Binbaşı
14 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 92 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Arkadaşlar Merhaba.

4,5 senelik evliyim.Size eşimle benim aramda olan bir durumu anlatacağım. Duruma göre kısa bir şekilde kim haklı, kim haksız cevaplarsanız sevinirim.

Ben mühendisim ve şantiyede çalışıyorum (12 saat mesai). Genelde pazarlarımız bile çalışmakla geçiyor. Eşimle biz X şehrinde yaşıyoruz. Eşimin Ailesi Y şehrinde, benim ailem ise Z şehrinde yaşıyor.

Ben ancak Bayramlardan bayramlara senede 1 hafta belki izin alabiliyorum. Eşim çalışmıyor ve 2 ayda bir belkide daha sık Y şehrine ailesinin yanına haklı sebeplerden dolayı gidip geliyor yani ailesini görebiliyor.

Ben kendi izin zamanımda ise Z şehrine önce ailemi görmeye gidiyorum belli bir süre kalıp Y şehrinde eşimin ailesini görüyorum. Yani eşimin ailesini de pas geçmiyorum.

Eşimin ailesini kısıtlı zamanımda bile gördüğüm halde bana önceliği onun ailesine vermemi söylüyor. Bende kendisine bak sen istediğin zaman görüyorsun aileni. Benimde hakkım diyorum benimde görmem lazım diyorum. Hak veriyor görmelisin diyor ama ona göre bu durumda 1 haftalık tatilin 2 gününü benim ailemde 5 gününü onun ailesinde geçirmeliymişim.

Bu evlendiğimizden beri böyle. Yani onun dediği şekilde olmuyor ama trip yiyorum, sıkıntı yaşatıyor bana ve ben bu yüzden artık izin falan kullanmak istemiyorum.

Ben bu duruma anlam veremiyorum. Acaba ben mi yanlış düşünüyorum bana bir fikir verebilir misiniz ?

Arkadaşlar Merhaba

Daha önce aranızda örneğin yurt dışından kredi kartı ile alışveriş yapan oldu mu? 1000 dolar ve üzeri. Sonuçta kredi kartından tek çekim yaptıracağım ve faiz oranı nedir ne değildir bana ne yansır bilmiyorum.

Detaya girecek olursak ben Moldovada yaşıyorum ve çalışma arkadaşlarımdan birisi Romen. Romanyada elektronik fiyatları Türkiyeye göre baya uygun ve ben alışverişimi yapıp kendisine göndereceğim. Kendiside gelirken bana getirecek.

Harcamayı yapsam Romen Leyi üzerinden mi ekstreme yansır acaba? Yoksa TL üzerinden mi yansır?

Araştırdım biraz ancak detaylı bir bilgi bulamadım.

Yardımcı olur musunuz ?
Arkadaşlar merhaba

Amerikadan 2 adet iphone XS 64 gb alacağım. Seri numaralarına baktım ancak çok fazla anlamadım garanti ve FaceTime olayını.

Amerikadan aldığımız iphonelerde FaceTime kullanabiliyor muyuz ?

Ayrıca aldığımız telefonun uluslararası 1 yıl garantisi oluyor mu?
Merhaba Arkadaşlar.
Bende 2013 model Clio icon S&S 90 beygir dizel bir araç var. Aracım 40000 km hasarsız vuruksuz sıfır bir araç ayarında.Bütün bakımları hep yetkili serviste yapıldı vs vs. Yani piyasada bulabileceğiniz temiz araçlardan bir tanesi.

Asıl konuya gelecek olursam ben aracımı değiştirmek istiyorum. Daha geniş ve daha üst model bir araç almak istiyorum.Yaklaşık 6 aydırda bakıyorum. Sıfır veya 2.el olması farketmez.Yeterki sattığım temizlikte bir ikinci el araç olsun. Haftada sadece 1 gün iznim olduğundan ekstrem durumlar haricinde aracımla çıkmıyorum.Bu nedenle çok anlamam ama tercihim benzinlide olabilir(bu konudada tavsiye).Model yılıda çok olsun istemiyorum 2. elde

Bütçem aracımla beraber 100000-110000 TL civarında.

Yazdıklarım ışığında bana sıfır veya 2. el araç tavsiye edebilir misiniz ? Hangi modellere bakmalıyım?

Teşekkürler
Arkadaşlar öncelikle konuyu nereye açacağımı bilemedim. Bu yüzden kusura bakmayın.

Öncelikle Asus N61JQ laptop a sahibim. 5 senedir kullanıyorum. Son 2 senedir windows 8 kullanıyorum.

Sorunuma gelecek olursak windows 8 den dolayı zaten wi-fi etkinleştirememe sorunundan dolayı 10 günde 1 format atıyordum mecburiyetten son 3 haftadır.

En son format attığımda windows 8.1 e güncelledim. Olanlar bundan sonr olmaya başladı. Bilgisayarı açtığımda normal olarak en fazla 1 dakika çalışıyor ve ne işlem yaparsam yapayım harddiskten hiçbir yanıt alamıyorum mouse kitleniyor ve bilgisayar donuyor. Bu konudan mütevellit hard diskimide değiştirdim ama sonuç yine aynı oldu.

Ancak laptopun pilini çıkartıp fiştende söktükten sonra power tuşuna 10-15 saniye kadar basılı tuttuğumda ve fişi takıp bilgisayarımı açtığımda hiçbir sorunla karşılaşmıyorum normal işlemlerime devam edebiliyorum.

Acaba bu sorunun kaynağı nedir. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi forumlar
Arkadaşlar selam. Son 3-4 gündür yaşıyorum bu sorunu. Irakta çalışıyorum. Mobitel adında bir hat kullanıyorum. Ancak 3g olmasına rağmen bizim Edge hızımız buranın 3g sinden daha hızlıdır.

Gel gelelim sorunuma. Telefonda internet olduğu halde telefondan internet ile ilgili hiçbir aktivite yapamıyorum. Telefonun paylaşımını açtığım da ve bilgisayara bağladığımda sorun yok internete girebiliyorum ama telefon üzerinden giremiyorum. İnternetim çok yavaş olduğu için restore de yapamıyorum.

Telefon ile ilgili ne yapabilirim. Ne önerirsiniz??

Yardımlarınızı bekliyorum
Arkadaşlar selam. Öncelikle ırakta çalışıyorum ve net kötü olduğundan dolayı hemen cevap veremeyebilirim.

Arkadaşlar izne geldiğim zaman bir notebook alacağım. Şu anda asus n61jq kullanıyorum ve bilgisayarım ısınmadan dolayı kendi kendine kapanmaya başladı.

Oyun oynayan birisiyim. Ama işim dolayısıyla artık çok aktif olarak oynayamıyorun. Genel olarak film izliyorum müzik dinliyorum ve olduğu kadar interneti kullanıyorum. Oynadığım oyunlarda strret fighter nortal kombat tarzı dar kategoride oyunlar.

Bunun dışında da zaten oyun ps de olduğu kadar sarmıyor.

Macbook alsam osx i hiç bilmiyorum. Öğrenebilirmiyim diye düşünüyorum. Bir yandan da hiç maceraya girmiyim bir gaming notebook alayım diyorum.

Ancak macbooklar hem tasarım hemde kalite olarak gözümü çok boyuyorlar.

Alsam bana ne gibi bir faydası olur ?

Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Arkadaşlar.

Skypede bir türlü Oturum açamıyorum.

Üzgünüz oturum açma ayrıntılarınızı tanıyamadık diye bir hata alıyorum. 3 gündür aynı sorun. Ne yaptıysam olmadı.

Sildim baştan kurdum. (Tüm Klasörler ve Registryler)

Versiyon güncelledim.

Sistem geri yükledim.

Format Attım.

Aklıma daha başka birşey gelmiyo. Şu lanet olasıca Skype yi nasıl kullanılır hale getirebilirim.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar
Arkadaşlar mobilde olduğum için aratma şansım olmadı. İstanbula günübirlik gidiyorum. Taksitli ve kayıtlı alabileceğim 5s arıyorum.acaba nereden bulunur. Pasaport kayıtlı olması sart ama.

Belki birbirimize yardım ederiz
Saat simgesi hareketliymiş ya :D gerçek zamanlı. Mağaraysa resimleri bekliyorum :D
Hakkında
Meslek: Jeoloji Mühendisi
İlgi Alanları: PS3, Xbox, Apple, Ios, Samsung,
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.126
İkinci El Bölümü Mesajları: 186
Konularının görüntülenme sayısı: 133.305 (Bu ay: 92)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 179 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.