Şimdi Ara

Forrest Gump (1994) | Tom Hanks

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
0
Favori
9.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

"Dünyaya Forrest Gump'ın gözleriyle baktıktan sonra bir daha hiç bir şey aynı olmayacak"

Forrest Gump... Zihinsel engelli olmasına rağmen hayatı tesadüflerle dolu, mutlu insan Forrest Gump...Küçük yaştaki zorlukları annesinin desteğiyle aşmaya çalışan bir kişiyken büyüdüğünde hayatındaki zorlukları büyük bir beceri ve şansla yenmiş, mutlu bir şekilde hayatını devam ettirmişitir. Küçük yaşta zihinsel engelli olmasının yanı sıra bedensel engelli de olan Gump, mahalle fırlamalarının zorbalıklarından kaçarken tesadüfen bedensel engelini yenmiş ve yürüyüşü gibi hayatı da her zaman "koş, koş Forrest, koş..." nidasıyla yaşamış ve bütün işlerini zorluklardan kaçarcasına hızlı bir şekilde yenmiştir.

Tom Hanks'in unutulmaz filmlerinden ödüllü Forrest Gump herkesin arşivinde bulunması gereken büyük mesajlar veren izlenesi, çok güzel bir film... İzleyen herkesin içerisinden kolayca ders çıkarabileceği sevimli bir Amerikan yapımı...

Künye:

IMDB Puanı: 8.6/10
    Yapım: 1994 ~ ABD
    Tür: Dram, Komedi, Romantik
    Yönetmen: Robert Zemeckis
    Senaryo: Eric Roth, Winston Groom
    Yapımcı: Wendy Finerman, Charles Newirth
    Görüntü Yönetmeni: Don Burgess
    Müzik: Alan Silvestri, Jimi Hendrix
    Süre: 2 saat 22 dk
    Gösterim Tarihi: 06 Temmuz 1994 (Türkiye)

IMDB Link:http://www.imdb.com/title/tt0109830/
    Senaryosu:http://www.weeklyscript.com/Forrest%20Gump.txt
    Fragman:http://www.youtube.com/watch?v=0pI_IUibds8

Forrest Gump (1994) | Tom Hanks

Hatırda Kalan Diyaloglar

Jenny Curran: Koş Forrest, Kooşş...
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    Forrest Gump: Annem her zaman; "Hayat çukolata kutusu gibidir, hiçbir zaman ne geleceğini bilemezsin" derdi.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    Jenny Curran: Adı Forrest.
    Forrest Gump: Benim gibi.
    Jenny Curran: Ona babasının adını verdim.
    Forrest Gump: Adı Forrest olan bir babasımı var?
    Jenny Curran: Onun babası sensin Forrest.
    Forrest Gump: Yorulduğum zaman, uyurum. Acıktığım zaman, yerim. Gitmem gerektiğinde, biliyorsun işte.. Gittim.
    Bankta oturan kadın: Yani sen sadece.. Koştun, öylemi?
    Forrest Gump: Evet.
    Jenny Curran: Hiç bir kızla beraber oldunmu, Forrest?
    Forrest Gump: Ekonomi dersimizde hep yanlarına oturuyorum.
    Dorothy Harris: Binecekmisin?
    Forrest Gump: Annem yabancıların arabalarına binme der.
    Dorothy Harris: Bu, okul otobüsü evlat.
    Forrest Gump: Ben Forrest, Forrest Gump
    Dorothy Harris: Bende Dorothy Harris.
    Forrest Gump: Pekala, artık yabancı değiliz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Eğlenmediniz mi izlerken
    Bence dünyanın en eğlenceli filmlerinden biri.
    Çok güzel kurgulanmıştır.
    Tom Hanks'in oyunculuğuna ne dersiniz.
    Müzikleri ise defalarca dinlenir.

Gerçekçi bir film değil sonuçta.

Hayatı ne ve nasıl olursan ol güzel doldurabilirsin.
    En önemlisi de iyilik üzerine kurduğunda o hayatı.

Elephant Man
    Being There gibi filmleri tavsiye ederim.

Belki izlemek için uygun zaman değildi senin için.
  • Amerika'nın yakın tarihini çevresinde yaşanan olayların önemini anlayamacak kadar saf bir insanın gözünden eğlenceli ve duygusal bir dille anlatan uzun ama izlerken hiç sıkmayan mükemmel bir film.İzlemeden ölmeyin
  • bişe diycem bu film savaş filmi değilmiydi.aklımda nie böyle kaldı
  • bununla ilgili bir konu yokmuydu?
  • İzlediğim en iyi filmlerden bir tanesi
  • İzlememekle çok şey kaybetmiş olur muyuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHI

İzlememekle çok şey kaybetmiş olur muyuz?

üstat bunu izlemezsen foruma girme bi dahayeminlen hakkımı helal etmem
    biraz uzun gelebilir ama, insanlığı,azmi,temiz kalpli olmayı en güzel ve en anlaşılır en komik şekilde anlatabilen filmdir
    izle, sonra sorular sorucam izledin mi öğrenmek için filmden sana bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi penkala -- 24 Şubat 2009; 0:57:34 >

• Geçenlerde izledim...

Hayatta iyi niyeti ile çok şey kazanmış ve kaybetmiş olan bir adamın hikayesini anlatıyor.Çok güzel bir film.Filmde Elvis Presley'e bile değinmişler..
  • Tek kelimeyle mükemmel bir film. İzlemeyen herkes mutlaka izlesin
  • quote:

verilebilecek en vurucu cevabı penkala vermiş ama evet çok şey kaybersin bi de mutlaka altyazılı izleyin çünkü ben tvde izlemiştim o halde bile hoşuma gitmişti geçen altyazılısını aldım arkadaştan baya fark var bi kere tom hanksin ses tonu, konuşma tarzı çok ayı bir hava katmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: penkala

quote:

üstat bunu izlemezsen foruma girme bi dahayeminlen hakkımı helal etmem
    biraz uzun gelebilir ama, insanlığı,azmi,temiz kalpli olmayı en güzel ve en anlaşılır en komik şekilde anlatabilen filmdir
    izle, sonra sorular sorucam izledin mi öğrenmek için filmden sana bak

Gece soruyu sorduktan sonra listeye eklemiş ve indirmeye başlamıştım. Bitmek üzere. Akşam söz izleyeceğim ve yeniden geleceğim buraya.

• Bu filmi sinemada izleme şansına sahip olanlardanım,bir klasiktir,izlemeyen yeni nesil mutluka bulun izleyin.
  • İzlediğim iyi filmlerden biridir herkese öneririm.
  • yılda bir izleme krizim tutar. mutlaka tekrar izlerim. Her izlediğimde filmin sonunda içimi bir burukluk kaplar. hayatta her insanın istediği şeyleri başarmış zengin bir idiotun aslında tek istediği aşkını elde edip kısa süre sonra kaybetmesi ve durakta böyle yanlız beklemesi. Hele O müzik eşliğinde uçan o tüy yokmu. Fazla söze gerek yok mükemmel bir film
  • bende sinemada izlemiştim zamanında bu filmi .zaten o dönem cok guzel filmler cıkıyordu..kısaca izlediğim en iyi filmlerden biridir..
  • Mükemmel
  • @soldier.

hocam bari spoiler diye uyarı yapsaydın, izlemeyenler için çok önemli spoilerlar vermişsin
  • Demin izledim mükemmel bir film.
  • super film
    bu filmi izlemeden once '' Bir pesimistin gozyasları'' sarkısının sonundaki konusma cok sacma derdim bu ne be derdim
    super film 2 kere izledım tavsiye edilir
  • Geçenlerde gece vakti Show TV'de vardı.Biraz o zaman izledim;ama başından başlamamıştım.İzleyeceğim muhakkak.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.