Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (416. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.869
Cevap
131
Favori
752.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atomkarinca28

Evet, demek ki dolar 1,5 sene önce şimdinin yarısıymış. 1600'e iyi yırtmışsın diyen de oldu, kronik hatadan para mı alınırmış diyen de oldu; oldu da oldu...

Alıntıları Göster
    1600'e iyi yırtmışsın diyenlere katılıyorum. Biz de Lancia Ypsilon vardı, kronik direksiyon arızası çıktı. Servis bakımlı olmadığı için kabul etmediler, dışarıda yaptırdım. Bi daha Fiat almam dedim ama aldık işte.. Geçmiş olsun diyelim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: atomkarinca28

Birkaç durum hakkında fikir almak istiyorum.

1) Araç 59 bim kmde. 60 bin kayışını vaktinde değiştirmeyi düşünmüyorum. Ses çıkarana kadar bekleyeyeyim diyorum. Kayışı geç değiştiren oldu mu? Olduysa kaç kmde değiştirdi?

2) Karbon temizleme ve DPF temizleme hakkında ne düşünüyorsunuz, yaptırdınız mı, faydasını gördünüz mü, yaptırmalı mıyız?

3) Dualogic viteslerde kaç tane vites ile ilgili yağ değişiyor? Ben listeden 3 tane buldum. Bunları kaç km'de değiştirdiniz? a) Otomatik vites kutusu yağ değişimi b)Debriyaj aktüatörü hidrolik kumanda yağı değişimi c) Robot mekanizması sistem yağı değişimi.

4) Fren hidroliği sıvısını kaç km değiştirdiniz, ne zaman değiştirmeliyiz?
    Mrb. Buraya takılan pek olmuyor. 500L Club Türkiye facebook ve whastapp grubumuz var, katılırsanız herhangi bir sorunuza çok çabuk cevap alırsınız. Orayı keşfettiğimden beri ben de buraya çok nadir giriş yapıyorum.

• saberay S kullanıcısına yanıt
    Değerli arkadaşlar.

Burada eskisi gibi doluluk olmuyor. Facebook'ta "500L Club Türkiye" grubuna katılırsanız çok iyi olur. Ayrıca Facebook'ta duyurular kısmında yöneticinin bağlantı paylaşımı var. Orada chat.whatsapp.com diye yer var. Tıklarsanız whatsapp grubuna da katılırsınız. Ortam çok güzel ve iyi arkadaşlar var, çok değerli bilgi paylaşımları var. Ayrıca soru(n)larınıza çabuk cevap da alabiliyorsunuz.
    Bilgi paylaşımı açısından bu sayfada bulunan herkesin mutlaka gruba katılması lazım..

İyi akşamlar.
  • Merhabalar iyi günler dilerim nasılsınız

Fiat 500 L whatsapp grubumuz her konuda bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz

https://chat.whatsapp.com/5UXQe2EupmE4kAWHCDUzun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar iyi günler dilerim nasılsınız

Fiat 500 L whatsapp grubumuz her konuda bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz

https://chat.whatsapp.com/5UXQe2EupmE4kAWHCDUzun

• atomkarinca28 A kullanıcısına yanıt
    Açı deger kontrolu ve alıstırması yaptın once daga sonra bılgısayardan adaptasyon yapıldı belkı gereklı ıse bırde rot balans gerekebılıyor rot balans dagıl malıyetı 320.tl tuttu. Serkan usta 536 784 19 39
  • merhaba 2014 model dizel otomatik fiat 500L aracım var.Aracımdan çok memnunum.Bakımlarını dışarda yaptırıyorum.
    Benim bir sorunum var.Bir kaç önce aracın menüsünden servis bölümünden bakım zamanını aktif ettim.Bakım zamanı geldi .Bakımı yaptırdım.Ama menüden servis bölümünden düzeltemedim.şimdide sürekli ekranda anahtar simgesi duruyor ve bakım zamanı geçti uyarısı veriyor.Menü de servis bölümünde sıfır yazıyor.değiştirmeme izin vermiyor.bu lambayı nasıl söndürebilirim.
    Fiat servisini aradım.bakım yapmadan müdahalede bulunamayız diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: capuera07

merhaba 2014 model dizel otomatik fiat 500L aracım var.Aracımdan çok memnunum.Bakımlarını dışarda yaptırıyorum.
    Benim bir sorunum var.Bir kaç önce aracın menüsünden servis bölümünden bakım zamanını aktif ettim.Bakım zamanı geldi .Bakımı yaptırdım.Ama menüden servis bölümünden düzeltemedim.şimdide sürekli ekranda anahtar simgesi duruyor ve bakım zamanı geçti uyarısı veriyor.Menü de servis bölümünde sıfır yazıyor.değiştirmeme izin vermiyor.bu lambayı nasıl söndürebilirim.
    Fiat servisini aradım.bakım yapmadan müdahalede bulunamayız diyor.
    Belli bir süre sonra otomatik sönmesi gerekiyor.
  • Bugün Fiat'a mail attım Navigasyon yazılımı aracı aldım alalı güncellenmedi dedim. Servise girdiğimde söylüyorum onlarda yeni yazılımı yüklemiyor dedim.

Biraz önce cevap geldi. Biz servislerde navigasyon yazılımını güncellemiyoruz, siz isterseniz ücreti mukabilinde tomtom sitesine üye olup güncelleyebilirsiniz deniliyor.

Araçların navigasyon cihazı haritalarını nasıl güncelliyorsunuz ?

Birisi güncel bir sürümü upload edebilir mi bizlerde indirip kuralım.

• UConnect sistemi için yeni yazılım gelmiş.

Üstteki videoda nasıl yükleneceği görülüyor.
  • 1.3 dualogic 95hp sahipleri, düz yolda 5.vites 2000 devirde sürat kaç oluyor? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

• Dün biraz araştırıp multimedya sistemine FIRMWARE13.00.57.05 sürümünü yükledim.

Multimedya sisteminin tepkileri iyileştirilmiş, biraz daha seri hale gelmiş.

Bu sabahta navigasyon haritasını güncelledim. Aracı aldım alalı ilk defa harita güncelledim, dosya 3 Gb boyutundaydı.
  • Arkadaşlar merhaba, nissan qashqai 2008 model aracımı henüz sattım.

2013 model panaromik olan seri dizel otomatik 500 L düşünüyorum. Memnun musunuz acaba? en az 5 yıl kullanacağım ve aile kullanımı olacak tavsiye eder misiniz?

en önemlisi otomatik şanzımanda vites yükselme ve küçülmelerde silkeleme oluyor mu?

teşekkürler
  • butters01 B kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle Rockstar almalısınız. Aradaki farkı da kronik sorunları da nette rahat bulabilirsiniz..Araştırın..
    Aile için ideal, tabii ki kronik sorunları var. Hepsinde yok ama. Mesela direksiyon en başta sorunlu.
    Araç tam otomatik şanzımanlı değil, vites geçişlerini hissedersiniz.
    Fiat'ın en iyi arabası diyebilirsiniz 500X ile birlikte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarıkcann

1.3 dualogic 95hp sahipleri, düz yolda 5.vites 2000 devirde sürat kaç oluyor? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
    Aracı, her yönüyle çok mantıklı olmasından dolayı çok ciddi düşünüyorum. Test sürüşü imkanım da yok. Bilgi alabileceğim tek platformun da burası olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple yukarıdaki sorumla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarıkcann

Aracı, her yönüyle çok mantıklı olmasından dolayı çok ciddi düşünüyorum. Test sürüşü imkanım da yok. Bilgi alabileceğim tek platformun da burası olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple yukarıdaki sorumla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim.

Alıntıları Göster
    Umarım bir " paspas" muhabbetine gösterilen duyarlılık benim soruma da gösterilir... Rahatsız ettiğim için özür dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarıkcann -- 27 Mart 2019; 17:16:22 >
  • Tarıkcann T kullanıcısına yanıt
    90 olur. Soru basit olunca cevap veren olmamış.

2 bin devirde kaç km hızla gittiğini hatırlamıyorum fakat bu resim biraz yardımcı olur herhalde aracim uzun olan living versiyonu 95bg 1.3 otomatik ve bagaj dolu haldeydi 3 kişi idik düz otoban yolunda çekmiştim
     Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HASÇORUMLU -- 28 Mart 2019; 3:32:48 >
    Bilgi isteyen başka bir arkadaş için şunları yazmıştım size de yardımcı olabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: july17

merhaba, 2015 otomatik popstar kullanıyorum. Aracı 0 aldım şu an 56binde. Genel olarak araçtan memnunum. Forumda bahsedilen kronik sorunları yaşamadım, umarım yaşamam da. Sorularınıza kısaca cevap vermeye çalışayım;

1) eğer otomatik düşünüyorsanız, çift kavrama değilde robotik sanzıman olduğundan dualogic vitesin kararsız davranışlarına alışmanız gerekecek. Aracı kullandıkça ne zaman yapacağını anlıyorsunuz gerekirse f1 kolları ile müdahale edebiliyorsunuz. Bu nedenle önceki aracınızla kıyaslama yapmayın derim.

2) yakıt konusunda ekonomik diyebilirim. Tabi ki sürüş stilinizle doğrudan alakalı. 1.3 multijet motor yeterli ve tasarruflu. Sakin kullanımla 100tl mazotla şehir içi 300-350 km gidiyorum. Ankara turgutreis arasını 1 depoya gidiyorum. 1000km gidenler var ancak ben yapamadım. Şehirdışı en düşük 4.0lt/100km gördüm. Şehir içi 100km de 5-5,5 lt aralığında.

3)konfor olarak oldukça rahat. Koltuk rahatlığı, iç malzeme kalitesi, görüş açısı, sürüşü vs. iyi. İç hacim de fazlasıyla yeterli. 3 kişilik bir aile olarak fazlasıyla sığıyoruz.
    Yol tutuşu yüksek hızlarda özellikle araç yüklü değilken sedan arabalar kadar olmayabilir. Bu segment araçlarda yüksekliğinden dolayı hoplama zıplama artıyor. Bütün elektronik güvenlik sistemleri bulunsa da dikkat etmek gerekir. Ben bir kere 165e çıktım ve bu hızlar için yapılan bir araç olmadığını anladım :)

4)bakım masrafları yaşa ve servise göre değişiyor. Benim aracım uzatılmış garantide olduğundan servise gidiyorum. Bakımlar ortalama 1000 tl tutuyor. Bu ay vergisi 300 tl.

umarım yardımcı olmuşumdur.

• 
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.