Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (415. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.869
Cevap
131
Favori
752.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servis bakımları ya sene dolduğunda yada Km dolduğunda yaptırılır. Hangisi önce dolarsa.

Benim şahsi kanaatim 1 sene değilde 1 seneyi biraz geçse de bir şey olmaz.

O nedenle seneyi baz almadan KM dolduğunda götürüyorum.

20.000 KM nin dolması da 1.5-2 seneyi buluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Computer -- 10 Ocak 2019; 9:41:28 >
  • Arkadaşlar bugün sabah Fiat 500 L aracımla işe giderken hararet göstergesinin normalden çok düşük olduğunu farkettim. Motor işe gelene kadar ısınmadı. Yol 30dakika sürüyor ve normalde çoktan ısınması gerekirdi. Malum havalar soğuk (-10 derece burada) ve arabanın ısıtmasını açtığımızda motor ısınmıyor ama bu normal mi. Sizin araçta böyle şeyler oldu mu?
  • sessizliman76 S kullanıcısına yanıt
    Triger için yaşa takılmayın bence. Önemli olan km araç 52.binde ise çok düşük km triger için. İşçilik hariç triger seti 600 civarı. bir o kadarda işçilik olacak. Ben 40000 bakımı için Ankara'da 1200 Tl ödedim . Fiyat normal bence.
  • Bu yetkili servisleri anlamıyorum biri diyor 1500 biri diyor 1200 biri diyor yıllık bakım için yakıt filtresi değişimine gerek yok 700 tl yağ ve yağ filtresi değişecek sadece aklım karıştı ne yapmalıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar birşey sorucum, bu direksiyon arızası ileride kullanmaya bağlı olarak mutlaka çıkarmı. 2013 rockstar 50 bin de benim aracım. Şuan için hiçbir sorun yaşamadım...Forumda hiç bu arızayı yaşamayan var mı?

• Merhaba arkadaşlar. Şuan 2015 model Astra J kasa benzinli aracım var ve şehir içi yakıt tüketimi yüzünden bu aracı satma kararı aldım. Araç satıldıktan sonra elimde 60-65 bin civarı para olacak İnternette 65Bin e koydum. Baktım ettim piyasaya bu kadar parayı Clio V4 ya da Fiesta ya bağlamak yerine Fiat 500L 1.3 mujtijet Popstar'a mı bağlasam diye ciddi ciddi düşünüyorum. Bana araç ile ilgili detay verebilecek var mı? Ş.içi ve dışı yakıt tüketimi, konfor, yol tutuş vs. nasıldır. Astra komforlu,rahat,güçlü ama ekonomik değil mesela. Sizce nasıldır?
  • karsala kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu ben de merak ediyorum. Bilgisi olan paylaşabilir mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karsala

Arkadaşlar birşey sorucum, bu direksiyon arızası ileride kullanmaya bağlı olarak mutlaka çıkarmı. 2013 rockstar 50 bin de benim aracım. Şuan için hiçbir sorun yaşamadım...Forumda hiç bu arızayı yaşamayan var mı?
    Benim araç 2014 model, şu an 57 000 km de. Sorunum 52 000 km de çıktı. Yanlış anlamayın ama bu lanet olası kronik sorun hepimizde var ve inşallah çıkmaz ama düşüncem sizinkinde de çıkacağı yönündedir.

Edit: Ayrıca ben 3 hafta önce servise gittim. 8000 TL fiyat verildi. İtiraz başvurusu yaptım ve hala cevap bekliyorum. Alayımıza geçmiş olsun. fiatın ve tüm fiat yöneticilerinin alayının Allah belasını versin. Bu ülke Avrupa'nın bir ülkesi olsaydı şu arabaları PAŞA PAŞA ücretsiz düzeltirlerdi. Lanet olsun bu vatanın ekmeğini yiyen, suyunu içen faşistlere!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atomkarinca28 -- 13 Ocak 2019; 23:1:15 >

• Eren1s kullanıcısına yanıt
    merhaba, 2015 otomatik popstar kullanıyorum. Aracı 0 aldım şu an 56binde. Genel olarak araçtan memnunum. Forumda bahsedilen kronik sorunları yaşamadım, umarım yaşamam da. Sorularınıza kısaca cevap vermeye çalışayım;

1) eğer otomatik düşünüyorsanız, çift kavrama değilde robotik sanzıman olduğundan dualogic vitesin kararsız davranışlarına alışmanız gerekecek. Aracı kullandıkça ne zaman yapacağını anlıyorsunuz gerekirse f1 kolları ile müdahale edebiliyorsunuz. Bu nedenle önceki aracınızla kıyaslama yapmayın derim.

2) yakıt konusunda ekonomik diyebilirim. Tabi ki sürüş stilinizle doğrudan alakalı. 1.3 multijet motor yeterli ve tasarruflu. Sakin kullanımla 100tl mazotla şehir içi 300-350 km gidiyorum. Ankara turgutreis arasını 1 depoya gidiyorum. 1000km gidenler var ancak ben yapamadım. Şehirdışı en düşük 4.0lt/100km gördüm. Şehir içi 100km de 5-5,5 lt aralığında.

3)konfor olarak oldukça rahat. Koltuk rahatlığı, iç malzeme kalitesi, görüş açısı, sürüşü vs. iyi. İç hacim de fazlasıyla yeterli. 3 kişilik bir aile olarak fazlasıyla sığıyoruz.
    Yol tutuşu yüksek hızlarda özellikle araç yüklü değilken sedan arabalar kadar olmayabilir. Bu segment araçlarda yüksekliğinden dolayı hoplama zıplama artıyor. Bütün elektronik güvenlik sistemleri bulunsa da dikkat etmek gerekir. Ben bir kere 165e çıktım ve bu hızlar için yapılan bir araç olmadığını anladım :)

4)bakım masrafları yaşa ve servise göre değişiyor. Benim aracım uzatılmış garantide olduğundan servise gidiyorum. Bakımlar ortalama 1000 tl tutuyor. Bu ay vergisi 300 tl.

umarım yardımcı olmuşumdur.

• YANİ BU DİREKSİYON ARIZASINI ENİNDE SONUNDA YAŞAYACAĞIZ ,TAM OLARAK DİYEMEYİZ...HİÇ BU SORUNLA KARŞILAŞMAYAN ARKADAŞLAR DA VAR.BAKIMLARA DİKKAT EDİLMELİ ,HER 15 BİNDE ROT BALANS AYARLARI YAPTIRILMALI VS....
  • quote:

Orijinalden alıntı: july17

merhaba, 2015 otomatik popstar kullanıyorum. Aracı 0 aldım şu an 56binde. Genel olarak araçtan memnunum. Forumda bahsedilen kronik sorunları yaşamadım, umarım yaşamam da. Sorularınıza kısaca cevap vermeye çalışayım;

1) eğer otomatik düşünüyorsanız, çift kavrama değilde robotik sanzıman olduğundan dualogic vitesin kararsız davranışlarına alışmanız gerekecek. Aracı kullandıkça ne zaman yapacağını anlıyorsunuz gerekirse f1 kolları ile müdahale edebiliyorsunuz. Bu nedenle önceki aracınızla kıyaslama yapmayın derim.

2) yakıt konusunda ekonomik diyebilirim. Tabi ki sürüş stilinizle doğrudan alakalı. 1.3 multijet motor yeterli ve tasarruflu. Sakin kullanımla 100tl mazotla şehir içi 300-350 km gidiyorum. Ankara turgutreis arasını 1 depoya gidiyorum. 1000km gidenler var ancak ben yapamadım. Şehirdışı en düşük 4.0lt/100km gördüm. Şehir içi 100km de 5-5,5 lt aralığında.

3)konfor olarak oldukça rahat. Koltuk rahatlığı, iç malzeme kalitesi, görüş açısı, sürüşü vs. iyi. İç hacim de fazlasıyla yeterli. 3 kişilik bir aile olarak fazlasıyla sığıyoruz.
    Yol tutuşu yüksek hızlarda özellikle araç yüklü değilken sedan arabalar kadar olmayabilir. Bu segment araçlarda yüksekliğinden dolayı hoplama zıplama artıyor. Bütün elektronik güvenlik sistemleri bulunsa da dikkat etmek gerekir. Ben bir kere 165e çıktım ve bu hızlar için yapılan bir araç olmadığını anladım :)

4)bakım masrafları yaşa ve servise göre değişiyor. Benim aracım uzatılmış garantide olduğundan servise gidiyorum. Bakımlar ortalama 1000 tl tutuyor. Bu ay vergisi 300 tl.

umarım yardımcı olmuşumdur.
    Hocam teşekkür ederim. Aracı ciddi ciddi düşünüyorum. Bütçem otomatiğe yetmez manuel 2013/2014 benim bütçeme uygun. Bilgi topluyorum ama sarmaya başladı açıkçası. Bütçeme ve aradığıma uygun fiesta ve clio4 modelleri var ama bu daha ağır basıyor

• ankamuh kullanıcısına yanıt
    Ben Sakarya'da yım sıcaklık buralarda 5 derece falan sabit durumda çalışınca benim araçta hiç isinmiyor hareket edince yavaş yavaş ısınıyor kışın normal galiba

• Direksiyon motoru değişecek. 8000 TL'nin %20 (1600 TL) sini ben karşılayacağım. Bu ülkeyi terk edenleri çok iyi anlıyorum, hepsi sonuna kadar haklı. Keşke benim de gitme fırsatım olsa :)
  • 2013 Rockstar Dualogic 70,000 Km'yi gördük.
    İlk sahibiyim.
    Olumlu yönler:
    Herhangibir kronik problem yok. Ön takım dahil anahtar değmedi.
    Direksiyon problemi yaşamadım. Bu güne kadar 3 - 5 kişiden anca duydum. 2014 yılından beri bu sayfayı takip ediyorum.
    Yakıt rekoru İstanbul - Muğla 4.2 ortalama ile bitirdim.
    Ağır ve cüsseli bir araba için mükemmel bir performans.
    Genişlik, Ferahlık, Görüş açısı halen en önemli tercih sebebim.
    Çocukların neyi varsa arabada. Ev gibi kullanıyoruz.
    Ocak ayı MTV 167 lira ödedim. Çok mutlu oldum :)

Olumsuz yönler:
    Soğuk havalarda motor çok geç ısınıyor.
    Multijetin doğal gürültüsü. İçeri motor sesi fazla geliyor.
    Yarı otomatik oluşu. Tam otomatik keyfi beklemezseniz sorun yok. ancak vites geçişleri çok sarsıntılı.

Zaten tam otomatik olsa bu fiyatlara alınma şansı yok. Piyasa uçmuş durumda. 10 yılı birlikte devireceğiz gibi duruyor.

• Birkaç durum hakkında fikir almak istiyorum.

1) Araç 59 bim kmde. 60 bin kayışını vaktinde değiştirmeyi düşünmüyorum. Ses çıkarana kadar bekleyeyeyim diyorum. Kayışı geç değiştiren oldu mu? Olduysa kaç kmde değiştirdi?

2) Karbon temizleme ve DPF temizleme hakkında ne düşünüyorsunuz, yaptırdınız mı, faydasını gördünüz mü, yaptırmalı mıyız?

3) Dualogic viteslerde kaç tane vites ile ilgili yağ değişiyor? Ben listeden 3 tane buldum. Bunları kaç km'de değiştirdiniz? a) Otomatik vites kutusu yağ değişimi b)Debriyaj aktüatörü hidrolik kumanda yağı değişimi c) Robot mekanizması sistem yağı değişimi.

4) Fren hidroliği sıvısını kaç km değiştirdiniz, ne zaman değiştirmeliyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atomkarinca28

Direksiyon motoru değişecek. 8000 TL'nin %20 (1600 TL) sini ben karşılayacağım. Bu ülkeyi terk edenleri çok iyi anlıyorum, hepsi sonuna kadar haklı. Keşke benim de gitme fırsatım olsa :)
    Fiat'tan böyle bir karar mı çıktı sizin için?
    1,5 yıl önce 4000 TL civarındaydı direksiyon arızasıyla ilgili değişim. 8000 TL çok geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsen

Fiat'tan böyle bir karar mı çıktı sizin için?
    1,5 yıl önce 4000 TL civarındaydı direksiyon arızasıyla ilgili değişim. 8000 TL çok geldi.

Alıntıları Göster
    Evet, demek ki dolar 1,5 sene önce şimdinin yarısıymış. 1600'e iyi yırtmışsın diyen de oldu, kronik hatadan para mı alınırmış diyen de oldu; oldu da oldu...
  • atomkarinca28 A kullanıcısına yanıt
    Garanti devam ediyor mu ?

• bizimoglan B kullanıcısına yanıt
    hayır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankamuh

Arkadaşlar bugün sabah Fiat 500 L aracımla işe giderken hararet göstergesinin normalden çok düşük olduğunu farkettim. Motor işe gelene kadar ısınmadı. Yol 30dakika sürüyor ve normalde çoktan ısınması gerekirdi. Malum havalar soğuk (-10 derece burada) ve arabanın ısıtmasını açtığımızda motor ısınmıyor ama bu normal mi. Sizin araçta böyle şeyler oldu mu?
    Gittiğiniz yol çoğunlukla hafif rampa ya da çok az aşağı doğru eğimli ise ondan ısınmıyor olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.