Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (413. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.868
Cevap
131
Favori
752.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Dün otoyolda önümdeki araçla aram epey açık olmasına rağmen araçtan sıçrayan taş ön cam vurdu.

Dün fark etmemiştim bu gün baktım camda çatlama var.

Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu.

Kasko yada sigorta hangisi bunu ücretsiz karşılar.
    Kasko poliçenizde ne kadarlık hangi camı karşıladığını görebilirsiniz.

Çatlak küçükse, herhangi bir oto camcıda basit bir önlem alabilirsiniz. Çatlağın etrafına dairesel çizik artırın, çizik yayılmasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracım 1.6 120 beygir rockstar özellikle bu donanımda olanlardan ve bilenlerden yorum bekliyorum . Bugüne kadar bir çok araç kullandım devirli kullanırım numaracı sıfır aldık ve yakıt konusunda tasarruflu bir motor diye tercih ettim fakat araç ortalama 6.7 litre yakıyor . Bu durum beni çok Sıtkı acaba araçta bir problem mi var bilemedim

• ares86 A kullanıcısına yanıt
    1.3 benimki ortalamam 6, 3 civarı yani değerlerin normal

• Benimki 1.3 multijet popstar otomatik. 6,5 litre şehiriçi ortalaması.
  • Benimki de 1.3 popstar ortalama 7.5 civarı şehiriçi. Guzergahla da alakalı. Yazın şehiriçi 6 ortalama da oluyor ama kışın böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adioses -- 14 Aralık 2018; 11:52:23 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim Rockstar, yollarımız iyi trafik fena değil. Ortalama 5.5..
  • york34 kullanıcısına yanıt
    2013 model 500L aracımda aynı problem vardı ıyı bır usta buldum Adapazarında Serkan usta 2 saate cozdu sonra bı rot ayarı yaptırdım ve sonrada adaptasyonunu yaptırdım su an sıfır hata ve tamamına sadece 200tl harcadım. Problemı olan arkadaslara duyurulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: york34

Hız arttıkca daha da belırgınlesen ve duz gıderken hafıf sag ya da sola kayma yapmak ıstedıgımde sankı dıreksıyonda bır diş takılı kalıyor ve bı anda bırakıyor , halıyle de ıstedıgımden daha fazla bır dıreksyon hareketı gerceklesıyor. Yavaşken de pürüzsüz bir dönüş yok kademe kademe sankı dönüşleri .. Kullanmadan da anlatması bıraz zor aslında ama özetle böyle arkadasım
    2013 model 500L aracımda aynı problem vardı ıyı bır usta buldum Adapazarında Serkan usta 2 saate cozdu sonra bı rot ayarı yaptırdım ve sonrada adaptasyonunu yaptırdım su an sıfır hata ve tamamına sadece 200tl harcadım. Problemı olan arkadaslara duyurulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: talsuv61

1.3 benimki ortalamam 6, 3 civarı yani değerlerin normal
    Çok ta sinirlenmeyim kendime o zaman bir ben de bu değerler var diyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: adioses

Benimki de 1.3 popstar ortalama 7.5 civarı şehiriçi. Guzergahla da alakalı. Yazın şehiriçi 6 ortalama da oluyor ama kışın böyle
    Ben hiç 6 ya inemedim sürekli 6.7 6.9

• umutsen U kullanıcısına yanıt
    5.5 çok iyi bir ortalama bana göre şu an ben ne yaptım ettim olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: abdecor

Alıntıları Göster
    Ustanız sorunu nasıl çözdü? Adaptasyon nedir, nasıl yapılır, kim yapar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ares86

5.5 çok iyi bir ortalama bana göre şu an ben ne yaptım ettim olmuyor
    Arabayı kızım kullanıyor, az önce baktım 5.7 olmuş. Kış aylarında normaldir.
    Açıkçası aracınız bakımlıysa ve yoğun trafik yoksa bu değerleri yakalamak tamamen kullanımla ilgili. Biz sakin kullanıcıyız.
  • 13 model popstarın yakıt göstergesi bozuldu , bunu elketrilçi mi tamir eder

• atomkarinca28 A kullanıcısına yanıt
    hocam su alan yer tam olarak neresi kapı üzerinde mi araba kısmında mı? araba hanımda olmadık zamanda fark ediyorum ben bulamadım
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    Servise baktırın bence. Boşuna kurcalatmayın depoyu veya ibreyi.

• Yakıt tüketimi neden artar:

- Lastik basıncı düşüktür yakıt tüketimi artar.

- Hava soğuktur yakıt tüketimi artar.

- Araçta kış lastikleri vardır yakıt tüketimi artar.

- Bakımlar zamanında yaptırılmamıştır, filtreler değiştirilmemiştir yakıt tüketimi artar.

- Yolunuz üzerinde yoğun trafik vardır. Sürekli dur kalk yaparak ilerlersiniz yakıt tüketiminiz artar.

- İş ile ev arası mesafe çok kısadır. Sabah yola çıktığınızda motor ısınmadan işe varırsınız yakıt tüketimi artar.

- Eski aracınız benzinli ise dizel araçta devir aralığını eski aracınız gibi 3500-4000'ler de gezdiriyorsanız yakıt tüketimi artar. (Dizel araçları fazla sıkıştırmadan 1500-2500 devir aralığında kullanmak gerekir.)
  • Arkadaşlar merhabalar, 2013 1.6 Popstarım var. İkinci el olduğu için önceki sahibi lastik ebatını değiştirdi mi emin değilim. Aynı model aracınızda lastik ebatı ne bilgi verebilir misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bizimoglan B kullanıcısına yanıt
    Donanıma göre değişiyor, geneli 205 55 16 paketli olanları 225 45 17

• talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    Benim araçta 215 50 R17 takılı. Önceki sahibi jantı değiştirmediğini varsayarak; 225 45 R17 => 215 50 R17 değişikliği yapmış olabilir öyleyse.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.