Yarbay
03 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 91 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Astra sedan 2015 model manuel 136 hp üst paket cosmo araç var. boya ve değişeni yok. 93.000 km'de. ilk alındığından itibaren sürekli yetkili servis bakımlı.

Aracı sıfırlama düşüncesiyle megane sedan manuel 1.3 tce joy paket düşünüyorum. kasımda aracın geleceği bilgisi verildi.

Elbette bu geçişin avantajı ve dezavantajı var bunun farkındayım. astramdan çok memnunum. yakıtı gidişi gücü herşeyinden memnunum. bu geçişteki iki amaç bütçeyi zorlamadan kilometreyi ve modeli sıfırlamak. yoksa megane çok hoşuma gittiğinden değil.

peki neden megane da başka araç değil?

- öncelikle sedan araç ihtiyacımdan dolayı.

- 1.3 tce 140 beygir motor evet fazla yakabilir ama kendi aracımı performans bakımından görece aratmayacak olması. o yüzden atmosferikleri eledim.

- otomatik vites şart değil. olsa güzel olur ama olmazsa olmaz değil.

- megane fiyatının diğer markalara göre biraz daha uygun olması.

- yerli üretim kaynaklı parça ve bakım maliyetinin uygun olması(sanırım)

kendime göre avantajları

- sıfır araç

- sıfır km

- uzun süreler sadece periyodik bakımla yürütme maliyeti, ağır bakım derdi olmaması

- yerli üretim kaynaklı parça ve bakım maliyeti opele göre uygun olması(öyle tahmin ediyorum net bilgi sahibi değilim)

kendime göre dezavantajları

- dizelden benzine geçiş

- full paket bir araçtan boş araca geçiş

- opelden renoya geçiş(bunun içinde yol tutuş, malzeme kalitesi, kaporta sağlamlığı vs hepsi dahil)

- az veya çok üste para eklemek durumunda kalmak

aklıma avantaj ve dezavantaj olarak bunlar geldi şimdilik. akıl akıldan üstündür düsturundan yola çılarak sizlerin de mantıklı/mantıksız bulduğunuz yönleri, yorumlarınızı ve siz olsaydınız ne yapardınızı okumak görmek isterim. şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

1.6 atmosferik 83 kmde lpgli aracım var. satıp üste max 18 -19 koyacak şekilde başlıkta belirttiğim araçlardan birini almayı düşünüyorum.
gönlüm 1.4 turbo lpgliden yana. bilenler/kullananların tavsiyesi hangi yönde olurdu?
arabadaki var olan a marka lpg sistemini, komple(tank dahil) b marka sistemi ile değiştirdim/yeniledim. önceki lpg ruhsata işliydi ve son tüv muyaneyisi 2018 yılında yapılmıştı.
yeni lpgyi takan servisin dediği, 2020 yılında tüv muayenesine gitmeden 3-4 gün önce lpg servisine gidip gerekli evrakları aldıktan sonra muayeneye gidecekmişim.

sormak istediğim şu; 2020 deki muayeneden önce arabamı satmak istersem ne olacak. satışa engel teşkil eder mi bu durum? sonuçta ruhsata işli ama sistem değişti.
iyi pazarlar cümleten arkadaşlar. başlıkta da belirttiğim üzere fikir olması açısından yorumlarınızı merak ediyorum.

opel astra enjoy
2005 model
1.6 benzin/lpg
station wagon
158.000 km

bu özellikte bi aracım var. daha tam anlamıyla karar vermiş olamasam da, satıp kendi bütçeme göre model yükseltmeyi düşünüyordum. 1.5 senedir opelimden memnun olduğum için ve bütçem yine lpgli ye yettiği için 53-55 aralığında astra düşünüyorum. sahibindene koydum ama sizin de fikirlerizi duymak isterim.

sizce üste 15 - 17 verip bu değişimi yapmaya değer mi. yoksa 200 bine dayanayım mı wagonumla
netspeed e geçeli 2 hafta oldu sayılır. internetim var ancak bazı durumlarda sorun yaşıyorum.
şöyle ki, telefondan n11, hepsiburada, anadolu ajansı ve bi kaç tane daha uygulamaya giriyorum ama içerik yüklenmiyor. bağlantı zaman aşımına uğradı/bağlantı sorunu diye hata veriyor. yada öylece duruyor yüklenmiyor içerik. yine tarayıcıdan da bazı siteler yüklenmiyor. ama youtube dan rahat rahat video izleyebiliyorum. forumda ve bazı sitelerde hiç sorun yok. gayet hızlı. bu sorun evdeki diğer telefon ve tabletimde de var. ttnet kullanırken aynı adresimde böyle bir sorun yoktu. geçişten sonra oldu.
arıza kaydı bıraktım geçenlerde ama çözülmedi, sorun gözükmüyor dediler. geçen hafta hiç bir ayar yapmadan kendiliğinden sadece 1 günlüğüne düzelmişti. yani bahsettiğim uygulamalarda hiç bir sorun yaşamamıştım. ancak sonra yine eskiye döndü. bugün vpn uygulaması yükledim marketten ve o şekilde denedim çalıştı. sorun yaşadığım o uygulamalara takır takır girdi.
acaba sorunun kaynağı tam olarak ne olabilir.
modem mi
dns ayarları mı
netspeed kaynaklı mı
bilgisi veya bi fikri olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
aşağıya sorunu gösteren video ve görüntüleri de ekliyorum.

VİDEO LİNKİ:(korkmayın virüs filan yok:) yandex diske yönlendirirhttps://yadi.sk/i/ejYgt3wl3Qrz8K?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

GÖRÜNTÜLER:
< Resime gitmek için tıklayın >

iyi forumlar arkadaşlar. 205/55/16 ebatında lastik alacağım. bridgestone istiyorum T001 modeli.
bulunduğum yerdeki bayiye sordum 280 ₺ fiyat verdi. bridgestone kendi sitesinde 300₺.
n11 de ise 208₺ çok uygun geldi. bir günlük bakınmayla buldum buldum bunları.

n11 den alan var mı aynı lastiği veya bu fiyatla ilgili görüşü, tavsiyesi olan var mıdır

n11 deki lastik şu
n11'de Bridgestone 205/55 R16 91V Turanza T001(Üretim 2017) 280,00 TL yerine 208,90 TL
http://urun.n11.com/oto-lastik/bridgestone-20555-r16-91v-turanza-t001uretim-2017-P11415900
arkadaşlar köyde oturuyorum. ev ise baya eski. telefon hattım kopmuştu, telekomdan geldiler ve sokaktaki direkten yeni bir telefon kablosu çekip direk benim modeme bağlanan kabloya ek yaptılar. yani artık duvardaki girişten gelmiyor internet, direk sokaktaki telefon kablosundan alıyorum. bu olaydan sonra bi kontrol ettim download hızım yerlerde 1.60 mbps görebiliyorum en fazla. hattım kopmadan önce böyle değildi.

şimdi bu sorunun nedeni bu şekilde yapılan ek bağlantı mı?

ayrıca telefon hattım kopmuştu demiştim, kopan kablonun ucu çatıdan sarkmış vaziyette duruyor. yani evin içine giden kablonun ucu. ev eski olduğu için çatıya çıkıp iç tesisatı bulmak biraz zor. telekomcularda haliyle uğraşmayıp direkten çektikleri telefon hattını çatının içindeki tesisata bağlamayıp yukarıda anlattığım şekilde saçma sapan bi bağlantı yaptılar.

şimdi tekrar arıza bildirsem köyde olduğumuz için hemen gelmiyorlar 2 haftayı bulur gelmeleri. kendim yapılması gerekeni yapsam diyorum.

sorunu tam olarak nasıl anlatacağımı bilemedim ama inşallah anlatabilmişimdir. bu konularla çok az bilgim var. uzman arkadaşlardan yardım bekliyorum..
arkadaşlar 19.12.2015 de tahhütüm bitiyor. 2 senelikti. şu zamana kadar beni arayan soran olmadı yeniletmek veya iptal etmek için. benim mi aramam lazım yoksa onlar arar mı.
ikamet ettiğim yerde sadece adsl var. biliyorum ttnet berbat ama bildiğim kadarıyla diğerleri de ttnet kadar iyi değil.
ttnet ile devam edecem sanırım. eski fatura bedelinden daha düşük olur mu ttnet ile devam etsem. ve taahhüt vermeden sözleşme yapabilir miyiz.

aynı yollardan geçen forumdaşlar yanıtlarsanız memnun olurum
20 gün ve 8 gün ayrı ayrı olmak üzere internet kullanamadım arızadan dolayı. hatta konu açmıştım kabloları çalmışlardı o sebepten. velhasıl internet hizmeti alamadığım günlerin faturadan düşürülmesini istedim. ancak fatura/ücret/para ile ilgili müşteri hizmetlerini aradığımda ilginçtir ki,

ya bağlanamıyorum
ya bağlanıyorum ama sesiniz gelmiyor diyerek yüzüme kapatıyorlar
yada bağlanıyorum nihayet derdimi anlatıyorum ''tamam sorununuzla ilgileniyorum'' deyip yine yüzüme kapatıyorlar.

2 yıllık ttnet kullanıcısıyım. ve ilk defa böyle bir şeye şahit oluyorum. bu nasıl bir firmadır. merak ettim özellikle bana mı böyle yapıyorlar yoksa sizlerden de aynı veya benzer durumu yaşayanlar oldu mu?

ve bunları bunları nereye şikayet edebilirim. şikayetvara yazdım bir şey çıkmadı. dh daki ttnet desteğede yazacam bakalım
arkadaşlar ikamet ettiğim yerde kabloları çalmışlar. 4 gündür net yok. telefondan ancak bağlanabiliyorum o da arada bi kopuyor. bu kabloları ne kadar sürede temin ederler ve arızayı giderirler. böyle vir olay başına gelen oldu mu veya duyan. müşteri hizmetleri durumu biliyor ancak kaç günde çözümleneceği hakkında bir şey söylemiyorlar. velhasıl kaç gün sürer bu durum
Hakkında
İlgi Alanları: internet-gaming-smartphone
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
otomobil
Dünyadan Futbol
AC Milan
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.865
İkinci El Bölümü Mesajları: 48
Konularının görüntülenme sayısı: 11.561 (Bu ay: 253)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 395 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Taşınabilir Bilgisayarlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.