Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (826. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mkyucel Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 824825826827828
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Kahveyi hangi sitelerden hangi markalardan alıyorsunuz? Öğütülmüş kahve önerilerinize ihtiyacım var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kubadibamka K kullanıcısına yanıt

Öğütülmüş Kahve tavsiye edilmez..Öğütülen kahve ömrü 30 dakikadır..Aksini söyleyen Kahveden anlamıyordur...

Ne yaparsanız yapın 30 dk içinde demlenmeyen kahve bayatlayacaktır..Ama içiliyor işte..

Çekirdek kahvenin bile saklama ömrü, Işık almayan kapalı bir ortamda max. 20-30 gündür..

Bir değirmen alıp Çekirdekten taze öğütmek en güzel tercih, ama hem değirmenler pahalı hem çekirdekler pahalı...Değirmen de her değirmen bu işin hakkını vermiyor..Espresso ve Türk kahvesi öğütmeyecekseniz, Filtre/French Press/V60 gibi kahveler için Değirmenler (Hario mesela ) idare eder, Tchiboda satılan Elektrikli değirmen de iş görür, Baratza, Breville tarzı makineler de olabilir..Daha pahalı taşınır değirmen (Türk kahvesi,Espresso,Filtre tüm ayarlara uygun Comandante sanırım iyidir ama pahalıca )

En ucuzu Sözen değirmen,eminönünde mevcut..Ama çok fazla birşey beklemeden, kahve öğütüp deneyebilirsiniz başlangıç için..Türk firmaların da farklı modelleri çıktı çıkıyor

İllaki öğütülmüş alacağım derseniz evinize yakın Kahve öğüten yerlerden 50-100 gram almak ama Kahve öğüten bulabilirseniz etrafta...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 4 Ekim 2021; 12:55:50 >

• Merhabalar,

Sütü kendi ayarlayabilen bir otomatik kahve makinesi arayışındayım. Güncel durumda ne alabilirim? EQ3 gibi bardağa ben doldurmak istemiyorum sütü.

Değerli yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi islamzeki -- 4 Ekim 2021; 18:1:19 >
  • Kahvelere gelen zamlarla aranız nasıl arkadaşlar. Çok moral bozucu pehhh

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aşırı hiperenflasyon oldu
    Şu fiyatlara baktıkca moralim bozuluyor yahu

Starbucs kahve kilogram fiyatı 320 TL
    Tchibo ortalama kilogram fiyatı 190 tl
    Mehmet Efendi filtre kilogram 136 tl

• forester34 F kullanıcısına yanıt

Çok moral bozucu evet.

1 yılda kahve borsası 100 dolardan 200 dolarları geçti. Üstüne bir de TR enflasyon eklenince... :)

sanalbaharat hala uygun

• mcroses kullanıcısına yanıt

Hangi kahve ve kilo fiyatı ne kadar?

• Levcho L kullanıcısına yanıt

Hem moral bozucu, hem her hafta zam geliyor lanet olsun. Kahve tiryakisi olmak bu gidişle kahve lüks ürün olacak pehhhh

• Eskiden fiyatlar uygundu, tadım olarak hangisi güzel, kaliteye bakardık, en kalitelisini alırdık, ulen artık yükselen uçuk fiyatlar yüzünden en ucuzu hangisiyse onu almaya çalışıyorum. Ucuzu bulmak da çok zor, korkunc zamlar yapıyorlar. '-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' 

• kubadibamka K kullanıcısına yanıt

Merhabalar,

Uzun süredir düz ve basit ve sade yaşamaya çalışıyorum, bu yüzden internet firmaları kargocularla kredi kartla uğraşmamak icin kahveyi marketten alıyorum.

Tadım olarak zenginim para problem degil dersen

-Starbucks Guatemala, yumuşak, volkanik toprak, kakao ve kahve notaları var tadımı cok güzel ama kilogram fiyatı 320 tlye denk geliyor

-Sert tadım istiyorsan Starbucks Colombia Narino paketi 79 tl kilosu yine 320 tlye denk geliyor

-Starbucks Caffe Verono var Guatemelaya benzer tadı var ama biraz daha sert ve doygun güzel aromalı

Tadım iyi olsun fiyat da normal olsun dersen

-Mehmet Efendi Caffe Espresso 250 gr 34 tl Carrefourda yada Mehmet Efendi Colombia 250 gr aynı fiyat.

Tadımı serttir Mehmet efendinin, dengeli, sert, yumruk yemis gibi uyandıran bir kahve tadımı var. Kopkoyu kömür gibi siyah bir kahve çıkıyor demlemede, ben seviyorum ama son zamlarla pahalandı

Ucuz olsun kafein ihtiyacımı görsün yeter diyorsan

-Kahve Dünyasına gidip 250 gr filtre kahve alabilirsin 25-30 tl olması lazım. Kilogramı 100 tl civarına geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forester34 -- 17 Ekim 2021; 19:36:48 >

• Merhaba arkadaşlar, bir suredir takip ediyorum kurla beraber her gun artarken bir anda saglam bir indirimle Amazon yine yaptı yapacağını. Neredeyse Türkiye fiyatının yarisina geliyor . ( Amazon Almanya gonderiyor her şey dahil 6 taksitli fiyati 1576)

Aldim ama aklim aşağıdaki Brevillede kaldi 820 lira farka değer mi sizce ?

Breville Vcf125X Mini Barista Espresso Makinesi, 2L Su Kapaitesi, Süt Köpürtücü, Gümüş

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'
     '-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'amazon
    De'Longhi Dedica EC 685.M Porta Filtre Espresso Makinesi, 1 Litre
    https://www.amazon.com.tr/dp/B06WGTZ874/ref=cm_sw_r_apan_glt_i_DVST0CYV03EWNC9HGWGE?_encoding=UTF8&psc=1

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'
     '-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'amazon
    Breville Vcf125X Mini Barista Espresso Makinesi, 2L Su Kapaitesi, Süt Köpürtücü, Gümüş
    https://www.amazon.com.tr/dp/B07VPHD8L8/ref=cm_sw_r_apan_glt_i_YRDX4VTK6KB6KS5C99GW?_encoding=UTF8&psc=1

• kml_77 K kullanıcısına yanıt

İkisi de basınçlı sepetmis. Ben çok fark olacağını zannetmiyorum ki bir forumda kullananlar tecrübelerini yazmış.

• kml_77 K kullanıcısına yanıt
    Merhaba beyefendi
    Almanya amazon oldugu icin dikkatli ol
    Gümrük vergisini kim ödeyecek? Amazon mu gümrük vergisini ödeyecek, sen mi?
    Gümrük vergisini sen ödersen ayvayı yersin

Daldaki elmayla eldeki elma farklıdır

İyice araştır amazona sor, gümrük vergisi ödersen 2 kat zamlı olur

Tesekkur ederim. Fiyat farki artti zaten. delonghide karar kildim.

Sorun yok daha once tecrube ettim. Karttan cekilen disinda 1 lira almiyorlar.

Makbul olan kazanlı mıydı hocam? Aralarındaki fark çok önemli mi?

Hocam amazon göndericili yurtdışı ürünlerde vergi peşin alınıyor ekstra ücret ödenmiyor. Vergi yüksek çıkarsa üstünü amazon karşılıyor, düşük çıkarsa artan parayı iade ediyor. Burda göndericinin amazon olması önemli nokta.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • victor66 kullanıcısına yanıt

Hocam onceki mesajınızı gordum de öğütme makinesi isini ne yaptınız?

• 
Sayfa: önceki 824825826827828
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.