Şimdi Ara

Günlük Sakal Tıraşı Olanlar-Yaprak Jiletçiler-Çok Bıçak Sevenler Derneği (Üye alımına başladık :D ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
5
Favori
5.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam bu sakala ustura gider :))
  • Ridooo kullanıcısına yanıt
    aynen hocam kullan, memnun kalacaksın bence. birde traş sabunu, fırça edin derim. sakalı iyice yumuşat. ayrıca bence çok zevkli :)
  • konuyu uplayalım
  • photo_canon1 P kullanıcısına yanıt
    Hazır köpükle fırça kullanabilirmiyim? Sakalı yumuşatmak için elimle uğraşmaktan daha rahat olur gibi geliyor. Yada tıraş sabunu veya köpüğü soğuk suda köpürür mü ? İlla sıcak su lazım mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 22 yaşındayım iki senedir ustura ile traş oluyorum. Tek seferde dümdüz ettiği için kullanıyorum aslında. 3-5 bıçaklıların arasına sıkışan kıl beni deli ediyor. Ayrıca ustura aşırı ekonomik. O yüzden forever Ustura... :)
  • Ridooo kullanıcısına yanıt
    kullanamazsın diyemem ama bence kullanma, fırçayla birlikte pek iyi bir ikili olmuyorlar. hazır köpük sönüyor fırçayla hocam. açıkçası evet, illa da sıcak su. fırça kılları suda yumuşayacak, suyu emecek, köpüğü fırça daha iyi tutacak vs vs. ama herşey imkanlar dahilinde hayatta, eğer imkan yoksa soğuk yada ılık suda da köpürtebilirsin ama ne kadar olur bilemiycem açıkçası. ben de yaklaşık 2-3 aydır tıraş fırçası ve sabunu kullanıyorum bu arada :)

• ben şimdilik mach 3 ile devam :)

Sıcak su sıkıntı benim için . O zaman hazır köpüğü devam

• quote:

Orijinalden alıntı: Ridooo

Sıcak su sıkıntı benim için . O zaman hazır köpüğü devam
    ben eski bir cezvemizi bu işe ayırdım. ısınması max 1 dk sürüyor. öyle kaynar olmayacak zaten. varsa evinde bir gün deneyebilirsin. emin ol vazgeçemeyeceksin
  • Ben de haftada 1 veya 2 kez traş oluyorum.Sakal ilk haftadan sonra kaşıntı yapıyo huylandırıyor.Ama cildim tahriş oluyo genelde çene altı, boğaz kısmı kızarıyor.Bana öneride bulunabilcek olan var mı?Bir de sakalım sıklaşsın artsın istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Captain Snuk

Ben de haftada 1 veya 2 kez traş oluyorum.Sakal ilk haftadan sonra kaşıntı yapıyo huylandırıyor.Ama cildim tahriş oluyo genelde çene altı, boğaz kısmı kızarıyor.Bana öneride bulunabilcek olan var mı?Bir de sakalım sıklaşsın artsın istemiyorum.
    https://www.yvesrocher.com.tr/control/cilt-bakimi/karma-yagli-ciltler/yag-dengeleyici-arindirici-tonik-etkili-temizleme-suyu-200ml/?cmSrc=Search

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 22 Ocak 2020; 21:26:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bako39

22 yaşındayım ayda 1 falan çok uzadıklarını düşündüğümde makineyle alıyorum sinek kaydı olunca 2 gün boyunca yüzüm kaşınıyor. Koltuk altı ve namahrem bölge için de eski makineyi kullanıyorum jilet deliler gibi kaşındırıyor
    Jiletten sonra kolonya sürüyor musunuz?

Hafta sonu bir fırça alıp deneyeceğim . Sakalı mıstiğim halde arkadaşlar kesmemişsin , geceden kesmişsin fln diyorlar. Sakallar sert galiba jilet alamıyor. Fırçayla yumuşatınca daha iyi keser belki .

• Geleneksel tıraş'a merak salanları biraz daha heveslendirelim

Günlük Sakal Tıraşı Olanlar-Yaprak Jiletçiler-Çok Bıçak Sevenler Derneği (Üye alımına başladık :D )

• Askerlik için blue 3 kullan at öneririsiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Can-KSK kullanıcısına yanıt
    Bu jilet için neredeyse featherden iyi diyorlar...
    Hadi hayırlı tıraşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo_canon1 -- 28 Ekim 2019; 9:33:6 >
  • Tw Scott kullanıcısına yanıt
    Ben mach 3 öneririm... Askerde her sabah yıraş olmak zorundasın, hagtasonu dahil. Ucuz şeylerle yüzünü mahfetmene değmez emin ol.

• quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

Ben mach 3 öneririm... Askerde her sabah yıraş olmak zorundasın, hagtasonu dahil. Ucuz şeylerle yüzünü mahfetmene değmez emin ol.
    Acemide blue3 ile idare edicem hocam. Ustada mach3 geçerim. Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Captain Snuk

Ben de haftada 1 veya 2 kez traş oluyorum.Sakal ilk haftadan sonra kaşıntı yapıyo huylandırıyor.Ama cildim tahriş oluyo genelde çene altı, boğaz kısmı kızarıyor.Bana öneride bulunabilcek olan var mı?Bir de sakalım sıklaşsın artsın istemiyorum.
    Yüzünü tıraşa hazırlamalısın.
    Bir tıraş sabunu ve fırça edin veya hazır köpüğü/jeli daha bol kullan yüzünde az biraz sulandır ve elinle sakallara masaj yap, yumuşat.
    Tıraş aletini köreldiğini anladığın an değiştir.
    Tıraş sonrası için iyi bir losyon edin.(kolonya demiyorum dikkaat edersen)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.