Şimdi Ara

Fia egea yakıt tüketimi ( ss) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
5
Favori
40.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar linea 1,6 mj motor kullanıcısı olarak 2-3 gündür yakıt testi yapıyorum kendimce.

Az trafikli 7.5 km lik aynı yolu kullanıyorum. Motor tamamen soğuk ve hava 9 derece civarında.

1. Deneme: Alışık olduğum vites seçimleri yaptığımda 6,7 yaktı. ( 2000 devirde hep bir üst vitese attım. Vitesimi bulunca 1600-1800 devir aralığında sürdüm)

2. Deneme: Anlık tüketimi açtım. Yine alışık olduğum tarzda sürdüm ama bir yandan da anlık tüketimi aşağıda tutmaya çalıştım. 6.5 lt

3. Deneme : 2300 devirde vites değiştirdim. 2000-2200 devirde sürdüm. Normalde 5. Vites gittiğim yerde 4. Vites 2300 devir sürdüm anlık tüketim 4.5lt lere kadar düştü. Araç biraz bağırdı ve alışık olduğumdan hep bir vites aşağıda kaldım. Sonuç: 5.8 lt

Sonuç: Mj motor yüksek torku nedeni ile şöförünü yanıltıyor. 1500 devirde 4. Viteste bile hâlâ tepki verip devir çevirmeye devam ediyor fakat bu durumda anlık tüketim 18-19 lt lerde geziniyor. Yüksek tork şöförü hep bir üst vitese atmaya itiyor bunu da motor yakıt çekerek karşılık veriyor. Sonuç yüksek yakıt tüketimi. Motorda eko mod sürüşü gibi bir seçenek olmadığı için size sürekli cevap verme eğiliminde oluyor.

Bu durum siportif bir sürüş hissi versede fazla tüketim olarak geri dönüyor. Sürüş tarzınızı 2000 devir ve üzerine göre revize etmeniz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESER14 -- 23 Şubat 2017; 7:20:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• AO A kullanıcısına yanıt
    Vestel de çinden farklı değil ki.

Zaten tüm know how çinden geliyor vestele.

• quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

Fiat satis danismanlari konuya gelmeye basladi arkadaslar :D merak etmeyin ben tek basima hallederim bunlarinndilindenbben anliyorum

Senin gibiler yaziyoda ben niye yazamayayim zorunami gitti gardaş

• Bu forumda gittikçe ilginç bir hal almaya başladı. Egea'ya b sınıfı diyen mi dersin , tsi daha az yakıyor diyen mi dersin neyin kafasındasınız anlamıyorum. Kış şartları için normal hocam. Zaten anormal diyenler acaba 3-4 litrelerde mi geziyor ?

• ESER14 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ince bi detaya değinmişsiniz özelliklede 1,6 için yüksek tork değeri ister istemez etkiliyor. Misal aracın sahlandigi 1750 devirde istemsiz gaza biraz daha dokunmak istiyor insan. O devirden sonra yağ gibi akıp gidiyor araç

Ben bu durumdan şikayetçi değilim. Yakıp gitmeyedebilirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

quote:

Fiat satis danismanlari konuya gelmeye basladi arkadaslar :D merak etmeyin ben tek basima hallederim bunlarinndilindenbben anliyorum

Senin gibiler yaziyoda ben niye yazamayayim zorunami gitti gardaş

Yoo ben sana satasmıyorumkı ne yazarsan yaz. Ben tınmıyorum sonucta senı tanıdıgım ıcın. Bırakalım herkes senı tanısın :D yıne bana satasmaya devam edıyorsun farkındasın dımı :D e tabı bir fiat satış danısmanı olarak tuketım konusunda da bu araclarda hata var onu ort paz etmeye calısmanı anlıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Arkadaşlar linea 1,6 mj motor kullanıcısı olarak 2-3 gündür yakıt testi yapıyorum kendimce.

Az trafikli 7.5 km lik aynı yolu kullanıyorum. Motor tamamen soğuk ve hava 9 derece civarında.

1. Deneme: Alışık olduğum vites seçimleri yaptığımda 6,7 yaktı. ( 2000 devirde hep bir üst vitese attım. Vitesimi bulunca 1600-1800 devir aralığında sürdüm)

2. Deneme: Anlık tüketimi açtım. Yine alışık olduğum tarzda sürdüm ama bir yandan da anlık tüketimi aşağıda tutmaya çalıştım. 6.5 lt

3. Deneme : 2300 devirde vites değiştirdim. 2000-2200 devirde sürdüm. Normalde 5. Vites gittiğim yerde 4. Vites 2300 devir sürdüm anlık tüketim 4.5lt lere kadar düştü. Araç biraz bağırdı ve alışık olduğumdan hep bir vites aşağıda kaldım. Sonuç: 5.8 lt

Sonuç: Mj motor yüksek torku nedeni ile şöförünü yanıltıyor. 1500 devirde 4. Viteste bile hâlâ tepki verip devir çevirmeye devam ediyor fakat bu durumda anlık tüketim 18-19 lt lerde geziniyor. Yüksek tork şöförü hep bir üst vitese atmaya itiyor bunu da motor yakıt çekerek karşılık veriyor. Sonuç yüksek yakıt tüketimi. Motorda eko mod sürüşü gibi bir seçenek olmadığı için size sürekli cevap verme eğiliminde oluyor.

Bu durum siportif bir sürüş hissi versede fazla tüketim olarak geri dönüyor. Sürüş tarzınızı 2000 devir ve üzerine göre revize etmeniz gerekiyor.

Dikkat edın dusuk devırde kullanınca da orası burası tıkanıp arıza yaparsa bızımle paylaşın. SAyenızde bırazdaha eglenırız forumdakı fiat satış danısmanlarıyla :D

Bu arada pompada da olcun yol bılgısayarı tuketımı yanlıs olcuyor bıcok konu acıldı egea ve lınea ıle ılgılı. Ayrıca aracınızı 50 tlye bır kaporta ekspertızıne sokun zıra sıfır egealarda değişen ve boyanan bırçok parca cıkıyor mlsf sonra mıllet mahkemelerde surunuyor. Bu nedenle fiat satış danısmanları forumu ele gecırdı acılan konuları kapattırıyorlar. En azından sızde paylaşırsanız ekspertız raporunu sızı kac gunde uzaklastıracaklar onu da takıp edebılelım :D

• quote:

Aynen hocam ince bi detaya değinmişsiniz özelliklede 1,6 için yüksek tork değeri ister istemez etkiliyor. Misal aracın sahlandigi 1750 devirde istemsiz gaza biraz daha dokunmak istiyor insan. O devirden sonra yağ gibi akıp gidiyor araç

Ben bu durumdan şikayetçi değilim. Yakıp gitmeyedebilirdi.

Yav bayılıyorum bu yan cızme yorumlarına. Senkı fiat satış danışmanısın. Profılındekı egea resmını kaldırıp çaktırmamak için yıne de koç grubundan ford focus resmı koyan sonra da egea nın yag gıbı kayıp gıtmesınden bahseden bir şahıssın. SAgol yıne guldurdun. Diger dızeller sahlanmıyor bı tek egea sahlanıyor tabı o yuzden cok yakıyor dımı :D Yandakı bayılere gıt bır bak bakalım dızeller yuksek torka ragmen egeadan 1.5-2 lıtre az yakıyor mu yakmıyor mu :D

• Of nesem yerıne geldı. :D Fiat satış danısmanı arkadaslar lutfen profılıme gırıp benı takıp ederken mesajlarımı alıntılayın. Yoksa arada sızın yorumlarınızı kacırıyorum sonra uzuluyorum :D Ozellıkle profılımı acık bıraktım gırın bakın mesajlarımı takıp edın dıye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shifisitert -- 23 Şubat 2017; 14:6:11 >
  • quote:

Of nesem yerıne geldı. :D Fiat satış danısmanı arkadaslar lutfen profılıme gırıp benı takıp ederken mesajlarımı alıntılayın. Yoksa arada sızın yorumlarınızı kacırıyorum sonra uzuluyorum :D Ozellıkle profılımı acık bıraktım gırın bakın mesajlarımı takıp edın dıye.

Sende kendini otomilden anlıyor sanıyorsun ya üzülüyorum sana, her zaman değil tabi ara ara. Uzun zaman yoktun yine Egea krizin geldi ellam

Sakin ol derin nefes al geçer

Hayır bide Egea şöyle böyle diyip 301 için çok iyi diyorsun ya ne kadar bilgili ve tecrübeli olduğunu çok güzel gösteriyorsun.

• yargicc kullanıcısına yanıt
    301 ile egea arasında 15-20 bin varmış arkadaşa göre nerede bu 15-20 binlik fark diyorum ses yok
    Bırakalım takılsın hocam, eğleniriz biz de biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 23 Şubat 2017; 14:21:41 >
  • quote:

Of nesem yerıne geldı. :D Fiat satış danısmanı arkadaslar lutfen profılıme gırıp benı takıp ederken mesajlarımı alıntılayın. Yoksa arada sızın yorumlarınızı kacırıyorum sonra uzuluyorum :D Ozellıkle profılımı acık bıraktım gırın bakın mesajlarımı takıp edın dıye.

Satış danışmanı olarak sana da kakaliyacam bi tane boyalı Egea merak etme

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Egea ana sayfasinda arkadaşa cevap yazmıyorum zaten konu kirleniyor diye, diğer konularda denk geldikçe bi iki kelam ediyorum

• quote:

Egea ana sayfasinda arkadaşa cevap yazmıyorum zaten konu kirleniyor diye, diğer konularda denk geldikçe bi iki kelam ediyorum

Böyle tipler sık düşmüyor foruma, arada denk geliyor. Arkadaş ban yiyip gitmeden biraz eğlenmek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 23 Şubat 2017; 14:27:35 >
  • Yuksek hizdaki tuketim fazla cunki multijetlere en yuksek vitesde dahi yuksek devir yapacak bir ayar yapiyorlar.Ornegin 6.viteste 110km hizda arac 3000 rpm ceviriyor...dci clio 5. Viteste 110 km hizda 2000 rpm ceviriyor.bence bu ayar bilerek yapiliyor araclarin ikisini de denemis biri olarak sunu gozlemledim; 1500 devirde multijetteki kadar ölü olmuyor dci lar bu sebepden yuksek devir yapmiyacak oranlarda disli koyuyorlar.renaulta da al bu multijeti koy arabana deseler oda yuksek devirli bir sanzuman koyar aracina..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rh_plus -- 23 Şubat 2017; 14:52:0 >
  • aracın fabrika verisi zaten şehir içi 5,9. yani diğer dizellerden 1,5 litre fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rh_plus

Yuksek hizdaki tuketim fazla cunki multijetlere en yuksek vitesde dahi yuksek devir yapacak bir ayar yapiyorlar.Ornegin 6.viteste 110km hizda arac 3000 rpm ceviriyor...dci clio 5. Viteste 110 km hizda 2000 rpm ceviriyor.bence bu ayar bilerek yapiliyor araclarin ikisini de denemis biri olarak sunu gozlemledim; 1500 devirde multijetteki kadar ölü olmuyor dci lar bu sebepden yuksek devir yapmiyacak oranlarda disli koyuyorlar.renaulta da al bu multijeti koy arabana deseler oda yuksek devirli bir sanzuman koyar aracina..

6. vites 110 la giderken 3000 devir çeviren Multijet mi demek istediniz hocam tam anlamadım ama Egea 1,6 Mjet 3000 devirde 170 civarı yapıyor.

• Auris ne oldu ? Mis gibi toyota dururken agea ya gecmek bilemeyecegim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

quote:

Böyle tipler sık düşmüyor foruma, arada denk geliyor. Arkadaş ban yiyip gitmeden biraz eğlenmek lazım

Körler sagırlar bırbırını agırlar hesabı arkamdan konusuyorsunuz yıne. Tabıkı kendınıze hakaret ettırıp bana uzaklastırma aldırmaya calısıyorsunuz ve bunun farkındayım. Ben yemem bu numaraları :D

Madem tencere kapak oldunuz hadı bakalım su sıfır egealarda değişen ve boyanan parçalar cıkıyormus ya ekspertızde. O konu da da bu tuketıme salladıgınız gıbı kacamak yalan cevaplar sallayabılecek mısınız? Hadi sallayın bakalım hayal gucunuze guvenıyorum :D

• shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Ban yemen için hakaret etmene gerek yok ki
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.