Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (618. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sadays Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
18.174
Cevap
710
Favori
809.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 616617618619620
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kahve su oranınız nedir. Ayrıca kahve ne zaman öğütüldü?
  • vinsanity7 V kullanıcısına yanıt
    Tencerenin altı sağlam gözüktü. Eğer öyleyse altını kesmelisiniz. Yoksa kahvenin kavurulması için yeterli ısılara asla çıkamazsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kbere

Tencerenin altı sağlam gözüktü. Eğer öyleyse altını kesmelisiniz. Yoksa kahvenin kavurulması için yeterli ısılara asla çıkamazsınız

50-600C arasında 10 derece hassasiyette digital ısı ayarlı sıcak hava tabancası ile kavurucam. resimde yeşil ucu gözüken kısım sıcak hava tabancası, tencerenin altında kabukların toplanmasını umuyorum. Isı fazla olursa kapağı kapatmayabilirim.

hangi sıcaklıkla başlayıp nasıl bir sıcaklık grafiği izleyeceğime yönelik türkçe ve ingilizce kaynaklardan araştırma yapıyorum, yeşil kahvem haftaiçi elime geçtiğinde ilk denemelere başlayacağım, bakalım nasıl olacak
  • Serdar_84 S kullanıcısına yanıt
    1Yemek kasigi kahveye 1kupa su,kahve 2gun once cekilmis

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • vinsanity7 V kullanıcısına yanıt
    Pardon ben ısıyı alttan alevle alıp kavuracaksınız diye düşündüm. Tamburlu makineler gibi. Isı tabancası ile kavurmada benim yorumum saçma oluyor

• arkadaşlar ofiste kullanmak için sıradan basit bir filtre kahve makinesi arıyorum.. 3-4 fincan çıksın yeter diyelim :) f/p olarak önerebileceğiniz bir makine varmıdır?
  • Umi_TR kullanıcısına yanıt
    hocam migrosta 60 veya 70 tl civarına sinbonun makinesi var ama nasıldır bilemem ,bir bakın isterseniz.

• Merhabalar filtre kahve makinesi aldım yakın bir zamanda çok bilgim yok ancak anladığım kadarıyla öğütülmüş kahvenin ilk içimden sonra aroması gittikçe kayboluyormuş. Öğütücü olarak da sözen öneriliyor. Sizce başlangıç için gerek var mı bi öğütücüye yoksa şimdilik öğütülmüş kahvelerle devam mı edeyim. Tchibo uygun geldi ancak sanırım fazla kavrulmuştu sert kahveler sevmeme rağmen içiminde çok zorlandım.

Bir çok site var probador, overdose ama bunlar benim öğrenci bütçemi aşıyor şuan da sanalbaharat biraz daha uygun gibi diğerlerine göre öğrenci işi bi site önerisi istiyorum sizden anlıyacağınız :) o site eğer sanalbaharat ise önerebileceğiniz kahveler nelerdir...
  • Geçen gün bir arkadaşın mesajı vardı. 2-3-4 bardak kahve için kahve makinesi yerine french press tercih edin diye. Keşke makineyi almadan önce görseymişim bu mesajı :) Evde filtre kahve makinem, işyerinde french press var. İlk zamanlar hevesle sabah akşam yapıyordum şimdi ise kahveyi çekmek ve makinede kahve yapmak baya sıkıcı gelmeye başladı. Sadece kendim içiyor ve maximum 2 bardak içiyorum. Yani her seferinde 400 ml kadar. Hazırlamaya üşendiğimden içmekten vazgeçtiğim oluyor. İşyerinde ise hazır sıcak su varken evden öğüttüğüm kahve ile french press ile hem hazırlaması daha kolay hem de daha lezzetli geliyor kahve. Yeni başlayacak arkadaşlar gerçekten bu uyarıyı dikkate almalı bence. Şu an Filtre Kahve makinesi yerine 600 ml french press almalıymışım diyorum.
  • larenuf kullanıcısına yanıt
    Sanalbaharat, açık kavrulmuş, Kolombiya. Değirmeni mutlaka alın. Keşke makine almasaydınız, parasıyla değirmen artı v60 alabilirdiniz:https://m.n11.com/mokka-filtre-kahve-demleme-seti-P164465589

https://m.n11.com/ikram-dunyasi-kutahya-porselen-damlama-filtre-kahve-fincani-beyaz-P193446610

• Doancrula kullanıcısına yanıt
    Kolaylık başka bir konu. Tat da zevkler ve renkler. Ancak drip metodu ile yapılan kahve ve french press yani immersion metoduyla demlenen kahve aynı şey değildir. Yani alıp almama kararını içilecek bardak sayısına göre vermek doğru olmaz. Tabi makine alma olayı ayrı bir konu. Üst mesajda belirttiğim gibi makine almayı tavsiye etmiyorum

• silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C3B427E7B -- 9 Haziran 2018; 15:3:17 >
  • Arkadaşlar Jura e60 makinem var yeni aldım sayılır bu konularda pek bilgi sahibi değilim makineyi alırken ordaki elamanın tavsiyesiyle bi kahve almıştım ama içimi çok sertti pek hoşuma gitmedi açıkçası

Hem kaliteli hem yumuşak içimli tavsiye edebileceğiniz kahve varmı?
  • Sinbo Scm-2938 Kahve Makinesi
    işe yarar mı filtre kahve için ne dersiniz 69,90 krş şok ta
  • quote:

Orijinalden alıntı: bosunaokuma21karakter

Sinbo Scm-2938 Kahve Makinesi
    işe yarar mı filtre kahve için ne dersiniz 69,90 krş şok ta

Ben 2010 yılında aldığım Sinbo filtre kahve makinemi hala sorunsuz olarak kullanıyorum.
  • Taze kavrulmuş, evde öğütülmüş kahve tüketmenin bir tek kötü tarafı var o da [size=3]"Dışarıda içtiğiniz hiçbir kahveyi beğenmemek"
    Çamur gibi bayat ve kalitesiz kahveyi 10 liraya 15 liraya iteliyorlar, fiyatında da değilim ama içilecek gibi değiller valla.
    Yaşanması muhtemel olan bu sorunsalı nasıl üstesinden geliyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barahirr

Taze kavrulmuş, evde öğütülmüş kahve tüketmenin bir tek kötü tarafı var o da [size=3]"Dışarıda içtiğiniz hiçbir kahveyi beğenmemek"
    Çamur gibi bayat ve kalitesiz kahveyi 10 liraya 15 liraya iteliyorlar, fiyatında da değilim ama içilecek gibi değiller valla.
    Yaşanması muhtemel olan bu sorunsalı nasıl üstesinden geliyorsunuz?

Butik bir kahveci olmadığı sürece içmiyorum, farklı içeceklere yöneliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sözen el değirmenini en uygun nerden alabilirim? Birde alınca french press veya makine için ayarı yapmak zor olur mu?

• Ben N11 den kupon kullanarak aldım. Altında ayar vidası var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C3B427E7B

silinebilir
    silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C3B427E7B -- 9 Haziran 2018; 15:3:6 >
  • 
Sayfa: önceki 616617618619620
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.