Şimdi Ara

Gpu ya yük bindiğinde frekans düşüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimdeki ekan kartı Msi Gaming x rx580 8gb. 6 ay önce filan garantiye göndermiştim başka bir sorundan dolayı ardından garantiden geldikten 1-2 ay sonra böyle bir sorun olmaya başladı.

PSU 750W 12V kanalı 675W verebiliyor yani psu sorunu olmaması lazım sanırsam.

Normal şartlar altında ekran kartı TDP değeri 180W ama bırak 180W yi ortalama 110-120W den fazla enerji çekmiyor. Sıcaklıkta düşük sorun nedir bilemiyorum.

Not:Ürünün garanti süresi doldu.

• Merhaba.

Furmark testinde MSAA ayarını 8x yaparak bi deneme yapın. Frekans yine değişmiyorsa kartın biosu ile ilgili bir sıkıntı olabilir.

Emin olmamakla birlikte miningte kullanılan kartların GPU Core hızları düşürülerek az güç tüketilmesi hedefleniyor diye biliyorum. Ram frekansları ise normal oluyor sanırım. Bu sebeple, bu şekilde ayarlanmış bios flaşlıyorlar ekran kartlarına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi std350 -- 14 Temmuz 2021; 19:4:26 >
  • std350 S kullanıcısına yanıt

Dediğinizi yaptım bu sefer 1100-1200MHZ lere kadar çıkabildi 130W kadar da enerji çekebildi ama yinede olması gereken değerlere çıkamıyor maalesef. Bios konusunda ise zaten kendım bundan dolayı 1-2 hafta önce orijinal biosunu yazdırdım. Başka bir fikriniz var mı?

• Ek bir fikir için şu fotoğrafıda paylaşayım;

• Ekran çözünürlüğünü yükseltebilir misiniz? En azından 1920*1080 olsun. Bir de birçok AMD ekran kartında bios switch oluyor. Performans ve Sessizlik ayarı yapılıyor. Varsa onu da performans olarak ayarlayın.

Aklıma başka da bir şey gelmiyor.

(Güç kaynağı konusunda herhangi bir sorun olmadığını varsayıyorum.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • std350 S kullanıcısına yanıt

MSI in bu modelinin üzerinde herhangi bir mod switchi bulunmuyor maalesef.

• unigine heaven ya da 3DMark timespy vs. deneyebilir misiniz? gpu'ya tam yük bindiren oyunlarda durum nedir bir de?

• StG 44 kullanıcısına yanıt

Oyunlarda da sıkıntı oluyor. Fps kaybı yaşıyorum tam performansta çalışmadığı için normalde 1380mhz olması lazım çekirdek frekansı.

• Ee normaldir imal tarihi 2017 fabrika cıkıslı kart.

2022ye giricez 5 sene olcak nerdeyse.Bırakta Ölsün artık. Suyunu cıkarana kadar kullanmısınız. 4 yıl sorunsuz oynatmış daha napsın.

Şahsen 1000 tlye rx 580 satıoz deseler gidip almam. Saatli bomba hepsi bozuk yada bozulmak üzere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 14 Temmuz 2021; 22:31:15 >
  • GenqhisKhaan89 kullanıcısına yanıt

hocam oyun oynamak için kullandım ben bence daha ölmemeli. 3 yıldır aralıksız mining de kullanılan cihazlar var sorunsuz çalışıyor.

• Pax Hades kullanıcısına yanıt

gpu-z ekran görüntüsü atabilir misiniz graphics card ve advanced altındaki kısmında general ve bios bölümlerini?

• StG 44 kullanıcısına yanıt

Son fotoğraftaki GPU ve MEMORY değerlerinin default değerinin altında olma nedeni şuan kendim undervolting yaptım manuel olarak daha az güç tüketimi ile ortalama 1300mhz lerde kullanabiliyorum ekran kartını şuan. TDP 165Watt mış 180 sanıyordum.Gpu ya yük bindiğinde frekans düşüyor. 

• Hocam uv yaptığınızda değerleri fazla düşük tutarsanız istenilen frekanslara gelemeyebiliyor kart. Default ayarlardadamı aynı? Birde eğer denemediyseniz en altta sağda güç ayarı var manuelde onu +50 yapıp deneyebilirsiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • PSU hangi marka?

• Ott0man O kullanıcısına yanıt

Default ayarında daha kötü o yüzden uv yaptım daha az enerji ile çalışmasını sağlıyıp azcık daha yüksek frekansda çalıştırıyorum.

O +50 olayınıda denedim hiçbir fark olmadı maalesef.

• ShadowWyvern S kullanıcısına yanıt
    Gpu ya yük bindiğinde frekans düşüyor.TeknoBiyotik.com / Teknoloji sevenlerin ilacı...
    High Power 750W 80+ Bronze 56A@12V Güç Kaynağı (HPG-750BR-H12S)
    https://www.teknobiyotik.com/high-power-750w-80plus-bronze-56aat12v-guc-kaynagi.html
  • Arkadaşlar, kartın kullanım süresine göre kartın mhz hızı düşmez. Ekran kartı her yıl günde 8 saat kullanım sonrası mhz'ini -200 atan bir şey değil. 5 yıl kullandım -1000 mhz yemesi normal gibi bir şey yok. Saçmasapan yorumlar yapıp insanları yanlış yönlendirdiğinizde biri gelip acımadan rezil edebilir, yapmayın. Bilgisayar eskimez. 64 gb ram'in 10 yıl sonra 8 gb'a düşmez. 2.9 ghz işlemcin 10 yıl sonra 1.0 ghz çalışmaz, macun yeniler devam edersin.

Sorunla ilgili hwi infodan bir rapor görsek iyi olur.

• _Anarsist_ _ kullanıcısına yanıt
  • _Anarsist_ _ kullanıcısına yanıt

Böyle konuşanların ekran kartı satışlarından çıkarlarının olduğunu düşünüyorum ben. Eğer yoksa daha kötü, zır cahillik..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.