Şimdi Ara

frozr mı amp mi yoksa direct cu ıı mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gtx 760 almaya karar verdim msi twin frozr mı zotac amp edition mı yoksa asus direct cu ıı mi alayım

• osyking123 O kullanıcısına yanıt
    asus tavsiye ederim
  • osyking123 O kullanıcısına yanıt
    Soğutma konusunda en iyi Msi'dır ama servis ve +1yıl garanti için ASUS tavsiye ederim.
  • Zotac markasını eledikten sonra iki kart arasında istediğinizi seçebilirsiniz ama üstteki arkadaşın dediği gibi Asus'un servis kalitesi daha iyidir ve MSI ile soğutma performansları hemen hemen aynıdır.
  • Asus

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus un artısı 3 yıl garanti
    Msi nin ise soğutma

kart ısınınca performansı azalmaya başlar Msi bu konuda önde
  • Ben asus kullanmis biri olarak msi oneriyorum
    Daha serin ve ikisininde 2 yil garantisi var (vatandaki urunlerin cogunu penta ithal ediyor).

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihyilmaz1820

Soğutma konusunda en iyi Msi'dır ama servis ve +1yıl garanti için ASUS tavsiye ederim.

twin frozr vs asus dcuII karşılaştırma yapmışlar sogutmaları asusun dcuII 4 5 derece ile önde daha iyi yani o yüzden sogutma konusunda en iyi msı degil linki bulursam atarım
  • asus der geçerim.
    asus var ıken dıger 2 markada o segmentekı kartta satın alınmaz.
  • Twin Frozr daha başarılı ve sessiz bir soğutma, en azından şurdaki test sonuçlarına göre.
    http://www.overclock.net/t/1286218/twin-frozr-4-vs-directcu-ii
  • şahsen kullanıyorum ve MSI'yi gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum. eminim Asus da iyi bir seçenektir.

inceleme:
    http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GeForce_GTX_760_TF_Gaming/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 23 Nisan 2014; 22:29:47 >
  • MSI al. Neden bilmiyorum ama kart tasarımları inanılmaz derecede hoşuma gidiyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulobey10

MSI al. Neden bilmiyorum ama kart tasarımları inanılmaz derecede hoşuma gidiyor :D

merhaba kusur bakmada bır şey sorucam size,

şu zmana kadar kaç asus anakart kullandınız ?
    sayısı nedır ve yıl aralığı.
    teşekkürler.
    ben kendımden ornek vereyim 15 se yakın belkıde 15 bende unuttum sayısını artık.
    1 ker bıle hıc bır anakartım servıs guzu gormedı.

msi amd chıp set 870 facıalarını unutulamaz. bır cok kullanıcıyı yaktı bu sorun. asus alanlar tas gıbı çaktı 3 sene o.c ve hala anakartlarında 1 dırhem sorun yok. 880 chıp setten bashedıyorum ornek 1 ben.
    o milatry askerı clansman bılesenle pek guvenmeyın. zaten anakart fıyatlarından bellı hangı compedenlerı kullandığı msi yın vede servisi.
    gene bir msi faciasa z77 gx 55 chıp set. hıc bır zaman ne bıops yükseltmeden nede dıger sorunllardan belını doğrultamadı. alanlarını cok uzdu. halada stabıl degıller.
    gene gigabayte amd 970 uygun anakartı olan bıosu seneler sonra oturan bır cok konuda kullnıcıyı muzdarıp eden fx 970 chıp seti.
    hala uzak durunuz. bugun konusu var mesaj attım bakınız.

gen bır gigabayte vakası Intel z 77 chıp set, aşırı ısınan anakart vede güya kullnıcıya sunulan aşırı o.c potansıyelı yok böyle bır olay. alan bır pişman.

kalite ve servis istiyor iseniz daha paranıza kıyıp asus alınız.

su z 87 chıp set gd 46 kurbanlarını bekliyporum. yakında çıkacaklar ortaya.
    aynı sekılde gıgabayte kullanıcılarıda.

Yterli sanırım senelerın bırebır gözlemleyen deneyımı size bu bilgileri sundu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 23 Nisan 2014; 23:48:50 >

• Tabi ki Msi! Twin frozr 4 soğutucu tasarımına sahip olan kart msinin kendi geliştirdiği pcb üzerinde yer alıyor. Asusta ise nvidianın tasarladığı referans pcb var. 1 yıl fazladan garanti için asus tercih etmezdim. Sessiz, serin, hızlı benim tercihim Msi olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ampi boşver, MSI yada Asus ikisinden biri olabilir. TF de DCII de güzel soğutma sistemleridir.
    Ama bulabilirsen MSI'ın Hawk modelinden al. Stabil 1111 Mhz de çalışıyor. Soğutması ve sessizliği de çok iyi.
  • @SaLVaToRe
    biraz abartıyorsun gibime geliyor hocam, bukadar genelleştirmenin bir anlamı yok bence.

ben bugüne kadar kullandığım hiç bir marka ne anakart ne de ekran kartı service göndermedim zira sorun yaşamadım.

buna MSI, ASUS, Gigabyte, Foxconn, Sapphire, Powercolor, Zotac, HIS ve dahaları dahil, 3-5 değil 30-40 üründen bahsediyorum son 4-5 yıl içinde.

bu arada şu an kullandığım anakart da sana göre büyük facia olan MSI Z77A-GD55, gel gör ki taş gibi çalışmakta.

yani her markada belirli bir oranda sorun yaşanabiliyor, her markanın servisinde de sorunlar yaşanabiliyor.

neticede herkes kendi kafasına yatanı alsın ama bu seçimi tek ve tartışılmaz evrensel gerçek haline getirmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

@SaLVaToRe
    biraz abartıyorsun gibime geliyor hocam, bukadar genelleştirmenin bir anlamı yok bence.

ben bugüne kadar kullandığım hiç bir marka ne anakart ne de ekran kartı service göndermedim zira sorun yaşamadım.

buna MSI, ASUS, Gigabyte, Foxconn, Sapphire, Powercolor, Zotac, HIS ve dahaları dahil, 3-5 değil 30-40 üründen bahsediyorum son 4-5 yıl içinde.

bu arada şu an kullandığım anakart da sana göre büyük facia olan MSI Z77A-GD55, gel gör ki taş gibi çalışmakta.

yani her markada belirli bir oranda sorun yaşanabiliyor, her markanın servisinde de sorunlar yaşanabiliyor.

neticede herkes kendi kafasına yatanı alsın ama bu seçimi tek ve tartışılmaz evrensel gerçek haline getirmesin.

canım dostum senı kırmam kotu kelımede kullanmam gerceksten senelerdır sever sayarım senı,
    fakat ben hala cozemedım.
    gerçekten aldığından beri bu anakartı
    MSI Z77A-GD55
    sorunsuzmu kullandın.
    bence bır cok sorunun oldu ama sen donanım bılgınle bunları yendın.
    ama herkes senın gıbı degıl.
    daha bıos yukseltmeyı bılmıyor vede servısse gıonderıyor kartlarını.
    kaldıkı bu anakartın bhıp setı cok ısınır. mu marka ve model . MSI Z77A-GD55
    o.c gereklı bıosu ıle yatkındır.
    degıl ıse herzman çakılmalar gosterır.
    forumda bununla ılgılı gecmıste bır cok konu var.
    sende bende bunu cok ıyı bılıyoruz.
    orornek vereyim.

250 tl asasına 2 cı el senın anakartın gıder ısen ben kendı asus rogumu nasıl 380 ne sattım.
    satış tarıhım asa yukarı referanslarımda . bana referans veren arkadasın tarıhınde bellı.
    demekkı bır nedenı var hıc bunu araştırma geregı duydunmu ?

demek neymıiş saf kan kalite her zaman kalitedir.
    bunun lami cimi yok.

• ne demek hocam, herkes tecrübelerini paylaşıyor. malesef iyi tecrübeler gibi kötü tecrübelerde biraz fazla bulaşıcı bu forumda.
    ben MSI Z77A-GD55 anakartını kasım 2012'den beri sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
    anakartın forumdaki konusunda da epey mesajım mevcuttur, gerek bios gerek sürücü hakkında yardımcı olmaya çalışırım.

ama bu herkeste bu anakart sorunsuz çalışacak anlamına gelmez, diğer taraftan da çoğu kişi sorun yaşayacak anlamına da gelmez.
    benim forumda sürekli anlatmaya çalıştığım şey bu, çok fazla kolay ve gereksiz yere genelleştiriliyor ve bu şekilde ön yargı yaratılıyor.
    bunun da tüketiciye hiç bir faydası yok ve olamaz zaten, unutmayalım ki "istisnalar kaideyi bozmaz".

quote:

demek neymıiş saf kan kalite her zaman kalitedir

teknoloji söz konusu olunca böyle bir şey kesinlikle yoktur, fazla duygusal bir yaklaşım - bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 24 Nisan 2014; 0:49:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

ne demek hocam, herkes tecrübelerini paylaşıyor. malesef iyi tecrübeler gibi kötü tecrübelerde biraz fazla bulaşıcı bu forumda.
    ben MSI Z77A-GD55 anakartını kasım 2012'den beri sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
    anakartın forumdaki konusunda da epey mesajım mevcuttur, gerek bios gerek sürücü hakkında yardımcı olmaya çalışırım.

ama bu herkeste bu anakart sorunsuz çalışacak anlamına gelmez, diğer taraftan da çoğu kişi sorun yaşayacak anlamına da gelmez.
    benim forumda sürekli anlatmaya çalıştığım şey bu, çok fazla kolay ve gereksiz yere genelleştiriliyor ve bu şekilde ön yargı yaratılıyor.
    bunun da tüketiciye hiç bir faydası yok ve olamaz zaten, unutmayalım ki "istisnalar kaideyi bozmaz".

quote:

demek neymıiş saf kan kalite her zaman kalitedir

teknoloji söz konusu olunca böyle bir şey kesinlikle yoktur, fazla duygusal bir yaklaşım - bence.

ne diyim arkadaımsın görüşlerine ehemmiyet verırım .
    severım ve sayarımda senı forumda vade bf3 de.
    vardır bıldıgın derım.
    ama bende kulaktan dolma konuşmadım inan.
    bu anakartı bır tanıdığımı aldırdım onunda bası yandı.
    o yüzden dıyorum.
    elbet teknoloji bu .
    sana en sanslı kartlardan bırı denk gelmıs. fakat cogu kullnjıcıya saenın gıbı o marka o model anakartlar denk gelmedı ıanan. yabancı forumlardada cok araştırdım ben bu ankartı arkadaşım ıcın.
    benım gozlemledıgım olay bundan ıbaretti.

evet asus ıle kankdan benım bır bağım var .
    duygusal yaklaşımda diyebiliriz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.