Şimdi Ara

Fia egea yakıt tüketimi ( ss) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
5
Favori
40.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rh_plus

Yuksek hizdaki tuketim fazla cunki multijetlere en yuksek vitesde dahi yuksek devir yapacak bir ayar yapiyorlar.Ornegin 6.viteste 110km hizda arac 3000 rpm ceviriyor...dci clio 5. Viteste 110 km hizda 2000 rpm ceviriyor.bence bu ayar bilerek yapiliyor araclarin ikisini de denemis biri olarak sunu gozlemledim; 1500 devirde multijetteki kadar ölü olmuyor dci lar bu sebepden yuksek devir yapmiyacak oranlarda disli koyuyorlar.renaulta da al bu multijeti koy arabana deseler oda yuksek devirli bir sanzuman koyar aracina..

5 yıldır 1.6 Lounge kullanıyorum. 75000km oldu. 6.viteste 110km hizda arac 2000 rpm.. 3000 de 160-170 yapıyor???
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Neden saldırma eğilimindesiniz anlamadım..

Doğru veya yanlış olarak kendinizce bir takım haklı gerekçelerle araçlarımızı almışız üzerine değerlendirme yapıyoruz.

Belli ki Fiat otomobiller ilginizi çekmiyor o halde neden bu konu hakkında yorum yazma ihtiyacı hissediyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yakıt ekonomisinin tamamen sürücü ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Aracım golf mk6 1.6tdi

Ankara çevre yolu üzerinden keçiören-kazan arası ortalamam

Fia egea yakıt tüketimi ( ss) Fia egea yakıt tüketimi ( ss)

Bu da sadece istanbul yolundan akıcı akşam trafiğinde (ş.içi sayılır) kazan-keçiören ortalamam

Fia egea yakıt tüketimi ( ss)

az daha ısınsın havalar yazlık lastikle 3lt nin altını görürürüm gibi geliyor bana...

• quote:

Orijinalden alıntı: rh_plus

Yuksek hizdaki tuketim fazla cunki multijetlere en yuksek vitesde dahi yuksek devir yapacak bir ayar yapiyorlar.Ornegin 6.viteste 110km hizda arac 3000 rpm ceviriyor...dci clio 5. Viteste 110 km hizda 2000 rpm ceviriyor.bence bu ayar bilerek yapiliyor araclarin ikisini de denemis biri olarak sunu gozlemledim; 1500 devirde multijetteki kadar ölü olmuyor dci lar bu sebepden yuksek devir yapmiyacak oranlarda disli koyuyorlar.renaulta da al bu multijeti koy arabana deseler oda yuksek devirli bir sanzuman koyar aracina..

Kesinlikle yanlış bilgi veriyorsunuz. Arkadaşında dediği gibi 6. viteste 2000 devirde tam 110 ile gidiyor. Düz yolda bu devir ve hızdayken 3.6lt anlık tüketim yapıyor. Mj 1,6 uzun yolda gayet tutumlu ve sessiz.

Mjet ler nasıl hantal anlamadım.

1.6 linea 0-100https://m.youtube.com/watch?v=fxqzIREKYsQ

1.6 egea 0-100https://m.youtube.com/watch?v=BW0UMtULglE

Hyundai 0-100https://m.youtube.com/watch?v=JtMcJYbB3-0

Golf tdi 0-100https://m.youtube.com/watch?v=X6dkEdUsZAM

Megane 130hp cupe https://m.youtube.com/watch?v=lIESRpYse-E Not: 110 hp olan 12 sn

Civichttps://m.youtube.com/watch?v=quokbSdWCPk

Mjet motorlar neye göre nasıl hantal biri açıklasın şimdi?

İlave : Yazmayı unutmuşum fren testlerinde de alayını egea tokatlamış.

Buda yol tutuş testihttps://m.youtube.com/watch?v=1deA2B2CA9U

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESER14 -- 23 Şubat 2017; 16:38:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Neden saldırma eğilimindesiniz anlamadım..

Doğru veya yanlış olarak kendinizce bir takım haklı gerekçelerle araçlarımızı almışız üzerine değerlendirme yapıyoruz.

Belli ki Fiat otomobiller ilginizi çekmiyor o halde neden bu konu hakkında yorum yazma ihtiyacı hissediyorsunuz?

Yoo yorumlarimi okursaniz kendinizin konulari saptirma amacli yalan yanlis bir yorumda bulundugunuzu gorursunuz. Acin konunun basindan yorumlarimi okuyun. Ben saldiran degilim bana saldiranlara karsilik veriyorum. En dogal hakkim. Ha hicbirine onlarin yaptigi gibi hakaret etmedim orasi ayri. Zaten amac kendilerine hakaret ettirip benim uzaklastirma almami saglamak. Ama ben yemem :d

• Aynı aracı ekim ayında izmirde kiraladım 4 yetişkin ile 70km şehir içi 350km şehir dışı (izmir çevresi kuş adası şirince vs) gezdik. Aracı hava alanından teslim aldığımda sıfırladım tüketimi. Teslim ettiğimde 4.8 litre tüketimim vardı.

Havalar soğuk + ayağınızın ayarı yoksa sürekli gaz fren şeklinde kullanıyorsanız 6 litreye çıkmanız doğal. Sürüş tarzınızı ekonomi odaklı değiştirmeniz gerekli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • B4ris B kullanıcısına yanıt
    Hiç sıfır araba aldın mı? Aldıysan araba bir süre sonra daha. Düşük tükettiğini görürdün.

• Hemen yakıt eleştirisi yapılmış. Nasıl sürdü kişiden kişiye değişir. Kimi kasa kasa kullanıp düşük tüketir, kimi kasmadan basar gider. Hiç bir arkadaşımın ortslamasında 5,5-6 arası görmedim.

• Arkadaslar yorumlari okudum, tek tek. 1 hafta once Aegea Sedan Lounge paket dizel otomatik test surusu yapmistim. Kendi aracim da dizel manuel Citroen Elysee 1.6 HDI 90 hp. (manuel, zaten dizel otomatigi yok.)

Ötv farkiydi, doviz kurlariydi o bu derken yüzüne bakilmayacak arabalar 80-100 bin liralari gordu.

Kendi aracimda ortalama tuketim su an 4.8 lt / 100 km de. Az yaktigi, amortisorler yumusak aile araci olduğu icin aracimi seviyorum.

Geleyim test sürüsüne; aracta Trip A ve Trip B degerlerine baktigimda her ikisi de 8.0 lt / 100 km. idi. Biri 2000 km'de biri de 8000 km de degerleri hesaplamis. Satış ci arkadasa degerleri gorunce 4 5 defa yuksek degerlerin sebebini sordum. Cok mantikli yanitlar alamadim acikcasi. O yuzden forum a bakayim dedim.

Okuduklarimdan ben su ozeti cikardim. Bu sanziman yeni, elbette muhendisler calismistir ancak saniyorum vites devirleri ve yaziliminin uzerinde calisilmasi lazim gibi. Otomatik vites deyince hemen vites gecislerinin hissedilmemesi akla geliyor. Hem konforlu vites gecisi olsun, hem az yaksin calisilmasi lazim sanirim.

Clio SW 1.5 Dci 70 hp de kullandim. Onda ortalama 5.7 km / 100 lt. idi. (dizel, manuel)

Ama ne kadar ekmek o kadar köfte. Hangi araca baksaniz mutlaka şikayetçi, dertli biri oluyor. Gözü karartip Aegea alayim, araba arayip bakmaktan kurtulayim dedim ama 8.0 lt / 100 km yi gorunce vazgectim ne yalan soyleyeyim. Gozum korktu baya.

PSA grubu da arac ici tıkırtılar, amortisor sikayetleri ve ilgisiz teknik servisten sikayetler var. VW grup da burnundan kil aldirmaz, gittiğinizde arac yok diyorlar, fiyatlari diger markalara gore yuksek. Bende alisveris ibresi Renault ya gidiyor gibi. Yorumlari okuyunca AEGEA beni mutlu etmeyecekmis hissi var.

Aegea ya 77 bin verilir mi yazan arkadaslar olmus, su an zaten eline yuzune az bakilir dizel arabalar artik 95-100 bin lira olmuş. Baya yangin yeri normal sade vatandas icin. Parasi olana sozumuz yok elbette.

Edit: Elysee aracımı sattım, araç arayışım hala devam ediyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi depo1982 -- 17 Mart 2017; 11:42:29 >

• Dizel Egea kullananlardan bir ricam olacak

Hız sabitleyici en düşük kaç km de çalışıyor ?

• Yok artık plastik ve teneke karışımı tartıda tartsan 600 kilo etmeyen araba 100 km de 6 litre yakıyor vermeyin paranızı bu pislik araçlara

• quote:

Orijinalden alıntı: depo1982

Arkadaslar yorumlari okudum, tek tek. 1 hafta once Aegea Sedan Lounge paket dizel otomatik test surusu yapmistim. Kendi aracim da dizel manuel Citroen Elysee 1.6 HDI 90 hp. (manuel, zaten dizel otomatigi yok.)

Ötv farkiydi, doviz kurlariydi o bu derken yüzüne bakilmayacak arabalar 80-100 bin liralari gordu.

Kendi aracimda ortalama tuketim su an 4.8 lt / 100 km de. Az yaktigi, amortisorler yumusak aile araci olduğu icin aracimi seviyorum.

Geleyim test sürüsüne; aracta Trip A ve Trip B degerlerine baktigimda her ikisi de 8.0 lt / 100 km. idi. Biri 2000 km'de biri de 8000 km de degerleri hesaplamis. Satış ci arkadasa degerleri gorunce 4 5 defa yuksek degerlerin sebebini sordum. Cok mantikli yanitlar alamadim acikcasi. O yuzden forum a bakayim dedim.

Okuduklarimdan ben su ozeti cikardim. Bu sanziman yeni, elbette muhendisler calismistir ancak saniyorum vites devirleri ve yaziliminin uzerinde calisilmasi lazim gibi. Otomatik vites deyince hemen vites gecislerinin hissedilmemesi akla geliyor. Hem konforlu vites gecisi olsun, hem az yaksin calisilmasi lazim sanirim.

Clio SW 1.5 Dci 70 hp de kullandim. Onda ortalama 5.7 km / 100 lt. idi. (dizel, manuel)

Ama ne kadar ekmek o kadar köfte. Hangi araca baksaniz mutlaka şikayetçi, dertli biri oluyor. Gözü karartip Aegea alayim, araba arayip bakmaktan kurtulayim dedim ama 8.0 lt / 100 km yi gorunce vazgectim ne yalan soyleyeyim. Gozum korktu baya.

PSA grubu da arac ici tıkırtılar, amortisor sikayetleri ve ilgisiz teknik servisten sikayetler var. VW grup da burnundan kil aldirmaz, gittiğinizde arac yok diyorlar, fiyatlari diger markalara gore yuksek. Bende alisveris ibresi Renault ya gidiyor gibi. Yorumlari okuyunca AEGEA beni mutlu etmeyecekmis hissi var.

Aegea ya 77 bin verilir mi yazan arkadaslar olmus, su an zaten eline yuzune az bakilir dizel arabalar artik 95-100 bin lira olmuş. Baya yangin yeri normal sade vatandas icin. Parasi olana sozumuz yok elbette.

vw'ye gerçekten gittin mi bilmiyorum ama ben gittiğimde peynir ekmek gibi satıyorlardı kampanya sebebiyle ve yine de burnundan kıl aldırmayan birini göremedim. çok iyi ilgilendiler. test sürüşü yaptım. kampanya sebebiyle ellerinde az araç vardı. istediğim renk 15 gün sonra geliyordu, bekledim ve aldım. ellerindeki modellerden birini beğenirsen anında aracı alır gidersin. reno da pejo'dan farklı olmayacak. klasik fransız. tıkırtılar aynen onda da olacak. golf ile megane arasındaki kalite farkı çok fazla.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: depo1982

Arkadaslar yorumlari okudum, tek tek. 1 hafta once Aegea Sedan Lounge paket dizel otomatik test surusu yapmistim. Kendi aracim da dizel manuel Citroen Elysee 1.6 HDI 90 hp. (manuel, zaten dizel otomatigi yok.)

vw'ye gerçekten gittin mi bilmiyorum ama ben gittiğimde peynir ekmek gibi satıyorlardı kampanya sebebiyle ve yine de burnundan kıl aldırmayan birini göremedim. çok iyi ilgilendiler. test sürüşü yaptım. kampanya sebebiyle ellerinde az araç vardı. istediğim renk 15 gün sonra geliyordu, bekledim ve aldım. ellerindeki modellerden birini beğenirsen anında aracı alır gidersin. reno da pejo'dan farklı olmayacak. klasik fransız. tıkırtılar aynen onda da olacak. golf ile megane arasındaki kalite farkı çok fazla.

Ne kadar ekmek o kadar köfte. haklısınız. VW Grup'taki Skoda, Seat'ta da aynı durumları yaşadım ben sıkça. Baktığım modellerle alakalı olabilir. Sorunca bekleyeceksiniz, araç yok, sadece benzinli şu paketi kaldı vs diyorlar.

Ülkenin hali ortada, aracımı sattım ancak şu döviz kurlarında ben araç alımımı bekletiyorum. Hepimiz için hayırlısı.

• bu milleti anlamak zor neyin hesabı bu forumda her 10 konudan 8 i bu tarz konular
    1 lt fazla yakmışsın az yakmışsın ya 4 tl eder 100 km de
    sanki herkes aldığı arabayı 100k km kullanıyor da uzun vadede o 1 lt fazla yaktığı için zarar ediyor
    araç bu ya sonuçta öyle yada böyle ayağını yerden kesiyor ha 4 tl fazla cıkmış cebinden ha 4 tl daha az. dünya malı dünyada kalıyor , binin keyfini çıkarın
  • 1.6 dizel otomatik hb araç 4000km de

Geçen hafta sonu istanbuldan ankaraya gittim hakimlik-savcılık sınavı için ,120-140 arası giderken 4-4.5 litre yaktı

Dönüşte 170-190 arası geldim arada 150 ye düştüm 5.5 litre yaktı.

10 bin km den sonra yakıt daha da düşecektir sanırım.

(Düşünen arkdaşlara güncel yakıt tüketimi)

• Sürüş tarzı da yakıt tüketimini etkileyen unsurların başında gelir.

• 5,5_6 seviyelerine düşecektir de aarkadaş 1,6 320nm bir motor var güçlü bir motor 4 seviyelerini normal kullanımlarda görmek zordur.

• Tempra dan sonra bozdu Fiat

• Ege den Umut kesilmezmiş, 2 litreleri görecektir biraz ısınsın da.

• Bizim jetta ortalama 100 kmhde izmit istanbul arası 4.5 yaktı la üzülüyorum valla sizlere

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.