 8 veya 16 mb almak için
     Hiç düsündünüz mü Asagi yönde hat zayiflamasi 40 (dB) olan birisi nasil olurda full 8 Mbps alir?

Hiç düsündünüz mü Asagi yönde hat zayiflamasi 40 (dB) olan birisi nasil olurda full 8 Mbps alir?

• quote:

Orijinalden alıntı: PeSiMiST_TR

Hattımı 6mb e sabitlettim daha fazlası bağlanmıyor, bu değerlerle yapılabilecek başka bir çözüm varmıdır 8 veya 16 mb almak için

Daha yakın mesafeye saha dolabı koymadıkça telekom imkansız hocam.Şuan alabileceğin en yüksek hızı alıyorsun zaten bu bağlantıda kopma sorunun yoksa iyi zaten.Santrale çok uzaksınız hat zayıflama değerinizden bu anlaşılıyor çok yüksek, alabileceğiniz max hız verilmiş nerdeyse size.Sizi kablo değişimi falan kurtarmaz yani size yakın mesafede bir saha dolabı konur ancak o andan sonra daha yüksek hızlara yönelebilirsiniz.

• Saha dolabı dediğiniz şey sokağın başında bir telekom dolabı var onlarmıdır, eğer onlarsa bana olan mesafesi 50m bile yok.
  • quote:

Saha dolabı dediğiniz şey sokağın başında bir telekom dolabı var onlarmıdır, eğer onlarsa bana olan mesafesi 50m bile yok.

Öyle olsaydı hat zayıflama değeriniz 49 değil 1-2 olurdu :) sizin santrale uzaklığınız tahminen 3-3.5 km gibi birşey.
  • Yani benim bağlantım sokağın başındaki dolaba değilde başka biyerdenmi geliyor demek istiyorsunuz.
  • quote:

Yani benim bağlantım sokağın başındaki dolaba değilde başka biyerdenmi geliyor demek istiyorsunuz.

O dediğiniz dolabın onla alakalı olduğunu bilemeyiz zaten görmediğim birşey hakkında bilgi de veremem.Ben hat değerlerinize bakarak konuşuyorum 3 kmden daha uzakta santral haliyle alabileceğiniz enfazla hız 5 mbit civarıdır size de bu sağlanmış.
  • quote:

Hattımı 6mb e sabitlettim daha fazlası bağlanmıyor, bu değerlerle yapılabilecek başka bir çözüm varmıdır 8 veya 16 mb almak için

Kardeşim sende ki en büyük sıkıntı gönderme hızının düşük olması, şimdi yine bana yaşadıklarımdan güç alarak burada ki yanlış bilgileri çöpe atmak düşüyor. Şimdi bak, bundan iki hafta önce ve daha önce katıldığım yazışmalarda ki resimlerde de görüneceği üzere gönderme hızım 44 Kb'dı. Aldığım hız 700 küsürlü Kb idi. Bende hız yükseltme yapan santral görevlisinin telefonu olduğu için aradaım, sadece gönderme hızımın 44 Kb olduğunu söyledim, hemen Ahmet Bey yükseltelim dedi, iki dakikada hoop tam 8192'ye 799 alır oldum.

Simdi sen santralda çalışan birisinin telefon numarasını aramaz isen bu hız böyle kalır, çok sonradan işlem yapılmadan yükselebilir. Gönderme hızları işin rengini belli eden taraftır. Yinede diğer insanların gözünü korkutmasına izin verme, 15 liralık alacağın kaliteli cat 6 kablosu seni batırmaz, hayatını sarsmaz. Sakin ufak apartmanda oturuyor iseniz 30 metre yeterli olur buda 20 tl yapar. Tesisatını değiştir bir şey kaybetmezsin. İlerde mahallende çalışma olduğunda kablo değiştirmek zorunda kalmazsın temelin olduğu için.

• izmir85 hocam senin santrale uzaklığınla bu arkadaşın aynı değil, ve o hat zayıflama değeri hız değişse de değişen bir değer değildir 1-2 oynar okadar arkadaşın epey yüksek yani kabloyla falan olacak işler değil bu arkadaşın ki.Senin yapacağın değişimler anca snr değerine etki eder o da şuan kullandığı 5 mbiti sorunsuz kullanma imkanı sunar okadar.Bence yapabileceği şey yakınlarında saha dolabı olup olmadığını öğrenmesi ve buna göre dilekçe yazarak talepte bulunsun belki bu şekilde bir çözüm olabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

quote:

Orijinalden alıntı: CeSiN

quote:

kabloyu dişarıdan çekmek için ayrı şartname var onu imzalıyorsunuz? o şartnamede hattın benden habersiz kullanılması(yani güvenliği) bana aittir diye imza veriyorsun.
    benim zayıflama değerleri 45 güç değeride 9 ve kesinisiz 8 mb valabiliyorum en yakın yerleşim yeri 5 km uzakta

değerlerinizi ekran görüntüsüyle bi koyarmısınız merak ettim nasıl 8 mbit alabilmiş hattınız :)

bu spritter arızalı iken böyleydi şuan tatildeyim o yüzden bakamıyorum. ama dönünce gönderirim.

splitter veya farklı değişiklikler tam 8 mbit almanızı sağlamıştır snr değerini yükselterek.Ama hat zayıflamam 45 demiştiniz ya bu görüntüde 38 ben o açıdan sormuştum 38 se 8 mbiti tam gelmesi normal tabi, hat zayıflama değeri splitter yada kabloyla 10 birime yakın değişmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 27 Ağustos 2011; 18:34:41 >

• quote:

izmir85 hocam senin santrale uzaklığınla bu arkadaşın aynı değil, ve o hat zayıflama değeri hız değişse de değişen bir değer değildir 1-2 oynar okadar arkadaşın epey yüksek yani kabloyla falan olacak işler değil bu arkadaşın ki.Senin yapacağın değişimler anca snr değerine etki eder o da şuan kullandığı 5 mbiti sorunsuz kullanma imkanı sunar okadar.Bence yapabileceği şey yakınlarında saha dolabı olup olmadığını öğrenmesi ve buna göre dilekçe yazarak talepte bulunsun belki bu şekilde bir çözüm olabilir.

quote:

quote:

quote:

kabloyu dişarıdan çekmek için ayrı şartname var onu imzalıyorsunuz? o şartnamede hattın benden habersiz kullanılması(yani güvenliği) bana aittir diye imza veriyorsun.
    benim zayıflama değerleri 45 güç değeride 9 ve kesinisiz 8 mb valabiliyorum en yakın yerleşim yeri 5 km uzakta

değerlerinizi ekran görüntüsüyle bi koyarmısınız merak ettim nasıl 8 mbit alabilmiş hattınız :)

bu spritter arızalı iken böyleydi şuan tatildeyim o yüzden bakamıyorum. ama dönünce gönderirim.

splitter veya farklı değişiklikler tam 8 mbit almanızı sağlamıştır snr değerini yükselterek.Ama hat zayıflamam 45 demiştiniz ya bu görüntüde 38 ben o açıdan sormuştum 38 se 8 mbiti tam gelmesi normal tabi, hat zayıflama değeri splitter yada kabloyla 10 birime yakın değişmez.

evet öyleydi ama şuan 40 üstüne neden ise çıkmıyor ve hızım normale dönmüş durumda net limitsiz paket kullanıyorum.

bulunduğum alan dağın başında bir alan şehir içinde bu hızları alamayan hatları anlamaıyorum yada ben nasıl bu hızı alıyorum. saha dolabı falen yok en yakın dolap 5 km ilerde ve dandik bir kutu?

• @gulnare
    Söylediğin gibi dağın başındaysan internet kullanımı az olduğu için etkilenmiyorsun. 20 db hat zayıflık değeri ile senin hızının 1/3'ünü ancak alan var. Yani cevabı yazının içinde giçli
  • ocak ayında ttnet tarifelere zam yapınca, ttnetten ayrılmaya karar vermiştim. Ancak diğer servis sağlayıcıların 8mbit'e kadar olan tarifelere geçtiğimde internet sürekli kesildi ve 1mbite sabitlediler. Durum böyle olunca ttnete geriye döndüm. Geçen hafta TTnet'ten telefon ile arayıp hattımızın yenilendiğini söylediler. Ancak modem değerlerimde ben herhangi bir değişiklik göremiyordum. 20 senelik kendi evimde oturuyorum. Buradaki konuyu görünce ana telefon hattından modeme cat5 kablo döşedim. Kutudan modeme 18m tuttu toplam uzunluk. Kabloları yenilemeden önce

Upstream Sınırı: 17
    Downstream Sınırı: 31
    Upstream hat zayıflaması: 17
    Downstream hat zayıflaması: 35 idi.

Kabloları döşedikten sonra ise

Upstream hat zayıflaması: 7
    Downstream hat zayıflaması: 21' e indi.

Upstream ve downstream sınırında herhangi bir değişiklik olmadı ancak hat zayıflamaları beklemediğim bir şekilde iyileşti. Buradan konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim. Küçük bir sorum daha var. Yeni değerlerle hattım en fazla kaç mbiti kaldırır acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Strm13

ocak ayında ttnet tarifelere zam yapınca, ttnetten ayrılmaya karar vermiştim. Ancak diğer servis sağlayıcıların 8mbit'e kadar olan tarifelere geçtiğimde internet sürekli kesildi ve 1mbite sabitlediler. Durum böyle olunca ttnete geriye döndüm. Geçen hafta TTnet'ten telefon ile arayıp hattımızın yenilendiğini söylediler. Ancak modem değerlerimde ben herhangi bir değişiklik göremiyordum. 20 senelik kendi evimde oturuyorum. Buradaki konuyu görünce ana telefon hattından modeme cat5 kablo döşedim. Kutudan modeme 18m tuttu toplam uzunluk. Kabloları yenilemeden önce

Upstream hat zayıflaması: 17
    Downstream hat zayıflaması: 35 idi.

Kabloları döşedikten sonra ise

Upstream hat zayıflaması: 7
    Downstream hat zayıflaması: 21' e indi.

Upstream ve downstream sınırında herhangi bir değişiklik olmadı ancak hat zayıflamaları beklemediğim bir şekilde iyileşti. Buradan konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim. Küçük bir sorum daha var. Yeni değerlerle hattım en fazla kaç mbiti kaldırır acaba?

Rica ederim, hepimizin hakkıdır verdiği paranın karşılığını alması. Bu güne kadar öğrendiklerim 8 Mbps alabileceğinizi anlatıyor bana. Hatam var ise uyarılmayı isterim. Sizden ricam, apartman sakinlerinden 8 Mbps alan var mı onu söylemenizdir. Var ise sizinde 8 Mbps alacağınızı garanti ederim. Yeter ki sizin hızınızdan daha yüksek hız alıyor olsun ve sizin ile aynı tarifede olsun. Taride çokda önemli değil bir yerde. Bunu söylerseniz size yapmanız gereken işlemlerin hepsini söylerim. Mutlaka sizede o hızı vereceklerdir. Ayrıntıları cevabınızdan sonra veririm.

• Evim müstakil bende başka kullanan yok. Çevremde de 8mbit kullanan olduğunu hiç zannetmiyorum. 1 Eylülde ttnet geçirecekmiş yeni tarifeye o zaman değerleri tekrar yazarım. Tekrar teşekkür ederim.

İyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

@gulnare
    Söylediğin gibi dağın başındaysan internet kullanımı az olduğu için etkilenmiyorsun. 20 db hat zayıflık değeri ile senin hızının 1/3'ünü ancak alan var. Yani cevabı yazının içinde giçli

evet dediğin gibi bir kaç deneme yaptım telefon tattıyla beraber elektrik kablosu yanından çektim ve katel bağladım modemi açtım ve kapattım sonuçy. hız 7 mb tüştü şehir içimi düşünemiyorum birde yuksek gerilim hatı geçiyorsa Allah yardımcıları olsun.
  • Konu faydalı arkadaşlar, sorunlarınızı paylaşmanızı isterim.
  • Peki arkadaşlar kablo şu bu filan geçelim

Sorunsuz olarak kullanılan hat 8 mgbt full hız alan 950 ve yer yer 10 mgbt gibi hızın dibine vuran hat nasıl olurda birden kopmalara 6 mgbt hıza sabitlenmeye ( m.hizmetlerinden ) ve yine kopmalar olmasına neden olur.

Pc ye format atıldı modem denendi evdeki kablo sorunsuz standart telefon kablosu

Yanlız şöyle bir durum var bi gün telefon hattımız çevir sesi yoktu dolayısıyla net de yoktu

t.t arıza kaydı bıraktık sanırım telefon kablomuz bir yerden kopmuş ve oraya ek yapmışlar bina dışında kablo ek yerinde bant yok sanki çocugun biri gelmiş kabloyu baglayıp gitmiş o kadar amatörce

Oraya ulaşamıyorum tekrar arıza kaydı bıraksammı bilmiyorum sorun ordanmı kaynaklanıyor acaba santrale çok yakınım 1 km mesafe yok

Degerlerim 6141/796

ulaşılabilir hız 16672/1432

snr sınırı 16.2/15.0

hat zayıflaması 20.0/8.9

güç 19.2/12.3

Bunlar bazen sapıtabiliyor eksili rakamlar bile çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black_67 -- 1 Eylül 2011; 14:32:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: izmir85

Arkadaslar hiç düsündünüz mü ben ve benim gibi kisilerin neden hat degerleri, yüklemis oldugum resimde ki degerlere sahip oldugu halde, nasil ve neden 8 Mbps (880 Kb) full alabildigini?
    Ben bu konuyu açmadan önce iyi düsündüm ve sebebinin ne oldugunu anladim. Bugün çok aklimda canlandi isin ciddiyeti. Ben elimden geldigince en iyi resimleri çekmeye çalistim. Ilk resim benim hattimin durumunu gösteriyor. Bu resim çok sey anlatiyor. Burada çok insanin zor durumlarda oldugunu okudum. Hep içimden isinlamsamda bir anda yanlarina gidip, gerçegi göstersem diye içimden geçirdim. Bunun sebebi arkadaslar, resimlerinde anlattigi gibi apartman kutusundan evinizin içine gelen kablolardir. Resimlere çok dikkatli bakin. Kendim bu duruma kirik bir gülümseme ile iç çektim. Çok kisi cat 6 kablonun pahali, altindan kalkmasi zor bir durum olarak algiliyor. Hayir öyle degil. Metresi 50 kurus.
    Resimlere iyi bakin, cat 6 kablosu ile evlerinizde kullandiginiz ip kadar ince olan kablonun arada ki farkyna bakin. Birisi kalin birisi ince. Bu güne kadar hep yanlislar yaptik, hep TTnet'i kötüledik. Bunu artik yapmamaliyiz, gerekeni yapmaliyiz. Düsünün arkadaslar, büyük bir sirket hiç alt yapisinda ince kablo kullanir mi? Hayir kullanmaz, bunu herkes biliyor.

Peki bu hat kopmalari neden oluyor?
    Neden ben santrale 2 kilometre uzak olmama ragmen full 8 Mbps aluyorum?
    Neden hat degerleri Asagi yönde hat zayiflamasi 40 (dB) sinyal gücünden daha iyi olanlarin hatlari maksimum 4 Mbps ile 6 Mbps destekliyor diyorlar.
    son sorumun cevabi açik, santralde çalisanlar sizin evinizin içinde ki kablolar ile ilgilenmiyorda o yüzden. Modeme sinyal gidiyor mu gitmiyor mu derdindeler. Hepimiz artik biliyoruz ki apartmanlarimizin içine 8 Mbps internet gelmekte.
    Neden ve nasil gelebiliyor diye soracak oldugunuzda, size su cevabi veririm; apartman içine gelen kablo kalin ve saglam kablo, size verilecek internetin oraya kadar gitmesi için yeterlilige sahip olan kablo. Bu konu umarim binlerce kisi tarafindan okunur ve faydali hale gelir.
    Kendim yasadim bu olaylari. Yazimi okuyanlar hatirlar beni, ben 4 Mbps alan birisi idim, durumu anladim, hissettim, bir sekilde kafamda canlandi. Kendi kendime bu evde ki kablolar eklendi bir birine, ayni cins bile olsa ekler sonuçta lehimleme degil dedim. Düsündüm, cat 6 kablosunu almaya karar verdim. Kablomu apartman içinden dösedigimde, 6 bile alamayan modemim 8 full gördü. Cat kabloyu elime alip parmagim ile oynadigimda, gülmekten kendimi alamadim. Evde ki söktügüm kablolar bana saka gibi geliyordu. Nasil onlari 8 ay boyunca kullanmisim o cılız kabloları sastim. Lütfen dediklerimi düsünün, bir elektonikçinin önünden geçerken içeri girip cat 6 kablosu ile telefon kablosunu yan yana getirip kiyaslayin. Beni çok iyi anlayacaksiniz o zaman. Ben içimde olanlari anlattim, sira resimlerde.

Hocam bildiğim şekilde sana anlatayım 2 sene boyunca şef yardımcısı olarak Türk Telekom un taşeronunda kablo proje bölümünde çalıştım ayrıca babamda 25 yıldır Türk Telekomda ve şu an fiber kablo bölümünde sağlıklı bilgiler verebileceğime inanıyorum.
    Öncelikle kendi sorunumdan yola çıkarak sana kafanda kıyas yapma olanağı vereyim.Normalde babam personel olduğu için bize 16 Mbit sınırsız internet 30 lira kralız yani.Ama santral uzaklığı ve az sonra anlatacağım kablo olayından dolayı alabildiğim maksimum hız 4 Mbit maalesef.Savunmaya geçip hayır daha fazlasını alabilirsin deme hemen çünkü istesem yani elimde olsa kabloları yeniletirdim ama bu bahsettiğim telekomun dışardaki havai olarak giden yer altından giden kablolarıdır ve bunlarda proje çıkarttırmadan yapamayacağın bişeydir bu yüzden hiç bulaşmadım çünkü cepten biraz olsun rüşvet vermek gerekiyor
    Telekomun evinize interneti nasıl ulaştırdığını bi konu açarak ayrıntı ve teknik bilgi vererek anlatcam ama bu kablo olayını anlatayım size.
    Türk telekom en büyük şebeke alt yapı çalışmaları atağını 80 lerde kendi eliyle yani direk olarak telekom personeliyle başlattı hatta bilen bilir o zamanlar özal döneminde herkes girebiliyormuş telekoma.Bu dönemde alt yapı yani yeraltı sistemleri ve kablo döşeme işlemlerine başladılar adam akıllı yoksa daha önceden yokmuydu vardı ama lüks yerlerde.Eee tabi her konuda olduğu gibi bundada dışarıya danışılıyor ve diyolarki nasıl kablo döşeyelim bizimkilere diyolarki 0,4-0,5 0,6-0,8-0,9 ve 1 mm lik kablolardan size 0,9 veya 1 lik kabloyu öneriyoruz demişler.Bizimkilerde cimriliktenmi dersin ki o zaman her türlü desteği almışlar bence cimrilikle alakası yok demişlerki kalın yani 1800 lük 1200 lük kabloları 0,4 lük istiyoruz ama 200 lük 100 lük 50 lik kablolardan azda olsa 0,5 lik alalım demişler.Ve başlamışlar döşemeye.Zaman geçti tabi geldik 2000 li yıllara bu kablolar yetmemiş ve taşeron sistemine geçilerek alt yapıda yenileme operasyonuna geçilmiş ee tabi ancak 256-512 kbit gibi hızlarla hizmet verebilmişler 0,4 lük kablolarla.Yine 2000 li yıların ortalarında yani 2005 gibi falan taşeronlara emir geliyor tabi parasal destekle adamlara istanbul da bölge bölge projeler çizdirterek bütün evlere girerek kablolarını yenileme yeraltına alma ve fibere dönüştürmeye başlamışlar ayrıntıya girmiycem eski dolaplar mahallelerdekiler sadece bakır kablo santralden gelir o dolaptan sizin evinize bakır kablo gelir tekrar bu şekilde çalışır.Ama yeni dolaplarda santralden fiber gelir evinize ya bakır kablo gelir bu kablo 0,5 lik olmalı yada isteğinize bağlı olarak fiber gelir.
    Demek istediğime geleyim bu konuları ayrıntılı yazmaya karar verdim resimlerle daha kaliteli bir paylaşım olur zannımca.Demek istediğim senin evine gelen kablo kesinlikle 0,5 lik kablodur ve Türk Telekom bunu binanızın içine kadar getirmek ve oraya binanızın kapasitesine bağlı olarak bir kutu koymak zorunda ve reglet dediğimiz (Telekomcuların klemensidir) bu yere o 0,5 lik kabloları telekom tarafına çakmalı ve sizin yukarı katlardan gelen bina tesisat yani telefon kablolarınıda diğer tarafa çakmalı (bu çakma lafı ellerindeki aletle cidden çakarlar yani tak tak ses çıkar :) ) Eğer o tesisat kabloları inceyse 0,5 den parazit yapar hatta kesilmelere kadar gider olay.Ama dediğin gibi 0,5 lik bi kablo sen burda cat6 stp kullanmışsın galiba uygundur.Bu arada cat5 utp de kullansan farketmezdi yanından başka elektrik kablosu geçmiyorsa.Ama bu cat kablolar dışarda kullanmaya müsait kablo değildir elektrikçilerin kullandığı antigron kablo gibi neme sıcağa soğuğa karşı korumalı değildir tavsiyem tesisatçı getir 5 dakikada aşağıdaki kutuya bina içine indirsin ve kutuya çaksın.Eğer kutu yoksa taşeron elemanları kabloyu içeriye sokmadıysa bölgenin taşeronunu bul ve yaptırt ortalarda arabalarını göürürsün arada sırada

Not:Bazı binalarda evlerde ev sahipleri bina sahipleri kazı yaparak bina önüne kadar kablo getirtmeye müsade etmiyor o zaman havadan gelir bina kapısından da delik deldirtmeyip deli eder bazı ev sahipleri dışarıya kutu koymak zorunda kalırlar halbuki bilmezlerki içerde hiçbirşeyden etkilenmeyen mis gibi tel hattı net hattı olcak haberi yok eğer böyleyse içer aldırtın ve tesisattan kablonu çek dairene kadar.

• Beyler bugün kapımızdaki kutunun oraya modemi bağlayıp deneyecektim. Ama öyle telefon girişi felan yoktu. Kabloyu soyup ekstradan getirdiğim kabloyla yama yapacaktım. Önce telefon kutusuna arıların petek yaptığını gördüm. Kapağı açarken dışarıya çıkan arının gazabından zor kurtuldum. Neyse girişteki(hol, antre) tavanda kabloların sıva dışının dışına açıldığı bir kutu olduğunu gördüm. Açtım kapağını ve telefon kablosu olarak tahmin ettiğim kabloyu soyup ekstradan getirdiğim kabloyu bağladım. Modemi takıp notebookum yanımda beklemeye başladım internetin gelmesini. Ama 10 dk geçti dsl ışığı yanmıyor. Hayırdır inşallah deyip telefonu çıkardım getirdim antreye. Kapı açılsa kafama çarpacak. O yüzden kelle koltuk altında Telefonu taktım ama telefonda sinyal yok. Ama telefonu açtığımda kapı zili çalıyor. Dışarı çıkıp baktım kimse yok. Zile bastım çalıyor. Telefonu açıyorum zil çalıyor. Zil kablosu olduğunu anlayıp bıraktım. Yanındaki daha ince kabloyu deneyecektim. Ama yusuf yusuf çektim belki elektrik kablosudur diye. Şarteli attırdım. Bunu denedim bu sefer de ne zil çalıyor ne telefon ne de modem çalışıyordu.

Abi bir internet için bu kadar çile çekilir miymiş? 2 senedir 4 mbit alıyorum. Ramazan ayında limitleme kalkmış. Ee internet kopup duruyor. Aradım böyle böyle dedim. 2'ye sabitlemişler. Yaz tatili olunca evde 2 masaüstü 1 dizüstü çalışıyor. İnternet yetmiyor. Aradım yükseltin diye, neyse yükseldi hız tekrar 4'e. Kullandık kullandık bir baktım limitleme tekrar kalkmış. Aynı olayı yaşadım 4'e sabitlettirdim. Geçen internetten dosya çekerken maksimum 300 kb/s alıyorum. Ne ayak diye bir baktım 3 Mbit'e sabitlemişler. Ya el insaf ayıptır yani. Madem düşüreceksiiz bir arayın be canlar. Zaten maşallah bi arıyoruz cep telefonundan 1 TL garanti gidiyor. Hattan düşme oluyor bazen hooooop para boşa gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hyapponzashi

Hayırdır inşallah deyip telefonu çıkardım getirdim antreye. Kapı açılsa kafama çarpacak. O yüzden kelle koltuk altında Telefonu taktım ama telefonda sinyal yok. Ama telefonu açtığımda kapı zili çalıyor. Dışarı çıkıp baktım kimse yok. Zile bastım çalıyor. Telefonu açıyorum zil çalıyor. Zil kablosu olduğunu anlayıp bıraktım.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.