Şimdi Ara

Hangi Suv aracı almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62
Cevap
1
Favori
7.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aşağıdaki araçlar arasında kıyas yaparsanız hangisini niye tercih edersiniz?

İstanbul’da yaşıyorum. Çoğunlukla şehir içi kullanıyorum ancak şehir dışında bir arsam var (İstanbul’a 150 km) arsanın asfalta uzaklığı 300 metre ve yolu toprak, yokuş bu nedenle kışın sorun olabiliyor.

2020 Nissan Qashqai dizel otomatik
    2020 Hyundai Tucson dizel otomatik
    2020 Peugeot 3008 dizel otomatik
    2020 Ford Ranger 2.0 ecoblue dizel otomatik

Hemen hemen hepsinin ikinci el fiyatları aynı vergileri de aynı. Ranger neden var diye sorabilirsiniz. Yani suv alırken aynı fiyata benden konforu yaşatabilecek bir araç olduğunu yükseklik hissiyatı fazla olduğunu düşündüğüm için ekledim tercihlerim arasına. Dilerseniz siz muadil veya daha iyisini ekleyebilirsiniz. Fiyatım 500-600 bin tl arasıdır. Desteğinizi rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fırat6 -- 13 Şubat 2022; 19:53:26 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Ranger şehiriçinde yorar sizi anadoluda küçük bir şehirde yaşasanız olabilirdi diğer tercihler arasında konfor kalite motor şanzıman olarak 3008 önde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul da ranger sıkıntı yaratır hocam zaten çoğunlukla şehir içi kullanılacak demişsiniz. Qashqai de tucson ve 3008 e nazaran daha küçük bir araç. Hem tucson hem de 3008 sizi üzmez hangisi aklınıza yatacaksa onu alın.

• Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. 3008 için sürekli elektronik arıza oluştuğunu söylüyorlar. ondan dolayı biraz düşünceliyim.

• Namütenehi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. çok sağolun.

• Kuga

• Ranger'ı bilmiyorum ama diğerleri 2 çeker. o zaman onlar arazide pek işe yaramaz sadece biraz yüksekler. en azından karda kışta gitsin, işimi görsün, dört çeker olsun diyorsanız Crv ya da Kuga olabilir. onlar daha Suv ve hafif arazide iş görürler. yakıtta da iyiler.

• - şehiriçinde pratik olsun, park sorunu yaşatmasın
    - hafif arazi için yerden biraz yüksek olsun
    - 4x4 olsun
    - arka süspansiyonlar bağımsız olsun
    - şanzıman tork konvertorlü tam otomatik olsun
    - yakıt tüketimi makul olsun

loading....

mazda cx-3 1.5 skyactive-D 4x4 awd - power sense paket (1.5 dizel motor + 6 ileri tam otomatik şanzıman)

• Şahsi fikrim hyundai ve pejo olurdu,Şanziman olarak eat8 konfor hyundai daha oturakli diyolar.iki aracda güzel tercih zor ama ikisinin arasinda videolar izliyerek yada test sürüşleri yorumunu olumlu etkiler gibi

• imkanınız varsa hyundai ve peugeot kiralayıp kendiniz deneyimlemeniz. Sonuçta o kadar para vereceksiniz.

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    pejo için sürekli elektronik arıza veriyor diyorlar.

• Benzer bir durumu ben de yaşıyorum hocam. Normalde şimdiki aracımı sattıktan sonra Leon a geçmeyi düşünüyordum ancak eşim ille suv olsun diye ısrar edince suv modellere bakmaya başladım.

Açıkcası yaptığım incelemelerde en iyi seçenek Tucson gibi görünüyor ( Bence). Araç çok ferah, çok donanımlı ( elit plus) gerçekten hem konfor hem performansı güzel o cüsseye göre. ama yakıt konusu ağır sıkıntı. Dizele bütçe yetmiyor benzinli benzini içiyor.

Dolayısıyla 3008 öne çıkıyor bu alanda bence.

Hoş ben c suv dan pes edip B suv a bakmaya başladım bütçe sıkıntısı yüzünden ama C-Suv noktasında kesinlikle 3008 derdim.

• Önce Qashqai, sonrasında 3008 mantıklı diye düşünüyorum.

• Valla hocam 500-600k az para değil emeğini vericeksin, yillarca kullanicaksin arkadaşin dedigi gibi kiralamak 1,2 gün deneyimlemek daha mantikli şanziman, ani kalkişlar surati tüketimi uzun yol tepkimesi yalitimi vs vs büyük etkenler.kafani kurcalama,tucson heybetli duruyo güzel kasasi hoşuma gidiyor.Ama söz konusu şanziman oluncada eat8 gayet iyi sorunsuz diyip durdular bunlar duyum kullandinmi desen kullanmadim 10 yildir aldigim era aracima biniyorum:) ama duyduklarina değil deneyimler hakinda filir sahibi ol:)

• MaddogJin kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı şekilde bende çok kararsızım tucson yoktu hiç hesapta, listeye ekledim fiyatlar ve performans aynı olunca. Marta kadar bekliyorum martta nihai kararı verilen valla garantisi bitince elektronik arızalardan korkuyorum bu araçlarda ve şanzıman sorunlarından.

• nedenini de yazar mısınız? Tecrübeniz varsa paylaşmanızdan mutluluk duyarım.

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Duyumlar falan öyle ama pratikte nasıl acaba diye soruyorum. Bir çok kullanıcıdan dönüş bekliyorum.

• Pegasus ! kullanıcısına yanıt
    sorumsuzluk açısında öyle görünüyor.

• 5008 aldım 2 yılda 15 bin km yaptım 1 kere servise getirmedim, hiç sıkıntım yok, neye göre sorunlu araç oluyor bu pejolar anlamadım, aynı şekilde çevremde 150 200 bin km pejolara eşeğe biner gibi binip sıkıntı yaşamayan insanlar var

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.