Şimdi Ara

Geç kalmışlık hissi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 24 e girdim ve icimde öyle bir his var ki öyle bir boşluk var ki sanki hiç yaşamamışım gibi, zaman hızla akıp gidiyo ne ara 24 oldum bilmiyorum bile 30 a merdiven dayadık sayılır ama sorarsanız; emre hiç arkadaşlarınla çıkıp içip sabahlara kadar eğlendin mi hiç sevgilin oldu mu ya da bir gün bile yarını düşünmeden mutlu olabildin mi ??? Cevabı koca bir HİÇ ve daha kötüsü de ne biliyormusunuz zaman hayal bile edemeyeceğimizden daha hızlı geçiyor, geçen bir saat bie bir daha geri gelmeyecek

Canımı en çok acıtan şey de bu zaten geçen zaman bir daha geri gelmeyecek şu an ne yaşadıysanız ne hissettiyseniz ne kadar çok anı biriktirebildiyseniz ne mutlu size ben yaşayamadım ve en büyük pişmanlıklar yaşanmamış hayatlardır

Okul, para,iş bunların hepsi yaşanmamış bir hayattan sonra boş 50 yaşından sonra milyoner olsanız neye yarar 60 yaşından sonra dünyayı gezseniz neye yarar 70 yaşından sonra dünyanın en mükemmel kanıyla birlikte olsanız neye yarar

Her şey zamanında güzel zamanınız varken yaşamalısınız eğer bugün çirkinim fakirim derseniz iş geçtikten sonra keşke daha fakir keşke daha çirkin olsaydımda genç olsaydım yaşayabilseydim diyeceksiniz

• yaş 24 şimdiden 50 yaşında olmuş gibi hissediyorum, üni bitiyor bu sene bir yere girip köle gibi çalışmaya başlayınca daha hiç vakit olmayacak. iş bulabilir miyim orası apayrı bir konu zaten. fırsatım varken yapmadığım her şey için pişmanım. keşke bu kadar asosyal olmasaydım. arkadaşlarımla da görüşmeyeli aramız açıldı gittikçe daha da yalnızlaşıyorum. yeni arkadaş edinme konusunda da berbatım zaten. kız olan arkadaşlarım oldu ama hiç sevgilim olmadı. hoşlandıklarım da oldu ama açılmayı düşünmedim bile. hayatın en güzel zamanları bomboş geçti. bir daha asla genç olamayacağız ve bu çok acı.

• Zamanın hızla aktığı doğru çünkü modern yaşam insanı oyalacak bir şeyler sunuyor. Fakat önce hayattan ne beklediğini belirlemen lazım. Eğer onlar olmazsa şikayet etmek gerekiyor. Tam olarak istiyorsun? Sosyal bir yaşam, sağlıklı bir hayat, bol bol para, sakin bir hayat? Çoğu insan daha ne istediği bilmeden şikayet ediyor.

• ohooo daha asıl hissi görmemişsin sen şimdi başlıyor ölene kadar köle gibi çalışacaksın

• Yaş bunalımı maalesef, bunu ben de sık sık yaşıyorum.
  • Daha yaşın ne ki delikanlı. Sen hele bir 50'ine gel de...

• 24 yaşına o dedıklerınızı nıye yaptınız.

ben 24 25 yaşlarında

eglenme seks arkadaşlık gençlik deli gibi yaşayıp
    okul bıtınce

İş arayışlara başladım.

Şükür şuan gözüm hiç arkada değil ileriye bakabiliyorum.

yapmadıysanız pişman olmayın siz o hayal ettıgınız kişi değilsiniz busunuz işte fazlası değil.

hem özeniyorsunuz hep yapmıyorsunuz sizde bir alemsiniz
  • Zeen kullanıcısına yanıt

Her insan dünyaya eşit şartlarda gelmez, herkesi dünyaya eşit şartlarda gelmiş gibi yargılamanız çok saçma, derdim sadece eğlenmek falan değil yaşamak geriye dönüp baktığında ben yaşamışım diyebilmek eğer bunu diyemiyorsanız zaten hiçbir şeyin anlamı yok

Bu duygu gerçekten çok korkutucu ve sadece yaşayanlar bilir ki konu dışının çoğunun bunu hiseettiğini biliyorum

Sadece bi dertleşme olarak düşün

• 23 e girmek üzereyim ve sizinle ayni duygulari paylasiyorum.
  • 26 yım durum aynı. Hicbisey yaşamadım. Ne arkadaş, ne sevgili, ne başka bişey. Şuan dandik bir iş buldum calisiyorum. Ama aklım hep dışarıda, hayatta ve insanlarda. Hicbisey yaşamadım çünkü.. Ve bu yaştan sonra ne kadar yaşarsın şüpheli.. Herşey yaşında güzel. Mesela liseli bir kızla sevgili olabilir misin bu yaşta ? (Misal yazdım kimse yanlış anlamasın) Veya lisedeki gibi geyik yapabilirmisin ? Gençliğin ilk yıllarında yapman gereken şeyleri yapabildin mi ? Yani şöyle olmalı, geriye baktığında yaşadım diyebilmeli insan. Mesela, unide herşeye doyan bir adam, iş hayatına atılacağı zaman zorlanmaz. Çünkü yaşamıs. Yani arasa bile, standart bir insana göre doygunluga ulaşmıştır. 10 aramaz 1 arar. O yüzden iş hayatına atılana kadar, içinde birşey kalmamalı. Ben çalışıyorum ama mutlu değilim. Çünkü hicbisey yaşamadım, dışarıda bir hayat var ama ben ondan mahrum kalıyorum.
  • Arkadaşlar 24,26 hadi geçtim 27'de yapamadıklarınız için önünüzde bekleyen o kadar yılları sanki çoktan hiç etmişsiniz gibi konuşuyorsunuz. Sanki bir daha hiç şansınız olmayacak gibi.

Evet bazı şeyler yaşında güzel ya da ulaşması daha kolay ama bu bir daha önünüze gelmeyecek diye bir durum yok.

Hani daha şimdiden kendinizi böyle kapatırsanız ileride iyice dibe vurursunuz.

• Hiçbir şey için geç değil. Aşkı 60ında bulan da var, 50sinde okuyan da, 30unda çalışmaya başlayan da.

Ot gibi bir yaşam sürmüş olabilir insanlar. Dünü değiştiremezsin ama yarını değiştirmek senin elinde. Bugünden başlayarak.

En basitinden dışarıda bütçene en uygun aktiviteyle başla...

• Hangi ildesin
  • Zexeriya kullanıcısına yanıt

Ankara

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.