Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (623. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 621622623624625
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tekrardan merhaba, şöyle sert olmayan ama dinç tutan, ders çalışmaya yardımcı olan ve ağızda güzel bir tat bırakan bir kahve çeşidi arıyorum French press için. Güvendiğiniz taze kavrulmuş gönderen sitesiyle birlikte tavsiyenizi bekliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrikli öğütücü almak istiyorum. Tercihim homojen öğütmesi ve haznesinin kolay yıkanabilir pratik olması.

Tefal grinder düşünüyorum ama tavsiye almak iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DaYWaLkeR kullanıcısına yanıt
    Bende merak ediyorum. amazondan almayı düşünüyorum daha uygun fiyata daha iyi şeyler bulunur bence . Takipteyim hocam , özellikle filtre kahve için bakıyorum yardımcı olacak arkadaşlar bunu göz önüne alarak tavsiye verirse sevinirim. Bir de şey soracağım , mesela bir kahve çekirdeğini öğütücü de filtre kahve için nasıl çekebiliriz ki? öğütücü de bunun için ayar mı var ?

• DaYWaLkeR kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ben de yakın zamanlarda öğütücü aldım. Bu forumda da başka forumlarda da öğütücü için el değirmeni veya otomatik olacaksa bıçaklı olmayan öğütücüler tavsiye edilir. Bıçaklı öğütücüler kahveyi öğütme yerine parçaladığı için homojenlik kayboluyor ve bu da kahvenin tadını etkiliyor. Otomatik modellerde genellikle pahalı modeller. Başlangıç modeli olarak alınabilecek model delonghi kg-79. Bu model el değirmenleri ile aynı öğütme sistemine sahip ve bıçaklı bir model değil. Fiyatı da otomatik modellerde alınabilecek en uygun model. Konuda bu makine ile ilgili bir çok yorum bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ab1907

Merhaba, ben de yakın zamanlarda öğütücü aldım. Bu forumda da başka forumlarda da öğütücü için el değirmeni veya otomatik olacaksa bıçaklı olmayan öğütücüler tavsiye edilir. Bıçaklı öğütücüler kahveyi öğütme yerine parçaladığı için homojenlik kayboluyor ve bu da kahvenin tadını etkiliyor. Otomatik modellerde genellikle pahalı modeller. Başlangıç modeli olarak alınabilecek model delonghi kg-79. Bu model el değirmenleri ile aynı öğütme sistemine sahip ve bıçaklı bir model değil. Fiyatı da otomatik modellerde alınabilecek en uygun model. Konuda bu makine ile ilgili bir çok yorum bulabilirsiniz.

Kg79u gördüm ama şimdilik pahalı geldi. Seramik değirmende elle çekiyodum ben onun da %100 homojen olduğu söylenmez. Şimdilik 130liraya bosch değirmen aldım. Daha ilerde krups düşünüyorum amazondan.

• Merhaba arkadaşlar cafe pastane işletiyorum. İstanbul kahve festivalinden Krups EA 829D marka tam otomatik linkteki ürünü aldım. Ben memnunum dakat tam otomatik olduğu için ek müdehale edemiyorsunuz ayarlara. Düşünen fikir almak isteyen olursa yardımcı olurum. İyi akşamlar.

https://www.tefalshop.com.tr/index.php/eticaret/pl-urun-gruplari/8000035598-full-auto-ea829d-kahve-makinesi.html

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

• Merhaba, comandante kullanan arkadaşlar demleme yöntemine göre kendi kullandıkları ayarlar hakkında bilgi verebilirler mi?
  • kahkehkah K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam öncelikle. v60 için 21-24 arası kullanıyorum. Türk kahvesi için 6-8, espresso için 10-13, french press için 25-30 arası kullanıyorum. Bunları kendi damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz.
  • seffa S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, anladığım kadarıyla üreticinin kendi sitesindeki ayarlar sizin için güzel. Bende aslında espresso, aeropress ve mokapot için belirtilen ayarları kullanıyorum ancak french press için 30 klikte çok küçük geldi gözüme o nedenle sormuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seffa

Hayırlı olsun hocam öncelikle. v60 için 21-24 arası kullanıyorum. Türk kahvesi için 6-8, espresso için 10-13, french press için 25-30 arası kullanıyorum. Bunları kendi damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz.

@seffa hocam 25-30 french press için küçük değil mi? Yoksa farklı bir tarif mi kullanıyorsunuz.Daha önce ince öğütümlerin olduğu frenchpress tariflerine denk gelmiştim.Bu comandantenin 13 ila 10 arası keşke kademesiz olsa.Bazen espressoda iyi shot çekilmediği oluyor :)
  • @kahkehkah hocam 30 ustude olabilir. Denedim ben pek begenmiyorum ya da beceremedim.

@belki bir gün kademesiz olsa espressoda cok iyi olur aynen ama bu sefer de filtre icin vs zor olur.

• kahkehkah K kullanıcısına yanıt
    türk kahvesi 6-8, espresso 11-13, diğer 24-32. ayar vidası tam sıkıldıktan sonra sesin boğuk geldiği kısımda saymaya başlamıyorum. yani çıt sesinin yüksek ayarlardaki ile aynı tonda duyulduğu noktadan itibaren sayıyorum.

diğeri açayım: french press için "the ultimate french press technique" yazınca çıkan james hoffman'ın tarifini uyguluyorum. kesinlikle 4-5 dakikada yapılan standart tarife göre daha başarılı. görüşlerine çok önem verdiğim scott rao da french press için filtreden bile ince öğütmeyi tavsiye ediyor. ben pour over metotlarında da kalın tane boyutu ile demleme yaptığım için bu tavsiyeye uymak zor olmuyor. ancak v60 için ince öğütüm yapıyorsanız bu tavsiyeye uymak zor olacaktır.
  • kbere K kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim cevabınız için. French Press için belirttiğiniz aralıkta deneyeceğim.
  • Colombia Excelso kökenli bir fincan kahvem ile konuyu okuyorum. Nasıl kaçırmışım böyle bir oluşumu ben?

Tavsiye ederim bu arada çok güzel aroması var.
  • Geçen şirkette Nespresso kapsüllü makine satıyorlardı, millet kapış kapış aldı. Çok iyi kahve, şahane kahve diye birbirlerini gazlıyorlardı. Cehaletten bunaldım.

• French Press için tadı güzel olan öğütülmüş kahve arıyorum. Önerisi olan var mı?

• merhaba,

v60 için hario buono kettle'ım var, buna uygun manuel çubuk termometre öneriniz varmıdır?

bir de kahveyi öğütüp alıyorum, öğütücü olarak tavsiyeniz nedir?

• Moka pot için kahvve.com ya da tichibo gibi sitelerden önerebileceğiniz kahveler hangileridir?

• evde americano içen arkadaşlar, makine olmadan hangi basınç yöntemiyle yapıyorsunuz espressoyu?

bi çok icat çıkmış takip edemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

evde americano içen arkadaşlar, makine olmadan hangi basınç yöntemiyle yapıyorsunuz espressoyu?

bi çok icat çıkmış takip edemedim

filitre kahve için diyorsanı ben v60 tercih ediyorum. hem çok pratik ,alması taşıması temizlemesi kolay hem de çok lezzetlı ve dengeli bir kahve çıkıyor ortaya.
  • 
Sayfa: önceki 621622623624625
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.