Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (467. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 465466467468469
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elde öğütmek (süzen değirmenle) yorucu oluyor mu? Bir de demleme takniğine göre ince kalın öğütülebiliyor mu?? Ona göre sipariş geçeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://kahhve.com/sozen-degirmenleri-super-kahve-degirmeni-kahve-degirmenleri

• quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Elde öğütmek (süzen değirmenle) yorucu oluyor mu? Bir de demleme takniğine göre ince kalın öğütülebiliyor mu?? Ona göre sipariş geçeceğim.

Kimi zaman zevkli kimi zaman yorucu.
    Sürekli iki kişiye yapacaksanız bir süre sonra yoruyor.
    Ben arada vidalama cihazıyla, arada elle yapıyorum.

Sözen genelde espresso için alınır ama bunun dışında drip kafelerde de kullanılabilir.
    French presste ve filtre kahvede pek başarılı olduğu söylenemez.
    İri öğütmede çok homojen olmuyor.
  • albati kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam french press için düşünüyordum bende.

• carlitoss kullanıcısına yanıt
    Merhaba.Sözen iyidir ama iri boyuttaki çekirdekleri öğütmek çok zor.öğütme kısmı kahve çekirdeğini iyi kavrayamıyor.Kenyayı öğütmekte kıvranırken, yirgacheffe de yağ gibi akıyor.
  • Ofiste 2 senelik bir makine var; son günlerde yaptığım kahvelerden tat alamaz oldum. Kireç temizleme falan yaptık ama işe yaramadı.

Espresso makinelerinin zamanla basınçları düşer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Elde öğütmek (süzen değirmenle) yorucu oluyor mu? Bir de demleme takniğine göre ince kalın öğütülebiliyor mu?? Ona göre sipariş geçeceğim.

Bir de kahveye sinen metal kokusu sorunu var. Sözen kullanıyordum, yıllardır o koku geçmedi. Şimdi sadece karabiber öğütüyorum.
  • modifiyeli KG 79
    hiç sıkıntı yok, ne el yorulması, ne büyük ne küçük çekirdek, ne metal kokusu ne yağ kokusu
  • Bu arada kafengo dan sipariş ettiğim 480g kahve, söz verdikleri tarih olan ayın 17 sinde elime 720g olarak geçti (fincan hediyeleri de dahil). Bir mesajla ikram ise teşekkürler, ama hata ise nasıl çözeriz diye nezaketle sordum. Çünkü bir çalışanın yaptığı hata ise ona fatura edilmesini istemem fazla gönderilen miktarın. Ancak gelen cevap çok hoş oldu...

Merhabalar,

Arada müşterilerimize ufak sürprizler yapmayı çok seviyoruz! 😊

Güzel günlerde içmeniz dileğiyle,

- Kafeingo Ailesi

Bakın ben 20 yıllık kalite yöneticisiyim, sadece müşteri olarak değil mesleki anlamda da müşteri memnuniyetinin bir anlam taşımadığı, başarının artık müşteri sadakatini sağlamak olduğu bir devirde, ince hesaplar peşinde koşmadan güzelliklerle insan kazanmayı hedefleyen firmalar yola devam edecektir diye düşünüyorum.
    Bir kaç gram fazla kahve için değil, insana değer verdiğiniz için Teşekkürler. Umarım vahşi ticaret bizi de sizi de mahcup etmez, başarılarınız daim olur.

• ogoksel O kullanıcısına yanıt
    baratza encore için hazırlıyordum kendimi ama yine de sorayım bu kg79 filtre ve french press ayarında homojen mi? Toz falan yapıyor mu?
  • ogoksel O kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin yorumu da görünce ben de kontrol ettim. Bana da 720 gr göndermişler. 480 gr deneme amaçlı sipariş vermiştim. Ayrıca içindeki kupa kırılmış kargo sırasında. Mesaj atmıştım, hemen yenisini kargoya veriyoruz diye cevap attılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: StillB0rN

baratza encore için hazırlıyordum kendimi ama yine de sorayım bu kg79 filtre ve french press ayarında homojen mi? Toz falan yapıyor mu?

Ben cevap vereyim, homojen olduğu söylenemez. Hangi incelikte öğütürseniz öğütün hatırı sayılır miktarda toz ortaya çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enfarktus

quote:

Ben cevap vereyim, homojen olduğu söylenemez. Hangi incelikte öğütürseniz öğütün hatırı sayılır miktarda toz ortaya çıkıyor.

Ben espresso ve hario için kullanıyorum rahatsız edici bir toz dikkatimi çekmedi, modifiyeyi kendim yaptım. Modifiye öncesi en ince ayarda filtre kahveye için bile kalın çekiyordu. Şu an türk kahvesi çeker. Bıçaklı olmayıp dişli ile öğüten bu fiyata tek makina. Kendi hesabıma bir kahve değirmenine 300-500 lira para vermem. Sözene gelince metal kokusu yağı elle çekilmesi vb sıkıntıları düşününce, 10-15 sn de 35-40 g çekirdeği öğüten kg79 u tercih ediyorum. El değirmenleri mangal başında yemek sonrası keyif için içilecek türk kahvesi için ideal, ama benim gibi ikide bir ya espresso ya hario ile koca bir kupa dolduruyorsan çekilir alamet değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogoksel -- 19 Ağustos 2016; 13:31:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ogoksel

quote:

Orijinalden alıntı: enfarktus

quote:

Ben espresso ve hario için kullanıyorum rahatsız edici bir toz dikkatimi çekmedi, modifiyeyi kendim yaptım. Modifiye öncesi en ince ayarda filtre kahveye için bile kalın çekiyordu. Şu an türk kahvesi çeker. Bıçaklı olmayıp dişli ile öğüten bu fiyata tek makina. Kendi hesabıma bir kahve değirmenine 300-500 lira para vermem. Sözene gelince metal kokusu yağı elle çekilmesi vb sıkıntıları düşününce, 10-15 sn de 35-40 g çekirdeği öğüten kg79 u tercih ediyorum. El değirmenleri mangal başında yemek sonrası keyif için içilecek türk kahvesi için ideal, ama benim gibi ikide bir ya espresso ya hario ile koca bir kupa dolduruyorsan çekilir alamet değil..

Kg79'u forumda ilk alıp modifiye edenlerdenim. İncelemem de var. Espresso konusunda çok çok kötüdür, bırakın Türk kahvesini. Bir kez dişlileri çok yakınlaştırarak Türk kahvesi çekeyim dedim elektriklenmeden dolayı kahveyi tablasından çıkaramadım ve sonuç kötüydü tabi.
    Dünyanın hiçbir yerinde o fiyata tatmin edici bir öğütücü yok. Çok methedilen Breville öğütücü bile espressoda çuvallıyor.
    Kg79, French press, drip vs öğütümü için belki bir alternatif olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2012 sonu yada 2013 başı olması lazım, bu tarihten beri evde espresso için kullanıyorum, aldıktan bir iki ay sonra modifiyeyi öğrenip uyguladım. Akşam eğer yapabilirsen video ve fotoğraf koyarım. Açıkçası daha önce aldığım öğütülmüş kahveler ile arada fark göremedim. Hem delonghi de hemde tchibo kapsül doldurmak için de kahveyi kg79 da çekiyorum.
    Çok acımasız bir eleştiri bence. Bende uzun zamandır kullanıyorum kg79, aynı zamanda Sözen de kullanıyorum, o kadar ciddi fark yok arada .evet Sözen çok düzgün ve homojen öğutüyor ancak Delonghi de gayet iş görür durumda. çok çok kötü tanımı ancak bıçaklı öğütücüler için falan kullanılmalı bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

Çok acımasız bir eleştiri bence. Bende uzun zamandır kullanıyorum kg79, aynı zamanda Sözen de kullanıyorum, o kadar ciddi fark yok arada .evet Sözen çok düzgün ve homojen öğutüyor ancak Delonghi de gayet iş görür durumda. çok çok kötü tanımı ancak bıçaklı öğütücüler için falan kullanılmalı bence.

Hocam bıçaklıları öğütücü kapsamına bile almıyoruz zaten.
    Espresso için konuşuyorum, Sözen'in ayarını iyi yapamamış ve KG79'la aynı performansı almış olabilirsiniz. Çünkü sabitleme vidası olmadan hep aynı ayarları bulmak zordur Sözen'de.

Ben KG79 ile ilgili yerli yabancı karıştırmadığım forum kalmadı. O zaman da tatmin etmezler demişlerdi ama fiyat ve kullanım kolaylığını düşünerek tüm bunlara kulağımı tıkayarak aldım.
    Önce modifiyesiz olduğu için krema alamadım dedim, modifiye ettikten sonra milim milim tüm ayarlarda nerdeyse yarım kilo kahve heba ederek denemeler yaptım.
    Ama sonuç hüsran oldu hep. Sözeni aldıktan sonra olayın öğütücüde olduğunu anladım. Aynı çekirdekte bir parmak krema verdi.

Başka demleme metodlarına bişey demiyorum. Belki dripte ya da French presste iş görebilir ama espressoda kesinlikle yetersiz.
    1 yılı aşkındır adamakıllı öğütücü araştırıyorum, karşılaştırmalar izliyorum youtube'dan, sonuç: TR'de iyi bir değirmen en az 1500 TL.
    Bu parayı vermekle otomatiğe geçme arasında gidip gelen ben

Sizde Esam 2600 yok muydu? Eski sistem de duruyor mu hala?

• arkadaşlar bu linkteki öğütücü nasıldır?
    https://www.amazon.com/gp/product/B0161Q2RUM/ref=ox_sc_act_title_7?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

Yorumlar iyi görünüyor, fiyat ta gayet iyi ve TR ye gönderiyorlar. Ağırlıklı French Press ve Hario'da kullancağım ama seyrek te olsa moka potta da iş yapsın isterim. Şimdilik espresso makinam yok ama sanırım zaten bu makinalardan espresso performansı pek beklememek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kabukkinen

arkadaşlar bu linkteki öğütücü nasıldır?
    https://www.amazon.com/gp/product/B0161Q2RUM/ref=ox_sc_act_title_7?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

Yorumlar iyi görünüyor, fiyat ta gayet iyi ve TR ye gönderiyorlar. Ağırlıklı French Press ve Hario'da kullancağım ama seyrek te olsa moka potta da iş yapsın isterim. Şimdilik espresso makinam yok ama sanırım zaten bu makinalardan espresso performansı pek beklememek lazım.

110 Volt olduğundan asatarı yüzünü geçer. Amazon.de, amazon.it, amazon.fr ye bakın.

• Arkadaşlar merhaba Starbuckstan 3c french press aldım tek kişi için kaç Starbucks kaşığı (7 gr) öğütülmüş kahve ve ne kadar su atıyoruz yardımcı olabilecek var mı

• 
Sayfa: önceki 465466467468469
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.