Onbaşı
01 Aralık 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 336 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Seçimi de hesaba katarak ben 1500 diyorum, sizce ne olur?
Sen kış güneşi misin
Yakarsın ısıtmazsın

Bir ırmağın ortası yoksa
Seni mi hatırlayacağım

Bu dünyada olup bitenlerin
Olup bitmemiş olması için
Ne yapıyorsun

Sizin evin duvarları taştan
Dumanı da mı taştan

Seni kız arkadaşlarından
Sevinç gözyaşları içinde
Öpen olmayacak mı

Ezberlediğin şiir
Beklediğin adam

Sezai Karakoç
Benim için hayat memat meselesi beyler lütfen bilenler yardım etsin

Hâkan olması gerekmiyor mu, farsça kökenli bir kelime aslında haakaan diye uzatılıyor. Ama günlük kullanımda haakan diyoruz. Bir de divan şiirinde mısrada son kelime olarak kullandığınızı farzedin, haakan diye bitmeli diye tahmin ediyorum.
İnternet aleminde var olduğum bir burası vardı. Buradan da ayrılıyorum.

Ara sıra şakalaştık, ara sıra fikirlerimi yazdım, bazen diş ağrılarınızla ilgilendim, bazılarınızla kavga ettim...

Kırdığım olduysa özür diliyorum, hakkınızı helal edin

deliratio, has left the chat
İnstagram cart curt kullanmıyorum, bir twitter vardı, saçma sapan insan tiplerinden, özellikle bayan kullanıcıların aşırı itici yorumlarından ve ahlak dışı fikirlerin savunucularından dolayı onu da siliyorum.

İnternet aleminde var olduğum bir burası kaldı.
O kadar korkak ve tembel insanlar olduk ki kimliğimizi, geçmişimizi, heyecanlarımızı unuttuk. Buna mankurtlaşma denebilir. Emperyalizm topragımızı değil fakat zihinlerimizi fethetti. Yeniden Türk milleti olarak hasta adam durumuna düştük galiba. Geçmiş olsun. Ama Allahtan daha ölmedik.

Ne olursa atılıma geçebiliriz bilmiyorum ama inşallah iş işten geçtikten sonra kafamıza dank etmez.

Yunanistan'a giderken, vapurda iki gençle tanışıyor Miller. Yunanlı talebeyi çok beğeniyor. Dünyadan kaybolduğunu sandığı insanca duygulara kavuşmak sevindiriyor romancıyı ve Yunanistan'ı görmeden âşık oluyor Yunanlılara. Türk talalebeye gelince: "Hiç hoşlanmadım ondan diyor, en kötü taraflarıyla Amerikan kafası. Hayat yokmuş Türkiye'de. Ne zaman olacak? diye sordum. Ne zaman biz de Amerika gibi, Almanya gibi olursak, dedi. Hayatı hayat yapan madde idi, makine idi, ona göre" (The Colosus of Maroussi, s. 8-9).

Cemil Meriç - Bu Ülke
Bir bilim olmadığı için özellikle "inanıyor musunuz" dedim. Evet inanıyor musunuz?

Ben bazı konularda geçerli bilgiler verdiğine inanıyorum. Mesela yengeç burcuyum ve özelliklerini birebir taşıyorum. Ama her "inanılan" konuda olduğu gibi istismara çok açık bir alan.

Efsane bir şeymiş bu yav
Saçlarım uzun, şöyle her yerden eşit bir şekilde 3-4 cm kısaltsam fena olmaz gibi. Kuaför varsa ya da daha önce kendi kesmeye çalışan varsa bilgilendirsin, ne dersiniz olur mu
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 17 sa. önce
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.494
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 511)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.439 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.