Şimdi Ara

Geely nasıl bir araba ? bu markayı tartışalım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
13.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar geely sanırım çin yada japon arabası ancak "Emgrand" modeli çok kalitteli duruyor gerçekten çok ilgimi çekti bu araba sizce ullanışı nasıl iyi mi kötü mü? seneye arabayı değiştirmeyi düşünüyoruz fiyatlarıda uygun bu arabanın.

Bu araba hakkında bilenler varsa yazabilir mi tartışalım biraz kullanlar da bahsedebilir mi ?

http://www.arabam.com/haber/Guvenlik-Cinli-Geely-Emgrand-sasirtti/Detay-294045
    araç Euro Ncap tan 4 yıldız almış bir araç gerçekten çok şaşırttı beni

• Yapay Zekanın Yanıtı

Geely: Avantajları, Dezavantajları ve Piyasa Performansı

Geely'nin nasıl bir araba olduğu sorusuna cevap ararken, bu Çinli otomobil üreticisinin hem avantajlarını hem de dezavantajlarını incelemek gerekir.

Avantajlar:

• Yüksek Değer/Fiyat Oranı: Geely modelleri, benzer özelliklere sahip rakiplerine göre uygun fiyatlıdır.
    • Modern Teknoloji: Geely, araçlarına Android Auto ve Apple CarPlay entegrasyonu, kör nokta izleme ve şerit takip asistanı gibi modern teknolojiler dahil etmektedir.
    • Güvenlik Özellikleri: Geely araçları, mükemmel güvenlik derecelendirmeleriyle bilinmekte ve sürücülere ve yolculara güvenlik sağlamaktadır.

Dezavantajlar:

• Bayi Ağı Sınırlı: Geely'nin Türkiye'deki bayi ağı sınırlıdır, bu da servis ve bakım işlemlerini zorlaştırabilir.
    • Marka Algısı: Geely, bazı tüketiciler arasında hala güvenilir bir marka olarak görülmemektedir.
    • Bazı Modellerdeki Performans Sorunları: Bazı Geely modelleri, özellikle daha eski modeller, performans sorunlarıyla ilişkilendirilmiştir.

Piyasa Performansı:

Türkiye'de Geely'nin piyasa performansı orta düzeydedir. Marka, uygun fiyatlı ve güvenli araçlar arayan bütçe odaklı alıcılar arasında popülerlik kazanmıştır. Ancak sınırlı bayi ağı ve marka algısı konularındaki zorluklarla da karşılaşmıştır.

Sonuç:

Geely, uygun fiyatlı, teknolojik olarak gelişmiş ve güvenli araçlar sunan bir otomobil üreticisidir. Ancak marka algısı ve sınırlı bayi ağıyla ilgili endişeler, bazı tüketicilerin bu markayı seçmesini engelleyebilir. Nihai karar, bireysel ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlıdır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • 3 gün sonra dağılır. gerek yok.
  • çin arabası.bir kaç yıl daha beklemek lazım ne kadar sağlam olduğunu görmek için.ben kesinlikle tercih etmezdim
  • Bu seneki Autoshow fuarında geely'leri inceleyip şöför koltuğuna oturan oldu mu?

Ben hepsine oturup inceledim garip bir şekilde şöför koltuklarında batan birşey vardı dalga geçmek amaçlı söylemiyorum gerçekten her aracın öyleyse koltukları insanlar nasıl oturuyor merak ettim bildiğin bi anormallik vardı.Yanımdaki arkadaşlarımda oturdu hepsi farketti aynı şeyi.Koltuk batar mı arkadaş ben anlamadım
  • Geely bir Çin markası. Volvo'yu satın aldılar. Önyargılı değilim, ama şu ara bence gereksiz. Hem servisiyle, hem de kalitesiyle ve dayanıklılığıyla bir şeyler ispatlaması gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iç tasarım ve direksiyon çok kötü. 20 bin olsaydı alırdım.
  • Geçenlerde Emgrand EC7 gördüm oha dedim.

Görünüşte çok oturaklı ve güzel bir araç olarak gözüküyordu hatta çinli bir marka nasıl böyle bir araç yapar diye şaşırdım..

Kasa olarak gerçekten harika bir tasarıma sahip Emgrand modeli...

• Piyasaya yeni yeni sürülmüş bir marka , üstelik made in china , ve fiyat 35bin tl. Gereksiz bir araç. Yada gereksiz bir fiyat :) Ederi max 25.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bgs0

Geçenlerde Emgrand EC7 gördüm oha dedim.

Görünüşte çok oturaklı ve güzel bir araç olarak gözüküyordu hatta çinli bir marka nasıl böyle bir araç yapar diye şaşırdım..

Kasa olarak gerçekten harika bir tasarıma sahip Emgrand modeli...

+1

Direksiyon kursunda son gün bu aracı kullanmıştım.Görünüşü güzel de,araç yavan geldi bana.

• Coca cola'nın yanında le cola'nın itibarı ne ise, benim içinde o kadardır. kısacası 5 kuruş etmez bir markadır. böyle 5 kuruş etmez oyuncaklarıda, taa çinden buralara pazarlama gayreti gösterip, bizim vatandaşa kakalayan çinlilerin satış stratejilerini de alkışlarım.
  • binilmez bence canımı sokakta bulmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karlito Yalaréz

binilmez bence canımı sokakta bulmadım

emin olun bu araba sizi bir citroen Nemodan daha çok korur. Güvenliği en az olan araba Nemo oldu bu araba türkiyeye ilk geldiğinde 21.000den başlıyordu şimdi fiyattta artıyor. Güvenlikte gerçekten iyi ama herkes kullanışından şikayetçi belki ileride kendini geliştirir.
    Sonuçta japonlar çinliler korelilerde güzel araba yapıyorlar. Hyundai ve Kia nın parlamaya başladığına dikkat çekerim

videoyu tekrar paylaşiyim adamlar 4yıldız almaya başarmışlar.http://www.youtube.com/watch?v=M8cCdrIHWJI

• aynen koltuk insanı rahatsız ediyor 5 dakikalık yolda bile beni sinir etmeye yetti. Babamın bir arkadaşı koltukları söktürüp deri koltuk yaptıracakmış sorunu hala çözemezse arabayı satacakmış
    içininde dışı gibi olması lazım bu arabanın.
  • Bu aracın konusu vardı forumda. Kullanıcının biri öve öve bitiremiyordu hatta o kadar gaza gelmiştiki adam ses yalıtımı hakkında ambulans sesini bile geçirmiyor diyordu
  • arabanın ses yalıtımı o kadarda iyi değil
    ancak geely amgrand EC8 de hiç fena olmamış
    http://i76.photobucket.com/albums/j3/daewoo-chevrolet/Img233359_f.jpg
    http://www.carnewschina.com/wp-content/uploads/2010/08/geely-emgrand-ec825-0-458x305.jpg
    http://www.carnewschina.com/wp-content/uploads/2010/06/geely-emgrand-ec8-interior-1-458x305.jpg
    http://resource2.geely.com/Image/2010-04-30/222.jpg

-sanırım bu araba ile koltuk sorunuda kalktı zaten güvenlik konusunda başarılı bir araçtı 2.0 ve 2.4 motor ile üretilmiş. EC8 bence tutacaktır

• Yorum yapan arkadaşlardan sadece bir tanesi bu aracı kullandı mı? Yaptığı bir kazayı gördü mü? Çarpışma testlerini izledi mi?

Ben Emgrand'dan daha alt bir model olan Geely FC Kullanıyorum. Bir yıl oldu... Koltuk hala bir yerime batmadı, frenleri, motoru, şanzımanı stabil şekilde çalışıyor. Kliması, müzik sistemi, far sensörleri bir sıkıntı çıkarmadı. LPG mantajı yaptırdım, uyum konusunda hiç bir problem yok.

Bugüne kadar yaşadığım tüm sıkıntıları tüm objektifliğimle sıralayayım,

1-) Motorun açılma süreci uzun sürdü, ilk 5.000 Km bazı çekiş problemleri yaşadım, ancak şimdi araç 16.000 KM'de gayet sağlıklı bir motor.
    2-) Sol arka kapı penceresindeki fitil gevşekti rüzgar sesi alıyordu, serviste ücretsiz olarak yapıldı.
    3-) Benzin deposu kapağının içerden düğmeye basıldığında otomatik olarak açılmasını sağlayan yay benzinlikte görevli tarafından düşürülmüş, bulamadık. Ücretsiz değiştirildi.
    4-) 15.000 KM'den sonra kış şartalarında arnavut parke yollarda kapılardan tıkırtılar gelmeye başladı, kapı ayarları yaptırıldıç. Bir kapı hariç tüm kapılar şu anda normal, o kapıyı da yeniden ayarlatınca sorun aklacağını sanmıyorum.
    5-) Araç çok zorlandığında ( yokuş yollarda ) tuhaf bir koku geliyordu. Bilgisayara bağlanarak oksijen sensör ayarı yapıldı sorun kalmadı.

Şu anda aracın sol arka kapısından gelen tıkırtı haricinde hiç bir problemi yok. Kaldı ki o tıkırtılar bir çoğunuzun aracında olan tıkırtılar. Emgrand Geely'nin farklı bir fabrikasından çıkıyor ve Avrupa'ya açılmak üzere üretilmiş bir araç olduğundan FC'den daha kaliteli bir araç...

Çok şahane bir araç olduğunu iddia etmiyorum. Aman en azından beş kuruş etmez, 3 gün sonra dağılır, canımı sokakta bulmadım, gibi yorumları da hakettiğini düşünmüyorum.

Saygılarımla,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Volvo'yla birlikte çok büyük bir Ar-Ge masrafından kurtuldular. Aslında Volvo'yu değil "know how" satın aldı Geely. Önümüzdeki 5 sene içerisinde muhteşem yükselişini izleyeceğiz bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzkran

arabanın ses yalıtımı o kadarda iyi değil
    ancak geely amgrand EC8 de hiç fena olmamış
    http://i76.photobucket.com/albums/j3/daewoo-chevrolet/Img233359_f.jpg
    http://www.carnewschina.com/wp-content/uploads/2010/08/geely-emgrand-ec825-0-458x305.jpg
    http://www.carnewschina.com/wp-content/uploads/2010/06/geely-emgrand-ec8-interior-1-458x305.jpg
    http://resource2.geely.com/Image/2010-04-30/222.jpg

-sanırım bu araba ile koltuk sorunuda kalktı zaten güvenlik konusunda başarılı bir araçtı 2.0 ve 2.4 motor ile üretilmiş. EC8 bence tutacaktır

Önceki S-Class'tı şimdiki A8 olmuş.

• ec7 ile jetta kıyaslandığına göre vay vw nin haline.

ama geely 5 seneye kalmaz söyledikleri gibi avrupa pazarına yönelik hyundai

ayarında araç çıkaracaklar.

ec7 ise parasına göre ve çin faktörüne göre gayet güzel araba.
  • Dün bu aracı Ankarada İstanbul yolu üzerindeki Neziroğlunda inceledim.Test sürüşü yapmak istedim merakımdan ancak pazar günü olduğu için test sürüşü yapamadım.Bayi de 2 kişilerdi.Ayrıca hb versiyonunun test aracı vardı sadece.

Öncelikle 33950 TL fiyata inmiş.Bu fiyat içini simit lpg'si ve aracın üzerindekilere ilaveten 4 tane kış lastiği dahil.

5 Yıl / 150.000 km garantili.

Bagaj hacmi oldukça geniş,içi de ferah bir araç.Full versiyonunda deri,elektrikli koltuk var ancak tabi ki ahım şahım kaliteli bir deri değil.Koltuk ısıtma yok.Sunroof mevcut.

Full versiyonunda dahi CC,oto. kararan dikiz aynası,oto katlanan yan aynalar,oto yanan farlar gibi özellikler bulunmamakta.Otomatik seçeneği yok.ncap dan 4 yıldızlı bir araç.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.