Şimdi Ara

Grand Theft Auto: San Andreas - 2020 Türkçe Yama (PC & PS2)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
331
Cevap
17
Favori
65.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Grand Theft Auto: San Andreas - 2020 Türkçe Yama (PC & PS2)  Araç desteği Deftones™ tarafından sağlanmıştır. Yamanın PC versiyonunun fontları ISKA, SerdarS. ve ScaryLord, PS2 versiyonunun fontu Scofield tarafından düzenlenmiştir. Oyundaki kumar oyunları adını beyan etmek istemeyen iki dostum tarafından çevrilmiştir. Bunun harici bütün oyun tarafımca çevrilmiştir.


  Güncelleme Geçmişi:

  3 Kasım 2023: Türkçe yamadaki bütün çeviriler baştan yapıldı ve yamaya güncel çeviri standartlarım uyarlandı.

  31 Ağustos 2023: Yamaya ScaryLord tarafından düzenlenen font eklendi ve zip dosyasının içeriği güncellendi.

  14 Ağustos 2023: İstatistikler menüsündeki metinler daha açıklayıcı hâle getirildi.

  13 Mayıs 2023: Hikâyeyle alakalı bütün metinler gözden geçirildi ve büyük çoğunluğu baştan çevrildi. Orijinalliğe karşı özgürlük alınarak "Amfibi Saldırısı" görevine başlamak için yeterli seviyeye gelindiğinde haber edileceğini ve haber edildiğini söyleyen bilgi yazıları eklendi.

  26 Eylül 2022: İspanyolca ve diğer dillerle söylenen cümleleri olduğu gibi tutma kararından vazgeçilip bu cümlelerin de çevirileri yapıldı. Hikâye görevlerindeki bütün çeviriler komple baştan gözden geçirildi.

  8 Temmuz 2022: "Canavar" görevinde başarısız olunca çıkan ara sahnede yazım yanlışı vardı ("degilmişsin" yazıyordu), düzeltildi.

  5 Temmuz 2022: "Tanker Komutanı" görevinin son ara sahnesinde yazım yanlışı vardı ("götürelecek" yazıyordu), düzeltildi.

  8 Haziran 2022: Noktalama işaretlerinde iyileştirmeler yapıldı ("N'aber, CJ?" gibi sıfattan önceki virgüller temizlendi) ve Las Venturas'taki vince çıkınca sol üstte çıkan bilgi metni gözden kaçmıştı, çevrildi.

  19 Aralık 2021: Bilardo oyununda harf hatası vardı ("zeka" yazıyordu), düzeltildi. Bilgi metinlerindeki tüm tuş yazıları parlatılarak ("Pedal çevirmek için W tuşuna bas" gibi) bu metinlerindeki okunaklılık arttırıldı. Dükkânlardaki ve yan aktivitelerdeki bilgi metinleri kısaltılarak daha okunaklı hâle getirildi.

  10 Aralık 2021: Yamanın PC versiyonundaki fontun boyutu SerdarS. tarafından hiçbir kalite kaybına uğramadan düşürüldü.

  3 Aralık 2021: Scofield'ın düzenlediği fontlar sayesinde yamanın PS2 versiyonu tam Türkçe karakterli hâle geldi.

  13 Kasım 2021: Definitive Edition için çalışmalara başlandı. Proje boyunca destekleri için Deftones™, exTRme, henrymorgan92 ve SkipperSkip'e çok teşekkür ediyorum.

  16 Ekim 2021: ISKA'nın düzenlediği fontlar sayesinde yazılar daha net bir hâle getirildi ve Türkçe yama, kurulum sırasında kafa karışıklığına yol açtığı için tek versiyona düşürüldü (eski "vanilla uyumlu" adlı versiyon, artık geçerli tek versiyon). Türkçe yama ayrıca, "Asosyalsever" sayesinde PS2 versiyonuna aktarıldı.

  02 Ekim 2021: Kasıtlı olarak yanlış yazılmış kelime ("n'apıyon", "gidiyoz" vb.) seçimlerinden vazgeçilip, kelimeler dil bilgisine %100 uyumlu olacak şekilde değiştirildi.

  26 Ağustos 2021: Bazı oyuncuların "Hayat Bir Plaj" görevinde başarısız olmaları ve PS2 versiyonunun aksine PC versiyonunda hidrolik süspansiyon yarışması ve dans aktivitelerindeki ikonların birbiriyle birebir aynı olmaları üzerine göreve nasıl dans edeceğinizi anlatan küçük bir bilgilendirme metni eklendi. Yine bazı oyuncuların "Madd Dogg'un Kafiyeleri" görevini tekrar tekrar deneyip de başarısız olmaları üzerine görevdeki korumaların baktıkları yönü gösteren bilgi metniyle nasıl sessizce öldürmeniz gerektiğini anlatan bilgi metinlerinin yerleri değiştirildi.

  31 Temmuz 2021: Bazı diyaloglar daha doğal hâle getirildi ve Türkçe yama, gtatr.com ekibi tarafından kurulumu kolay bir hâle getirildi.

  22 Mayıs 2021: "Çorak Arazi" görevini başaramayınca çıkan cümle gözden kaçmıştı, çevrildi.

  14 Mayıs 2021: Türkçe yama oyunun orijinal en boy oranı uyumlu ve widescreen yani geniş ekran uyumlu olarak iki hâle de uyarlandı.

  27 Nisan 2021: "İskele 69" görevinin ara sahnesinde harf hatası ("cok" yazıyordu) vardı, düzeltildi.

  16 Nisan 2021: "Caligula's'da Parayı Toplama" görevinin ara sahnesinde harf hatası ("degiştirmiş" yazıyordu) vardı, düzeltildi.

  13 Mart 2021: "San Fierro'ya Mı Gidiyorsun?" görevinin son ara sahnesinde harf hatası ("Yuce İsa" yazıyordu) vardı, düzeltildi.

  19 Şubat 2021: "Küçük Kasaba Bankası" görevinde yavaş kalınca Catalina'nın söylediği bir söz gözden kaçmıştı, çevrildi.

  10 Şubat 2021: Bazı diyaloglar daha doğal hâle getirildi.

  30 Ocak 2021: "Yönetim Sorunları" görevinde şoförleri alarma geçirince çıkan görev başarısız olma cümlesinde karakter hatası vardı, düzeltildi.

  18 Ocak 2021: "Haneye Tecavüz" görevinde silah sandıklarını denize atınca çıkan görev başarısız olma metni gözden kaçmıştı, çevrildi.

  12 Ocak 2021: Sokaklardaki uyuşturucu satıcılarıyla etkileşime girince çıkan alt yazı gözden kaçmıştı, çevrildi.

  17 Aralık 2020: "Sam Amca'yı Soyma" görevinde bir cümle gözden kaçmıştı, çevrildi.

  17 Aralık 2020: "Cesar Vialpando" görevinin son ara sahnesinde harf hatası ("için" yerine "icin" yazıyordu) vardı, düzeltildi.

  1 Kasım 2020: "B Dup'ı Darbetme" görevinin ara sahnesinde harf hatası ("lüksüdur" yazıyordu) vardı, düzeltildi.

  1 Ekim 2020: Kurslardaki testlerin adları Türkçe'ye uyarlandı. Motosiklet kursundaki bir testte yazım hatası vardı, düzeltildi.

  22 Eylül 2020: "İsyan" görevinin ara sahnesinde harf hatası ("bilemeyeceğım" yazıyordu) vardı, düzeltildi.

  12 Eylül 2020: "Amfibi Saldırısı" görevinde korumalar tarafından tespit edilince söylenen bir replik gözden kaçmıştı, çevrildi. "Yolun Sonu" görevinde Sweet, tutuşunu kaybedince çıkan görev başarısız olma cümlesinde karakter hatası vardı, düzeltildi.

  06 Eylül 2020: "Arabadan Ateş Açma" görevinde arabadan inip uzaklaşınca Ryder'ın söylediği cümle gözden kaçmıştı, çevrildi.

  02 Eylül 2020: Bazı harf hataları ("i" olması gereken yerde "ı" yazılmış veya tem tersi) düzeltildi. Caligula's Kumarhanesi'nin asansörleriyle çatı katına çıkınca sağ altta çıkan oda adı İngilizce kalmıştı, çevrildi.

  20 Ağustos 2020: Bazı yazım yanlışları düzeltildi. Tüm görevlere Türkçe karakterler eklendi. Gözden kaçmadıysa oyun şu an tamamen Türkçe.

  15 Ağustos 2020: Bazı yazım yanlışları düzeltildi. 73 göreve, yani San Fierro'dan Las Venturas'taki ilk göreve kadarki kısımlara Türkçe karakterler eklendi. Yan görevler ve içerikler (gözümden kaçmadıysa) artık tamamen Türkçe karakterli.

  07 Ağustos 2020: Bazı yazım yanlışları düzeltildi. İlk 38 göreve, yani Los Santos'tan San Fierro'daki ikinci göreve kadarki kısımlara Türkçe karakterler eklendi. Yan görevler ve içerikler (henüz tamamı değil) dahil.

  27 Temmuz 2020: Çevirinin ilk aşaması tamamlandı ve Türkçe karakterler eklenme aşamasına geçildi.

  02 Nisan 2020: Çeviriye başlandı.

  İndirme Linkleri:

  Notlar:


  Türkçe yamanın PC versiyonu oyunun 3.0 ve Steam versiyonlarında denenmemiştir ve zip dosyası içindeki "Hayranların Yaptığı Hata Düzeltmeler" adlı metin belgesinde bahsedilen düzeltmelerle kullanılması tavsiye edilir.

  Rockstar Games Launcher'dan oynanılacaksa, oyunun 1.0 versiyonuna düşürülüp versiyonu düşürülen "gta-sa.exe" uzantısından oyuna girilmesi gerekir. Aksi takdirde Türkçe yamayı yükleyip direkt oyuna girmeye çalışınca veya 1.0 versiyonuna düşürülmesine rağmen Launcher'dan oyuna girmeye çalışınca dosyalar orijinal hâline geri döner.

  Rockstar Games Launcher'dan oynanılacaksa, Widescreen Fix (geniş ekran düzeltme yaması) çalışmaz. "Hayranların Yaptığı Hata Düzeltmeler" adlı metin belgesinde belirtilen diğer düzeltmelerle tamamen uyumludur.

  • Türkçe yamayı yükledikten sonra Definitive Edition veya kendi "fonts.txd" dosyasını gerektiren bir mod yüklenmesi durumunda Türkçe karakterlerde sorun olur. Çözümü için zip dosyası içindeki "Beni Oku" adlı metin belgesini kontrol edin.

  • ISO dosyası paylaşılmamıştır. ISO dosyasını temin etmek tamamen kullanıcının sorumluluğundadır.

  • Kurulum talimatları ve diğer bütün detaylar zip dosyası içindeki "Beni Oku" adlı metin belgesinde yazmaktadır.


  PC Versiyonu Ekran Görüntüleri

  Grand Theft Auto: San Andreas - 2020 Türkçe Yama (PC & PS2)

  Grand Theft Auto: San Andreas - 2020 Türkçe Yama (PC & PS2)

  Grand Theft Auto: San Andreas - 2020 Türkçe Yama (PC & PS2)

  Grand Theft Auto: San Andreas - 2020 Türkçe Yama (PC & PS2)

  Grand Theft Auto: San Andreas - 2020 Türkçe Yama (PC & PS2)


  PS2 Versiyonu Ekran Görüntüleri

  Grand Theft Auto: San Andreas - 2020 Türkçe Yama (PC & PS2)

  Grand Theft Auto: San Andreas - 2020 Türkçe Yama (PC & PS2)

  Grand Theft Auto: San Andreas - 2020 Türkçe Yama (PC & PS2)

  Grand Theft Auto: San Andreas - 2020 Türkçe Yama (PC & PS2)

  Grand Theft Auto: San Andreas - 2020 Türkçe Yama (PC & PS2)  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CriminaL277_ -- 30 Kasım 2023; 20:33:0 > • Yama hakkında geri bildirim verenlere ve maddi destek yapan bir dostuma teşekkürlerimi sunuyorum. San Andreas Definitive Edition çıktığında yamanın en güncel versiyonunu uyarlayacağız.


  Haberi olmayanlar için video:

  Rockstar Gamesyoutube
  Later this month marks a very special anniversary for Rockstar Games: 20 years since the original release of Grand Theft Auto III. In honor of the upcoming anniversary, today we are excited to announce that Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition will be coming to current generation platforms later this year: http://rsg.ms/9c21b40 In addition to carving a new path for the open world genre, Grand Theft Auto III established Grand Theft Auto as a cultural phenomenon, alongside its two subsequent — and equally legendary — entries in the series, Grand Theft Auto: Vice City, and Grand Theft Auto: San Andreas. We’d like to extend a heartfelt thank you to all the Grand Theft Auto fans who have supported the games over the past two decades. Your love and appreciation for these games has helped push the Grand Theft Auto series forward with every iteration.
  https://www.youtube.com/watch?v=7x7zr1onxfU&feature=youtu.be
  SkipperSkip'in detaylı anlatımı ve paylaştığı araçlar sayesinde en kısa zamanda San Andreas çevirisine başlayacağım. Çıkış tarihi veremiyorum, mesleğimin yanı sıra Red Dead Redemption 1 çevirisi, GTA Vice City Stories çevirisi ve GTA San Andreas'ın PS2 versiyonu için Türkçe karakterli fontun kontrolüyle meşgulüm. Önceliğim RDR çevirisinden yana olacak, San Andreas Definitive Edition'ı ikinci önceliğe alacağım.
 • Türkçe font olan bir yama vardı diye hatırlıyorum.
  https://gtatr.com/san-andreas/turkce-yama/  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi henrymorgan92 -- 28 Temmuz 2020; 18:36:2 >
 • Var evet, o yamanın kalitesinin yeterli olmadığını düşündüğüm için baştan başlayıp kendi çevirimi yapmak istedim.
 • eline sağlık
 • Bu oyunun çok eski bir oyun dostum. Milyonlarca zaten Türkçe yaması var xD
 • @Wenter Konuyu kirletmeye gelme kardeşim, bir sebebi var da komple baştan Türkçe yamasını yapıyoruz. Milyonlarca yaması olduğunu biz de biliyoruz.
  @emre1393 Teşekkür ederim.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CriminaL277_ -- 9 Ağustos 2020; 2:44:13 >
 • 07.08.2020 Güncellemesi: Bazı yazım yanlışları düzeltildi. İlk 38 göreve, yani Los Santos'tan San Fierro'daki ikinci göreve kadarki kısımlara Türkçe karakterler eklendi. Yan görevler ve içerikler (henüz tamamı değil) dahil.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CriminaL277_ -- 13 Mart 2021; 20:11:37 >
 • 15.08.2020 Güncellemesi: Bazı yazım yanlışları düzeltildi. 73 göreve, yani San Fierro'dan Las Venturas'taki ilk göreve kadarki kısımlara Türkçe karakterler eklendi. Yan görevler ve içerikler (gözümden kaçmadıysa) artık tamamen Türkçe karakterli.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CriminaL277_ -- 13 Mart 2021; 20:11:47 >
 • Görselde evet kanka yazıyor ingilizcesi yes dude miydi çevrildi yoksa nigga falan yazıyor diye mi öyle çevirdin? Umarım öyle değildir.

  2. sorum ise alt yazı fontu steamdeki son sürümde olan gölgeli font var sanırım o değil mi? Ancak ş ç gölgeli değil farklı duruyor ve sırıtıyor.

  Semt adları vs. bunlar umarım ingilizcedir. örnek: Green Park yeşil park değildir. ya da Mount Chiliad yerine Chiliad dağı yazmıyordur umarım..

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 1. "Yeah, homie..." diyor. Homie = Kanka, N kelimesi = Zenci
  2. Font, yüklediğim geniş ekran yamasından öyle görünüyor.
  3. Maalesef, Chiliad Dağı, Şehir Merkezi Los Santos, Meydan Doğu tarzı adres isimleri var. Green Park derken Glen Park demek istiyorsunuz sanırım, o da Glen Parkı oldu. Angel Pine, Prickle Pine tarzı resmi adresi olan adresleri çevirmedim.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CriminaL277_ -- 16 Ağustos 2020; 3:56:37 >
 • 20.08.2020 Güncellemesi: Bazı yazım yanlışları düzeltildi. Tüm görevlere Türkçe karakterler eklendi. Gözden kaçmadıysa oyun şu an tamamen Türkçe.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CriminaL277_ -- 13 Mart 2021; 20:11:56 >
 • Ellerine sağlık, hayırlı olsun. Kelime oyunlarının bol olduğu, konuşmalarda bayağı gönderme yapılan bir oyun. Bir sürü not almışsın.

  Ben denemedim ama bahsettiğin menüdeki 'İ' sorunu için, başka bir harf denedin mi? Mesela fontlarda 'î' karakterini de yine i'ye çevirip deneyebilirsin.
 • Micold kullanıcısına yanıt
  Teşekkür ederim. Maalesef "i"'yi de denedim, "İ", "I" "ı" harflerini de denedim fakat menülerde font tutarsızlığı devam etti. En azından oyun içi yazılarda font tutarsızlığı yok, ama menülerde de olmasaydı iyi olurdu.

  TLAD yaması için kolay gelsin, sana hakikaten teşekkür ediyorum çünkü GTA 4 yamasına başladığında bana ilham kaynağı oldun. Yorumun için tekrardan teşekkür ederim.
 • CriminaL277_ kullanıcısına yanıt
  Ben de teşekkür ederim, bunu bilmek beni çok mutlu etti 🙂

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • "ş" karakteri için farklı bi' karakter denemeni öneririm fazla boşluk olduğu için sırıtıyor.
  "ğ" şapkasını biraz daha oynama yaparak güzelleştirebilirsin.
 • ISKA kullanıcısına yanıt
  Fontu ben yapmadım, nasıl değiştirip düzeltebilirim bilmiyorum açıkçası. Bu, çeviri aracını indirdiğim yerde paylaşılan bir font.
 • helal olsun eline sağlık google çeviri değil dimi :D
 • Teşekkürler, değil değil. :)
 • 02.09.2020 Güncellemesi: Bazı harf hataları ("i" olması gereken yerde "ı" yazılmış veya tem tersi) düzeltildi. Caligula's Kumarhanesi'nin asansörleriyle çatı katına çıkınca sağ altta çıkan oda adı İngilizce kalmıştı, çevrildi.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CriminaL277_ -- 13 Mart 2021; 20:12:15 >
 • 06.09.2020 Güncellemesi: "Arabadan Ateş Açma" görevinde arabadan inip uzaklaşınca Ryder'ın söylediği cümle gözden kaçmıştı, çevrildi.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CriminaL277_ -- 13 Mart 2021; 20:12:26 >
 • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.