Şimdi Ara

Fia egea yakıt tüketimi ( ss) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
5
Favori
40.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk aldığımda 100-200 km de 9-10 lt görünce forumlarda da 11 lt şehir içi bahsedilince korkmadım değil.Ama kullandıkça hem yakıtı düşüyor hem de arabaya alışıp seviyorsun.4.5 - 5 lt arası şehirler arası 5-6 lt şehir içi değerlerini görsem gayet güzel olur.Tahminim o rakamları da yakalayacağım gibi.Kullandıkça yakıt değerleri düşüyor.Bazılarının yaptığı gibi çevre yolunda sahte seyehat değil.Fotoda ki seyahat süresine de bakmak lazım.
  • aviregal kullanıcısına yanıt
    Hocam Passat 1.4 125 dsg yeni aldım bu konuda ki yakıt tüketimini kaç km kullanım sonrası yakaladın ?
  •  Fia egea yakıt tüketimi ( ss)

1,3 Multijet sabah 8 akşam 18 Halkalı-Bayrampaşa git gel yoğun trafik tüketimi.
  • FauFau F kullanıcısına yanıt
    soğuk motor, kısa mesafe tamamen şehir içi. 1.4 tsi 125 hp D sınıfı Passat

Fia egea yakıt tüketimi ( ss)
  • Ist-Samsun 5 kişi gidiş, 3 kişi geliş yer yer -10 hava sıcaklığı, kış lastiği 1.3 mjet 1500 km toplam 400 tl, gidiş yolunda 170-180 yolun müsaitliğine göre, gelişte 90-120 bandında devirli, normalmidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xnoname

Hocam Passat 1.4 125 dsg yeni aldım bu konuda ki yakıt tüketimini kaç km kullanım sonrası yakaladın ?

dostum 600 km yaptıktan sonra düşme oldu..yanlız ekonomi kasma biraz zor (4.5 lt artık hayal)) ben yıllardır araclar kullandıgımdan artık bilgiliyim gaza harbi çok hafif basıyorum mesela su an amerikadayım bmw x6 var benzin ucuz diye ayagımın ayarı yok direk köklüyorum..ama 5 gün sonra istanbula gelince direk hassaslasacak ayagım mecbur )))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 25 Ocak 2017; 0:6:33 >
  • 2 litre arabam var daha az yakiyor daha iyi kaciyor daha genis daha oturakli daha iyi yol tutuyor daha eski daha cok km si var daha cok yipranmis daha kaliteli ustunden daha cok kisi gecmis daha guvenlikli daha agir gule gule kullanin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece yakıtına değil birazda performansına bakıkmalı.

320nm tork hiç bir 1.6 dizel makinede yok. 0-100 ü 10sn. Tabiki 250 nm lik dizellerden fazla yakacak. Bu otomobilin torkunun tadına varan sonrasında bindiği diğer otomobillerden tatmin olmayacaktır.

1.6 105 lik mj linea kullanıyorum.

25 km ortalama ile 7.4lt

30km ortalama ile 6.5lt

35 km ile 6 lt

45 km ile 5.5

63 km ile 4.9 lt

101km ortalama ile 4.4 lt

105 km ile 4.1 lt yakıyor.

0-100 ü 11.5 sn

Arkadaşın 1.3 egea daha dün baktım. Filo aracı.

36 km ortalama ile 5.6lt

• O dalga geçtiğiniz tsi motorlar bundan daha az yakıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

benım arac benzınlı ben normal tuketım 6 ile 7 litre arasında sehır ıcı....ekonomı kasarsam 4.1 e kadar ınıyor...ama bende lınea da vardı 5.5 arasında dolasıyordu 1.3 multıjet....ama fiat 1.6 motoru bılmıyorum sızden ogrenıyorum....

Sizin araç neydi hocam ? 4,1lt tüketen benzinli araç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Sadece yakıtına değil birazda performansına bakıkmalı.

320nm tork hiç bir 1.6 dizel makinede yok. 0-100 ü 10sn. Tabiki 250 nm lik dizellerden fazla yakacak. Bu otomobilin torkunun tadına varan sonrasında bindiği diğer otomobillerden tatmin olmayacaktır.

1.6 105 lik mj linea kullanıyorum.

25 km ortalama ile 7.4lt

30km ortalama ile 6.5lt

35 km ile 6 lt

45 km ile 5.5

63 km ile 4.9 lt

101km ortalama ile 4.4 lt

105 km ile 4.1 lt yakıyor.

0-100 ü 11.5 sn

Arkadaşın 1.3 egea daha dün baktım. Filo aracı.

36 km ortalama ile 5.6lt

'320nm tork hiç bir 1.6 dizel makinede yok' demişsiniz; Opel 1.6 dizel 320Nm değil mi?
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Aynı motor değil mi zaten?

Edit: Değilmiş Ama 320nm tork hâlâ orada duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESER14 -- 22 Şubat 2017; 12:47:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chuckly

O dalga geçtiğiniz tsi motorlar bundan daha az yakıyor

Arkadaş şimdi jettaforum a baktım. 1.4 tsi ile Kimi 6.5 yakıyorum diyor kimi 10lt nin altına düşmüyor diye ağlıyor. Almayı düşünüp gelenler de kime inanacağımızı şaşırdık diyor.

Benim linea 4.1 lt yakıyor demem (bir kere bolu konya her fırsatta cc ile gördüm) ne kadar doğruysa 6.5 yakıyorum diyenlerinde dediği o kadar doğrudur.

• quote:

Aynı motor değil mi zaten?

Edit: Değilmiş Ama 320nm tork hâlâ orada duruyor.

Fiat 1.6 Multijet 120bg 320Nm
    Opel 1.6 cdti 136bg 320Nm

Aynı motor mu?

Başlık Linea, ben mi yanlış anlıyorum
  • fia egeaya güvenilmez kardeşim basit araba pahalı fiyat. teneke ve plastik yapısından dolayı çok tercih ediliyor intihar etmek isteyenler için uygun araba
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Chuckly

O dalga geçtiğiniz tsi motorlar bundan daha az yakıyor

Arkadaş şimdi jettaforum a baktım. 1.4 tsi ile Kimi 6.5 yakıyorum diyor kimi 10lt nin altına düşmüyor diye ağlıyor. Almayı düşünüp gelenler de kime inanacağımızı şaşırdık diyor.

Benim linea 4.1 lt yakıyor demem (bir kere bolu konya her fırsatta cc ile gördüm) ne kadar doğruysa 6.5 yakıyorum diyenlerinde dediği o kadar doğrudur.

6.5 falan yakamaz geçsinler bunları .

• pompada olcun yol bılgısayarı yanlıs deger gosterıyor. Sanırım daha fazla tuketmıste olabılırsınız. Zira multıjetlerde benzer problemler cok yasanıyor. MAsallah benzınlı gibi yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

pompada olcun yol bılgısayarı yanlıs deger gosterıyor. Sanırım daha fazla tuketmıste olabılırsınız. Zira multıjetlerde benzer problemler cok yasanıyor. MAsallah benzınlı gibi yakıyor

Şamar oğlanı

• quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

pompada olcun yol bılgısayarı yanlıs deger gosterıyor. Sanırım daha fazla tuketmıste olabılırsınız. Zira multıjetlerde benzer problemler cok yasanıyor. MAsallah benzınlı gibi yakıyor

Şamar oğlanı

Karistirdiniz sanirim

• Fiat satis danismanlari konuya gelmeye basladi arkadaslar :D merak etmeyin ben tek basima hallederim bunlarinndilindenbben anliyorum

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.