Şimdi Ara

Günlük Sakal Tıraşı Olanlar-Yaprak Jiletçiler-Çok Bıçak Sevenler Derneği (Üye alımına başladık :D ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
5
Favori
5.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bakacağım, teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne güzel.Ben 22 oldum hala haftada 2 oluyorum.Sizin gibilerin 2 günlük sakalı benim 2 aylık sakalıma denk.Sakal olmayınca da beni çocuk falan sanıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de alışkanlık oldu.Öğrenci olmama rağmen 3-4 günde bir sinek kaydı traş oluyorum.Temiz oluyor.Fakat bir şey sormak istiyorum.Küçükken saç rengim kestane rengindeydi büyüdükçe rengi koyulaşıp siyaha iyice yaklaştı.Fakat sakallarım kestane-sarı renginde çıkıyor.Özellikle bıyık ve dudak altı tamamen sarı renk.Balkan göçmeniyiz ailemde sarışınlık var ama sakallarım gürleştikçe sarılık daha da artıyor.Normalde yaş artıp sakal gürleşince siyahlaşır diye biliyordum.Sigara içenlerde sakal kızıl çıkar filan diyorlar fakat hayatımda hiç sigara da içmedim.Benim gibi olan var mı ve yaş ilerledikçe nasıl bir duruma geldiler?
  • permatik alıp ucunu kıranlardandım bi ara on numara oluyor ama dikkatli olmak lazım kesik atmak çok kolay
    mach3e döndük kolay ama zevki yok xdd
  • derby ile tıraş yapmayan vayan hayinidiy moyug

• hadi uplayalım

• sizde de sivilce çıkıyor mu traştan sonra? Nasıl çözebiliriz bu sorunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

sizde de sivilce çıkıyor mu traştan sonra? Nasıl çözebiliriz bu sorunu
    Bende öyle bir sorun yok. Yüzünü iyice köpürt, sakalların yumuşasın... İyi ve keskin bir jilet kullan, körelince çöpe at hemen. Ve birde traştan sonra balsam, nemlendiricili yüz kremi gibi birşey kullan ki cildin rahatlasın. Bence böylece daha az yada belki de hiç sivilce çıkmamasını sağlayabilirsin. Bunlar benim şahsi fikrim bu arada. Geltir forumunda araştırman yada bir cildiye doktoruna danışman en güzeli olur.
    Edit: harf hataları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo_canon1 -- 18 Eylül 2019; 18:22:45 >
  • ben hep makinaylanoluyorum

• Eyvallah hocam

• Her gün gün jilet ile tıraş oluyorum. Heralde 7-8 yıldır aralıksız oluyorum. Eskiden match 3 ile tıraş olurdum. Son 1 yıldır gillete fusiona kullanıyorum ama her zaman aklımda klasik traş yani ustura ile yapılan traş var. Kendime güvenemediğim için ustura kullanmıyorum. Berbere gittiğim zaman ustura ile kesiyor. Çok iyi oluyor ustura ile kestiği zaman. Daha az tahriş oluyor ve fusiondan daha iyi kesiyor. Bir gün bende klasiğe döneceğim.

• bende başlamak istiyorum.

Ucuz başlangıç için jiletli tıraş makinesi arıyorum hocam önerin var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

bende başlamak istiyorum.

Ucuz başlangıç için jiletli tıraş makinesi arıyorum hocam önerin var mıdır?
    Geleneksel ıslak tiras için makine önerisi istiyorsan

https://www.extrashaving.com/rimei-3parca-tiras-aleti--409

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • up

• Fransada yapilan bilimsel bir aciklamaya gore sakkalari jilet ile kesmek erkekligin azalmasina yol aciyor

• quote:

Orijinalden alıntı: matarakasuka

Fransada yapilan bilimsel bir aciklamaya gore sakkalari jilet ile kesmek erkekligin azalmasina yol aciyor
    peki

• Sinek kaydı traş için hassas cilt sert sakala ne tavsiye edersiniz bu 3 başlıklı traş makineleri (300 400 tl olanlar) yada 4 5 bıçaklı gillette hangisi daha mantıklı olur tecrübeli arkadaşlardan fikir bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.