Binbaşı
02 Ağustos 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 275 (Bu ay: 1)
Gönderileri
der8auer ENyoutube
More information about Hetzner Servers: https://derbauer.hetzner.com/en --------------------------------------------------------- Previous Videos by Greg: https://www.youtube.com/watch?v=U7uBkjehgQk https://www.youtube.com/watch?v=-kSJ2dgOEdc --------------------------------------------------------- Support me on Patreon: https://www.patreon.com/der8auer --------------------------------------------------------- Save 10% on your iFixit purchase: DER8AUER10 https://eustore.ifixit.com/der8auer Pro Tech Toolkit: http://bit.ly/2JOFD8f --------------------------------------------------------- Find my products at Caseking: Delid Die Mate 2: https://bit.ly/2Rhv4y7 Delid Die Mate X: https://bit.ly/2EYLwwG Skylake-X Direct Die Frame: https://bit.ly/2GW6yyC 9th Gen OC Frame: https://bit.ly/2UVSubi Debug-LED: https://bit.ly/2QVUEt0 Pretested CPUs: https://bit.ly/2Aqhf6y --------------------------------------------------------- My Equipment: USB- Microscope*: https://amzn.to/2Vi4dky My Camera*: https://amzn.to/2BN4h2O (*Affiliate Links: If you buy something, I will get a part of the profit) --------------------------------------------------------- Music / Credits: Outro: Dylan Sitts feat. HDBeenDope - For The Record (Dylan Sitts Remix) --------------------------------------------------------- Paid content in this video: - Hetzner Spot Samples used in this video: - / --------------------------------------------------------- Timestamps: 0:00 Intro 0:42 MSI recall 1:56 Advertisement 2:30 First problems appear 4:23 Clumps in the coolant 6:09 Fazit 7:25 Outro
https://www.youtube.com/watch?v=i_A2sKleRmw

Konuyla ilgili forumda birşey görmediğimden paylaşmak istedim.


Malesef sadece kısaca özet geçmek için vaktim var çeviri yapamayacağım;


Bazı msi sıvı soğutma sistemlerinde anormal tıkanma vakaları görülmeye başlanmış. Fractal lumen, lian li galahad ve birçok farklı üründe aynı bileşenlerin kullanıldığına inanılıyor. Bu sıralar sıvı yerine klasik soğutma sistemlerini tercih etmek faydalı olabilir.

Sosyal medyada erken seçim çağrılarıyla ilgili yazılanları görmeyen kalmamıştır heralde, bilgi sahibi olanlar erken seçimin gerçekleşmesi için gerekli hukuki/kanuni şartları belirtebilir mi?

Psu'nun fanı ses yapmaya başladığı için garantiye göndereceğim ama bu sürede bilgisayarı çalıştırmak için şu an kullanılmayan bir bilgisayarın hpf 350br h08s 350w model güç kaynağını geçici olarak kullanmayı düşünüyorum. Bu psu geçen sene sıfır alınmıştı çok kullanılmadı.


Araştırma yapınca şu linkleri bulabildim ama ne kadar güvenilirdir çok bilgim yok

http://www.highpower-tech.com/eng/products_main.php?class=20200723162207&id=20200910094201#product

http://www.highpowersupply.com/SFX350BR.html


Bir günümü watt ölçer ile geçirdim duvardan ölçüm yaparak maksimum 251w gösterdi. Ortalama günlük kullanımım için 180-200watt dedi alet.Asıl korkum ilk başlangıçta bilgisayarın çekeceği güç pik yaparsa veya normal kullanımda anlık aletin ölçemediği pikler varsa bunların geçici psu'ya kısa zaman zarfında bir zararı olup olmayacağı. Bu kullanmayı düşündüğüm psu'yu benden iyi bilenlerimiz illaki vardır düşüncesi ile fikirlerinizi almak isterim

Geçen hafta cuma günü akakçe aracılığıla bilişimporttan bir fan satın aldım. Sonra sipariş detayına bakıp akakçe'de ürün başlığında yazan özelliklerin üründe aslında olmadığını farkedince yarım saat içinde arayıp iptal ettirdim. Tamam siprişiniz iptal edildi dediler.


Bugün 4. gün. Ödeme aracı firması olarak iyzico ile çalışıyorlar ve son görüşmemi 10dk önce önce iyzico ile yaptım. Onlarla konuştuktan sonra tekrar bilişimportu 3 defa aradım ama açmıyorlar. 4 gündür hem bilişiportla hemde iyzico ile toplam 4-5 defa telefonlaştım.


Bilşimport muhasebe birimimiz iade emrimi iyzico'ya iletmiş biraz zaman alıyor onların ekranına düşmesi diyor.


İyzico ise iade talimatını verdikleri gibi kesinlikle ekranımıza düşer henüz iade yapmamışlar diyor.


Ne yapmaya çalışıyor bunlar?

Her yerde ekonomi bakanının eşine hakaret edildiği için yapılan gözaltının haberlerini görüyorum ama hiçbir yerde ne denilerek hakaret edilmiş bulamadım bilgi verebilecek olan varmı?

Ryzen 2200G orijinal fanında düşük devirde dahi çok hafif bir cızırtı sesi var. Garantiden bakılması için işlemciyi aldığım mağaza yerine fan cooler master malı olduğu için direk cooler masterdan destek alabilir miyim?
Bazı chromebooklarda arm tabanlı rockchip işlemcisi olan modeller gördüm ama onun dışında intel ve amd dışında başlıktaki gibi açık kaynak kodlu işlemci kullanan bildiğiniz laptop tarzı bilgisayar varmı?
Dün F1 2013 ü yükledikten sonta crack dosyasını kopyalayamayınca bu sıkıntı ortaya çıktı.

Kullanıcı Hesabını Yönetici Yapamama


Admin olarak gözüken bilgisayardaki tek hesap aslında standartkullanıcı ?

Kullanıcı Hesabını Yönetici Yapamama


Yöneticiyi seçtiğimde altta değiştir butonu tıklanamaz hale geliyor.

İnternette epey bir vakit harcadım ama yapamadım. Söylenilen yöntemlerin biriyle ayrı bir yönetici hesabı olusturdum ama o hesaba girince bile ana hesabımı yönetici olarak seçemiyorum...

Kullanıcı Hesabını Yönetici Yapamama
bilgisayar hp 8570p laptop. harici ekran kartı yok. hd 4000 kullanıyor.

İnternette aratınca yabancı bazı sitelerde bu işlemcili laptoplarda sıcak çalışma şikayetleri olduğu için ben de normal karşılıyorum ama yinede buraya sormak istedim. Bu işlemci world of tanks oyununda min. ayarlarda 95-105 derece arasında çalışıyor. Normal chrome kullanımında bile 60 dercede gezdiği için dediğim gibi normal karşılıyorum artık ama bu işlemciyle tecrübesi olan varsa anormallik olup olmadığını öğrenmek istiyorum
Hakkında
Konum: Kırşehir, Merkez
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 11 sa.
Mesaj Sayısı: 1.386
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.629
İkinci El Bölümü Mesajları: 21
Konularının görüntülenme sayısı: 260 (Bu ay: 250)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.152 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.