Şimdi Ara

Günlük Sakal Tıraşı Olanlar-Yaprak Jiletçiler-Çok Bıçak Sevenler Derneği (Üye alımına başladık :D )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
5
Favori
5.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

15 senedir tıraş olan ve son 6 yıldır da günlük tıraş olan biriyim. Böyle bir konu açmak istedim çünkü deneyimlerimizi, sorunlarımızı paylaşıp çözüm bulabileceğimizi düşünüyorum.

Benim hikayem:
    Son 2 haftadır meraklandım ve şu stick arko tıraş sabununu(herkes bilir sanırım babalarımızın kullandığından) markette görünce alıverdim aklıma nereden estiyse(normalde jelle tıraş olurdum). 10 senelik bir tıraş fırçam da vardı(wilkinson sword ama anca 3-5 defa kullanmışımdır), emektarlarla deneyeyim dedim ve sonuç muazzamdı. yumuşacık sakal ve tıraştan aldığım haz. Daha önce hiç zevkle tıraş olmamıştım. Şimdi bu işi daha zevkli yapmanın yollarını arıyorum. Her gün yapılan şeyden zevk almak mühim bence...

Bu arada ben Mach3 ile traş oluyorum. Ama ileride yaprak jilete geçmeyi de düşünmyor değilim ayda belki özel günlerde filan...

Sizlerin de düşüncelerini bekleriz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• up

• up

• Ben de sürekli olmayı planliyorum. Mach3 var bende de. Ama aşırı tahriş ediyor, bunun için bir öneriniz var mı hocam?

Bu arada beni de ekleyin, memuruz ne de olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Filip Filipoviç -- 1 Eylül 2019; 15:15:29 >
  • Eskiden ustura ile traş olurdum,nasıl bir sakalım varsa ustura bile kesmiyor artık :D
  • Geltir takip ederim. Üniversiteden beri seyrek sakalıma geleneksel traş olurum. Bana kalırsa bu iş hastalıktır. Çünkü bir sürü sabun, bir sürü fırça vs vs hep bir birini getirir para bırakmaz adamda. Issizim herhalde bir iş sahibi olsam bende yeni yeni ürünler alırdım. Suanlik orak makine, proraso sabun, lider fırça, farklı farklı jiletler ile traş oluyorum. Kullan at, vs ürünleri geride bırakır, cilt için en saglikli olanıdır geleneksel ıslak traş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 22 yaşındayım ayda 1 falan çok uzadıklarını düşündüğümde makineyle alıyorum sinek kaydı olunca 2 gün boyunca yüzüm kaşınıyor. Koltuk altı ve namahrem bölge için de eski makineyi kullanıyorum jilet deliler gibi kaşındırıyor

• Herkes sussun.

• Haftaiçi her sabah traş olurum.
    Haftasonu uzattığım sakalları pazartesi sabahı Gilette Fusion ile alırım.
    Diğer günler şarjlı makine kullanırım.

• hoşgeldiniz beyler, hayırlı tıraşlar...

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uplayalım şöyle...

• Günlük Sakal Tıraşı Olanlar-Yaprak Jiletçiler-Çok Bıçak Sevenler Derneği (Üye alımına başladık :D )
    Vazgeçilmez üçlüm. Bi başladımı daha bırakamazsın.
    Görsel internetten alıntı.

• 18 yaşındayım ama sakalım çok fazla babam sağolsun yazın beni hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scalh -- 2 Eylül 2019; 22:45:27 >
  • makine varken tamamen show
  • Up

• Seyrek ve yumuşak sakal + tahriş olmayan cilt = 5 dakikada babyface

Gilette Fusion Proglide 5 ve tıraş jeli kullanıyorum. Her ne kadar markanın son zamanlardaki politik hamlelerinden hoşlanmasam da ürünlerinden çok memnunum.

Günlük Sakal Tıraşı Olanlar-Yaprak Jiletçiler-Çok Bıçak Sevenler Derneği (Üye alımına başladık :D )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dovahkiin -- 5 Eylül 2019; 20:24:51 >

• 23 yaşındayım. Bir ara CarrefourSa'da görüp Wilkinson'ın klasik tıraş aleti ve yaprak jiletini almıştım. Tıraş aleti çok kaliteli değil ama uygun fiyatlıydı fakat bu sıralar Wilkinson'ın yaprak jiletini bulamadım. Ne zamandır marketlerde satılan Gillette'in yaprak jiletini kullanıyorum. Sabun da Arko sabunu kullanıyorum (kokusu gerçekten iyi) fakat fırçam çok iyi değil. Acemi olduğum için ufak tefek kesikler de oluyordu, zamanla alıştım ama setimi yenileme planım var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Erkek adam üç bıçak dört bıçak kullanmaz ustura kullanır ekle hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F943E7C5 -- 5 Eylül 2019; 20:42:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pellinore_Viking

23 yaşındayım. Bir ara CarrefourSa'da görüp Wilkinson'ın klasik tıraş aleti ve yaprak jiletini almıştım. Tıraş aleti çok kaliteli değil ama uygun fiyatlıydı fakat bu sıralar Wilkinson'ın yaprak jiletini bulamadım. Ne zamandır marketlerde satılan Gillette'in yaprak jiletini kullanıyorum. Sabun da Arko sabunu kullanıyorum (kokusu gerçekten iyi) fakat fırçam çok iyi değil. Acemi olduğum için ufak tefek kesikler de oluyordu, zamanla alıştım ama setimi yenileme planım var.
    Impa ticaretten, razorus.com vs bakabilirsin hocam. Kaliteli ürünler sabunlar bulabilirsin. Proraso sabunlar fena hemde uygun fiyata

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.