Şimdi Ara

GTX 1080'den RTX 2080 Super'e bu aralar geçilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
3.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2k 165 hz monitörüm var. gtx 1080 artık tatmin etmiyor. yüksek ayarlarda çoğu yeni oyunda 80-90 fps veriyor. rtx 2080 super ise stabil 165 fps vermese de çoğu oyunda ultra ayarlarda 2k'da 120 fps üstü verebiliyor. 120ye sabitler geçerim öyle durumda da. ya da ufak ayar kısarım 144'e sabitler oynarım oyunları.

Sorum aslında şu: yakın gelecekte ortalığı kasıp kavuracak bir kart var mı? Araştırdım biraz ama önümüzdeki 6 aya gelecek aman aman birşey yok galiba. Fiyat performans ürünleri gelecekmiş AMD'den ama benim derdim o değil. Şöyle sıçrayış yapacak güçlü kartlar gelirse 2080 supere bakıpta ah vah etmeyeyim. gtx 1080'de yaptım onu çünkü. kartı aldım sonra gtx 1080 ti çıktı çok pişman oldum 1 ay daha beklemediğime. 2080 ti almama sebebim ise 2k'da 2080 supere aşırı fark atmıyor esktra 3000 TL vermemize rağmen.

Alırsam bunu alacam muhtemelen:https://www.itopya.com/asus-rog-strix-geforce-rtx-2080-super-advanced-edition-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 17 Ekim 2019; 23:25:49 >

• Gtx 1080 rtx 2060 super rtx 2070 ayarında bi ekran kartı

Rtx 2070 super gtx 1080 ti ayarında bi ekran kartı

Rtx 2080 supersiz alsanız bile gtx 1080 ti yani 1000 serisinin tepe modelini bile geçiyorsunuz. Söz konusu rtx 2080 super olunca zaten top noktadasınız

Beklentiniz 2k da 144 fps almaksa rtx 2080 super tamam. Ama şuanki oynadığınız oyunlar ne bilmiyorum gtx 1080 çok güçlü bir ekran kartı 1080p monitörünüz varsa geçmeye kesinlikle değmez.

2k da üst kalite oynayım 120-144 fpslerde gezeyim diye keskin amacınız varsa rtx 2080 super alın

Bu arada rtx 2080 super kesinlikle parasını hak etmiyor
  • Gtx 1080 rtx 2060 super rtx 2070 ayarında bi ekran kartı

Rtx 2080 supersiz alsanız bile gtx 1080 ti yani 1000 serisinin tepe modelini bile geçiyorsunuz. Söz konusu rtx 2080 super olunca zaten top noktadasınız

Beklentiniz 2k da 144 fps almaksa rtx 2080 super tamam. Ama şuanki oynadığınız oyunlar ne bilmiyorum gtx 1080 çok güçlü bir ekran kartı 1080p monitörünüz varsa geçmeye kesinlikle değmez.

2k da üst kalite oynayım 120-144 fpslerde gezeyim diye keskin amacınız varsa rtx 2080 super alın

• hocam sakın sakın gidipte süper diye kazıklanma zaten kdv indirimi vs indiriminde 2080ti lar bu fiyatlara iniyor 2080ti al keyfine bak saçma ürünlerede saçma paralar vermeyin lütfen

birde itopya eşittir vatan pc 2 2 side fiyatları tabiri caiz ise kazıktır uzak durun
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Gtx 1080 rtx 2060 super rtx 2070 ayarında bi ekran kartı

cevap için teşekkürler. Parasını haketmediği doğrudur ama 2kda yüksek ayarlarda 144 fps almak isteyince başka seçenek kalmıyor. Ondan aslında şunu soruyorum, yakın gelecekte tozu dumana katacak kart geliyor mu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

hocam sakın sakın gidipte süper diye kazıklanma zaten kdv indirimi vs indiriminde 2080ti lar bu fiyatlara iniyor 2080ti al keyfine bak saçma ürünlerede saçma paralar vermeyin lütfen

birde itopya eşittir vatan pc 2 2 side fiyatları tabiri caiz ise kazıktır uzak durun
    uyarı için teşekkürler. kdv indirimini hangi sitede beklemem gerekiyor? bir de kdv indirimden rtx 2080 super alsam daha iyi değil mi. rtx 2080 ti 7000 TL bandına inebiliyorsa rtx 2080 superin 5000e inmesi gerekir.
  • Rx 5800 büyük navi ye kadar bekleyin fazla zaman kalmadı 2080super fiyatına 2080ti ayarında bir kart almanız olası .

Amd istemiyorum diyorsanız oynadığınız fpsler ile biraz daha idare edin derim Rtx 3000 serisi 7nm ampere kartlara kadar bekleyin kartınız okadar kötü bir kart değil ideal bir kart 2k için.

Ti alanacaksa bu uygun.
    https://www.amazon.de/gp/product/B07GQP48QR/

Standard Warranty: 2 years
    Extended Warranty: +1 year (Product registration required within 30 days of date of purchase on zotac.com)
    Total Warranty: 3 years total

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 17 Ekim 2019; 23:38:13 >
  • [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    almısken ti alılıp uzun süre kullanmak daha cazip

kdv indirimi en önce her ayın 20 sinde hepsiburadada oluyor 3 gün sonrada vatan pc yapıyor

kasım ayında kara cuma olacak o zamanda bakabilirsiniz
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    rx 5800 beklenebilir evet ama busefer de 5700 XT'de milletin sorun yaşaması beni korkutuyor. Benzer birşey olabilir diye.
    rtx 3000 serisi ise galiba en iyi ihtimal 2020 ilk yarıda çıkacak ve ilk çıktığında genelde el yakıyor. "ti" modeli ise biraz geç çıkabiliyor. çıksada 15bin tl olur heralde gene beklemek zorunda kalabilirim.
    kartım idare ediyor ama rdr2 ve cyber punk oyunları gelecek yakında. fena olmazdı hani güzel bi kartla oynasam

kdv indirimi ile rtx 2080ti uygun bir fiyata gelirse belki onu alabilirim bu gidişle. Anlaşılan yakın gelecekte rtx 2080ti'ı tokatlayacak bir kart yok.
    zamanında 1080 ti alsaydım muhtemelen 3080 ti çıkana ve ucuzlayana kadar beklerdim
    amazona güveniyorum ama yurtdışından alınca Türkiyede garantisi olmuyor diye biliyorum. şuana kadar hiçbir kartımı garantiye vermedim ama insan gene de tereddüt ediyor.
    amazonun kendi garantisi nasıl işliyor onu pek bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 17 Ekim 2019; 23:45:33 >
    Amazon.de garantisi Türkiye de ki herhangi bir firmadan kat kat daha iyidir zaten düşük olan arızalı çıkma durumunda gönderiyorsunuz postaneden gönderim ücretini ödeyip(kargo parasını kart onlara ulaşınca size ödüyorlar ekstra olarak) kartı yenileyip gümrüğe takılmadan geri size teslim ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 17 Ekim 2019; 23:46:1 >
    wallahi amazondaki fiyat 6700 e geliyor sade kart vergi dahil 7200 e gelir gayet kelepir
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    şimdi ona bakmaya başladım da ama sorun olunca gönderip yenisini alırken tekrar gümrük vergisi çıkarma gibi saçma sorunlarla karşılaşanlar olmuş. Şuan amazondan almamam için tek engel bu neredeyse.
    hocam ne garantisi olacak türkiyemi sana iade edilmiş ürünü paketleyip yollasınlar

zaten kutusu açılmamıs ürün anında bozulmaz rahat rahat kullanırsınız garantilik olmazsınız korkmayın kacıncı parti ürünü 2080ti ilk parti ürünü degilki yansın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Rx 5800 büyük navi ye kadar bekleyin fazla zaman kalmadı 2080super fiyatına 2080ti ayarında bir kart almanız olası .

Amd istemiyorum diyorsanız oynadığınız fpsler ile biraz daha idare edin derim Rtx 3000 serisi 7nm ampere kartlara kadar bekleyin kartınız okadar kötü bir kart değil ideal bir kart 2k için.

Ti alanacaksa bu uygun.
    https://www.amazon.de/gp/product/B07GQP48QR/

Standard Warranty: 2 years
    Extended Warranty: +1 year (Product registration required within 30 days of date of purchase on zotac.com)
    Total Warranty: 3 years total
    Rx 5800 cikmasina daha cok var gibi.
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    GTX 1080'den RTX 2080 Super'e bu aralar geçilir mi?
    Doğrudur amazon.de'den çok defa alışveriş yaptım ama birisi birşey yazmış gel çık içinden. ürün değişimine bile gümrük vergisi çıkabiliyor yazmış. Buna takıldım ben. Gümrük elemanı veya her kimse artık anlamıyor mu bunun yeni satın alınmış bir ürün mü yoksa değişim mi olduğunu.

Buna rağmen amazondan almayı düşünmeye başladım. black fridayi beklemekte de kararsızım. Ürün kalmayabilir. Geçen sene öyle olmuştu ssd alacaktım. indirim bir başladı alacağım ssd stoktan kalktı.
    Gönlümden asus almak geçerdi ama amazonun sattığı marka sayısı da kısıtlıymış.
    Türkçe müşteri hizmetleri var çalışma saatlerinde bağlanıp konuşmak en mantıklısı.
  • 2k 144 hz de 2070s 1080ti'ın yüzde 5 önünde. Bunda Gddr6 belleklerin de etkisi çok. Yerinde olsam ucuz alternatif olarak da bu kartı düşünürdüm. Yine pubg, bf v high ayarlarda 2k da rahatlıkla 120fps seviyelerinde olursun.
  • Muhtemelen bunu alacağım:https://www.amazon.de/gp/product/B07VM9V59H
    ASUS ROG-STRIX-RTX2080S-A8G-GAMING - 853 euro - 5525 TL

2080 ti'lar içinde istediğim marka modeller yok. En azından bu 2080 superin malzeme kalitesi iyi. TR sitelerine göre 2000 TL daha ucuz. Ayrıca TR'de vergi indirimi vs. ile bu fiyata yaklaşacağını sanmıyorum. sanırım sipariş geçeceğim bunu 2-3 güne.
    hocam sizde kazıklanmak için elinizen geleni yapıyorsunuz strixler extra kazık oluyor illa strix alcan diye bir kaide yok
    https://www.amazon.de/dp/B07VN91YN5/ref=sr_1_15?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=rtx+2080+super&qid=1571379425&s=computers&sr=1-15
    https://www.newegg.com/global/tr-en/gigabyte-geforce-rtx-2080-super-gv-n208swf3oc-8gd/p/N82E16814932211?Description=2080super&cm_re=2080super-_-14-932-211-_-Product

vergi ve kargo ile ₺5,359 giga 2080 süper

bakın sizin için ürünü sepete ekledim sona kadar gittim

Amazon Kur Çevirici Etkin. Daha fazla bilgi al
    Sipariş Özeti
    Ürünler : EUR 716,81
    Posta ve Paketleme Ücreti: EUR 19,09
    İthalat Ücreti Depozitosu: EUR 132,46
    (Sipariş Toplamı: EUR 868,36)

Ödeme Toplamı: TRY 6.001,80
    Avrupa Birliği ve İsviçre Gümrük Birliği ülkelerine gönderilen siparişler için sipariş toplamına KDV dahildir. Türkiye ve diğer Avrupa Birliği dışındaki ülkelere gönderilen siparişlerde, gümrük masrafı ve ithalat vergisi uygulanabilir. AmazonGlobal kapsamındaki ürünler için gümrük masrafı ve ithalat vergisi tutarları hesaplanarak yukarıda İthalat Ücreti Depozitosu olarak belirtilmiştir. Siparişinizde AmazonGlobal kapsamında olmayan ürünler olması durumunda veya AmazonGlobal teslimat seçeneğini seçmediğinizde, gümrük masrafı ve ithalat vergisi tutarlarını kendiniz ayrıca ödemeniz gerekebilir ve bu tutar sipariş toplamına eklenmemiştir. AmazonGlobal ve kapsamındaki ürünler hakkında daha fazla bilgiye AmazonGlobal yardım sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıntıları görüntüleyin.
    Ödeme için seçilen para birimi

TRY EUR
    (Kart para birimini değiştirin)
    Geçerli Döviz Kuru
    1 € = 6.9116476202 TRY

(tüm Amazon ücretleri ve fiyatları dahil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 18 Ekim 2019; 9:35:30 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.