Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (616. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.169
Cevap
710
Favori
808.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 614615616617618
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. Bir süredir sanalbaharata bakmıyordum. Yeni çekirdekler gelmiş. Deneyen oldu mu hiç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozncb

Selamlar. Bir süredir sanalbaharata bakmıyordum. Yeni çekirdekler gelmiş. Deneyen oldu mu hiç?

Ben de siz diyince baktım sürekli gelişme gösteriyorlar tebrik ediyorum gerçekten. Böyle 1-2 litre cold brew yapmak istiyordum bu çekirdeklerden birini alırım artık. Yoklukta mokapotta da gitse harika olur. Bir kere alışveriş yaptım burdan onu hep cold brew yapmıştım v60 içememiştim. Açık kavrum seçeneği de gördüm acaba güzel kavurabiliyorlar mı açık kavrumda? Deneyen olduysa yorum beklerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Selamlar. Bir süredir sanalbaharata bakmıyordum. Yeni çekirdekler gelmiş. Deneyen oldu mu hiç?

Yenilerden değil ama Etiyopya Yirgacheffe çekirdekleri beğendiğimi söyleyebilirim. Colombia Supremo var sırada.
  • ali222 A kullanıcısına yanıt
    teşekkürler cevabınız için.
  • cezager C kullanıcısına yanıt
    Yeni gelen Kenya ve guetemala kahvelerinde yeşil olarak aldım. Kenyayi kavurdum 200 Gr. olarak çok güzel kavruldular. 2. Gün doldu, 2 gün sonra demleyecegim bakalım tadını merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reneli -- 21 Eylül 2017; 21:37:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: infileXible

afiyet olsun
  • kbere Teşekkür ederim,
    makinesiz tamamen el yapımıdır o gördüğünüz.
    Ve pek çok model daha üretmeye muktedir oldum.
    Diğer yaptığım kahve modellerini ve yapım tarzlarını da
    burada paylaşacağım.
  • arkadaşlar,

bugün için 1 adet fazladan kahve festivali davetiyem var. 2 tane vardı, benimle gelecek olan arkadaşım gelemiyor. ziyan olmasın. gitmek isteyen varsa ücretsiz olarak davetiyeyi iletebilirim. dijital olduğu için mail yolu ile gönderebiliyorum. sadece bugün kullanılabiliyor. isteyen arkadaşlar bana özel mesaj atabilir, ya da konuya yazabilir. ilk isteyen kişiye vereceğim.
  • Bialetti moka pot nasıl temizlenmeli? Benim 1 cupluk olanın içi bir değişik oldu, sanırım temizleyemediğimden sanki parlaklığı gitti iğrenç oldu. Yeni bir tane daha aldım. Şimdi nasıl temizlendiğini öğrenmem lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akbaba24 kullanıcısına yanıt
    Bodum Kenya alın. Starbucksta 50 tl

• Caribou'nun karton bardakları cok hosuma gidiyor, çok kullanışlı. bunun aynısını bulma imkanım var mı? yada kaliteli karton bardagı nerden bulabilirim? biraz araştırdım saçma sapan nescafe bardakları cıkıyor googleda.
  • quote:

Kardeş ben sanalbaharattan 1kg Etiyopya Sidamo aldım. Çekirdekler küçük. Orta köyü arası kavruldu. Kargoya verildiği gün kavrulmuş. Fiyat uygun. Fakat French presste beğenmedim. Tchibodan aldığım bayat Guatemal Grande çekirdekler bile daha çok hoşuma gitti. Biraz aromalı ama sıfır gövdeli gibi geldi bana. Espressoda iyi gidebilir bilmiyorum. 50 g da yeşil numune istedim. Kavurdum kendim tavada. Onlar da fena değildi. Fakat sitenin sistemi satış politikası ve sonrası çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Tavsiyem bir çekirdek tutturdunuz mu hep buradan alın. 250g çekirdekler 30 liraya satılırken 1 kilosuna o parayı vermek daha mantıklı geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Hitlerin Bıyığı

quote:

Kardeş ben sanalbaharattan 1kg Etiyopya Sidamo aldım. Çekirdekler küçük. Orta köyü arası kavruldu. Kargoya verildiği gün kavrulmuş. Fiyat uygun. Fakat French presste beğenmedim. Tchibodan aldığım bayat Guatemal Grande çekirdekler bile daha çok hoşuma gitti. Biraz aromalı ama sıfır gövdeli gibi geldi bana. Espressoda iyi gidebilir bilmiyorum. 50 g da yeşil numune istedim. Kavurdum kendim tavada. Onlar da fena değildi. Fakat sitenin sistemi satış politikası ve sonrası çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Tavsiyem bir çekirdek tutturdunuz mu hep buradan alın. 250g çekirdekler 30 liraya satılırken 1 kilosuna o parayı vermek daha mantıklı geliyor

Aynı mesajı malum foruma da yazmışsınız, peş peşe okudum Ben en son Yirgacheffe ve Colombia çekirdekleri aldım oradan, Yirgacheffe çok iyi çıktı, gövdeli kahve verdi ama Colombia'yı beğenmedim. Bence Yirgacheffe'yi deneyin.

• fm_onder F kullanıcısına yanıt
    Bir süredir Beşevler'deki Kahve Akademisi'nden alıyorum kahvelerimi, Kg fiyatı 100 lira civarında. Ankara'da olanlara Kenya, Yirgachef, Sumatra ve Babeka denemelerini tavsiye ederim. Kendileri azar azar kavuruyorlar, gördüğüm kadarıyla 1 haftaya kavrulan kahve bitiyor, taze kavrulmuş kahve için Ankara'da elden almak için iyi bir alternatif.
  • arandur kullanıcısına yanıt
    Hocam Yirgicaffe malum kavurmayi tutturmasi zor bir çekirdek beğenmem diye düşünüp almamıştım. Bakalım sidamo bitince 250 alıp deneyebilirim. Ama tchibodaki Guatemala baya hoşuma gitmişti bence 100g alıp deneyin bi fiyatı da uygun zaten 7 tl olması lazım

• ebrarg E kullanıcısına yanıt
    Kahve akademisinin ordaki Arabicada da kavuruyorlar açık olarak makine ile. Kavurulurken şahit oldum fakat satışı var mı bilmiyorum. Satiyorlarsa denenebilir kahvesi

• quote:

Orijinalden alıntı: Hitlerin Bıyığı

Kahve akademisinin ordaki Arabicada da kavuruyorlar açık olarak makine ile. Kavurulurken şahit oldum fakat satışı var mı bilmiyorum. Satiyorlarsa denenebilir kahvesi

Onların v60ta denedim kahvelerini ama pek hoşuma gitmedi. Ror coffee var onların kahveleri daha nitelikli gelmişti bana.

• Hitlerin Bıyığı kullanıcısına yanıt
    Coffee Arabica'dan kenya aldım (120 tl/kg), biraz koyu kavuruyorlar kahvelerini, V60 ile demlediğimde sevmedim ama french press'te severek içtim.
  • Filtre kahve ve moka pot için ayrı ayrı öğütülmüş kahve arıyorum.

Tavsiye verebilecek olan var mı?

• 
Sayfa: önceki 614615616617618
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.