Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (624. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: eyozgurluk Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
18.082
Cevap
710
Favori
806.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
34. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 622623624625626
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coupe96

quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

evde americano içen arkadaşlar, makine olmadan hangi basınç yöntemiyle yapıyorsunuz espressoyu?

bi çok icat çıkmış takip edemedim

filitre kahve için diyorsanı ben v60 tercih ediyorum. hem çok pratik ,alması taşıması temizlemesi kolay hem de çok lezzetlı ve dengeli bir kahve çıkıyor ortaya.

teşekkür ederim cevabınız için, filtre için değil espresso için diyorum hocam. demlemek değilde, basınç.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

quote:

evde americano içen arkadaşlar, makine olmadan hangi basınç yöntemiyle yapıyorsunuz espressoyu?

bi çok icat çıkmış takip edemedim

filitre kahve için diyorsanı ben v60 tercih ediyorum. hem çok pratik ,alması taşıması temizlemesi kolay hem de çok lezzetlı ve dengeli bir kahve çıkıyor ortaya.

teşekkür ederim cevabınız için, filtre için değil espresso için diyorum hocam. demlemek değilde, basınç.

Moka pot isimli cihazı araştır istersen hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aeropress veya moka pot ile yalancı amerikano yapabilirsiniz.dışarıda içtiklerinizden daha lezzetli olur ama o yoğunlukta olmaz.
  • 1. Hemen Tüm marketlerde kurukahveci Mehmet Efendi’nin Kolombiya filtre kahvesini tavsiye edebilirim.

2. Etiyopya Sidamo (izmir den almıştım) çekirdek şeklinde öğütüp kullandım müthiş bir aroması var.

• arkadaşlar Starbucks Christmas Blend Espresso Roast tadında veya yakın kahve çekirdeği öneriniz var mı

genelde gloria ve starbuckstan farklı farklı çekirdekleri denedim fakat bunu denediğimden beri vazgeçemiyorum bütçeyi çok zorluyor yardımlarınızı bekliyorum

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

• Sanalbaharat'tan costa rica shb deneyen oldu mu? Ben moka pot ile denedim sonuç çok tatminkardı.
    Başka deneyenler de olduysa yorumları merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Decemst

arkadaşlar Starbucks Christmas Blend Espresso Roast tadında veya yakın kahve çekirdeği öneriniz var mı

genelde gloria ve starbuckstan farklı farklı çekirdekleri denedim fakat bunu denediğimden beri vazgeçemiyorum bütçeyi çok zorluyor yardımlarınızı bekliyorum

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

Starbucks ın sitesinde göremedim. ...Espresso Roast almak istesek nasıl sipariş geçecez
  • Websitelerinde ben de göremedim şubeden satın alıyordum, fakat malum sitelerde satış yapanlar mevcut

• Selamlar,

Damperleme işinde başarılı değilim , biraz bastırınca (16kg kuvvet uygulanacak diye biliyorum)portoflt den sular taşıyor,ortalık batıyor, bastırmayıp nazikçe düzeltince de porta su dolu çıkıyor, ama kahvesi fena olmuyor:) illy espresso kahve kullanıyorum , nerde yanlış yapıyorum?

• Merhabalar.
    Tchibo Pour Over
    Bodum French Press
    Tchibo Seramik kahve ogutucusu kullaniyorum burayi yeni kesfettim herkese merhaba.
  • Kirito* kullanıcısına yanıt
    Merhaba.Tchibo pour overın akış hızından memnun musunuz?
  • https://forum.donanimhaber.com/tchibo-cafissimo-tuttocaff-kahve-makinasi-kahve-rengi--130360241#130360241

Arkadaşlar ihtiyacı olanlara ulaşmak için burayada yazıyorum amazondan getirtmiştim aldığım fiyata satıyorum sıfır kutusunda emniyet bantı vb görürsünüz zaten fotoda.

Bu arada k79 öğütme ayarı için detaylı bir video varmı ?
  • Kirito* kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel ekipmanlar. Hoşgeldiniz

• miki kullanıcısına yanıt
    Makineniz ne? Ev tipi makinelerin çoğu kahve posasını sulu bırakır. 60 ml kahveyi 23-30 saniye arasında alıyorsanız sıkıntı yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: Bizans Kargası

Merhaba.Tchibo pour overın akış hızından memnun musunuz?

Bugune kadar v60, Starbucks Rezerve Pour Over ve benim emektar ile deneyimlerim oldu. Kiyaslamak gerekirse v60 aralarinda bence en iyisi ama benim gibi tek seferde 20-25 gr kahve kullanan kisiler icin pek mantikli secim degil, boyut acisindan Starbucks bu konuda en iyisi, baya buyuk ama akis hizi bana gore biraz dusuk. Kisacasi Tchibo'nun Pour over'i v60 ve Starbuscks Rezerve arasinda kalmis bir urun, memnunmuyum? Evet ama benden bilgili arkadaslarin yorumu ne olur bilemem :)
  • Arkadaşlar elektrikli kahve öğütücü satan var mı? Ya da en azından antalyada kavrulmuş çekirdek kahve öğütebileceğim bir yer var mı bildiğiniz

Bütçem fazla değil sanırım 100-150 tl civarına 2.el bulunabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bisikletrehberi -- 30 Aralık 2017; 14:2:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekno_trend

Arkadaşlar elektrikli kahve öğütücü satan var mı? Ya da en azından antalyada kavrulmuş çekirdek kahve öğütebileceğim bir yer var mı bildiğiniz

Bütçem fazla değil sanırım 100-150 tl civarına 2.el bulunabilir

kahveler gibi forumlarda 2. el KG79 bulabilirsin sanırım, iş görür bir makine, yıllarca kullandım.
  • kbere K kullanıcısına yanıt
    Makine essenso , makineyle barıştık ,damperlemeden değilmiş,makineyi iyice ısıtıp bir miktar su akıtmak gerekiyormuş.Şahane kahveler yapabiliyorum artık.İlginiz için teşekkürler
  • Beko 2170, 300 TL' ye iyi mi arkadaşlar? Bir de bu makinayı öneriyor musunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • daniel_wellington D kullanıcısına yanıt
    Uygun hocam fiyat. Kendim kullaniyoryum giris seviyesi espresso makinesi olarak alinabilecek en iyi makine.

• 
Sayfa: önceki 622623624625626
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.