Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (565. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 563564565566567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Özellikle natural olanını çok beğendim ben, not düşeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barahirr

Arkadaşlar bu kahve öğütücüsünden kullanan var mı, nasıldır almak istiyorum ama

BREVILLE BCG400  '-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

Merhaba ben BCG820 kullanıyorum son derece memnunum, marka çok iyi ama bu modeli bilmiyorum. Fiytaı nedir acaba? 820 nin fiyatları nasıl bi bakmakda fayda var. Aklımda yanlış kalmadıysa 820 nin 800 den farkı Türk kahvesini de (espressodan da ince çekilir biliyorsunuz) öğütebilmesiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: belki bir gün

Hocam tozlanma yapıyor mu bu?Geçen yıl bcg820 800 lira civarıydı.El değirmeni işimizi görür dedik.Kolum koptu çevir allah.Şimdi uçtu fiyatlar Bazen kahve yapmaya bile üşeniyorum.Bildiğim 60 farklı ayarı var.Ötekinde iç ayar olayı da vardı.

Toplanma daha çok kalın çekimde olur ve ben daha hiç kalın çekim yapmadım bu makineyle. Espresso için tozlanma falan yok. Bunda iç ayar yok ,olsa iyi olurdu tabi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafeingo kullanan var mı, memnun musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce Overdosedan aldığım Kenya Gakuyyini ile v60 ta demleme yaptım.Portakal kabuğu,portakallı kurabiye gibi değişik bir turunçgil tadı hissettim.Tatlı bir bitirişi oldu kahvenin.Belki de hayatımda ilk defa bir aromayı bu kadar hissettim.Tabi hafif bir tatlı ekşi durumu oldu.Bunu da kahvenin daha pazartesi günü kavrulmasına benim bir iki gün daha beklemeyip hemen deneme yapmaya kalkışmama bağlıyorum.
    Yine yerinde rahat duramayan ben espresso harmanını da denedim.Onda ise hafif bir ekşilik vardı.(Tabi aynı neden olabilir ) Ve garip bir şekilde tarçınlı elmalı kurabiye tadı aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

quote:

Orijinalden alıntı: barahirr

Arkadaşlar bu kahve öğütücüsünden kullanan var mı, nasıldır almak istiyorum ama

BREVILLE BCG400  '-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

ben yeni aldım , 1 haftadır kullanıyorum. espresso için doğru ayarı hemen bulamadım ama son birkaç denemem iyi gibiydi. topaklanma oluyor yalnız kahvede, kürdanla karıştırmak şart eğer espresso için kullanacaksanız.

Ne kadara nereden aldın acaba, birde hario V60 için olsun filtre kahve için olsun öğütme seçenekleri bariz fark ediyor mu yoksa aşağı yukarı aynı ayar damı öğütüyor.
    Ben açıkcası 60 farklı öğütme seçeneğinden şüphe ettim.

• barahirr kullanıcısına yanıt
    Mediamarkt 699tl. Öğütme bariz fark ediyor tabi , espresso için ayarı 10a getirmem ile 12ye getirmem arasında bile fark oluyor

• nicknick N kullanıcısına yanıt
    hocam o işe hiç bulaşmayın derim.bir süre sonra dert oluyor. doldurduğunuzda aynı performansı alamıyorsunuz hemde kapsüle bağlı kalmak hoş olmuyor. aldığıma pişman olup daha sonra siemens eq6 aldım
  • belki bir gün kullanıcısına yanıt
    V60 için birşey diyemem ama espresso için 1 hafta-10 gün beklemek lazım o yüzden kesin o yüzden ekşi gelmiştir :)
  • https://kahhve.com/baratza-encore-kahve-degirmenleri

Bu değirmen için tavsiyeleriniz olumlu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: sarampol

sanalbaharatta daha önce görmediğim bir kahve gelmiş, tarrara diye. Bu kahveyi alan, bilen, deneyen oldu mu.
    http://www.sanalbaharat.com/TARARA-Etiyopya-Harman,PR-227.html

Sanalbaharat'tan son siparişimde bu kahveden numune istedim, bu sefer göndermediler.

Bu kahveyi deneyen, yorumu olan olursa halen bekliyorum.

Teşekkürler,
  • Stokta yokmuş zaten.
  • abdullahkan kullanıcısına yanıt
    filtre kahve için kullanacaksanız çok başarılı bir öğütücü. eğer espresso veya daha ince boyutlar için düşünüyorsanız yetersiz.
  • Breville bcg400 espressoda ve diğer yöntemlerden nasıl acaba?Kullananlar nasıl buluyor?Homojenlik nasıl? 130 watt oluşu düşündürücü.

• quote:

Orijinalden alıntı: belki bir gün

Breville bcg400 espressoda ve diğer yöntemlerden nasıl acaba?Kullananlar nasıl buluyor?Homojenlik nasıl? 130 watt oluşu düşündürücü.

V60 için çok başarılı. Espresso için de tavsiye ederim ama topaklanma oluyor bir miktar , tamp öncesi biraz karıştırmak gerekiyor kürdan benzeri birşeyle.

• quote:

quote:

sanalbaharatta daha önce görmediğim bir kahve gelmiş, tarrara diye. Bu kahveyi alan, bilen, deneyen oldu mu.

Sanalbaharat'tan son siparişimde bu kahveden numune istedim, bu sefer göndermediler.

Teşekkürler,

dolasirken mesajinizi gordum. Etiyopya'da yasiyorum.
    Kahveye cok duskunlugum oldugunu soyleyemem fakat ese dosta kahve gonderecek oldugumda tercih ettigim iki markadan birisi Tarara. Kullananlar gayet memnun olduklarini soyluyorlardi.
    Bir digeri cok uzun zamandir bu isi yapmakta olan Tomoca Coffee.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spinoza17 -- 17 Mart 2017; 13:43:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• coupe96 kullanıcısına yanıt
    Önemli olan espresso inceligine inmesi homojen Öğütmesi.V60 da ve aeropresste homojen olması önemli.French press performansı nasıl acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: spinoza17

quote:

quote:

Teşekkürler,

dolasirken mesajinizi gordum. Etiyopya'da yasiyorum.
    Kahveye cok duskunlugum oldugunu soyleyemem fakat ese dosta kahve gonderecek oldugumda tercih ettigim iki markadan birisi Tarara. Kullananlar gayet memnun olduklarini soyluyorlardi.
    Bir digeri cok uzun zamandir bu isi yapmakta olan Tomoca Coffee.

çok teşekkürler hocam, bir sonraki siparişte alalım bakalım

• quote:

quote:

Teşekkürler,

Son kullanma tarihine bakınca (07/2017) 2016 haziranında kavrulmuş olma ihtimali baya yüksek. Bence denemeye pek gerek yok hocam.

• Arkadaşlar Türk Kahvesi nasıl saklanmalı ? Tavsiye verecek varmı ?
  • 
Sayfa: önceki 563564565566567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.