Şimdi Ara

4gb rx 470’den 8gb rx580’e geçmek saçma mı olmuş?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    16gb ram
    4 gb rx470 kullanıyorum...

2.el 8gb rx580 aldım, shadow of tomb raider benchmarkında 10 fps anca oynadı (54’den 63’e çıktı)

Saçma bir değişiklik oldu galiba...

• o oyun 8 GB VRAM kullanıyor mu ki saçma olsun? 4 GB VRAM den fazla yiyen oyunlara yönel anlarsın aradaki farkı
  • i5 6500 ile rx470ten rx580e geçiş yapacağınıza anakart işlemciyi elden çıkarıp bi a320m anakart ve r5 1600 bulsanız daha faydalı olurdu.
  • Faydasını ilerde görürsün , 4 GB vram aşan oyunlarda etkisini gösterir
  • Saçma olmuş demek yanlış olur 4 gb vram li daha düşük seri bir karttan 8 gb vramlı yüksek seri bir kartta geçiş yapmışsınız. 10 fps fark ettiğini yazmışsınız zaten artı olarak şu anda 4 gb vram oyunlarda yetmemeye başladı ilerleyen dönemlerde 8gb vram faydasını fazlasıyla görürsünüz.
  • rx 580'i ne kadar aldığınız ve rx 470'i ne kadara satacağınız belirler bu soruyu. fark 150-200 tl gibi bir rakam ise gayet makul ve iyi olmuş.
  • münşi kullanıcısına yanıt
    Onu da yapayım...Peki, Sadece işlemci değiştirsek? i7 ile falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: soporo

rx 580'i ne kadar aldığınız ve rx 470'i ne kadara satacağınız belirler bu soruyu. fark 150-200 tl gibi bir rakam ise gayet makul ve iyi olmuş.
    Aldığım kart 900 TL, benim 470 de 550 tl edermiş...

Ama Aldığım kart garantisi devam eden asus rog strix 8gb rx580,
  • Saçma olup olmaması oynadığın oyunlarla alakalı bir durum olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Saçma olup olmaması oynadığın oyunlarla alakalı bir durum olur.
    Pubg oynayım dedim ama fps sorunu olmamasına rağmen anlık takılmalar oluyor, galiba işlemciden kaynaklı...

Anakartım (MSI BAZOOKA 150m) bios güncelleme ile 7. nesil intel destekliyormuş...

Ya i7 7700 falan alayım, ya da amd anakart ile ryzen 2600-3600 falan alayım diyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

Pubg oynayım dedim ama fps sorunu olmamasına rağmen anlık takılmalar oluyor, galiba işlemciden kaynaklı...

Anakartım (MSI BAZOOKA 150m) bios güncelleme ile 7. nesil intel destekliyormuş...

Ya i7 7700 falan alayım, ya da amd anakart ile ryzen 2600-3600 falan alayım diyorum...

Alıntıları Göster
    Takılmalar işlemci kaynaklı büyük ihtimalle..

Bütçeniz varsa 3600 alın intel tarafına yatırım ölü yatırım olur.

Zaten denk bi bütçeye 3600 ve b450 anakart alırsınız. Hatta ramler bile aradan çıkabilir

• herkezın dedıgıne bende katılıyorum sacma degl farkı suan anlıyamazsın 580 kartın perfmornasını yuksek oyunlarda detay actıgında anlarsın 4gb yetmıcek cnku
  • quote:

Takılmalar işlemci kaynaklı büyük ihtimalle..

Bütçeniz varsa 3600 alın intel tarafına yatırım ölü yatırım olur.

Zaten denk bi bütçeye 3600 ve b450 anakart alırsınız. Hatta ramler bile aradan çıkabilir

Alıntıları Göster
    Evet baktım da sadece intel işlemci 1700 tl 2. Elleri...Mantıklı gözüküyor, ama ryzen 3600 için aldığım rx580 hafif kaçmaz mı bu sefer...

Türbülansa girdik bir kere değiştireceğiz

• quote:

Evet baktım da sadece intel işlemci 1700 tl 2. Elleri...Mantıklı gözüküyor, ama ryzen 3600 için aldığım rx580 hafif kaçmaz mı bu sefer...

Türbülansa girdik bir kere değiştireceğiz

Alıntıları Göster
    3600 indirime çok düşüyor.

1100 ile 1200 lira arasına alırsınız.
    500 600 arasına da b450 iyi bir anakart.
    Tabi bunlar 0 fiyatları...

2. Elde daha da uyguna bulunur.

7700 de 2000in altına şuan zor gibi.. Tabi 0 fiyat ı...

580 düşük kalmaz :)

İlla işlemcinin %70 80 lerde dolu olması gerekmez

İmkanınız olursa ilerde tabiki ekran kartını değiştirirsiniz

• acura07 kullanıcısına yanıt
    Bir de anakart önersen
  • quote:

Bir de anakart önersen
    Beklentiye bağlı biraz:)
    Oc yapmam dersen gigabaytın b450sini alabilirsin 400 liraya alabilirsin.

Oc çok önemlidir dersen msi ın gaming plus max ı yada tomavk mi ne idi onu indirim kovalayıp 700 750 liraya alabilirsin.

Oc yapmayacak ve soğutması iyi bir kasa sahibiysen hangi anakartı almışsın çokta önemli değil aslında.
    Tabi almışken 1 kere alacam dersen başka;)
  • 8 sene önce 4gb gtx 680 yerine 2gb daha yüksek clock hızında gtx 680 almıştım herkes neden 4 almıyon oyunlar kullancak falan diyodu kullanmadı ben onlardan yüksek fps ile oynadım ve satıp yükselttim

şimdi de aynı şeyi 8gb için yapıyorlar hiçbir anlamı yok zaten gpu gücü belli 2160p en yüksek ayarlarda oynayamıcan ki sen 8gb vrame ihtiyacın olsun

470 den 580 e yükseltmişin ve 10 fps almışın 2 katına çıkmasını mı bekliyosun gayet normal aralarında yüzde 20 fark var zaten hız olarak

işlemcin çok eski ikinci el 6700 falan baksan fena olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk70 -- 2 Nisan 2020; 9:32:19 >
  • berk70 kullanıcısına yanıt
    Hayır 2 kat beklemiyordum, %30 falan bekliyordum, belki fps yüksek olup anlık takılmalar olan oyunlardaki sorun da çözülür dedim...

sonra saçma bir hareket ise iade edeyim kartı dedim ve arkadaşlara burdan danıştım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dokuzkuyruklu-_-

o oyun 8 GB VRAM kullanıyor mu ki saçma olsun? 4 GB VRAM den fazla yiyen oyunlara yönel anlarsın aradaki farkı
    Aslında bu oyun 4gb Vram üzeri kullanan bir oyun. Hatta 2015te çıkan ROTR bile çok Vram kullanıyor.
  • quote:

Beklentiye bağlı biraz:)
    Oc yapmam dersen gigabaytın b450sini alabilirsin 400 liraya alabilirsin.

Oc çok önemlidir dersen msi ın gaming plus max ı yada tomavk mi ne idi onu indirim kovalayıp 700 750 liraya alabilirsin.

Oc yapmayacak ve soğutması iyi bir kasa sahibiysen hangi anakartı almışsın çokta önemli değil aslında.
    Tabi almışken 1 kere alacam dersen başka;)

Alıntıları Göster
    Aldığımda oc yapmam, sonra ihtiyaç olursa yaparım ama genelde yapmadan değiştirirm

Peki mevcut ddr-4 2133 mhz ramleri değiştirmek gerekecek mi?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.