Şimdi Ara

Hangisi daha dayanıklı: Falken ziex, bridgestone t005, conti premimum contact

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepsi en son seri olmak üzere, bu üçünden hangisi daha dayanıklıdır?

Dayanıklılıktan hem daha uzun süre kalitesini ve diş derinliğini korumasını; hem de bol çakıllı ve çukurlu dağ/yayla yolları, yollardaki cam kırığı tarzı şeylerden geçme, kaldırıma sürtme gibi olaylara dayanıklı olmayı kast ediyorum. Yani dayanıklı olsun, dağ başında veya şehirlerarası yolda basit bir olumsuzlukta patlayıp can sıkmasın istiyorum.

Petlas tarzı lastikleri önermeyin. Bu üçü dışında belli bir kalite standardına sahip başka önerebileceğiniz dayanıklı yaz lastiği varsa onu da öğrenmek isterim.

Ölçü 185/60/15. Yılda 25 bin km yapıyorum. Yağışlı Akdeniz ikliminde yaşıyorum ve bozuk dağ/köy yollarında da aracı uzun mesafe kullanmam gerekebiliyor.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 23 Nisan 2023; 14:28:55 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Turanza diye biliyorum. Irgat lastik olarak geçiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turanza t005
    Hem sert ve uzun ömürlüdur hem de gec yıpranır. Türkiye şartları icin üretilmiş diyebiliriz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Turanza‘nın conti ve ziex’e göre olumsuz yanları varsa nelerdir peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 23 Nisan 2023; 15:41:56 >
  • Hankook ventus prime’a da bakıyorum onu da değerlendirir misiniz?

• Turanza

• Uzun ömürlü olsa da bir düre sonra sertleşir, patinaja düşer ve ses yapar…

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • YouGotThatRight kullanıcısına yanıt
    En çok merak ettiğim buydu. Eğer öyleyse kötüymüş. Sert lastik olduğu için mi böyle oluyor?

• Ben 50.000 km’dir dört lastikte de ziex kullanıyorum. 45 binden itibaren fren mesafesi belirgin ölçüde arttı, kuru yolda ani sert frende belirgin bir kayma başladı (ABS mevcut değil). Başka şeylerin yanında zamanla sertleşmenin bir etkisi sanıyorum. Onun dışında yol tutuşu hala başarılı, sağlamlığı da öyle. Ziex sertlik açısından orta seviye olarak kabul ediliyor değil mi?
    https://forum.donanimhaber.com/falken-ziex-memnuniyeti--154886659#154886659

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 23 Nisan 2023; 18:48:1 >
  • Fikrinizi öğrenmek isterim.

• Fikrimi değerli görüp etiketlediginiz icin teşekkür ederim.

• Lastik marka ve çeşidi çok olsada ebat önemli faktör çünkü her marka ve modelin her ebatta lastigi yok. Ebatlarinda arastirdigimda Bridgestone turanza t005 in uygun olduğunu düşünenlerdenim. Sebebi premium kalitede sert olan hamur ve lastik karakteri. Falken ziex in premium hali gibi bir karaketer dusunebilirsiniz fark ne olacak derseniz senede 25 bin km yapan siz 2. Yilda frenaj uzamasi patinaj sorunu olduğunu soylemistiniz ki zaten 50 bin km Ömür biçilen bir model o gayet normal bir durum. Turanza larda bu 3. Senede olacaktir. 55/60 bin km üstünde. Michelin ve goodyear gibi markalarda yanak yumuşaklık konfor artimi saglasada koy yollarinda yarilma asinma catlama ihtimalini arttirir. Turanza pahali gelirse falken Türkiye ureticisinin urettigi dunlop lm705 arastirabilirsiniz model tecrübem yok ama ziex ile benzer kalitede olacaktir.

https://www.tyrereviews.com/Article/2023-ADAC-Summer-Tyre-Test.htm

Bu linkten giyinmek kısmı asinma.dayanimini size anlatacaktir.
    Value kısmıda 1000 km dusen fiyat miktarinda pahali alip uzun km mi kullanmak orta alip daha az km kullanip yenilemek mi karli onu soyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhmmd.239 -- 25 Nisan 2023; 2:5:25 >

• Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim.

2023 ADAC test sonuçları doğru bildiklerimizin pek çoğunu yanlışlamıyor mu?

Goodyear ve michelin wear (aşınma/dayanıklılık)’da en yüksek puanları alıyorlar. Conti ve falken de bridgestone’dan daha yüksek puan alıyorlar.

Hangisi daha dayanıklı: Falken ziex, bridgestone t005, conti premimum contact

Nasıl oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dayaniklilik istiyorsaniz conti premium contact yerine ultra contact bakmaniz lazim.

• Yerli üretim T005 balon yaptı daha yeni. Dayanıklı lastik idi. Yani geçmiş zaman..

• cam çivi vs bunları toplama k istemiyorsan yumusak olmayan sert lastık bakacaksın. Dunlop sp sport fm 800 sert bir f/p lastıgıdır ama kuru zemınde pek ıyı degıl tam tersıne ıslak zemınde ıyı bir lastık. Ama akdenızde fazla yagmur yagmaz o nedenle kuru zemınde ıyı olan kumho hs 51 almalısın goodyear efficient grip2 ile benzer omre sahıptır. Ama kumho cok uzun omurlu oldugu için zarar ettiğinden bu sene hs 52 modelını cıkarttı omrunu azaltmak zorunda kaldı :D

• OzzY® O kullanıcısına yanıt
    Conti’nin lastiğini diğer özellikleri itibariyle de kıyaslar mısınız?

• treyturop T kullanıcısına yanıt
    Batı Akdeniz bölgesi, Türkiye’nin en çok yağış alan bölgelerinden biridir. Bulunduğum şehre iyi yağmur yağar.

Dunlop’un bahsettiğiniz serisi ile falken ziex 310 arasındaki farklar nelerdir?

• Bridgestone hakkında bir hayli olumsuz yazı okuyorum. Olumlu yazanlar da var, ama sanırım o lastikle riske girmemek daha iyi olur?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.