Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (414. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.868
Cevap
131
Favori
752.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araçta paket ney donanımlı mi araç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    1.6 popstar cam tavan başka ilavesi yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Garanti bitip de benim gibi servise giden var mı? Yıllık periyodik bakım + ön balayalar+ ön cam silecekleri 1800 lira ödedim . Mersedese biniyor hissettiriyor aq arabası.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • omentum O kullanıcısına yanıt
    Garanti bitince servisten vazgeçtim ne gerek var aynı ise fazla para vermeye.

• Özel servislere güvenmediğim için Fiat yetkili servislerine gidiyorum.

40.000 km bakımda sadece bakım için 1250 TL ödedim.

Bunu kabul etmek lazım ki Fiat servisleri gerçekten çok pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsen

Arabayı kızım kullanıyor, az önce baktım 5.7 olmuş. Kış aylarında normaldir.
    Açıkçası aracınız bakımlıysa ve yoğun trafik yoksa bu değerleri yakalamak tamamen kullanımla ilgili. Biz sakin kullanıcıyız.

Alıntıları Göster
    Bende çok hor kullanmam aslında iş çıkışları Büyükşehir trafiğinde gidip gelince sonuç bu ama yine de yüksek buluyorum 6.7 ortalamayı bir dizel araçta bu değer olmamalı . Performans aracı kullanmıyoruz sonuçta

• quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Yakıt tüketimi neden artar:

- Lastik basıncı düşüktür yakıt tüketimi artar.

- Hava soğuktur yakıt tüketimi artar.

- Araçta kış lastikleri vardır yakıt tüketimi artar.

- Bakımlar zamanında yaptırılmamıştır, filtreler değiştirilmemiştir yakıt tüketimi artar.

- Yolunuz üzerinde yoğun trafik vardır. Sürekli dur kalk yaparak ilerlersiniz yakıt tüketiminiz artar.

- İş ile ev arası mesafe çok kısadır. Sabah yola çıktığınızda motor ısınmadan işe varırsınız yakıt tüketimi artar.

- Eski aracınız benzinli ise dizel araçta devir aralığını eski aracınız gibi 3500-4000'ler de gezdiriyorsanız yakıt tüketimi artar. (Dizel araçları fazla sıkıştırmadan 1500-2500 devir aralığında kullanmak gerekir.)
    Araç sıfır alındı bakımı kendi servisinde yapıldı. Lastikleri de orijinal kendi lastiği . Daha önce 1.3 grende punto kullandım ortala 3,2 iken şimdi bu araçta 6,7 bu kadar fark anlam veremiyorum 5,li değerlere kadar hadi olabilir araç daha ağır falan diyeceğim ama bu denli fazla yakması multijet motor tasarrufludur anlayışını bende yıktı maalesef.

• Sıfır aracın 1000-2000 km devirene kadar fazla yakması normal.

Yol bilgisayarında Trip A ve Trip B var. Her depoyu fulleyişinizde Trip A yı sıfırlayıp yakıt tüketimini karşılaştırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Sıfır aracın 1000-2000 km devirene kadar fazla yakması normal.

Yol bilgisayarında Trip A ve Trip B var. Her depoyu fulleyişinizde Trip A yı sıfırlayıp yakıt tüketimini karşılaştırın.
    Bende de 7 LT civarı gidiyor, şehiriçi tüketimim. Şehirdışı hız limitlerinde, araç dolu halde 5-5,5 LT aralığında tüketim oluyor. Sıfır araç olması ile alakalı bir durum yok. Bu araç için genel tespit bu şekilde. Aracım 1.6 motor bu arada, 1.3 ile fabrika verilerindeki kadar fark yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bizimoglan -- 23 Aralık 2018; 19:15:15 >
  • İyi günler arkadaşlar. Aracım 2013 1.6 dizel ve 5 yaşını geçti. 52 binde şu anda..Aracım 5 yaşını geçtiği için triger değişimi öneriliyor fiat bakım tablosunda. Sorum şu ana kadar 500 l aracına triger değişimi yaptıran oldu mu? Yaptıran olduysa nerede ve ne kadara mal oldu yazabilir mi? Ben yaşadığım şehirde 5.yıl bakımı için 1100 lira civarı teklif aldım(triger değişimi hariç fiyatı).. Fiyat sizce nasıl? Teşekkürler..
  • timmytheking T kullanıcısına yanıt
    Beyaz Rockstar, siyah ise Popstar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sessizliman76 S kullanıcısına yanıt
    Triger kayışı 120.000 km de değişiyor diye biliyorum ama emin değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: adioses

Triger kayışı 120.000 km de değişiyor diye biliyorum ama emin değilim.
    1.6 dizelde triger kayışı var, değişim 120.000 km'de

1.3 dizelde triger zinciri var, değişim 160.000 km'de

• ö.rümcek kullanıcısına yanıt
    camın ön üst köşesine denk gelen fitilden geliyor demişti kaportacı. fitilin yönünü değiştirdik ama hiçbir işe yaramadı. sonra da kapıyı menteşelerinden biraz içeri çektik. şu an böyle kullanıyorum bakalım su alacak mı. kapının eğikliğinden kaynaklanan bi sıkıntı da olabilrmiş. varsayımlar çok
  • Arkadaşlar, aracımın direksiyonundaki takılma sorunuyla ilgili son durumu paylaşıyorum. Fiat'a gittim bugün. Elektrik direksiyon motorunun ve milinin değişeceği söylendi. Fiyatı 8000 TL. Fiat'a talep bıraktım, ücretsiz değişim için. Sonuna kadar hakkımı aricam, mahkemeyse mahkeme. Mahkemede de kaybedersem yapacak bir şey yok. Şu an Adanalı bir arkadaşımda da var aynı sorun. Eğer direksiyonunuz yolda giderken kendini toplamıyorsa, direksiyonda takılma oluyorsa sorununuz elektrikli direksiyon motorudur haberiniz olsun. Böyle olanlar varsa benimle iletişime geçsin, mahkemeye beraber katılalım. Ne kadar çok kişi olursak mahkemeyi kazanma ihtimalimiz o kadar yüksek olur.
  • atomkarinca28 A kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

Önceki sayfalara giderseniz, biraz eskilere, çok sık karşılaşıldığını görürsünüz.

Benim araçta da vardı. Garantisi devam ediyordu. Kendileri tespit etmemelerine rağmen benim şikayetimi kabul edip direksiyon kutusunu komple değiştirdiler sıkıntı ortadan kalktı.

Garantisi bitmesine rağmen değişim yapılanlar da olmuştu, yine eski sayfalarda vardı.

500l’nin kronik arızaları beni bıktırdığı için sattım kurtuldum. Belki bütün arızalar beni buldu o ayrı bi olay ama bu direksiyon arızası nerdeyse 2 araçtan birinde vardı 2013-14-15 serilerinde.

• EriadoR_ kullanıcısına yanıt
    sağ olun. başka bildiğiniz kronik sorunlar var mı? aracımın garantisi yok, ne yazık ki başım belaya kaldı. ilk talebim reddedildi. uğraşmaya devam ediyorum.
  • atomkarinca28 A kullanıcısına yanıt
    Direksiyon arızası

Radyo arızası

Akü arızası

Buji arızası

Ha bir de İstanbul trafiğinde sürekli verdiği balata çok sıcak uyarısı vardı, sanki trafik açık da ben gitmiyorum gibi, balatanın soğumasını bekleyecekmişim!.. Eve zaten 2 saatte gidiyorum..

.

.

Aklıma gelmeyen şeyler de olabilir. Hepsini garanti kapsamında ücretsiz yaptırmıştım. Garanti süresi bitince bir senelik uzattım, sonra cam tavanım çatladı, tam 2 ayda cam tavan geldi, 2 ay çatlak cam tavanla gezdim, birmotun beceriksizlikleri de eklenince bıktım sattım. Satarken çok üzülmüştüm arabamın tipini konforunu çok seviyordum ama ilişkimiz bana hep acı veriyordu

• 2013 1.6 arabamda kalkışta/park ederken ve düşük hızlarda direksiyonu döndürdükçe ses gelmeye başladı. Rot & balansçı, sağ ve sol amortisör rulmanı ses yapıyor dedi. Amortisör rulmanı, amortisör takozu içine enjeksiyonda sabitlendiğinden; amortisör takozu değişecek. Parçayı kendim alıp taktıracağım. Parçanın 2013 1.6'ya uygun olan Fiat OEM kodunu nerenden bulabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bizimoglan -- 1 Ocak 2019; 15:29:11 >
  • Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak aracın 20bin bakımını geçen sene yaptırdım 1.6 . Ben her 20bin de servise gidiliyor diye biliyorum henüz daha 28bin de ve geçen servise git uyarısı geldi . 1.6 araçlarda 20bin de bir gidilmiyor muydu henüz 40bin km ye çok var

• 
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.