Şimdi Ara

G500 Mağdurları ANA KONU (Çift tıklama sorunu vb.) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
3
Favori
6.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hatta 2.cisinide bedava yolladı herifler onda da başladı 1-2 sene kullanınca.
    logitech olacak birde
  • mavizaman kullanıcısına yanıt
    Ne yapsınlar sana ömür boyu fare mi yollasın adamlar. Bir de firmaya laf atmışsın. Zaten farenin içindeki switch lerin bir ömrü var. Tıklama ömrü diye. Bu ömrü aştıktan sonra fazla da gidebilir az da. Şans işi.
    Her fareyi iki yıl kullansan 4 yıl kullanmış oluyorsun zaten. 10 yıl falan mı sürsün?

Bende de 2 tane g500 var şu an kullandığım g502 dışında. İkisinde de tıklama sorunu oldu. İlkinde 1,5yıl sürdü. İkinci g500 3 yıl sürdü. İkinci hala sorunsuz çalışıyor. İnternette çift tıklama sorununu gidermek için switch'e yapılması gereken işlem var. Yaptıktan sonra sorunsuz kullanıyorum yedek olarak. Keşke sorun hiç olmasa ama bunu tık ömrüyle değerlendirmek gerekir. Sol tıklama problem oluyor da neden sağ tık problemi olmuyor diye düşündüğünde ortaya çıkıyor zaten.

Firma sözcüsü değilim fakat severek kullandığım bir marka. Logitech olacak bir de deyip sitemde bulunmanız teknik konulara girmeden çok yanlış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pusu47

Ne yapsınlar sana ömür boyu fare mi yollasın adamlar. Bir de firmaya laf atmışsın. Zaten farenin içindeki switch lerin bir ömrü var. Tıklama ömrü diye. Bu ömrü aştıktan sonra fazla da gidebilir az da. Şans işi.
    Her fareyi iki yıl kullansan 4 yıl kullanmış oluyorsun zaten. 10 yıl falan mı sürsün?

Bende de 2 tane g500 var şu an kullandığım g502 dışında. İkisinde de tıklama sorunu oldu. İlkinde 1,5yıl sürdü. İkinci g500 3 yıl sürdü. İkinci hala sorunsuz çalışıyor. İnternette çift tıklama sorununu gidermek için switch'e yapılması gereken işlem var. Yaptıktan sonra sorunsuz kullanıyorum yedek olarak. Keşke sorun hiç olmasa ama bunu tık ömrüyle değerlendirmek gerekir. Sol tıklama problem oluyor da neden sağ tık problemi olmuyor diye düşündüğünde ortaya çıkıyor zaten.

Firma sözcüsü değilim fakat severek kullandığım bir marka. Logitech olacak bir de deyip sitemde bulunmanız teknik konulara girmeden çok yanlış.

işlemin linkini bırakabilirseniz çok güzel olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Amma mağdur varmış ya bende kendimi tek zannediyordum. Benimde G500 de çift tıklama sorunu başladı. Garantisinin bitmesine az bir süre kala Penta Bilgisayara gönderdim. Fatura ve garanti belgesi istediler ikisinide gönderdim bakalım ne olacak sonucu yazarım size
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pusu47

2 3 yil cok kisa bir süre normal farelerin 3 kati fiyatiyla ,ben 10 yildir microsoft un giriş seviyesi faresini kullandigim halde bi yeri patlamadi.Sorunlu olduğu belli oldugu halde duzeltmiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Pusu47 kullanıcısına yanıt
    vallahi millet 10tllik mouselar kullanırken ben 80 kağıt para saydıydım.
    8 katına tekabül ediyor.
    insan daha dayanıklı olmasını bekliyor kaldı ki sonradan yollanan 1 senede başladı çift tıklamaya.
    ben logitechin klavyesini de webcamini de kullanıyorum zaten.
  • @furkan199815 Linkteki g500 değil ama yapacağınız işlem aynısı.

Link budur:https://www.youtube.com/watch?v=V66Cd2Y4IPs

@qdry hocam normal fareyle deli gibi oyun oynanmıyor o yüzden tıklama sayısı g500 le tıkladığına ulaşmıyor bile. Ben de 8 yıllık microsoft fare var optik. Hala sorunsuz. Ama hadi oyun oynayalım desen duvara çalarsın. Standart kullanım için ise ideal. g500 ile kaç bin tıklama yaptığınızı düşünün bakalım. 1 saat cs go attığınızda bile ne kadar tık yapıyorsunuz. Bu fare zaten internet kullanıcısı için 20 yıl gider.
    Oyun boyutu başka bir şey. Dikkat ederseniz hep sol tık bozuluyor. Sebebi de switch'in içerisindeki ince metalin esnemesi aslında. Yani bozulan bir şey yok baktığınız zaman. Tamamen kullanımla alakalı. Ee oyun oynarken 2-3 yılda kaç milyon tık yapıyoruz Allah bilir. Sağ tık ise sol kadar kullanılmadığından bozulmuyor. Bu tuş ömrüyle alakalı. O microsoft fareye g500 kadar tıklasanız değil 3 sene 1 sene dayanmaz.

@mavizaman

Hocam ben de 100TL'den almıştım tanesini ve şimdi kullandığım g502 ise 240TL. Olaya maddi açıdan yaklaşırsak zaten almamanız en doğrusu. Ama burada sorulması gereken soru şu. O 10TL'lik fare ile g500'den aldığınız oyun performansını alabilir misiniz?

Sizin atladığınız nokta bu ekipmanların oyuncu sınıfı olması. Standart ucuz farelerle fiyat açısından kıyaslarken aldığınız performansı geri plana atıyorsunuz.
    Objektif olup cevaplayın. G500 ile o kadar vakit geçirmişsiniz. Şimdi desem ki girin Cs go ya o microsoft fare ile maç atın. Bakalım o fareyi bir daha kullanıyor musunuz?
    Zaten oyun oynamıyorsanız G serisi ekipman almak başlı başına hata.

Ben klavye, mouse, mousepad, kulaklık ve ses sistemi, gamepad olarak hep logitech kullanıyorum. Daha bir tanesi bile bozulmadı çok şükür. bu tıklama sorununu bozulma olarak saymıyorum. Çünkü oyunlarda nasıl kullandığımı ve bunların belli bir ömrü olduğunu biliyorum. bana göre oyuncu faresinin 3 yıl dayanması bile güzel.

Tabi keşke hiç bozulmasalar orası ayrı bir temenni :)

• Ben oyun amaçlı almamıştım. Çok nadir oyun oynarım. Elimi doldurması için biraz iri bir mouse ararken G500'ü gördüm, beğendim, aldım.
    İnternet kullanımında 9 ay dayandı. YUH YANİ..! Servise gönderdim, tamir edemediler sanırım (iade aldılar).

Sonra A4 tech marka bir mouse aldım. Onun da tekerleğinde sorun çıktı, servise gitti geldi. Yaklaşık 2 yıldır sorun çıkarmıyor bakalım ne kadar dayanacak. Bu da tekrar sorun çıkarırsa Everest, Frisby falan alıp kullanacağım
  • bende aranıza katıldım arkadaşlar
    bir kaç gündür olan arada farede anlık kopmalar oluyordu ço takmadım başlarda bugun sabah kalkıp bilgisayarı açtıgımda mouse açılmadı sonrasında tak çıkar biraz uğraştıktan sonra çalıştırdım ama kopma sorunu devam ediyor mail attım bakalım ne olcak bu arada mousu 2. el almıştım 1yıllık bir mouse garantisi ve kutusu var ama faturası yok umarım yardım ederler :(
  • 3.yılımda faremde tıklamayı bırakma sorunu başladı yani basılı tuttuğum halde oyundayken (csgo) mermi atmayı bırakıyor.bu çift tıklama sorunuyla aynımı acaba ne yapmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRAGILE

arkadaşlar benim de g500 sorunluydu, çift tıklama sorunu vardı, youtube da actım g500 double click fix yazdım acılan videolardan almanca olanı var, onu acın, adam ne güzel anlatmış Türkçe gibi sorunu hallettim

hocam çok sağ ol, şu saate kadar verdiğin linke bakarak sorunu halledenler kervanına katıldım bende

• https://www.youtube.com/watch?v=37Oaw26kysY

Almanca video bu direkt çözüyor sorunu
  • queenTR Q kullanıcısına yanıt
    Hortlatıyorum ama buna cevap veremeden de edemedim. Defektli bir ürün serisinin yenisinden vermeleri nasıl sizin için "ürünün arkasında olmak" olabiliyor hayretler içinde okudum yazınızı. Bu kadar tamahkar olmayın ya! Logitech ürününün arkasında olsaydı, bu sorunu yaşayanlara sorunsuz başka bir üst seriden yeni bir ürün göndermeliydi. Yanlış mıyım?

Dip Not: G500S kullanıyorum, S serisi ile sorunların düzeltildiği yalanı ile ben de çift tıklananlar kervanına katılmış bulunuyorum. Bir daha Logitech mi, asla. Böyle firmaları bizler cezalandırmazsak, ürünlerini almaya kullanmaya ve çanak tutmaya devam edersek kalite kontrollerindeki bu "kalitesizliği" düzeltmemelerine sebep olmuş oluyoruz. Bir sonraki Mouse tercihim Razer'dan yana olacak. Aynı zamanda Logitech denen dandik firmanın F510 model oyun kolunu da kullanıyorum ve aldıktan birkaç ay sonra kadifemsi yüzeyinde soyulmalar yaşadım şimdi tamamen soyuldu, iğrenç bir görünüm aldı. Yaşadığım bu 2 sorundan sonra bu firma benim için bitmiştir.

• 2 adet var g500 ben de. İlk olanı kaldırdım dolaba. Onda sadece çift tıklama var. Şuan kullandığım da ise hem çift tıklama sorunu hem de devre dışı kalma sorunu var. Özellikle oyunda oluyor ama masaüstündeyken de olmuşluğu var. Mouse otomatik bir şekilde 5-10 sn. kadar devre dışı kalıp tekrar aktif oluyor. Bu esnada windows'un klasik usb takarken ki vermiş olduğu ses duyuluyor. Bilgisayarda yer alan tüm usb portlarını denedim sonuç aynı. Bios kontrol ettim orada da sıkıntı göremedim. Çift tıklama probleminden daha kötü bir şey bu. İstemsiz olarak mouse devre dışı kalıp tekrar geliyor. En kötüsü de oyunlarda daha sık oluyor. Arka arkaya 2 kez devre dışı bile kalabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mR.Hoppala -- 25 Haziran 2017; 15:37:30 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.